Humankind

Oficiální stránky
Výrobce AMPLITUDE Studios (Francie)
Datum vydání 2021
Hodnocení (9)/10
Plná Steam.
Recenze Tiscali Games, Bonusweb a Zing.
Návod Nemám.
Update Hra se updatuje sama přes Steam.
Čeština Ne.
Multiplayer Ano.
Editor Asi ano.
Kompatibilita s Windows XP Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OK


 
 
 


Hru již mám k dispozici, ale ještě jsem ji nehrál - recenze není kompletní!
Recenze:

Tak to vypadá, že moje nejoblíbenější hra na světě - tahová strategie Civilization, bude mít brzo velmi vážného konkurenta. :) Vypadá, že bude Civilizaci hodně podobná, ale asi bude taky některé záležitosti řešit jiným způsobem, aby se od ní odlišila. Na tuhle hru jsem opravdu velmi zvědav!
Nebudete si muset vybírat přímo historickou civilizaci, ale podle 60 kultur si vytvoříte svou vlastní. Při přechodu do každé nové éry si můžete ke své civilizaci nějak přimíchat další.
Dle obrázků hra používá rovněž hexová políčka, jako poslední Civilizace.
Dle dojmů z bety od jiných recenzentů hra používá poněkud odlišný bojový systém, kdy si jednotky rozmístíte na oddělené bojové mapě a větší bitvy se můžou i protáhnout do více tahů...
Plusy:
Grafické zpracování vypadá úžasně!
Doufejme, že zaujme i hratelností. "Ještě jeden tah a končím!" :)
Mínusy:
Snad nebudou některé herní principy moc složité na pochopení.
Nějak nechápu to, že nehrajete za určitý národ, ale v jednotlivých érách si můžete svůj národ jaksi změnit na jiný. Připadá mi, že jsou tvůrci pošahaní multikulturní maniaci, jdoucí na ruku současné globalizaci. Jak mám hrdě bojovat za svůj národ, když ani žádný stálý mít nebudu??? Svědčí o tom i slova designéra Williama Dyce: "Ve hře se objeví 60 různých kultur, které vyrostly v průběhu věků, učily se a inspirovaly navzájem. Multikulturalismus je pro nás ústřední motiv.". Panebože... :/


DLC:
Digital Deluxe Upgrade: Balík obsahuje: Notre-Dame Pack, soundtrack, technologický strom v PDF.
Notre-Dame Pack obsahuje: Victor Hugo avatar set, div Notre-Dame s příběhovými událostmi.
Cultures of Africa Pack (2022): 6 nových kultur: Bantuové, Garamanti, Svahilové, Masajové, Etiopané a Nigerijci. 5 nových divů: Kilimandžáro, Viktoriiny vodopády, Zuma Rock, jezero Natron a velká mešita v Djenné. 7 nových nezávislých lidí a 15 příběhových událostí.
Cultures of Latin America Pack (2022): 6 nových kultur: Karalanci, Nazcové, Taínové, Inkové, Argentinci a Kubánci. 6 nových divů: pyramida Slunce - Teotihuacán, stadion Maracana, Salar de Uyuni, Salto Angel, Lencois Maranhenses a poušť Atacama. 9 nezávislých lidí, 15 událostí a 30 skladeb soundtracku.
Together We Rule (podzim 2022): Větší DLC, které přinese novou měnu s názvem Vliv (Leverage), který budete sbírat novou jednotkou agent, když protivník dělá něco nekalého. Agenti budou trojího typu: vyslanec, špeh a spymaster (vylepšený špeh). Nová instituce "Kongres lidstva" (OSN), kde uplatňujete svůj nastřádaný vliv. Nová budova ambasáda. 6 nových kultur: Sumerové, Chanové, Bulhaři, Švýcaři, Skoti a Singapurci. 6 nových divů světa a 15 nových událostí.
Zároveň s DLC vyjde velký update hry, který vylepší uživatelské rozhraní, přepracuje systém nezávislého lidu a přinese novou mechaniku stealthu.
Ovládání:
Uvidíme...

Cheaty:
Uvidíme...