Lost Records: Bloom & Rage

Oficiální stránky
Výrobce: Don't Nod Montreal (Francie/ Kanada).
Datum vydání: Začátek 2025
Hodnocení: (8)/10
Žánr: Adventura - 3D.
Obchod/ Download: Steam.
Preview: Tiscali Games, Tiscali Games 2, Bonusweb, Zing, Zing 2 a gamesradar.com (článek si můžete přeložit do češtiny v Chromu).
Návod: Není.
Čeština: Ne.
Multiplayer: Ne.
Editor: Ne.
Kompatibilita s Windows XP: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Ne.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


Preview:
Další kecací/ rozhodovací adventura od Don't Nodu - autorů skvělé série Life is Strange. V příběhu se ujmeme role party 4 teenagerských holek (Swanny Holloway, Nory, Autumn a Kat) v roce 1995 (opět poněkud retro ladění) a posléze i v roce 2022. Odehrávat se bude ve fiktivním městečku Velvet Cove, situovaném někam do Michiganu na poloostrov Yuba. Hra bude rozdělena do 2 epizod (roky 1995 a 2022), jež vyjdou v rozmezí měsíce. Holky někde narazí na podivnou nadpřirozenou věc a rozejdou se s tím, že už spolu o tom nebudou nikdy mluvit. Tenhle slib jim ale nějak nevydrží a po mnoha letech se opět s chází s tím, že tomu přijdou na kloub. Swann bude mít zálibu v natáčení videí na svou videokameru, stejně jako v LiS měla Max zálibu ve focení a Sean v kreslení. Můžete se podívat na první trailer ke hře. Ve hře prý bude i nějaká nadpřirozená věc. :) Vaše herní volby budou mít dopady na další dění ve hře. Například, jestli necháte svou hrdinku v roce 1995 pít alkohol, tak... z ní bude třeba v roce 2022 alkoholička. :) V dialozích skupiny budete mít možnost různě zareagovat, nebo být zticha. Má se jednat o první díl, založený na novém světě - univerzu, takže můžeme čekat následně další pokračování.
Je to sice poněkud podivné, ale uvidíme, co z toho vznikne... :) Hra mi dle tohoto popisu připomíná spíše Until Dawn, nebo The Quarry, než něco ve stylu Life is Strange. Hra bude na Unreal enginu.
Plusy:
I přes všelijaké woke věci Don't Nodu věřím, že dokáží udělat zase skvělý, propracovaný a napínavý příběh, plný překvapení a hromady skvělých detailů, které dokreslují děj. :)
Mínusy:
Jak je to u Don't Nodu zvykem, tak tým holek bude samozřejmě rasově a genderově vyvážený. Co na tom, že se jedná o devadesátkovou mládež, která ještě tyhle kraviny neřešila a užívala si radost z konce Studené války.

Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.

Cheaty:
Uvidíme...