The Night of the Rabbit

Oficiální stránky (Daedalic)
Výrobce: Daedalic Entertainment (Německo).
Datum vydání: 2013
Hodnocení: 8/10
Žánr: Adventura - Point and Click.
Obchod/ Download: GoG, ZOOM, nebo Steam.
Recenze: Bonusweb, Zing a Tiscali Games.
Návod: madukas.cz.

YouTube.
Čeština: Oficiální titulky.
Multiplayer: Ne.
Editor: Ne.
Kompatibilita s Windows XP: Ne (minimum je Vista).
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): GoG: OK

Steam: Steam již Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OKRecenze:

Další adventura od německého týmu Daedalic, jež má na svědomí série Deponia, nebo The Dark Eye. Tentokrát je hra více zaměřena na děti, protože se vydáme do pohádkového světa, ale příjemnou hratelnost si užijí i dospělí. V příběhu se ujmeme role malého kluka Jeremiáše Oříška - Jerryho (12 let), jež by byl rád kouzelníkem, což trochu připomíná jinou herní sérii o jistém Simonovi - Simon The Sorcerer.
Jerryho si vezme do kouzelnického učení Markýz de Hoto, což je králík. Markýz zavede Jerryho do Myšilesa, což je les za jeho domovem a bude si zde povídat s různými zvířátky, co v lese žijí. Zavede ho tam totiž zmenšeného a tak má Jerry velikost myši. Myšiles má problémy s vránami, jež na něj útočí a Jerry později zjistí, že obyvatelům hrozí ještě něco horšího a temnějšího... Jerry se časem naučí 4 kouzla: šepot skal - můžete některé skály a kamenné sochy zpovídat, co si pamatují, růst zeleně - můžete popohnat růst některých rostlin, liščí lest - můžete postavy ošálit, že jste někdo jiný a paprsek naděje - jež vám přinese štěstí a naději v beznaději. Můžete se taky tlačítkem v inventáři poradit s Markýzem. V určité fázi hry můžete všechny herní lokace procházet ve dvou režimech - den a noc. Přepínáte to tím, že se na některých místech vyspíte v posteli, nebo si v inventáři jen jakoby přečtete knížku a čas uteče jak voda. Grafika obrazovek ve dne a v noci vypadá úžasně!
Hra je prakticky klasická point and click adventura, kde vedete rozhovory s postavami a sbíráte a používáte předměty. Kromě téhle činnosti je ve hře ještě karetní hra "kvarteto", již ale můžete i přeskočit, nebo si ji hrát jen tak v bonusech v menu. Dále můžete sbírat i příběhy od lesního ducha, samolepky, kapky rosy na obrazovkách a plnit další achievementy.
Plusy:
Opět hezká grafika, jako v sérii The Dark Eye. Plus střídání dne a noci.
Příjemná pohodová hratelnost. Hádanky nejsou moc těžké.
Hra má oficiální české titulky.
Mínusy:
Celkem zamotaný a složitý příběh.
Hra vypadá, jako pohádka pro děti, když si povídáte s postavami zvířátek, ale menší děti by asi hru a právě ten složitý příběh nedali. :)
Méně humoru, než v šílené Deponii. Ale pár vtípků by se tam taky našlo... :)

Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce.
Pravé tlačítko myši - prozkoumání.
Kolečko myši dolů, nebo I - inventář.
Mezerník, nebo klik kolečkem myši - zobrazení aktivních míst na obrazovce. Funguje až kousek od začátku hry dostanete kouzelnou minci.
F1 - deník.
F5 - bonusy.
F8 - nastavení.
F11 - screenshot ze hry (ukládá do: c:\Users\*váš profil*\AppData\Local\Daedalic Entertainment\The Night of the Rabbit\screenshots\).
Esc - menu.

Cheaty:
Sejvy: madukas.cz (link na stažení sejvů je na konci návodu).