AfterWar

Oficiální stránky: Nejsou.
Výrobce: Dmytro Lumen (Ukrajina).
Datum vydání: Předběžný přístup: 2023.
Hodnocení: 6/10
Žánr: Realtime strategie.
Obchod/ Download: Steam.
Recenze: Není.
Návod: Není.
Čeština: Ne.
Multiplayer: Ne.
Editor: Ne.
Kompatibilita s Windows XP: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Od 1.1.2024 nepodporuje Windows 7 samotný Steam.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OKRecenze:

Další jednoduchá politická strategie, kterou na Unity enginu stvořil jeden 16-ti letý ukrajinský kluk Dmytro Lumen. :) Hra je v podobném duchu, jako EarthRoyale, nebo Ages of Conflict: World War Simulator. Můžete si vybrat kterýkoliv stát na světě v roce 2024, kdy hra začíná a dělat si co chcete. V podstatě se staráte o státní kasu, aby se vám pokud možno plnila penězi. Za peníze pak máte možnost jednorázově, nebo trvalými platbami zvyšovat stabilitu, snižovat korupci, nebo investovat do armády. Nevyrábíte žádné vojáky, ale jen hromadíte jakési military body. 1 military bod stojí miliardu. Za ty pak prostým kliknutím můžete okupovat provincie cizích států. Menší provincie stojí jeden bod a větší, důležitější (celé státy) vás budou stát bodů více. Žádná diplomacie, vyhlašování války, šoupání armádami, jen si takhle přebarvujete cizí provincie. Žádný protiútok vám nehrozí, protože ostatní státy nevyvíjí vůbec žádnou činnost - AI bude asi do hry přidáno později. Hra je totiž pořád ve vývoji - předběžný přístup.
A ještě takový tip: na úvodní načítací obrazovce s výběrem jazyka můžete klikáním na průběh načítání zkrátit.
Plusy:
Mě tyhle jednoduché strategie celkem baví a rád si takhle přebarvuju mapu a dobývám cizí země. :)
Nízká cena - jen necelá 3 eura.
Mínusy:
Velmi málo možností, co hra nabízí - za chvíli začne nudit. Prostě jen hromadu času čekáte, až se vám nahromadí částka, potřebná k nějakému výdaji.
Ostatní státy neřídí žádná AI. Ve světě se postě nic neděje. Takže prostě hromadíte prachy na to, abyste postupně pookupovali celý svět bez jeho jakékoliv protireakce.
Země jsou rozděleny na provincie poněkud hloupě a nereálně. Například velké země: Čína, Francie, Itálie, nebo Německo tvoří jen jednu provincii, zatímco jiné jsou rozděleny na více provincií, ale ty provincie nejsou dle skutečnosti. Například velkou část Polska tvoří nějaké Západní Polsko, oproti kterému je zbytek provincií daleko menších, nebo Slovensko je rozděleno na provincie: Bratislava, Nitra a Košice.
Neškodilo by přidat do hry taky nějaký editor mapy.

Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce.
Kolečko myši - zoom mapy.
Stisknutí a držení kolečka myši + posun myší - posouvání mapy.
Klikáním na zelený posuvník pod datem regulujete rychlost hry.

Cheaty:
Na hru lze použít univerzální cheater Cheat Engine. Stačí si hacknout prachy a za prachy si pořídíte vše ostatní. :) Peníze vám to ale najde celkem 6x, tak prostě upravte všech 6 hodnot najednou.