EarthRoyale

Oficiální stránky - Discord
Výrobce: Lizzycat / Lizabeth Gidlund (Švédsko)
Datum vydání: 2022 (předběžný přístup).
Hodnocení: 7/10
Žánr: Realtime strategie.
Obchod/ Download: Steam.
Recenze: Není.
Návod: Není.
Čeština: Není.
Multiplayer: Ne.
Editor: Hra sama je editor v módu "Paint Mode".
Kompatibilita s Windows XP: Steam již Windows XP nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Steam již Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OKRecenze:

Další hra, kde si můžete vytvořit mapu světa a nechat na AI, aby řídila běh dějin. Nedávno jsem recenzoval velice podobnou hru Ages of Conflict: World War Simulator (dále jen AOC). Hra je (stejně jako AOC) zatím ve vývoji, ale již si můžete hru koupit na Steamu v předběžném přístupu.
Oproti AOC je mapa rozdělena na reálné provincie. V AOC se území prostě přebarvovávalo po jednotlivých grafických pixelech na ne zrovna detailní mapě, což se mi moc nelíbilo. Co se týče možností, tak můžete zatím jen spustit simulaci dějin na mapě světa, do kterých nelze nijak zasahovat. Prostě se dějí různé války, anexe, přírodní pohromy atd... a vy se na to můžete jen dívat. V ne zrovna intuitivním rozhraní hry můžete jen před simulací nastavit hromadu věcí a nastavení.
Kromě simulace lze ve hře spustit i "Paint Mode", kde si můžete mapu světa libovolně upravovat. Rozhraní je bohužel dost podivné, neintuitivní a zabugované, tak vám zde napíšu jen takové postřehy k základnímu ovládání. Kreslící režim spustíte v menu: Play/ Paint Mode. V levém menu klikněte na "Country", vysune se menu, kde je položka "input name here". Zde napište jméno země, které chcete editovat. Můžete si vymyslet nějakou novou zemi, nebo napsat jméno některé již existující na mapě a klikáním pak přebarvujete touto zemí provincie na mapě. Dávejte si pozor na přepínač napravo od názvu země: "Entire Region: On/Off". Když je v poloze "Off", tak klikáním přebarvujete jen jednotlivé provincie, zatímco, když je v poloze "On", tak jediným klikem přebarvíte celou zemi daným státem!!! Při ukládání vašeho výtvoru si dávejte pozor, abyste svůj výtvor uložili pomocí správné volby: Save Scenario uloží váš výtvor jako scénář pro simulační režim hry, zatímco když budete chtít v úpravách vašeho výtvoru později pokračovat, tak musíte dát: "Save Paintmode". Scénáře a Paintmode se ukládají zvlášť a v Paintmodu neotevřete váš scénář a naopak!!! Taky pozor na zákeřný bug - viz. mínus č.1!!!
Zajímavé je, že autor na předvytvořené mapě světa uznává sporná území. Například Krym je ruský, jako samostatné země jsou také Jižní Osetie, Abcházie, Poddněstří, nebo nějaké indiánské rezervace v USA. :)
Hra běží na Unity enginu.
Plusy:
Můžete si nakreslit vaši vlastní mapu světa a dále ji upravovat (mrkněte na poslední dva obrázky, kde jsem trochu popustil uzdu své politicky nekorektní a rasistické fantazii :) ).
Oproti AOC tvoří mapu reálné provincie a ne jen grafické pixely.
Mínusy:
Zabugovanost a nemotorné, chaotické rozhraní. Například při ukládání mého výtvoru jsem kliknul na tlačítko "SAVE" a prokliknul jsem se jím na mapu, kde jsem nechtěně přebarvil nějakou zemi na jinou. Herní menu má také přehnaně velké tlačítka a různá nastavení hry jsou rozházená, že vůbec ani nevíte, pro jakou hru nastavení platí. Dole je pořád velké tlačítko "NONE", které nechápu co dělá, když nic nedělá a jen zavazí.
Ve hře není funkce zpět (undo), takže když se ukliknete a jedním klikem se zapnutým režimem "Entire region: On" třeba na malý koloniální ostrůvek v Oceánii přebarvíte omylem celou koloniální zemi na jinou, tak to pak dlouho spravujete.
Do hry nelze nijak během simulace zasahovat - God Mode (jako v AOC) je zatím v přípravě.


DLC:
AntarcticaRoyale (2023): Na mapě v základní hře sice Antarktida je také, ale tohle DLC by ji mělo nějak vylepšit.Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce.
Kolečko myši - zoom.
Šipky - pohyb mapou.
Enter - v simulačním módu jen jeden tah (jedna světová událost).
Mezerník - v simulačním módu start simulace.
Esc - hlavní menu.

Cheaty:
Hra je zatím v předběžném přístupu a v přípravě je i "God Mode", kde budete moci do hry libovolně zasahovat.

Kdybyste si chtěli nějak zorganizovat vaše scénáře a paintmode výtvory, jelikož hra neumožňuje třeba promazávat již nepotřebné, tak složka s nimi je: C:\Users\*uživatel*\AppData\LocalLow\DefaultCompany\EarthRoyale\
Ano, autorka v Unity nevyplnila kolonku názvu své vývojářské společnosti a tak to Unity ukládá jako "DefaultCompany". :)