Ages of Conflict: World War Simulator

Oficiální stránky - Discord
Výrobce: JoySpark Games (neznámá země)
Datum vydání: 2023 (předběžný přístup).
Hodnocení: 7/10
Žánr: Realtime strategie.
Obchod/ Download: Steam.
Recenze: Není.
Návod: Není.
Čeština: Není.
Multiplayer: Není.
Editor: Ano.
Kompatibilita s Windows XP: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Od 1.1.2024 již Steam tento systém nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OKRecenze:

Pokud rádi na YouTube sledujete gameplaye třeba ze hry Hearts of Iron, kde hráč nastaví všechny státy na řízené počítačem a jen zkouší, jak to dopadne, tak tahle hra je pro vás ideální. :) Prostě vyberete nějaký scénář s mapou, na které jsou státy, jejichž chování řídí AI a sledujete, co se bude dít. Státy si vzájemně náhodně vyhlašují války, uzavrají aliance, nebo uzavřou mír. Navíc do hry můžete různě zasahovat jako bůh (nebo cheater :) ) a zvrátit tak třeba průběh války. Můžete klidně za chodu (či v pauze) překreslit hranice, nastavit, že některá země některou okamžitě anektuje, měnit stav státní kasy a bojovou efektivitu všech států na mapě, vyvolávat ručně války, vyhlásit mír, přejmenovávat státy, měnit jejich barvy, hlavní města, vyvolávat revolty porobených národů, nechat státy se rozpadnout, vypnout AI jednotlivých států, nebo všech, atd... Prostě si doslova připadáte jako bůh. :)
Hra je stále v předběžném přístupu a autoři ji často vylepšují. V době mého testování (červenec 2023) byly ve hře 4 scénáře: Evropa 1938, USA, mapa světa dneška a velká mapa světa dneška. Pak lze přes nabídku "New Game" odstartovat na mapách: mapa světa, mapa světa velká, Evropa, severní Evropa, USA, Arabské moře, Japonsko, severní Amerika, Oceánie, Pangea a ostrovy Lebek. Ovšem na všech těchto mapách si už musíte národy, případně hranice národů (na rozdíl od scénářů), nakreslit sami, nebo je nechat náhodně na mapu naházet. Ze Steam Workshopu si můžete stáhnout další mapy a scénáře od fanouškovské komunity, nebo si klidně vytvořit vlastní. Hra běží na Unity enginu.
Plusy:
Volnost, se kterou můžete do hry zasahovat.
Hra má po nainstalování jen neuvěřitelných 83 MB! :)
Mínusy:
Grafika hry je na můj vkus moc hranatá, málo detailní a arkádová. Taky nechápu, proč na ní zavazí pohoří.
Zoom mapy má setrvačnost, takže "plave" buď blízko, nebo daleko.
Rychlost hry lze nastavit v rozmezí 0,5 - 3. Nebylo by na škodu to ještě trochu rozšířit dolů i nahoru. Když si třeba dáte velkou mapu světa, tak moc nestíháte sledovat, co se kde děje i při rychlosti 0,5.
Ovládání je poněkud neohrabané. Nelze třeba posouvat mapu klasickým přesunem kurzoru myši na okraj obrazovky, ale musíte použít šipky.
Názvy států pořád zůstávají malým písmem blízko hlavního města. Třeba Hearts of Iron to umí roztáhnout po aktuálně zabraném území.
I přes možnosti, co můžete ve hře dělat, začne hra za chvíli nudit.

Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce.
Šipky, nebo W, S, A, D - pohyb mapou.
Kolečko myši, nebo Q a E, nebo + a - - zoom mapy.
Mezerník - pauza.
F - vycentrovat pohled na vybraný stát.

Cheaty:
V rozhraní je plno prvků, kterými můžete do hry zasahovat, takže cheaty ani nejsou potřeba. :)