Panzerkampf

Oficiální stránky
Výrobce: CrazyTankers/ Krieg Games Ltd. (Česká republika).
Datum vydání: 3.Q 2024
Hodnocení: (8)/10
Obchod/ Download: Steam, nebo bude mít hra i vlastní launcher.

Na oficiálních stránkách je možné si stáhnout demo.
Preview: Zing 1 a Zing 2.
Návod: Není.
Čeština: Ano.
Multiplayer: Ano.
Editor: Ne.
Kompatibilita s Windows XP: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Ne.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


Preview:
Nový projekt českých hráčů online tankových soubojů World of Tanks. Autoři jsou, stejně jako mnoho hráčů WoTka, ze hry více a více znechucení. Příliš velká role takzvaného RNG, neboli náhodného vypočítávání toho, jestli jste se trefili, nebo prostřelili, a tak vám krásně zamířené a domířené střely krtkují, nebo lítají někam na Jupiter. Na 10 metrů kolikrát netrefíte obří prdel tanku, velkého jako stodola. Nerovnoměrné rozdělování hráčů do týmů, kdy při plnění mise "získejte 4 vítězství" zabijete celé dopoledne 20 hrami s prohrou 15:0 a ekvivalentní - to prostě naštve i velkého kliďase. Prostě jste do hry dostatečně neinvestovali a hra vám to dává patřičně sežrat. Nebo neustálé přidávání nových a nových tanků, které ani nikdy nebyly vyrobeny, protože jsou to jen nedokončené projekty a podobně. U téhle nové hry, jež je ve vývoji a můžete ji podpořit na Startovači by se tyhle neduhy, které ničí hru i vaše nervy neměly objevovat. Vývojáři již vydali demo, které sice vypadá poněkud plastově a zaměřovač v něm podivně poskakuje, ale dle slov vývojářů je to jen takový prototyp, který bude ještě značně vylepšen. Tak snad se to povede...
V demu hrajete v Tigrovi I na mapě Hradec proti botům. Prý byste mohli narazit i na živé hráče, kteří zrovna hrají demo, jako vy. Vaši týmoví boti mají Panthery I a protivníci mají T-34 85.
Zpočátku by se měla hra zaměřit na tanky z Druhé světové války, ale později budou přidány i modernější kousky. Ty ale budou bojovat odděleně, takže nebudou proti WWII rachotinám OP. Stejně jako ve WoTku si budeme expit lepší kanóny, motory, perkovat posádky a podobně... Módy ve hře budou: Team Deathmatch (10 na 10 hráčů), Death Match, Team Flag Conquest, Battle Royale a další.
Plusy:
Doufejme ve férovější alternativu k World of Tanks.
Hra by měla být Free to Play, takže zadarmo.
Zvuky motorů vypadají realističtěji, než ve WoTku.
Mínusy:
Stav hry v demoverzi zatím nevypadá moc dobře. Neřekl bych, že je Unity vhodný engine na takovou hru.
Zvuky výstřelů v demu vypadají podivně.

Ovládání (demoverze):
W, S, A, D - pohyb.
Levý Shift - zaměřovací režim.
Levé tlačítko myši - střelba.
Kolečko myši - zoom kamery (jen ve venkovním pohledu).
1, 2, 3 (anglická klávesnice, dvojklik) - volba munice AP, APCR, HE.
4, 5, 6 (anglická klávesnice, dvojklik) - lékárna, opravy, hasičák.
+/- (numpad) - minimapa.

Cheaty:
U online hry fuj fuj! :)

V demu se dají pomocí univerzálního cheateru Cheat Engine hacknout HP vyšeho tanku, ale stejně to nějak nefunguje. Jak přijdete o své reálné HP, tak se tank nehýbe, nemůže otáčet věží, nemůže střílet a je vedený, jako mrtvý. :)