Silent Depth 2: Pacific

Oficiální stránky
Výrobce: MicroProse Software (USA).
Datum vydání: 2024 (předběžný přístup).
Hodnocení: 7/10.
Žánr: Simulátor.
Obchod/ Download: Steam.
Recenze: Vortex (novinka o předběžném přístupu).
Návod: Není.
Čeština: Ne.
Multiplayer: Ne.
Editor: Ne.
Technické info o hře: PCGamingWiki.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Ne.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK







Recenze:

Další ponorkový simulátor, jež využívá díru na trhu, kdy je momentálně ke hraní, po odmlčení se série Silent Hunter, jejíž poslední díl vyšel v roce 2010, snad jen nedávno recenzovaný UBOAT. Stejně jako UBOAT je hra zatím v předběžném přístupu. Hra nese číslovku 2 a na Steamu je i první díl Silent Depth 3D Submarine Simulator od týmu Codeknitters. Nikde jsem k tomu nenašel nějaké informace, jestli tenhle tým MicroProse vzali pod sebe, nebo od nich vývoj série nějak převzali???
Zatím ve hře není žádná kampaň ani mise, ale jen režim "War Patrol", kde prostě vyrazíte na oceán lovit náhodné kontakty. Jak název napovídá, tak se vydáte do Tichého Oceánu za americkou ponorku třídy Gato, jejíž název si na začátku určíte. Já jsem brázdil moře ve slavné USS Mrakoplash. :) Hra vás na mapě ale pustí jen do celkem malého obdélníku s Midway, kde máte základnu a Wake Islandem). Veškeré ovládání je přístupné skrz klikání miší na budíky na obrazovce a nemusíte se v podstatě učit žádné klávesové zkratky. Hledání kontaktů na obrovském oceánu také není složité. Prostě stačí myší kliknout na nějaké místo na mapě. Ponorka se tam rychloposune a prakticky vám hned na trase zahlásí nějaký kontakt, vrátí čas na normální úroveň a vy se můžete věnovat hře na kočku a na myš. Kdo bude kočka a kdo myš se už ukáže za pochodu. :) Nejsem moc dobrý hráč, ale tady se mi dařilo hned od začátku. Můj první kontakt byly dva ropné tankery, doprovázené torpédoborcem. Po prvním vystřeleném torpédu mě torpédoborec zaregistroval a začal se na mě řítit. Já ho ale s přehledem sundal. :) A následně potopil i oba bezbranné tankery. V dalším kontaktu už byla skupina bojových lodí a tu jsem také postupně v klidu zlikvidoval. Zpočátku jsem myslel, že musím torpéda nějak zaměřovat alespoň přesným natočením ponorky a vyčíhnutím správného času odpalu, ale pak zjistil, že hra cíle zaměřuje tak nějak sama, jen stačí mít cíl zhruba zamířený periskopem. Cíle se vám samy označkují a vidíte u nich vzdálenost, rychlost a další údaje. Je na nich taky barevná značka. Když je značka červená "out of range", tak ještě nemá cenu střílet. Po přiblížení postupně zežloutne (cca 4000 yardů), tak na cíl jen prostě zamíříte periskopem, on zezelená, což znamená, že střelec už propočítal kurz torpéda, tak už stačí jen odpálit a šance na trefu je veliká. Jenom je tu ještě to, že se přepíná mezi torpédy, odpalovanými zepředu a ze zádi. Cíle musíte mít vždy na správné straně ponorky, kde máte zrovna aktivované torpédomety, jinak se vám cíle ani neoznačkují a odpálení torpéd vám hra v takovém případě ani nedovolí. Hru lze spustit ve 3 stupních obtížnosti. Obtížnost ovšem jen zvyšuje hustotu nepřátel na mapě.
U ponorky se můžete přepínat mezi 3th person kamerou, vnitřní, kde vidíte posádku, volnou kamerou, pozicí u dalekohledu, či periskopu (podle toho, jestli jste zanoření, nebo vynoření) a palubním dělem. Ve vnitřním pohledu sice vidíte posádku, ale ta nemá jména a jen tak civí na svých místech. Mění se prajkticky jen bojové osvětlení, když jste ponoření. Žádný managing posádky, jako v UBOATU tady není, ani nemůžete po ponorce chodit.
Plusy:
Grafika vypadá docela dobře, i když je na Unity enginu.
Hra nebere simulaci moc detailně a chce být přístupnější, takže je ovládání a hraní snazší a arkádovější.
Mínusy:
Při přepínání mezi stanovišti a zpět na periskop se někdy periskop zbytečně znovu vysouvá.
Zvuková stránka hry je docela chudá.
Hra nemá češtinu.


Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce, rotace kamerou.
Pravé tlačítko myši - střelba z děla.
Kolečko myši - zoom.
1 - 5 (eng. klávesnice) - rychlosti vpřed.
6 - 8 - rychlosti vzad.
0 - stop.
T - vystřelit torpédo.
G - výstřel z děla.
P - periskopová hloubka.
F1 - mapa.
F2 - systémy, stav ponorky.
F3 - 3th person kamera/ vnitřní kamera.
F4 - kamera na můstku (jen při vynoření).
F5 - periskop (jen při zanoření do periskopové hloubky).
F6 - dalekohled (jen při vynoření).
F7 - dělo.
F8 - volná kamera (šipky, nebo W, S, A a D - pohyb).


Cheaty:
Na stav paliva, kyslíku a baterie lze použít univerzální cheater Cheat Engine. U výběru typu hodnoty hledání vyberte "Float", protože jsou to necelé hodnoty na několik desetinných míst. Pak se ještě dají najít náboje do palubního děla. Zdraví ponorky jsem neošidil. Počítá se asi nějak celkově z několika částí ponorky, jež můžou být poškozeny.