Panzer Corps Gold


Panzer Corps 2Panzer Corps Gold

Oficiální stránky
Výrobce: Flashback Games (Švédsko)
Datum vydání: 2010
Hodnocení: 9/10
Žánr: Tahová strategie.
Obchod/ Download: GoG, nebo Steam.
Recenze: Tiscali Games.
Návod: Není.
Čeština: Ne.
Multiplayer: Ano.
Editor: Ano.
Kompatibilita s Windows XP: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Ne.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OKRecenze:

Další tahová strategie z Druhé světové války, jež by chtěla být duchovním pokračovatelem slavného Panzer Generala. Hra byla vydána už v roce 2010 a následně k ní vycházely další a další přídavky. Později se tvůrci rozhodli do hry všechny vydané balíčky integrovat a výsledek pojmenovat "Gold". Hra tedy obsahuje velkou dávku obsahu, který vám vydrží na dlouho. V poslední době jsem už ulítnul na několika podobných hrách (Order of Battle a Unity of Command). Panzer Corps má ale o něco jednodušší systém, kde neposunujete hranice fronty, ale jen přebarvujete vlaječky ve městech. Na vlaječce ale musíte s jednotkou zastavit (nestačí přes ni jednotkou jen přejet) a některé jednotky (flak, či artilerie) vlaječky přebarvovat neumí. Asi je tím simulováno, že tyhle jednotky jsou málo početné jednotky, které ovládají specifické zbraně a nedokáží tak dostat pod kontrolu celé město. Nemusíte také moc řešit zásobování. Ano, vašim tankům občas dojde palivo, nebo munice, ale prostým kliknutím na tlačítko pro ně za prestižní body palivo i munici obstaráte, jen se pak jednotka v daném tahu už nemůže hnout, ani střílet. Stejným tlačítkem jednotky i vyléčíte/ doplníte. Letadlům taky dochází palivo i střelivo, tak s nimi musíte občas přistát na vámi kontrolovaném letišti. Zjistil jsem, že nemusíte přistát jen na jednom políčku letiště, ale stačí zaletět na políčko, které s letištěm sousedí a letadlu se tak v dalším tahu doplní palivo i střelivo. Pro opravu poškozeného letadla musíte ovšem přistát přímo na letišti. Pokud provádíte vylodění a máte v invazní armádě letadla, ale nemáte letadlovku, tak je jedním z vašich hlavních úkolů, obsadit nějaké letiště dříve, než vám ty letadla popadají. :)
Mise v kampaních nejsou jen typu "Zaber všechny vlaječky", ale někdy dostáváte i speciální úkoly (úkoly se klidně změní i během mise). Například máte najít a zneškodnit sklady v Libyjské poušti, nebo zlikvidovat flotilu u Malty, či přesunout některou jednotku někam.
V základní hře bez DLC lze hrát jen za Německo. K dispozici jsou 4 kampaně + tutoriál + 26 scénářů samostatně (ty z kampaně), nebo lze nahrát nějakou misi staženou z internetu, či vytvořenou v editoru. U samostatných misí lze volit stranu, za kterou hrajete. Lze také zvolit "hotseat, kdy hrajete střídavě za obě strany najednou. Kamapaně jsou dynamické, takže je každý postup unikátní a vaše zkušené jednotky se vám přenáší z mise do mise. Tisíce různých jednotek. Armády všech zemí (i těch malých).
Kdyby vám nestačil oficiální obsah tak jsou zde i tuny toho komunitního s kvantem amatérských misí.
Multiplayer:
Na hraní internetu se musíte zaregistrovat na Slitherine. V základní hře lze hrát v multiplayeru 15 vybalancovaných a 26 historických misí (ze singleplayerové kampaně). Lze také hrát multiplayer na jednom počítači tak, že při hraní singleplayer mise (ne kampaně) zvolíte "Hotseat" (horká židle) a můžete se se spoluhráčem střídat ve hře za obě strany. Další multiplayerové mise přidávají DLC. V roce 2020 jsem na serveru narazil na 29 rozehraných her.
Plusy:
Velké množství obsahu.
Opět strašně návyková hra u které jsem na dlouho vytuhnul. :)
Jednodušší systém, než v novějších podobných strategiích.
Velká encyklopedie všemožných jednotek (bohužel v angličtině).
Editor misí.
Mínusy:
Ovládací rozhraní a design je takový zastaralý (jako Panzer General), ale asi je to i záměr, aby to bylo takové retro. :) Jednoty se při pohybu neanimují.
U hlavní kampaně si můžete vybrat start v letech 1939, 1941, nebo 2x 1943, takže to vypadá, jako by byly kampaně 4, ale většina misí se v těchto režimech opakuje.


DLC (všechna DLC jsou součástí Gold edice hry):

Grand Campaign (2.11.2011): Desetidílný balík velké kampaně za Německo.
Afrika Korps (12.7.2012): Africká kampaň za Německo s 24 misemi, novými jednotkami, kamufláží jednotek a dalšími novinkami. 5 vybalancovaných a 24 historických (mise z kampaně) misí do multiplayeru.
Allied Corps (6.7.2013): Spojenecká kampaň s 30 misemi (lze hrát za Británii, nebo USA v Evropě a v Africe). 8 vybalancovaných a 30 historických misí v multiplayeru.
Sea Lion (15.10.2015): Kampaň za Německo, kde dobýváte Británii. V kampani je 30 misí.
Soviet Corps (18.2.2016): Sovětská kampaň s 25 misemi. 5 vybalancovaných a 26 historických misí pro multiplayer.
US Corps (26.5.2016): Třídílná kampaň za USA: 1942: 16 misí v Evropě a v Africe, 1943: 16 misí v Itálii a 1944-45: 18 misí v Evropě (od vylodění v Normandii).

Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce.

Cheaty:
Na prestižní body, za které nakupujete, nebo opravujete jednotky lze použít univerzální cheater Cheat Engine. Dále je lze použít na počítadlo tahů (ovšem pozor na to, že v určitých tazích se spouští skripty, které třeba spustí nepřátelský útok a někdy je možné tak dostat misi do stavu, kdy už ji nebudete moci splnit), nebo lze editovat i množství paliva a střeliva u jednotek.

V nastavení obtížnosti lze detailně nastavit opravdu hodně jednoduchý režim, kdy vyhráváte většinu soubojů a podobně.

Zmáčkněte najednou klávesy: Ctrl+Alt+Shift+C a do okýnka napište (#N znamená číslo) a potvrďte Entrem:

prestige #N
Přidá body prestiže.

fog of war
Odhalí mapu a ukáže všechny nepřátelské jednotky.

core #N
Přidá #N core slotů (může být negativní)

aux #N
Přidá #N aux slotů (může být negativní)

sea #N
Adds #N to sea transports num (can be negative)

air #N
Adds #N to air transports (can be negative)

rail #N
Adds #N to rail transports (can be negative)

exp #N
Nastaví zkušenost vybrané jednotky na #N

str #N
Nastaví sílu vybrané jednotky na #N (maximálně 20)

ent #N
Nastaví opevnění vybrané jednotky na #N

fuel #N
Nastaví palivo vybrané jednotky na #N

ammo #N
Nastaví munici vybrané jednotky na #N

turns #N
Přidá #N tahů mise (může být negativní).

weather #N
Nastaví počasí (0=jasno, 1=zataženo, 2=déšť, 3=sněžení)

ground #N
Nastaví přírodní podmínky (0=sucho, 1=blátivo, 2=mráz)

all eqp
Zpřístupňuje všechny jednotky k nákupu.

no zoc
Disables ZOC for our units. Entering the code again disables this mode.

uber units
Při každém vašem útoku zničíte protivníka.

turbo units
Všechny jednotky se pohybují rychlostí 50.

force retreat
Při každém vašem útoku nepřátelská jednotka ustoupí.

endscn #N
Ukončí misi s #N ( 0=rozhodujícím vítězstvím, 1=malé vítězství, 2=porážka).

chess
Zajistí, aby všechny souboje dopadaly tak, jak ukazují odhady (kromě drsné obrany).

reform units
Všechny zabité jednotky se přesunou do rezerv s nulovou sílou a můžou být uzdraveny a použity v dalším scénáři kampaně.

Moje save pozice.Panzer Corps 2

Oficiální stránky
Výrobce: Flashback Games (Švédsko)
Datum vydání: 2020
Hodnocení: 9/10
Žánr: Tahová strategie.
Obchod/ Download: GoG, nebo Steam.
Recenze: Tiscali Games.
Návod: Není.
Čeština: komunitni-preklady.org (jedná se o AI překlad, takže nemusí být moc kvalitní).
Multiplayer: Ano.
Editor: Ano.
Kompatibilita s Windows XP: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Ne.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OKRecenze:
Druhý díl tahové strategie z Druhé světové války. Grafika o dost pokročila. Jednotky jsou hezky animované. Na první pohled mi to sice připadalo až infantilně dětinské (jednotky při soubojích vypouští zelené a červené srdíčka), ale za chvíli jsem si na to zvykl. :)
Hrát lze 5 kampaní za Německo: Polsko 1939 (20 až 23 scénářů), Barbarossa 1941 (14 až 17 scénářů), North Africa 1941 (14 až 17 scénářů), Kursk 1943 (7 až 8 scénářů) a Italy 1943 (7 až 8 scénářů). Na startu kampaně si můžete u vašeho virtuálního velitele nastavit silné a slabé stránky, které vám dávají různé bonusy. Když si vyberete nějakou slabou stránku, tak si na výměnu můžete vybrat nějakou silnou. Hra obsahuje přes 1000 jednotek. Kampaně mají kolem 60 misí, v nichž se přenášejí jednotky z mise do mise. Dále je ve hře 7 scénářů: 4 historické (3x za Německo a 1x za SSSR) a 3 fiktivní (2x za Německo a 1x za Británii), nebo lze mise náhodně generovat pro režim skirmish. Samozřejmě nechybí ani samotný editor, kde si můžete sestavit misi dle libosti.
Hra samozřejmě simuluje velké množství věcí, jako je zásobování, počasí, morálku atp. V nastavení si ale můžete řadu věcí povypínat, nebo různě nastavit podle libosti. Například je možné vypnout limit počtu tahů na bitvu a to i v rozjeté kampani, bez nutnosti ji restartovat. Letadla se samy na konci tahů vracejí na letiště. Můžete také obětovat tah a přesouvat je dle potřeby mezi letišti.
Multiplayer:
Multiplayer lze hrát jako "horké křeslo", nebo online na serverech Slitherine. Obsahuje 8 scénářů pro competitive a 4 pro coop.
Plusy:
Opět velké množství obsahu.
Návykovost. Ještě jeden tah a už opravdu končím! :)
Editor.
Obsáhlé cheaty do chatové konzole.
Náhodný generátor skirmish bitev!
Mínusy:
Nějak nechápu, proč se v popisku hry třeba na GoGu píše, že: "Můžete hrát za každou hlavní mocnost v evropském divadle druhé světové války", když to není pravda a kampaň je jen za Německo. Samostatné scénáře mimo kampaně sice umožňují hrát i 1x za SSSR a 1x za Británii, nebo generátor misí umožňuje vytvořit hru za Německo, SSSR, USA, nebo Británii, ale člověk by z té věty očekával asi i kampaně.
Mapy jsou celkem malé. Předtím jsem hrál Hex of Steel a tam jsou daleko větší.
Ve hře nejsou lodě. Někde v kampani občas vyfasujete pár dělových člunů pro konkrétní misi, ale nákup lodí za prestiž není. Lodě se asi do hry přidají až ve větším DLC Pacific, které má teprve vyjít.


DLC:
Axis Operations: Spanish Civil War (16.7.2020): DLC se scénáři ze španělské občanské války. Celkem 16 scénářů.
Axis Operations: 1939 (27.8.2020): Další díl megakampaně "Axis Operations", přinášející scénáře z roku 1939. je zde celkem 15 scénářů - ten první má název Czechoslovakia a poslední Denmark.
Axis Operations 1940 (10.12.2020): Své jednotky z předchozích tažení lze importovat do hry. Čeká vás Norsko, Balkán, Francie i Británie.
Axis Operations 1941 (18.3.2021): Své jednotky z předchozích tažení můžete opět importovat do hry. Celkem 20 misí se odehrává na Balkáně a v Rusku.
Axis Operations 1942 (9.7.2021): Kampaň se 17 misemi na východní frontě. Nové jednotky (i Maďarska) a další drobnosti. Jednotky můžete opět importovat z předešlého DLC.
Axis Operations 1943 (26.5.2022): Kampaň se 17 misemi na východní frontě.
Axis Operations 1944 (8.11.2022): 2 kampaně s celkem 20 misemi. Jedna je historická a druhá smyšlená (německý úspěch u Kurska). Obě kampaně jsou odemčeny hned na začátku. Můžete si opět importovat vaše jednotky z předešlého DLC.
Axis Operations 1945 (22.6.2023): Další 2 kampaně s celkem 18 misemi z konce války. Historická i smyšlená. Můžete si opět importovat jednotky z předešlého DLC. Vývojáři nevylučují další pokračování této DLC série.
Axis Operations 1946 (30.11.2023): Fiktivní kampaň o 30 misích, založená na předchozích nehistorických misích z předešlých kampaní. Můžete v ní prožít německo-japonskou invazi do USA. Kromě primárních cílů misí, můžete zkusit splnit/dobýt i bonusové a elitní.
Pacific (ve vývoji): Obsáhlejší DLC, které přinese pacifické bojiště. Má se jednat o první díl celé série z Pacifiku. Kampaň se 14 misemi bude hratelná i za Japonsko. 70 nových jednotek.
Frontlines - Bulge (ve vývoji): Ofenzíva v Ardenách rozdělená do detailních misí s různými výzvami.

Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce.

Cheaty:
Ve hře vyvolejte konzoli chatu klávesou "Enter" a do ní zadejte tyto kódy:

setany round X
Nastaví aktuální tah (místo X napište požadované číslo tahu).

setany weather X
Nastaví počasí. Místo X napište požadované počasí:
Clear, Cloudy, Rain, Snow (pozor na velikost písmen!)

setany ground_state X
Nastaví stav. Místo X napište požadovaný stav:
Dry, Muddy, Snowy, Frozen (pozor na velikost písmen!)

setany shroud 1
setany shroud 0
Nastaví zahalení ON/OFF

setany iseeyou 1
Vypne mlhu (fog of war) pro aktuálního hráče.

setany always_retreat 1
Obránce vždycky ustoupí.

setany prestige X
Nastaví body prestiže. Místo X napište požadovaný počet.

setany max_core_slots X
Nastaví core slots (maximální počet jednotek, co můžete mít). Místo X napište požadované číslo.

setany max_aux_slots X
Nastaví počet aux slotů.

runany AddTransport [type] X
Adds X transports of type [type] to current player’s transport pool. [type] is unit ID from Content/Data/Units.csv.

setany strength X
Nastaví sílu označené jednotky (funguje i na nepřátelské).

setany max_strength X
Nastaví maximální sílu označené jednotky (funguje i na nepřátelské).

setany suppression X
Sets suppression of the selected unit. Works on enemies too.

setany attacks X
Sets the number of attack actions of the selected unit. Works on enemies too. The game normally uses values 0 and 1.

setany moves X
Sets the number of move actions of the selected unit. Works on enemies too. The game normally uses values 0 and 1. Adding more than 1 move action does not automatically increase move points.

setany move_points X
Nastaví pohybové body pro zvolenou jednotku. Funguje i na nepřátele.

setany ammo X
Nastaví střelivo pro zvolenou jednotku. Funguje i na nepřátele.

setany ammo_cap X
Nastaví maximální střelivo pro zvolenou jednotku. Funguje i na nepřátele.

setany fuel X
Nastaví palivo pro zvolenou jednotku. Funguje i na nepřátele.

setany fuel_cap X
Nastaví maximální palivo pro zvolenou jednotku. Funguje i na nepřátele.

setany entrenchment X
Sets entrenchment of the selected unit. Works on enemies too.

setany experience X
Nastaví zkušenosti pro vybranou jednotku. Funguje i na nepřátele.

setany randomness X
Sets randomness level (in percent) from 0 to 100. When randomness is 100%, only real combat results are used. When randomness is 0%, only predicted combat results are used. For all other intermediate values, combat results are calculated as:

(randomness*real + (100 – randomness)*predicted) / 100

runany Victory 0
Vyhraje scénář.

cheat NewHero
Vytvoří náhodného hrdinu.

cheat NewHero [trait name]

Vytvoří hrdinu s určitou vlastností.

Příklady: NoRetaliation, ZeroSlots, LethalAttack, Double Attack, Envelopment, OverwhelmingAttack a další... (pozor na velikost písmen!)
Univerzální cheater WeMod obsahuje cheaty na hru, ale jen pro Steam verzi. Nefungují v GoG verzi, ani když vyberete ručně exe soubor.

V univerzálním cheateru Cheat Engine si můžete upravit prestiž (peníze na nákup jednotek). Editovat sílu jednotek sice také, ale bohužel filtrování se podaří až na několikátý pokus. Hledat jednu jednotku z mnoha ve více tazích je nepřehledné a zdlouhavé, že jsem se na to vykašlal. Hra navíc často zobrazuje starý údaj před změnou, takže ani pořádně nevíte, která hodnota vlastně platí. Jsem se na to nakonec vykašlal a používal pouze neomezené body prestiže. Hlídal jsem si prostě oslabené jednotky a když byly moc oslabené, že by je mohl někdo dorazit, tak jsem je uzdravil (doplnil). Sice se nedají uhlídat všechny jednotky za všech situací, ale tak ztráty jsou povoleny. :)

Moje save pozice.