Hex of Steel

Oficiální stránky: Facebook.
Výrobce: Valentin Lievre (Francie).
Datum vydání: 2020
Hodnocení: 9/10
Žánr: Tahová strategie.
Obchod/ Download: Steam.
Recenze: Není.
Návod: Není.
Čeština: Ne.
Multiplayer: Ano.
Editor: Ano.
Kompatibilita s Windows XP: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Steam už Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OKRecenze:

Další hexová tahová strategie z 2. Světové války. Herním stylem je podobná Panzer Generalovi, nebo jeho novým následovníkům: Panzer Corps, Order of Battle, nebo Unity of Command. Hru má na svědomí jeden mladý herní vývojář z Francie - Valentin Lievre (21 let), jemuž vývoj této hry, postavené na Unity enginu, netrval ani jeden rok! Je to velice úctyhodný výkon na jednoho člověka, vytvořit tak komplexní hru! Dříve se hra jmenovala Oparation Citadela, ale z neznámého důvodu byla přejmenována.
Hrát můžete "Quick Game" na 25 mapách + všechny mapy z kampaní, nebo využít "Random Scenario Generator", jež vám vytvoří unikátní bitvu. Dále jsou k dispozici samozřejmě kampaně. Za Německo - východní fronta start 39-45/ západní fronta 40-45, za USA východ (Evropa) 43-45/ západ (Pacifik) 41-45, Británie východ (Indie) 44/ západ (Evropa) 40-45, SSSR východ 39/ západ 39-45 a Japonsko východ 41-45/ západ (Indie) 39-44. V některých misích hrajete i za vaše spojence. Třeba při hře za Německo po dotažení německými jednotkami táhnete ještě slovenskými, nebo v severní Africe italskými. Core jednotky se vám v kampaních přenáší z mise do mise, ale při nákupu jsou o něco dražší. V kampaních lze zapnout i jednoduchou diplomacii a výzkum.
Multiplayer:
V multiplayeru lze hrát 25 map. 3 mapy jsou speciálně pro MP. Jako základ hry lze použít i save ze singleplayeru.
Plusy:
Rozsáhlost hry - hra pokrývá všechny fronty 2. Světové války.
Velké mapy, na kterých se můžete vyblbnout doaleluja. :)
Klasická návykovost, jako u jiných tahových strategií ("ještě jeden tah a už dneska OPRAVDU skončím" :) ).
Hra obsahuje i intuitivní editor. Editor je rozdělen na editování nejen map, ale i zemí, herních polí a jednotek. Zabudována je i podpora modifikací.
Hru je možné nastavit dle vašich preferencí. Můžete si třeba nastavit neomezené palivo/ střelivo, počasí (během deště nelze útočit s letectvem), morálku, zásobování, partyzány a další věci...
Hry nejsou omezeny počtem tahů, jako u jiných her tohoto typu, tak se nemusíte tlačit dopředu, abyste stihli obsadit všechny objectives (žlutě lemované vlaječky) do určitého počtu tahů.
Vývojář striktně odmítá hráče dojit na DLC. Jediné DLC je jen zcela dobrovolný donate 4,99 EUR.
Mínusy:
Nechápu, proč mi hra při cyklování jednotkami nabízí i jednotky, které už v daném tahu nemůžou nic udělat. Asi je dobré po dotáhnutí každé jednotky kliknout na "Skip for this turn", aby se vám přestala nabízet, když ke konci tahu kontrolujete, jestli se ještě nějaká jednotka nemůže hnout.
Hra neobsahuje žádné videa ani animace boje. Jen zvuky střelby a poletující červené číslíčka ztrát.

Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce/ výběr.
Pravé tlačítko myši - odznačit jednotku.

Cheaty:
Na hru lze použít univerzální cheater Cheat Engine. Můžete editovat třeba peníze na nákup jednotek, nebo početní stavy jednotek. Hledejte rozdíly stavů před a po boji. Většinou to najde jen jednu hodnotu hned při prvním filtrování.

Moje save pozice.