Far CryFar Cry 2


Far Cry 3Far Cry 4Far Cry: Primal

- Chystaný mezidíl nebude stát taky pravděpodobně za koupi. Viděl jsem dlouhé video a chvíli to může bavit, ale po asi půlhodinovém vyblbnutí to už bude nuda.


Far Cry 5

Far Cry 6

Far Cry

Oficiální stránky: Nejsou
Výrobce: Crytek (Německo)
Datum vydání: 2004
Hodnocení: 8/10
Žánr: Akční.
Obchod/ Download: GoG, Steam, nebo Level 11/2009.
Recenze: Level 4/2004 (5/2004 Multiplayer), z Tiscali Games a z Bonuswebu
Návod: Abecedaher.

YouTube.
Čeština: CD verze: kompletně v češtině.
GOG a Steam verze: není.
Multiplayer: Ano
Editor: SDK v1.4
Kompatibilita s Windows XP: GoG: OK

Steam: Steam již Windows XP nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): GOG verze: OK

Steam: Steam již Windows 7 nepodporuje.

CD verze:
1.) Instalaci spustit jako: "setup32.exe /a". Chvíli to trvá, jako by se nic nedělo a program zamrzl, ale vyčkejte, než vám to oznámí dokončení.
2.) Ve složce hry pak vytvořte složku "bin".
3.) Do vytvořené složky "bin" nakopírujte soubor "far cry.exe" a spusťte jím hru.

Nebo 64 bit upgrade (ale asi jen na anglickou verzihry!)
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


Recenze:
Parádní akce situovaná do tropického tichomořského souostroví. To si tak jednoho krásného dne zavezete nějakou ženskou, která vám tvrdí, že si chce jenom vyblejsknout místní tropickou flóru na jí určený "opuštěný" ostrůvek, ale najednou zjistíte, že po vás jde celá armáda vybavená nejmodernějšími zbraněmi a vy vůbec nechápete, kde se tu vzali a hlavně "VO CO GOU?!" :) Nakonec se z toho vyklube experiment nějakého zloducha co vyrábí šílené bojové mutanty... Příběh je prostě klišovitý jako v každé průměrné akci, ale jinak je to skvělá pařba na rozlehlých mapách i uvnitř různých základen. Mise uvnitř budov jsou sice takové průměrné a uvítal bych spíše více venkovních map, ale vcelku se to dá.
Multiplayer:
Multiplayer je velice povedený a zábavný. Mapy jsou dost rozsáhlé a lze se na nich vyblbnout do aleluja. Můžete hrát po místní síti nebo po internetu ve třech herních módech. Klasická vybíjená každého s každým (označení: FFA) na 5 mapách. Na začátku máte pouze revolver a nůž, ale po mapě jsou docela hustě rozesety bedny, na nichž jsou další zbraně a náboje. Druhým typem je Team Deathmatch (označení TDM). Hraje se na stejných mapách jako FFA i zbraně jsou stejně vyřešeny a jediný rozdíl je tedy ten, že jsou hráči rozděleni na dva týmy, jež se mezi sebou řežou. Posledním typem je ASSAULT. Tomu je uzpůsobeno 12 map. Na každé mapě jsou 3 základny s vlajkou a vždycky má jeden tým za úkol základnu bránit a druhý útočit. Když útočníci vyhrají, tak se přepne na další vlajku a bojuje se dál. Útočníci vyhrají, až zaženou obránce  ke třetí vlajce a tu jim obsadí. Vše v časovém limitu a střídavým určením obránců a útočníků. Základny jsou obehnány zničitelnou a opravitelnou zdí. Útočníci ji boří a  obránci se ji snaží opravovat. Oproti předchozím typům máte v tomto režimu svoji zbraň podle svého typu vojáka hned od začátku. Bohužel přihlášení do hry je dost pitomé. Musíte napsat pokaždé své jméno a heslo - zatržítko "zapamatovat údaje" je pro programátory asi moc komplikovaná věc. Navíc musíte čísla psát "Shift" a horní (anglická) řada čísel na klávesnici. Numpad prostě nefunguje. Toto platí i při zadávání CD klíče. Někdy se stane, že se spojení se serverem rozpadne a vy se při pokusu znovu někam připojit setkáte s hláškou: CD klíč je používán - zadejte jej znovu. :( To chce klid. Dejte si kafe a zkuste hru spustit za chvíli, pak vás to zase pustí. Jednou se mi dokonce stalo, že jsem se připojil do jedné hry, spojení se rozpadlo a já se tam přihlásil znovu a byl jsem ve výpisu hráčů dvakrát. :) Dále někdy při hraní více jak jedné hry je výpis hráčů prázdný, nebo hra zamrzne při pokusu se připojit na další server. Člověk by čekal stabilnější síťový kód u hry s patchem v1.4. :(
Plusy:
Grafika je všeobecně velmi vychvalovaná a musím uznat, že docela právem. Nepřátelé navíc nejsou žádní hlupáci a všeobecně by se dalo říct, že jejich umělá inteligence je, když ne revoluční, :) tak alespoň ta nejlepší co se kdy v 3D akci objevila. Různě se na vás domlouvají a obkličují vás. Můžete používat různé vehikly, co najdete: motorový člun, terénní auto, atd... Zbraně jsou klasickým výběrem několika samopalů, revolver, sniperka, granáty, raketomet, mačeta.
Mínusy:
Největším mínusem je dle mého názoru přílišná obtížnost hry. Je mi líto, ale nepřátelé na vás hodně často vyběhnou ve vyšším počtu z různých stran a vy je máte vyřídit a nemáte se kam schovat. Někteří vyžadují pomalu vyprázdnění celého zásobníku i když je střílíte přímo do hlavy a při nabíjení vás sejme ten zbytek, co je okolo vás... Je mi líto, ale fakt bych rád viděl na vlastní oči, jak to někdo hraje bez cheatů!!! A to jsem hrál na nejnižší obtížnosti. Mám takový pocit, že jsou hry v poslední době dělané na profesionální hráče trávící hafo hodin denně u CSka a obyčejní smrtelníci musí shánět cheaty. Bez cheatů se to prostě hrát nedá - je mi líto. Dalším záporem je nemožnost libovolného ukládání hry. Hra se sama ukládá (docela často a je to celkem pohoda), ale možnost uložit si ručně v místě, kde chci já, by má experimentální povaha zkoušející různé šílenosti rozhodně uvítala. :) Bohužel dalším mínusem je to, co by mělo být spíše plusem a to je kompletní počeštění hry. Je fajn, že nemusím luštit co se po mě chce abych udělal, ale čeština je dost amatérská tím stylem, že to prostě dabéři moc neprožívají a čtou prostě ty kecy z papíru... :( Některé hlášky nepřátel ("Mám kulku s tvým jménem!", "Budeš si přát, abys chcípnul!") nebo vaší postavy ("Už o tobě ví celá základna, tak si dávej bacha."/ "Já už sem tak nasranej, že je mi to úplně jedno!!!") jsou ale občas docela ... přisprostlé, :) ale zase jich není tolik a jejich neustálé opakování je za chvíli dost nudné. Dále je někdy dost nevyladěný zvuk a jak vám váš kámoš dává třeba rady z vysílačky, tak má ta vysílačka tak slabý hlas, že přes doprovodnou hudbu (no to by snad mělo jít ztlumit v options), či zrovna probíhající přestřelku nerozumíte, co vám říká.


Mody:
European MapPack v1.1 DOWNLOAD: Balík 10 multiplayerových map. Všechny jsou pouze pro režim Assault. Celkem povedené kousky.
Islands DOWNLOAD - 12 levelů dlouhý mod, v němž si zabojujete nejen proti vojákům, ale i proti mutantům.
Mars v3.0 DOWNLOAD - Jak název napovídá, tak nás tento multiplayerový mod českého tvůrce zavede na planetu Mars, kam se odstěhovalo lidstvo, když mu začlo být na Zemi těsno. Obsahuje 6 map, z nichž je 5 pro režimy FFA/TDM a jedna pro režim Flags (Assault). V modu jsou i nová velice speciální marsoidní vozítka, nebo i čtyřkolová minimotorka. :)
Mysterious Island v1.1 DOWNLOAD - Nebojový, mírumilovný mod bez nepřátel a beze zbraní na motivy knihy Julese Verna. Jen se tak procházíte po krásném ostrově... :)
Railway DOWNLOAD - Celkem slušná single mapa od ruského tvůrce, na níž se můžete projet na vlaku a na náklaďáku. Celé to začíná seskokem z letadla, jež je následně sestřeleno a vy pak jeho hořící trosky můžete najít v lese. Mod mění i skiny zbraní, které dostaly maskáčovou texturu. Můžete získat i sniperku a raketomet.
SP mapy (download)- 15 singleplayer levelů. Mimo jiné i Rally s buginou. Po nakopírování do adresáře Levels se spouští přes konzolu příkazem: "\map název mapy". Pokud máte potíže se psaním zpětného lomítka v konzoli hry, tak se podívejte do sekce "Cheaty" níže.
The Delta Sector v1.00 DOWNLOAD - Mod obsahující SP kampaň o 3 misích i 2 MP mapy pro TDM režim. Tvůrci modu jsou zřejmě dost profesionální, protože dokázali kompletně překopat grafiku a místo tropického ráje se rázem ocitáme ve východní Evropě v kůži speciálního vojáka. Nové stromy, tráva, terén,... Místy jdete i krásnou sněhovou vánicí. Bohužel level design je na rozdíl od parádní grafiky dost slabý. Celou hru postupujete v chroští, takže když se zamotáte do nějaké přestřelky, tak ztratíte orientaci, odkud jste vlastně přišli a kam jste šli. Chtělo by to nějaké cesty a více nějakých orientačních bodů.
Tmod v1.0 (Tiradente's Mod) DOWNLOAD - Multiplayer mod přidávající jednu mapu pro režim TDM, nebo FFA(další jsou v přípravě), nové vozidla, zbraně a další drobnosti.
Unofficial Map Pack DOWNLOAD - Balík multiplayerových map. 12 pro Assault a 7 pro TDM nebo FFA režim.
Mischief in Paradise v5 DOWNLOAD - SP mapa dějově navazující na konec hry.

Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
Q, E - naklánění.
Myš levá - střelba.
Myš pravá - míření/ sniperka.
Kolečko myši - změna zbraně/ zoom sniperky.
Mezerník - skok.
F - použít.
R - nabít.
V - plazit se.
Ctrl - skrčit se.
Shift - běh.
J - odhodit aktuální zbraň.
G - hodit granát.
H - prohození typu granátu.
Tab - úkoly mise.

Cheaty:
Nejdříve je třeba do hry nakopírovat soubor DevMode.lua (přepsat původní). Nebo si jej můžete upravit sami (v Notepadu) tak, že na jeho konec nakopírujete následující text:
function ToggleGod()
 if (not god) then
  god=1;
 else
  god=1-god;
 end
 if (god==1) then
  System:LogToConsole("God-Mode ON");
 else
  System:LogToConsole("God-Mode OFF");
 end
end
Input:BindCommandToKey("#ToggleGod()","backspace",1);

Pak pusťte hru s parametrem "-DEVMODE" (Pravá myš na ikonu na ploše/ vlastnosti/ zástupce/ cíl: "D:\far cry\Bin32\FarCry.exe" -DEVMODE) a ve hře pak budou fungovat následující cheaty (u modů napište to  -devmode přímo do spouštěcího souboru*.bat):

P - všechny zbraně
O - 999 nábojů
F4 - létání a procházení zdmi (zruší se klávesou F3)
F9 - rychlé uložení hry
F2 - přesune vás na následující checkpoint
F1 - pohled třetí osoby
F11 - extra detaily
F9 - uložení pozice na mapě (Nejedná se o klasické uložení hry, ale pouze uloží místo na mapě, kde zrovna jste a při nahrátí se na toto místo vrátíte, třeba i přes celou mapu - alespoň tak jsem to pochopil.).
F10 - nahrání pozice na mapě.
Mazací šipka - nesmrtelnost.
= / -(mínus) - zvýší / sníží vaši rychlost.
F5 - defaultní rychlost.

Tyto cheaty jsem nezkoušel:
Klávesou: ~ nahoď konzoli a napiš kódy.

god_mode_count=1 - nesmrtelnost.
give_all_weapons=1 - všechny zbraně.
give_all_ammo=1 - všechna munice.
\save_game <filename> - rychlé uložení pozice (zřejmě pouze na mapě jako u devmode - viz. výše)
\load_game <filename> - nahrání uložené pozice.
\map název mapy - nahraje mapu.

Pozor!!! Hra nějak ignoruje českou i anglickou klávesnici a píše zmaty. Normální klávesou ani Alt + Q zpětné lomítko nenapíšete. Přepínání na anglickou klávesnici Alt + Shift taky nefunguje. Jediné rozumné řešení co mě napadlo si "\map" napsat třeba v notepadu, zkopírovat a pak ho ve hře do konzoly hodit Ctrl + V. Něco podobného to dělá při pokusu napsat číslo, když se třeba logujete do MP hry. Num Lock je zapnutý (svítí kontrolka), ale čísla se nepíšou. Tady je řešením Num Lock vypnout a znovu zapnout.


Save pozice.
Far Cry 2

Oficiální stránky: Nejsou
Výrobce: UbiSoft Montreal (Francie/ Kanada)
Datum vydání: 2008
Hodnocení: 8/10
Žánr: Akční.
Obchod/ Download: GoG (Fortune's Pack), nebo Steam.
Recenze: Level 11/2008, z Bonuswebu a z Tiscali Games
Návod: Abecedaher.

YouTube.
Čeština: české titulky pro anglické verze
Multiplayer: Ano
Editor: Ano
Kompatibilita s Windows XP: GoG: OK

Steam: Steam už Windows XP nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): GoG: OK (při přepínání Alt + Tab na plochu se může vyskytnout problém zmíněný v mínusech)

Steam: Steam už Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


Recenze:
Pokračování prvního dílu. :) Ano, je to tak - Crysis je nějak bokem a je tu tedy dvojka. Nemá ji ale na svědomí původní tvůrci, ale vydavatel jedničky. Ovšem není to tak úplně pokračování, jelikož s původním příběhem to nemá nic společného a děj se odehrává v centrální Africe a to v různých oblastech: džungli, poušti a savaně (mimochodem docela zajímavé, neokoukané prostředí). Děj je situován do občanskou válkou zmítané země, v níž operují různí žoldáci. Hlavní hrdina je jedním z nich. Vyberete si ho z 12 různých postav (asi jsem nějak nepochopil systém menu, nebo mi hra fakt nabídla jen jednu postavu???), přičemž ti ostatní budou ve hře také a vy se s nimi můžete potkat a mít je za spojence či nepřátele. Pokud budete v úzkých a nepřátelé vás sejmou, tak vám můžou přijít na pomoc. Vašim hlavním úkolem je zabít překupníka zbraní a příběh se nelineárně mění dle způsobu vašeho postupu hrou. Ve hře se vyskytují 2 znepřátelené frakce občanské války (APR a UFLL), které můžou být vašimi spojenci, nebo si je můžete znepřátelit. Hra tím dost připomíná Boiling Point, ale ten se mi zdá přece jenom lepší. Boiling Point má jednak více frakcí a oblíbenost u jednotlivých frakcí jsem ve Far Cry 2 nějak moc teda nepozoroval i když by prý měla být. Po mě teda stříleli všichni ozbrojenci na potkání, jen s výjimkou centrálního města, kde platí příměří. Hra vás nijak netlačí do příběhové linie a po splnění jakéhosi úvodního tutoriálu vám to jen ukazuje, že si máte na nějakém místě vyzvednout nějaký úkol. Těch míst je ale několik. Kromě úkolů od obou frakcí, které si vyzvedáváte v centrálním městě v jejich sídle, můžete ještě plnit kšefty od prodejců zbraní (většinou jen zničení zásilky zbraní konkurence). Nikde ovšem není uvedeno, které kšefty jsou hlavní linie hry. Jak jsem tak zjistil, tak to asi budou ty úkoly od frakcí. Mělo by jich být 26. Ovládat je možné 14 typů vozidel ve 41 různých modifikacích. A to nejenom různých aut, ale i náklaďáky, lodě a kluzák. Auto si můžete po poškození neomezeně opravovat. Stačí zajít ke kufru a zmáčknout tlačítko akce a auto je zase jako nové. I když, ...když mu například upadne víko kufru, tak už zůstane upadlé :), ale jinak šlape jako hodinky. :) Fyzika hry klade důraz na velké výbuchy a simulaci ohně, kdy můžete způsobit velký, šířící se požár a využít ho třeba ke svůj prospěch v misi. Fascinující je například rozstřelit plynovou lahev a sledovat co se bude dít. Z lahve začnou šlehat plameny a ta začne poletovat sem a tam jako raketa a podpalovat vše okolo - naprosto parádní!!! :))) Samozřejmostí je střídání denních dob a počasí. Ve hře je velká volnost pohybu, klidně se můžete vyfláknout na plnění nějakého úkolu a jen tak si řádit po mapě. Po mapě jsou rozmístěné domy, ve kterých můžete nakupovat nové zbraně, munici, vyléčit se, nebo spát. Zbraně se vám i nepřátelům občas zaseknou, tak je jich potřeba obměňovat. Peníze (diamanty) získáváte za splněné mise, nebo v kufřících poschovávaných různě po mapě. Pěkně blbě se hledají detektorem, který v jejich blízkosti bliká tím intenzivněji, čím jste blíž. Nepřátelé se v základnách neustále obnovují, ale to je prostě nutné, protože kdybyste si mapu během pár hodin vybílili a pak už jen chodili liduprázdnou krajinou, tak by vás to nebavilo. Při cestování se proti vám vždycky občas vyřítí auto s žoldáky. Nepřátelé po zasažení můžou na zemi ještě žít a znepříjemnit vám tak život střelbou z revolveru. Je to dost nepříjemné najít postřeleného hajzlíka ležícího v trávě co na vás pufá koltem. Co se týče hardwarové náročnosti, tak jsem hrál hru na Athlonu 64 X2 4400+, 3 GB RAM, Radeon HD4870 v rozlišení 1024*768 a efektech na max. a hra běžela naprosto plynule.
Multiplayer:
Lze hrát po LAN, nebo po internetu až v 16 lidech na 14 mapách v režimech: deathmatch, team deathmatch, hon za diamanty, nebo povstání. Zajímavostí, kterou jsem ještě nikde neviděl je možnost si ze serverů ručně stahovat mapy. Na druhou stranu zase není ve hře server browser a po vybrání typu hry se nějaká vybere sama automaticky. :( Ve hře se můžete po zasažení léčit a to docela brutálním způsobem. Kulky si z ran vytahujete nožem a ránu si vypalujete. :) Dost mě štvaly hlášky hry zavazející uprostřed obrazovky dlouhé vteřiny. BOHA!!! Já potřebuju vidět na hru, jděte s těma informacema, že mám diamanty, že si za ně můžu něco koupit, nebo že se hlasuje o prodloužení hry někam!!! :((( Jinak je hra celkem nudná.
Plusy:
Nezvyklé prostředí. Gigantické (50 KM čtverečních) volné prostranství, kde si můžete zařádit dle libosti. Změny počasí, požáry, autonomní umělá inteligence nepřátel. Atmosféra hry je dobrá - dost se podobá některým občanskou válkou zmítaným státům subsaharské Afriky. Hlavně co se týče nelidského chování různých povstaleckých frakcí. Hra má jednoduchý do češtiny přeložený editor, v němž si můžete jednoduše vytvořit vlastní mapy.
Mínusy:
Nemůžete zároveň řídit a střílet z kulometu na autě. Sice je to nerealistické, ale myslím, že to akci hodně škodí. Sice lze v autě rychle změnit pozici jednou klávesou, ale to dost otravuje. Bohužel kulomety na autech, nebo pevných pozicích jsou šíleně neúčinné. Pokud jste z jiných her zvyklí po obsazení kulometu pokropit nepřátele ne zrovna přesnou dávkou a ti díky rozptylu popadají jako hrušky, tak se tady budete velice divit. I když střílíte přesně, jak to jde, tak toho nepřátelé snesou opravdu hodně. Opravdu nechápu, proč jsou tak strašně poddimenzované. :( Váš hlavní hrdina má malárii a občas si musí vzít léky, protože se vám rozmaže obraz, že je vám blbě. Je to dost opruz, hlavně když se to stane během bitevní vřavy. Dost pitomá čeština. Například tlačítko OK se jmenuje "Přijmout" a podobně. OMG! :( Taky rozvržení menu není zrovna ideální. Třeba v nastavení ovládání jsou rozděleny klávesy na různé druhy akcí, přičemž v každé kategorii je jen pár kláves. Kdyby bylo napsáno všechno v jedné hromadě, tak by se nic nestalo. Takhle se těmi kategoriemi musíte proklikávat jako blbci. Stupidní oficiální stránky. Chtějí po vás registraci a když se konečně zaregistrujete a přihlásíte, tak vám to suše oznámí, že vaše země není podporována! Bohužel to nejsou jediné podobné stránky. Dneska když chcete získat z oficiálních stránek nějaké obrázky a dělat jim tak na svých stránkách zcela zdarma reklamu, tak vás budou otravovat s registrací a přihlášením. Kam ten svět spěje... :( Pro dohrání hry je nutné někdy splnit i misi od jiné frakce, než se kterou se zrovna kamarádíte. Postupem času je hra nějaká nudná. Pořád jenom cestujete po mapě sem a tam a plníte mise a jezdíte si pro další úkoly... Hru jsem rozehrál ve Windows XP, ale během hraní jsem změnil systém na Windows 7 64 bit. Hra běží bez problému a lze zapnout DirectX 10 (nepozoruju rozdíl), ale nastává problém při minimalizaci hry pomocí Alt + Tab. Hra se tím přepne do okna a nechce znovu jít na celou obrazovku (v nastavení žádný přepínač není). Když to budete chtít vyřešit jejím restartem, tak hra nenaběhne vůbec. Řešením je překvapivě v konfiguračním souboru hry zapnout opět fullscreen. C:\Users\uživatel\Documents\My Games\Far Cry 2\GamerProfile.xml - Fullscreen="1".


DLC:
Fortune's Pack: Přídavek do hry obsahující 3 nové zbraně, 2 vozidla a několik nových multiplayer map. Ani mi není jasné, jestli a jak se dá přikoupit do původní hry, když máte krabicovou verzi. Asi je nutné si hru koupit znovu celou v edici Fortune's Edition. Já to udělal ve slevě na gog.com. :)
Intel Bonus Missions (download): Balík misí.
Balík fan map (download): Balík map od fanoušků.

Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
Levá myš - střelba.
Pravá myš - zamíření.
Levý Shift - běh.
C - skrčit (ve vozidle změna pozice).
Mezerník - skok.
R - nabít/ odblokovat zaseklou zbraň.
E - použít (nástup/ výstup z vozidel, ...).
M - mapa.
H - léčení.
Q - hod granátem.
F - výběr další vrhací zbraně.
G - světla na vozidle.

Cheaty:
Save pozice.

Následující cheaty bohužel nefungují:
Spusťte hru s parametrem:  "-DEVMODE" Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu na ploše a ve vlastnostech zástupce připište do položky cíl -devmode. Bude to tedy vypadat zakhle: "D:\Far Cry 2\bin\FC2Launcher.exe" -devmode Ve hře potom zmáčkněte některou z následujících kláves (všechny levely budou odemčené):

Nesmrtelnost: Backspace
Všechny zbraně:  P
999 munice: O
Létání:  F4
Spawn point: F3
Přesun na další checkpoint: F2
Uložení současné pozice: F9
Nahrát uloženou pozici: F10
Extra informace: F11
Přepnout pohled: F1
Zvýšit rychlost: =
Snížit rychlost:  Mínus
Základní rychlost: F5

Další parametry (některé fungují až po dokončení tutoriálu - doručení kazety do kostela):
-GameProfile_GodMode 1 - nesmrtelnost.
>-GameProfile_SkipIntroMovies 1 - přeskočení úvodních videí.
-GameProfile_UnlimitedAmmo 1 - neomezená munice.
-GameProfile_AllWeaponsUnlock 1 - odemčení všech zbraní.
-GameProfile_UnlimitedReliability 1 - nekazící se zbraně.
Far Cry 3

Oficiální stránky
Výrobce: UbiSoft Montreal (Francie/ Kanada)
Datum vydání: 2012
Hodnocení: 9/10
Žánr: Akční.
Obchod/ Download: Steam, nebo Ubisoft Connect.
Recenze: Tiscali Games, Zing a Bonusweb.
Návod: YouTube.
Čeština: Pokud hru koupíte na internetu v angličtině, tak si ji můžete do češtiny přepnout. (titulky):
1.) Ve složce: FarCry 3/data_win32 smažte soubory s názvy jako: "sound_xxx.dat" a "sound_xxx.fat", kromě "sound_english.dat" a "sound_english.fat" - ty ponechte.
2.) Start/ Spustit/ Regedit:
HKEY_LOCAL_MACHINE\
SOFTWARE\Wow6432Node\Ubisoft\Far Cry 3 změňte hodnotu Language na Czech a hodnotu SKU na CZE.
3.) Po spuštění hry si v menu nastavte zobrazování českých titulků. Hledejte v sekci "Nastavení/ Obraz".
Multiplayer: Ano
Editor: Ano
Kompatibilita s Windows XP: Steam ani Ubisoft Connect už Windows XP nepodporují.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Steam a myslím že ani Ubisoft Connect už Windows 7 nepodporují.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


Recenze:
Další pokračování graficky perfektní střílečky se vrací z Afriky zpět na tropický ostrov v Pacifiku. Hlavním hrdinou je Jason Brody. Jason je americký student a na ostrovech tráví dovolenou s přáteli, včetně svého bratra a své holky. Dovolenou jim ale překazí piráti, jež je napadnou. Bratra mu zabijí a ostatní zajmou. Jason se je tedy bude snažit najít, osvobodit, sejmout dva hlavní padouchy a zmizet s nimi z ostrovů plných šílených ozbrojenců. Opět je ve hře velká volnost pohybu. Ukládání je překvapivě možné kdykoliv s víjimkou skriptovaných událostí, posouvajících děj (misí). Na mapě se, mimo jiné, nacházejí vysílací věže a základny nepřátel. Obsazením věže se vám na radaru odkryje část mapy okolo věže (jinak tam máte takzvanou "fog of war"). Obsazení věže probíhá tak, že musíte vyšplhat až nahoru a vypnout ji. Věže jsou v dost dezolátním stavu, přičemž každá věž má jiné poškození a dostat se až na vrchol je někdy dost obtížné. :)  Musíte různě chodit po provizorních prknech, skákat, šplhat, atd... Cesta dolů je už naštěstí jednoduchá - stačí naskočit na kotvící lano a sjet po něm dolů. I když tyhle prolejzací minihry obvykle nemám rád, tak musím říct, že jsem se u toho vcelku bavil. Ten krásný pocit, když zdoláte další věž a odkryjete část mapy je skvělý. :) Kromě úkolů příběhu hry je na mapě i plno úkolů nepovinných. Na ostrově jsou kromě pirátů i ozbrojené složky místních obyvatel, kteří jsou k vám přátelští a bojují s vámi. Když na mapě obsadíte vlaječku/ základnu nepřátel, tak do obsazené základny vždycky vjedou tito válečníci a obsadí ji. Jo, slíznout smetanu, to jo, ale aby vám v útoku pomohli, to ne. :) Nepřátelé už obsazenou vlaječku zpět neobsazují - nejedná se tedy o nějaký Battlefield. Na mapě jsou hustě rozesety i žluté dvojšipky, sloužící na rychlopřesuny po mapě. Nemusíte tedy ke každému úkolu zdlouhavě cestovat. Výbornou grafiku můžete posoudit na videu: YouTube. Jak je slyšet na videu, tak hlavní hrdina šeptem komentuje dění, což vám může i pomáhat s tím pochopit, kam pokračovat dál. Hra využívá i ohně, známého z druhého dílu. Musíte si tedy dát pozor při použití některých zbraní (plamenomet, raketomet, zápalné lahve...), aby jste pak neskončili v podpáleném porostu. :) Mrtvé nepřátele je možné obírat o zbraně a předměty. Hra obsahuje i RPG prvky. Zkušenostní body můžete použít na odemčení různých speciálních dovedností. Hra je v tomto, i v řadě jiných věcí hodně podobná třeba na Xenus 2. Po džungli pobíhají i různá zvířata (tygři, medvědi, kozy, pštrosi, psi, prasata, hadi, atd...). Jejich ulovením a vykucháním získáte kožešiny, z nichž si můžete vyrobit pouzdra na zbraně - více jich pak unesete. Léčení je zase řešeno tak, že všude po mapě rostou různé rostliny. Jejich sběrem a následným použitím v inventáři získáte injekci na uzdravení. Ve hře se i mění počasí a denní doba.
Multiplayer: Prvním režimem je COOP, v němž je 8 misí až pro 4 hráče. Dalšími režimy jsou: TDM, Nadvláda, Ohnivá bouře a Vysílač. Pro tyto režimy je k dispozici 10 map. Typy vojáků, jež si můžete vybrat jsou: sabotér (M16 s tlumičem), lovec (sniperka), Agresor (škorpion, brokovnice) a střelec (U100, RPG). Ve hře bohužel není výběr serveru - automaticky vás to někam hodí samo. :( Obecně mi oproti singlu připadala hra nějaká chudší.
Plusy:
Skvělá grafika! Už je zase hezky barevná a ne s takovým hnědým nádechem, jako u druhého dílu. Volnost pohybu po mapě. Vozidla. Ve hře je i editor misí. Ovládá se vcelku jednoduše, ale musíte si v něm vytvořit mapu v podstatě od píky. Otevření některé stávající mapy v něm není možné.
Mínusy:
Poněkud debilní zfetovaní nepřátelé a nutno dodat i přátelé. Hned z úvodních videí jsem z té bandy rozjuchaných rozmazlených fracků, užívajících si dovolenou na ostrově, neměl dobrý pocit. :( I když je hra většinou na volných prostranstvích, tak v některých misích zavítáte i do stísněných nepřehledných prostor v jeskyních, hořících budovách, lodích. Tohle nemám rád, protože než se z toho nepřehledného prostoru nějak vymotám se svým orientačním smyslem, tak je to věčnost. :(


DLC:

Deluxe Edition Content:
The Monkey Business Pack: 4 mise s Hurkem a jeho opicí, co nosí výbušniny. 2 nové způsoby likvidace v multiplayeru.
The Lost Expeditions: 2 mise na ostrově s ruinami z Druhé Světové. Brokovnice na světlice do multiplayeru.
The Warrior Pack: Nová dýka a editor tetování v multiplayeru.
The Predator Pack: Nová zbraň M-700 Predator Rifle do singleplayeru, se kterou můžete lovit 4 nová zvířata a Predator Bow do multiplayeru.
PDF artbook průvodce přežitím a soundtrack hry.
High Tides: Free DLC obsahující 2 nové coop mapy: Jailbreak a Redemption a 4 nové skiny do coopu.
Blood Dragon (2013): Samostatně spustitelné DLC (nemusíte mít zakoupenou základní hru). Je to taková retro střílečka ve stylu akčních filmů 80 let. I když, dle recenzí, je to dobrá hra plná humoru a vlastním ji na Uplay, tak mě se nelíbí... :/

Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
Levé tlačítko myši - střelba.
Pravé tlačítko myši - zoom/ míření.
Levý Shift - zadržet dech, při míření sniperkou.
C - skrčit.
Mezerník - vyskočit, vylézt.
E - nástup do auta/ použití předmětu/ atd... (delší podržení).
M - mapa.
´ (+ EN)/ =(- EN) - změna zbraně.
Klik lolečkem myši - hod granátem.

Cheaty:
Cheat table pro univerzální cheater Cheat Engine.

Save pozice.

Far Cry 4

Oficiální stránky
Výrobce: UbiSoft Montreal (Francie/ Kanada)
Datum vydání: 2014
Hodnocení: 9/10
Žánr: Akční.
Obchod/ Download: Steam, nebo Ubisoft Connect.
Recenze: Tiscali Games, Zing a Bonusweb.
Návod: YouTube.
Čeština: Pouze titulky.
Multiplayer: Ano
Editor: Ano - V hlavním menu (Chronicles), nebo v nástrojích Steamu.
Kompatibilita s Windows XP: Ne
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Steam a tuším že ani Ubisoft Connect už Windows 7 nepodporují.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


Recenze:
V dalším pokračování sandboxové akční hry se podíváme do smyšlené Himalájské země Kyrat (podobné Nepálu). V zemi probíhá občanská válka proti vůdci jménem Pagan Min. Vy, jakožto Ajay Ghale, přijedete do své domovské země ze zahraničí, aby jste pohřbili popel své matky, ale nějak se do té války zamotáte. Kromě hlavních misí, které vám zadávají dva velitelé povstalců (Amita a Sabal), jsou navíc i vedlejší mise, jež dostáváte od pošahaného kněze, který je dodavatelem zbraní, feťáků Reggiho a Yoga a dalších. Mezi misemi pro Amitu a Sabala si můžete vybírat, protože oba velitelé mají rozdílné názory a postupně jsou na sebe naštvaní čím dál víc, až na konci hry se rozhádají úplně a vy si můžete vybrat, koho zabijete. Hra má tak několik konců. Měl jsem poněkud dilema, na čí stranu se přidat. Sice se nabízí pěkná holka Amita, ale její názory na pěstování drog, se mi velice příčily. Nakonec jsem ji vynechal jen v těch drogových misích. :) Kromě misí a dalších možností se je možné na obrovské mapě zabavit i jinak. Třeba ničením propagandistických plakátů, sbíráním denníků, vykrádání truhel, nebo plněním drobných misí od vesničanů, kteří vám vlezou se svou prosbou až do baráku. :) Herní mapa je opět velmi rozsáhlá. Je rozdělena na dvě části. Do druhé vás to pustí asi v půlce kampaně. Navíc se některé mise odehrávají mimo mapu ve velehorách sužovaných zimní vánicí. Jinak je ale mapa překvapivě jiná, než jsem čekal. Je situována do údolí pod Himalájemi, takže žádné rozeklané horské štíty nečekejte, ty jsou jen na pozadí. I tak je ale mapa hodně kopcovitá a někam je přístup hodně obtížný. K dispozici máte naštěstí i vystřelovací lano, které je možné ale použít pouze na určitých označených místech. Samozřejmostí jsou různé vozidla: osobní auta, čtyřkolky, terénní auta, náklaďáky, rogalo a gyrokoptéra. Jsou k dispozici i řiditelní sloni, kteří dokáží nadělat pěknou paseku, třeba převrátit celé auto i s nepřáteli. Na mapě se kromě povstalců a vládních vojáků pohybuje i početná zvířena: tygři, prasata, sloni, vlci, orli, nosorožci, opice, atd...  Po jejich vykuchání můžete jejich kůže buď prodat, nebo použít na různé tašky a popruhy, aby jste toho více unesli. Bohužel se mi nepodařilo zjistit, jak se na danou stránku, kde se tyhle čachry můžou dělat, mám dostat. Dostal jsem se na ni nějakou náhodou snad jen dvakrát během celé hry. Měla by to být položka v menu, jak je mapa (klávesa M) a měla by se jmenovat "Crafting". Obsadit můžete i pevné palposty: kulomet a minomet. Opět se na mapě nacházejí základny a věže na dobytí + přibyly i pevnosti, které jsou ale obtížné. Jejich dobývání je doporučeno za pomoci multiplayerového coop režimu. V singleplayeru je totiž možné zapnout i možnost, že se do vaší hry připojí váš kamarád, přičemž se příběh hry přeruší a hrají se coop mise. Po ukončení kooperativní mise zase pokračujete v příběhu.
Multiplayer:
Kromě coop v kampani, kterou jsem zmínil výše je možné hrát i plnohodnotný MP. Hraje se ve třech módech: Demon Mask, Propaganda a Outpost a to celkem na 10 mapách. Dále se dají další, uživalteli vytvořené mapy, stáhnout a hrát v singleplayeru, nebo multiplayeru.
Plusy:
Hra je s českými titulky. Opět parádní grafika. Na nejlehčí obtížnost nekonečné léčení pomocí klávesy Ctrl. Obrovská mapa s hromadou možností, jak se vyblbnout. Na mapě jsou rozmístěny body na rychlé cestování, takže nemusíte jezdit za misí přes celou mapu.
Mínusy:
Nelze rozumně sejvovat. Sice vám to umožní sejvnout si kdykoliv mimo mise, ale jednak daný sejv nelze nahrát - musíte ukončit hru a spustit ji znovu a za druhé, i když si uložíte třeba někde uprostřed věže, tak vás to po znovu spuštěné hře postaví před ni! :( Sejvování je tedy absolutně zbytečná věc, tak se na ni můžete z vysoka vysrat, když vás stejně hra ukládá sama na checkpointech! Naštěstí jsou alespoň checkpointy celkem dobře rozmístěny. Neúplná čeština. Česky jsou jen a pouze titulky. Nejsou přeloženy například ani texty menších misí, nebo hlavní menu... I když si hru koupíte na Steamu, tak se spouští i Uplay. :( Videa se nedají přeskočit.


DLC:
Season Pass
(2014, recenze: Bonusweb): Balík všech DLC do hry v jednom a  Day 1 mise.

Escape from Durgesh Prison (2015): Mise, která trvá jen 30 minut a máte v ní za úkol utéct k letišti a odletět vrtulníkem. Odehrává se na druhé části mapy kampaně Far Cry 4 a kromě hlavního úkolu můžete během těch 30 minut ještě plnit další úkoly. Například obsazovat outposty a podobně. Hra se hraje na závěrečné score, takže čím více toho stihnete, tím více bodů získáte. Na letišti to ale nekončí, ale začne tam teprve šrumec, jak na vás nabíhají další a další nepřátelé a vy máte, kromě přežití za úkol ochránit i vrtulník. Hra se bohužel nedá ukládat a musí se rozehrát celá znova, takže celkem frustrace, když neuhlídáte vrtulník a zase vás čeká cesta přes celou mapu. Obsahuje rovněž nové vehikly a to vznášedlo a rikšu. Stejně jako hlavní kampaň Far Cry 4 se dá hrát offline, nebo online s někým z internetu.
Hurk Deluxe Pack (2015): 5 nových misí s Hurkem a 5 nových zbraní: Harpoon Gun "The Impaler", Arena machete, Driller PKM Gun, Sandman 1911 Pistol a Elephant Double-Barrel Rifle.
Overrun (2015): Nový multiplayerový režim Overrun se 4 mapami. Na každé mapě se bojuje o tři místa. Buggy je k dispozici v multiplayeru.
Valley of the Yetis (2015): Nová kampaň, která se odehrává v zasněžených horách. Zhavarujete vrtulníkem a budete pátrat po podivné expedici a následně kultu, který oživuje sněžné muže. Odehrává se na nové mapě velikosti asi druhé části kampaně Far Cry 4. Hra obsahuje zajímavou inovaci a to upgradování a bránění základny. Vždycky v noci na vás zaútočí nepřátelé a vy si předtím můžete základnu obrnit pomocí různých vylepšení, jako: minové pole, zátarasy, barely na vhodných místech, nebo kulometné hnízdo. Ve vysílačce slyšíte, z jaké strany se nepřátelé chystají zaútočit a můžete se tam přesunout a bojovat. Jelikož se hra dá opět hrát, jak offline, tak i jako online coop, tak tahle věc vypadá na coop režim, jako stvořená. Takže když to shrneme, tak ve dne plníte mise a v noci bráníte základnu. Jinak je, mimo mise, pohyb po mapě volný.

Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
Levé tlačítko myši - střelba.
Mezerník - skok.
C - skrčit.
E - akce.
Y - foťák.
Shift - autopilot auta.
Kolečko myši nebo T - výběr předmětu na házení (nože, molotovy, granáty a maso).
Klik kolečkem myši - házení.
Q - výběr zbraně.
M - mapa + seznam zbraní atd...
Ctrl - léčení.
0, é - C4, miny.
TAB - změna syringe (stříkaček/ léků).
F - mele útok/ útok slona.

Cheaty:
Cheat table pro univerzální cheater Cheat Engine - nastartujte cheaty až přímo ve hře a ne už v menu hry, jinak spadne!

Save pozice.

Far Cry 5

Oficiální stránky
Výrobce: Ubisoft Montreal/ Toronto (Francie/ Kanada)
Datum vydání: 2018
Hodnocení: 9/10
Žánr: Akční.
Obchod/ Download: Steam, nebo Ubisoft Connect.
Recenze: Bonusweb, Tiscali Games a Zing.
Návod: YouTube.
Čeština: Titulky
Multiplayer: Ano
Editor: Ano. Hlavní menu hry/ Arcade/ Editor Arcade
Kompatibilita s Windows XP: Ne
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Steam a tuším ani Ubisoft Connect už Windows 7 nepodporují.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


Recenze:
Nový díl akce v otevřeném světě. Tentokrát se odehrává v americké Montaně, kde se objevila fanatická, po zuby ozbrojená náboženská sekta a fakticky vládne na rozsáhlém území. No... já vím, je to dost nerealistické, že by americká vláda něco takového tolerovala a neposlala tam hned armádu, která by to tam srovnala do latě. Místo toho tam pošle jednu helokoptéru s pár policajty (jeden jste vy), kteří mají zatknout vůdce sekty Josepha Seeda. Samozřejmě akce selže a vy v oblasti uvíznete. Tak ono je to hrou vysvětleno, že došlo k nějaké apokalypse (ani jsem nějak nestíhal pochytit jaké - asi jaderná válka, občanská válka, nebo co) a tak má americká armáda jiné důležitější priority.
V některých misích se objevují další postavy, které si můžete najmout a pak si je povolat na pomoc. Třeba jednu černošskou sniperku, borce s plamenometem, borce s letadlem a podobně. Mezi pomocníky nejsou jen lidé, ale třeba i medvěd, pes, nebo nějaká kočkovitá šelma. Postavy nemohou zemřít. Když se vážně zraní, tak se jen stáhnou a za nějaký čas, až se uzdraví, si je můžete zase zavolat. Naverbovat si kromě těchto hlavních postav můžete i některé řadové bojovníky odboje. Zajímavé, že hra dost toleruje střelbu do vlastních. Objevuje se vám červené upozornění: "Nezabíjejte civilisty!", a když pokračujete ve vraždění a zabijete asi tak třetího/ čtvrtého civilistu za sebou, tak vás jakoby někdo sejme a reloaduje se poslední uložení. :) Sejmout můžete i hlavní NPC postavy, které vám zadávají příběhové úkoly. Po zásahu se svíjí na zemi a ostatní se jim snaží pomoct. :)
Mapa je rozdělena na 3 sektory, které ovládají 3 postavy: Jacob, John a Faith. Kromě čištění stanovišť sekty můžete taky v jednotlivých sektorech likvidovat sektářské stavby. Nádrže s rajským plynem, kapličky, nebo lákadla na vlky. K dispozici je také spousta vedlejších nepovinných misí, které vám zadávají postavy ve hře. Také je na mapě hromada bunkrů s užitečným vybavením. Pro vstup do nich ale musíte projevit nějaké to logické myšlení - nic složitého, nebojte. :) Není to tedy taková monotónní nuda, jako lezení na vysílače, jako v předchozích dílech, ale zajímavé zpestření. Do každého bunkru se musíte dostat jiným způsobem.
Samozřejmostí v sérii Far Cry je taky craftování, kdy sbíráte různé bylinky, kůže zvířat a další vybavení a vyrábíte si různé věci, nebo nalezené věci prodáváte, abyste získali peníze. Taky si pomocí bodů zkušeností odkrýváte vylepšení. Můžete dokonce rybařit s udicí. Je to taková malá minihra. :)
Chodit nemusíte taky samozřejmě jen pěšky, ale k osedlání je k dispozici široká škála přibližovadel. Od osobních aut, pick-upů, náklaďáků, bugin, až po letadla a vrtulníky. Ovládání vrtulníků je velice jednoduché, takže nemusíte být zrovna přeborníkem v simulátorech. Letadla jsou o poznání horší, s těmi jsem měl docela problémy. Asi je na to lepší použít joystick, nebo nějaký gamepad, protože na klávesnici je to děs. Zajímavé je, že nepřátelé používají vojenské stíhačky - ale z Druhé Světové. :)
Kromě příběhové hry lze hrát i samostatné mise. Schovávají se v menu pod položkou "Arcade". Zvolíte první velké tlačítko "Sólo a koop" a pak pravé spodní tlačítko, kde si můžete zvolit mapu. Map je hodně, protože jsou jak oficiální, tak od amatérů (ale vypadají fakt dobře). Hrát lze ve třech režimech: útok, lov hlav a stanoviště. Mým nejoblíbenějším je poslední jmenované, kdy jste postaveni před základnu plnou nepřátel a máte ji vyčistit. Tak šup, sniperku a jde se na to! Opravdu skvělý zábavný režim na výborných mapách, kterýmž jsem se na dlouho zabavil. Neotravují vás příběhové animace, jako v hlavní hře a tak se můžete v klidu věnovat čištění základen.
Multiplayer:
Multiplayer lze hrát v režimech coop, deathmatch, nebo team deathmatch. Pokud ho nemůžete najít, tak vězte, že se schovává v položce "Arcade" v hlavním menu hry. Celkově je vytváření, nebo vstup do hry velice zmatečné. Prostě opět moderní trend s velkými tlačítky s nic neříkajícími názvy a hledej Šmudlo! :( V lobby jsem v době mého testování (březen 2019) našel pouhé 2 hry a z toho byla jedna zamknutá. Map je k dispozici přehršel, protože jsou v nich zahrnuty i mapy od amatérů.
Plusy:
Opravdu hodně veliká mapa. Na některá objevená stanoviště se můžete i rychle pomocí mapy přesunout, takže odpadá zdlouhavé cestování.
Na nejlehčí obtížnosti máte autoheal - se zraněním se stačí jen někam zašít a a zdraví se vám automaticky obnoví.
Parádní grafika (i když grafické pozlátko zakrývá osekání některých funkcí, které v předchozích dílech byly - viz. YouTube video).
Hra má oficiální české titulky a rozhraní.
Některé vedlejší mise obsahují kopec srandy. V jedné misi například vezete těhotnou přítelkyni jedné postavy k porodní bábě. :) Nebo sháníte flambované býčí koule na jednu žranici. Nejprve vypustíte krávy a pak z nich sestřelujete nadržené býky - takové koule prý chutnají nejlépe. Nebo je flambujete plamenometem. :) Po žranici následuje chlastanice, po níž se probudíte mezi prasaty s párty kloboučky. :) Pak jsem třeba narazil na filmaře, kteří natáčeli nějaký další díl filmu "Číslo 5 žije". V jejich řečích si vývojáři dělali srandu sami ze sebe a kritizovali Far Cry. :)
Tuna skvělých singleplayerových misí v režimu "Arcade".
Mínusy:
Pošahaný příběh. Někdy vás třeba sektáři každou chvíli chytí, zdrogují a melou ty svoje nesmysly.
Někdy se stává, že nepřátelé vyhlásí nějaký "lov na policajty" a to se okolo vás pořád objevují nepřátelé a nedá se jich zbavit. Nedá se nikam schovat, protože vždycky ví, kde jste, i když jste schovaní. Asi vám někdo vrazil do análu lokátor GPS. :( Jinak se ale hra dá v celku hrát i stealth stylem, bez vyvolání poplachu.
Ovládání letadel vypadá sice dle ovládacích kláves jednoduše, ale je velice mizerné.
Do hry si můžete dokoupit 2 naprosto otřesné DLC: Lost On Mars a Dead Living Zombies. Třetí DLC z Vietnamu možná zkusím, i když taky nemá dobré recenze.
Hra, koupená na Steamu se opět zaloguje i na Uplay. Sice je to hezké, že máte jednu koupenou hru na obou klientech za jednu cenu, ale nutnost, mít spuštěné oba klienty najednou, je prostě obtěžující.
Taky by se hra nemusela pořád provazovat s cloudem a být vybavena anticheatovacím softwarem. Za herní penízky se dá ve hře koupit spousta věcí, ale pokud si je nenasbíráte při hraní hry, nebo nenakoupíte za skutečné peníze (například 5000 "stříbrných prutů" lze koupit za 49,99 euro!!!), tak možná můžete očekávat zablokování účtu. Sice jsem cheatoval, jako o život, ale účet mi ještě neblokli. Mám ale vážné obavy, že se tak klidně může stát. :)


DLC:
Gold Edition (Ubisoft Connect): Balík základní hry + Season Pass + Deluxe Pack.
Deluxe Pack (2018):

The Big Game Hunter Pack: Luk, bugina ATV a lovecký outfit.
The Ace PilotPack: Helikoptéra, skin na zbraně a pilotský outfit.
The Explosive Pack: Balík spotřebních explozivních zbraní: dynamit, C4,  granáty a miny.
The Chaos Pack: Balík spotřebního materiálu: Fast Buffs, Furious Buffs, molotovy a návnad pro zvěř.
Nové zbraně: AR-C Assault Rifle a .44 Magnum s unikátními skiny.
Season Pass (2018): Všechny 3 následující DLC (Hours of Darkness, Lost on Mars a Dead Living Zombies), nové zbraně a plná hra Far Cry 3.

Hours of Darkness / Hodiny temnoty (2018, recenze: Zing a Bonusweb): DLC, odehrávající se retrospektivně ve Vietnamu. Čistíte v něm základny vietnamské armády. Žádný velký příběh ale nečekejte. V animovaném videu na začátku havarujete s vrtulníkem v nepřátelských pozicích a musíte se dostat na místo, odkud vás vyzvednou. Cestou můžete osvobodit své 3 kolegy. Na ne zrovna velké mapě máte volný pohyb a kromě osvobození svých 3 druhů lze plnit další úkoly: osvobozování jihovietnamských vojáků, zabíjení velitelů, obsazování táborů, likvidace protileteckých kanónů, hledání zapalovačů u sestřelených amerických pilotů a ničení propagandistických tlampačů. Můžete si i přivolávat leteckou podporu. V oblasti ale musíte mít zlikvidovány ony protiletecké kanóny. Místo, odkud vás vyzvednou je na druhé straně mapy a klidně se tam můžete hned vydat, aniž byste plnili nějaké úkoly. Čekejte ale celkem divoký boj, kdy musíte vyčistit místo pro přistání záchranných helikoptér. Hra se dá se hrát i v tichém režimu s lukem. A věřte, že s lukem je to daleko zábavnější, než s hlučnou sniperkou, která je úplně k ničemu. Rozhodně ale nečekejte herní zážitek typu Sniper Elite. Je to jen velmi slabý odvar. Ještě větší zábava je se zápalnými šípy. :) Co se týče vozidel, tak těch je velice málo a potkáte je až v druhé půlce mapy. Jsou to jen dva podobné druhy náklaďáku. DLC má oficiální české titulky. Lze vybrat mezi 3 režimy obtížnosti. V úvodu, závěru a titulcích hraje stylová, dobová hudba. Za 12 euro, kolik DLC stojí bez slevy, bych ho rozhodně nebral a počkal si až na rozumnou slevu. Dá se to totiž dohrát během jednoho dopoledne.
Lost on Mars (2018): Šílenost, odehrávající se na Marsu, kde se mlátíte s mimozemšťany. Nedoporučuji.
Dead Living Zombies (2018): Šílenost, odehrávající se na světě plném zombií. Nedoporučuji.
New Dawn (2019): Samostatně spustitelné DLC pro Far Cry 5. Odehrává se 17 let po konci pátého dílu po jaderné apokalypse a v trochu pozměněných kulisách. Postavy, které potkáváte a kooperujete s nimi jsou vyloženě podivné. Mě se to prostě nelíbí a nepůjdu do toho. Né, že by původní hra byla kdovíjak realistická (zpacifikovat jednu fanatickou sektu na nějakém ranči během pár hodin by pro americkou armádu nebyl nejmenší problém), ale tohle je už trochu úchylné sci-fi.

Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
Levé tlačítko myši - střelba.
Pravé tlačítko myši - míření.
Klik kolečkem myši - házení vybranou zbraní (molotovy, granáty, ...).
Q - výběr zbraní.
R - nabít.
M/ TAB - mapa, mise a další info.
Y - dalekohled.
F - tichý útok.
Mezerník - skok.


Cheaty:
Hra používá nějaký anticheatovací software, takže jej musíte nejdříve nějak zlikvidovat. Umí to třeba univerzální cheater WeMod. Použití cheateru je ale jen na vlastní nebezpečí. Jelikož se herní měna nakupuje i za skutečné peníze a vy si ty peníze můžete nacheatovat, tak se obávám, že vám můžou bloknout účet. :)

Pokud se vám nedaří chytat ryby udicí, tak vězte, že musíte v cheateru vypnout neomezenou munici. Udice totiž nějak dost dobře nerozumí příkazu: "neomezená munice" a dělá psí kusy. :)


Uložená pozice.Far Cry 6

Oficiální stránky
Výrobce: Ubisoft Toronto (Francie/ Kanada)
Datum vydání: 7.10.2021
Hodnocení: 8/10
Žánr: Akční.
Obchod/ Download: Ubisoft Connect, nebo Steam.
Recenze: Tiscali Games, Vortex a Zing.
Návod: YouTube.
Čeština: lokalizace.net.
Multiplayer: Ano.
Editor: Ne.
Kompatibilita s Windows XP: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Steam a tuším ani Ubisoft Connect už Windows 7 nepodporují.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


 
 
 


Recenze:
A je tu opět nové Far Cry! :) Tentokrát nás zavede do jedné latinskoamerické země, kde se odehrává revoluce proti zlému diktátorovi. Trailer. Podobnost s Ghost Recon: Wildlands je zcela náhodná. :) Inspirací pro fiktivní zemi Yara byla údajně Kuba, kde byli vývojáři na návštěvě. Diktátorem je Antón Castillo (herec Giancarlo Esposito) a vašim revolucionářem Dani Rojas - máte na výběr pouze, jestli to bude žena, nebo muž. Váš vzhled můžete ovlivnit pouze oblečením a dalšími doplňky, které si odemykáte za vaše úspěchy ve hře. Revolucionáři jsou rozděleni do několika frakcí a tak můžete plnit mise pro některé z nich různě jak vás napadne. Diktátor tvrdí, že jeho vědci vyvinuli lék na rakovinu a provádí nějaké výzkumy, kdy práškuje nějakým svinstvem tabák, ale povstalci zjišťují, že je to odporný jed, co má na svědomí už hodně obyvatel Yary.
Jako pomocníky si můžete obstarat různé podivné spolubojovníky: beznohého psa na kolečkách, ochočeného krokodýla, šíleného bojového kohouta, psa, nebo pantera. Jako v předchozích dílech je ve hře rozsáhlý park různých vehiklů. Hra je situována na jakoby Kubu a toho se drží i civilní vozový park, kde najdete různé vozidla z padesátých let z USA. Samozřejmě značky jsou anonymní - nelicencované. Pak jsou tam nějaké vojenské UAZy, Uraly, traktory, koně a dokonce i tank (T-55). Na vodních plochách jsou k použití i lodě a ve vzduchu zase letadla a vrtulníky. Na mapách se volně pohybuje celá řada zvířat jako krabi, prasata, vlci, psi, ryby, zajíci, kozy a další... Zbraňový arzenál je taky velmi rozsáhlý, různorodý a zbraně je možné taky různě upravovat.
Kromě hlavní dějové linky je ve hře taky celá řada vedlejších misí. Například můžete hledat dvojté agenty, ke kterým přijdete se schovanou zbraní a za úplatek vám dají tip na misi, klasicky obsazovat kontrolní stanoviště, nebo různé objekty, ničit protiletadlová děla, atd...
Multiplayer:
Hru můžete hrát opět i v kooperaci, kdy můžete pozvat do hry přítele.
Plusy:
Příběh je sice béčkovitý, lidi se chovají jako naprostí kreténi, ale jak vás to chytne, tak nebudete chtít skončit, dokud nezjistíte, jak to dopadne. :) Některé scény jsou dost drsné, jako třeba odkrývání masových hrobů, smrti blízkých přátel, členů rodiny, krvavé scény atd... Prostě vykreslení života ve tvrdé diktatuře. I přes jistý nadhled, kdy je to pojaté, jako taková parodie-komedie je to místy i dost realisticky pochmurné. Spory mezi různými frakcemi a otázky, co bude po vítězné revoluci? Nebude z vítěze zase další diktátor, kterého bude muset svrhnout další revoluce?
Hromada filmečků, provázejících děj.
U hry se i dost nasmějete. Třeba u crazy misí, kdy se vydáte na chlastačku se členem jedné opoziční rapové skupiny Bichem (ano, vyslovují to tak, že to zní, jako... :))) ) do večerních ulic, nebo sledujete řádění šíleného bojového kohouta v bance. :)
Grafika vypadá skvěle, jako vždy.
Volnost pohybu po hodně rozlehlé mapě (nově je i městské prostředí hlavního města) s hromadou různorodých misí. Prostě klasická hratelnost. Prostě další Far Cry. :)
Mínusy:
Celá hra je zase pojatá strašně břečkovitě a stupidně. Trocha realistiky by jí neškodilo.
V přípravě je samozřejmě zase plno DLC a Season Passů, takže když budete chtít hru kompletní, tak vysolíte 120, nebo za sběratelku dokonce 200 euro.
U předchozích dílů byly oficiální české titulky, ale teď už nejsou, tak se toho musela ujmout komunita amatérských překladatelů.
Hra na disku zabírá neskutečných 146 GB (včetně HD packu a bez DLC).


DLC:
Deluxe Edition: Základní hra a Ultimate Pack.
Gold Edition: Základní hra a Season Pass.
Ultimate Edition: Základní hra, Season Pass a Ultimate Pack.

Ultimate Pack:
The Jungle Expedition Pack: Co obsahují jednotlivé packy bohužel nevím. Na stránce Ubisoft obchodu jsem to nikde nenalezl. Beztak zase nějaké bezcenné skiny a podobné sračky! TFUJTAJBL TY POJEBANÉ, NEPŘEHLEDNÉ STRÁNKY!!!
The Croc Hunter Pack: xxx
The Vice Pack: xxx

Season Pass: 3 DLC, ve kterých hrajete za padouchy z předchozích dílů série: Vaase (Insanity), Pagan Mina (Control) a Josepha Seeda (Collapse). Jednotlivé díly se dají koupit i samostatně. Plus jako bonus plná hra Far Cry 3: Blood Dragon.

Lost Between Worlds (6.12.2022): Další pošahané DLC, kde na ostrov Yara dopadne mimozemská loď a vy pak hledáte 5 krystalů na její opravu. DLC není součástí Season Passu.
Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
Shift - běh.
C - skrčit.
Mezerník - skok.
Pravé tlačítko myši - střelba.
Pravé tlačítko myši - míření.
Klik kolečkem myši - použití házecích zbraní.
V - použití speciálních zbraní.
E - použít.
F - zabít mačetou.
I - inventář.
M - mapa.
Q - výběr zbraně.
X - telefon (označování nepřátel).
G - poslat parťáka.


Cheaty:
Na hru lze použít univerzální cheater WeMod.

Uložené pozice.