Tom Clancy's Ghost ReconGhost Recon: Advanced Warfighter

- Pokračování je(dle mého názoru) velké zklamání a nedoporučuji ho. Nepřehledné městské prostředí, mizerné ovládání a hnusná grafika.


Ghost Recon: Advanced Warfighter 2

- Drobně upravené to samé jako předchozí.


Ghost Recon: Future Soldier

- Pokračování o vojácích budoucnosti rovněž nebrat. Futuristické střílečky nemám rád.


Tom Clancy's Ghost Recon: WildlandsTom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint
Tom Clancy's Ghost Recon

Oficiální stránky: Nejsou
Výrobce: Red Storm Ent. (USA)
Datum vydání: 2001
Hodnocení: 7/10
Žánr: Taktická týmová akce.
Obchod/ Download: GoG, nebo Steam.

Datadisky download: Desert Siege a Island Thunder.
Recenze: Level 12/2001, z Tiscali Games a z Bonuswebu
Návod: Abecedaher.

YouTube.
Čeština: Ne
Multiplayer: Ano
Editor: Ano
Kompatibilita s Windows XP: GoG: OK (Na GOG je jen základní hra bez datadisků. Datadisky na CD do ní nelze doinstalovat, protože jejich instalátor GOG hru v systému nevidí a odmítá se spustit. Návod, jak upravit registry, aby hru viděl a nainstaloval se (v angličtině).)

Steam: Steam už Windows XP nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): GoG: OK (Na GOG je jen základní hra bez datadisků. Datadisky na CD do ní nelze doinstalovat, protože jejich instalátor GOG hru v systému nevidí a odmítá se spustit. Návod, jak upravit registry, aby hru viděl a nainstaloval se (v angličtině).)

Steam: Steam už Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): GoG: OK (Na GOG je jen základní hra bez datadisků. Datadisky na CD do ní nelze doinstalovat, protože jejich instalátor GOG hru v systému nevidí a odmítá se spustit. Návod, jak upravit registry, aby hru viděl a nainstaloval se (v angličtině).)

Steam: OK


Recenze:
Další simulátor speciálních protiteroristických komand od tvůrců série Rainbow Six, odehrávající se převážně ve venkovních prostorách na území bývalého Sovětského svazu. V Rusku se totiž k moci dostali nějací zlí lidé, kteří chtějí obnovit SSSR. Čeká na vás 15 misí. Tato hra prakticky přebírá principy série Rainbow Six a tak si můžete načrtnout cesty pro jednotlivé týmy a dávat jim různé příkazy. Kromě kampaně si můžete vyzkoušet i 7 tréninkových misí, nebo si 15 misí z kampaně plus 1 multiplayerovou (Castle) vyzkoušet znovu ve 3 režimech: Mise, Firefight a Recon. Mapy mají v posledních dvou režimech jiné názvy, ale jedná se o ty samé mapy z kampaně.
Multiplayer:
Multiplayer se dá hrát po místní síti LAN, nebo po internetu. Integrovaný prohlížeč serverů v menu hry už není funkční a hraje se přes ubi.com (instaluje se spolu se hrou). Hrají se tři typy her: Solo (deathmatch), Team (týmový deathmatch) a Coop. Solo lze hrát na 15 mapách z kampaně + 6 multiplayerových a 1 tréninkové v herních režimech: Hamburger Hill, Last Man a Sharpshooter. Team na stejných mapách v režimech: Hamburger Hill, Last Man a SAR. Coop na 15 + 1 v režimech: Firefight, Recon a Mission. V době mého testování (r. 2009) bylo online asi 15 hráčů. Herní browser je ovšem dost nepřehledný, protože pořádně nedetekuje verze her a tak jsou vypsány všechny dohromady i s datadisky a mody, ale vy nutnost nainstalovaného modu poznáte, až se pokusíte připojit. Je tedy dobré nainstalovat hlavně tři mody, co se teď nejvíce hrají: HX5 Red Sun, Dark Angel v4.9 a The Sum of all Fears map pack. Správa modů je v hlavním menu/ Options/ Mods - zde můžete mody aktivovat, deaktivovat a nastavovat jim prioritu. Více o modech. Jinak co se týče samotného hraní MP, tak se to hraje celkem dobře i když grafika už vypadá dost zastarale. :) Pokud se připojíte k nějaké hře, tak je dost nepříjemné, že musíte čekat, než aktuální hra doběhne a během toho civíte na obrazovce s informacemi o hře. Do módu sledování hry z očí jiného hráče vás to totiž pustí, až si nějakou hru odehrajete a jste mrtví.
Plusy:
Docela intuitivní ovládání vašich skupin na malém plánku během akce. Možnost přepínat se do jednotlivých členů skupin. Editor misí, který se spouští souborem "igor.exe" v adresáři hry (ne na CD). 
Mínusy:
Na dnešní dobu už dost ubohá grafika. Po instalaci updatu v1.4 na holou verzi hry (bez datadisků) hra odmítá originální CD v mechanice. Nezbylo mi tedy nic jiného, než si sehnat no CD crack. Tento problém neeliminuje ani instalace datadisku Desert Siege, který vyžaduje při hraní v mechanice CD původní hry. Problém je vyřešen až u druhého datadisku Island Thunder, kde lze hrát s datadiskovým CD v mechanice. I když možná je to celé problém jen mé nestandartní, bundlované verze hry. Jako je u série Rainbow Six zvykem, tak vaši svěřenci jaksi neumějí skákat a tak, když narazíte v terénu na malou vyvýšeninu, máte smůlu. Pokud je takovou překážkou nějaký 30 cm vysoký šutr vypadá tato skutečnost poněkud divně. Nějak mi nejsou jasné druhy chování týmů. Například jsem nechal jednu skupinku čekat za šutrem a dal jí režim, který byl okomentovaný hlasovou hláškou "No fire" (nestřílet) a přepnul jsem se do jiné skupiny, abych provedl obchvat nepřátelského tábora z druhé strany. Předchozí skupina začala samozřejmě okamžitě střílet na blízké nepřátele. :( A poněkud stupidní fakt, že například sedící vrtulník, který máte zničit položením nálože, nemůžete rozstřelit protitankovou střelou. :(


Datadisky:
Desert Siege
(2002, CD, recenze: z Bonuswebu): Datadisk Desert Siege vás pro změnu zavede do afrického konfliktu mezi Etiopií a Eritreou. Tam je k dispozici 8 misí v kampani. Opět si můžete zkoušet mise z kampaně v režimech: mise, Firefight a Recon. Multiplayer se hraje stejně jako původní hra. Ve všech režimech Solo, Team i Coop je 13 nových map a v režimu Team přibyly dva nové módy: Domination a Siege. I když je v datadisku jenom 8 misí, tak tyto jsou docela kvalitní. Například se tady objevují i nepřátelé jedoucí a střílející po vás z Jeepu (alespoň teda pokud si dobře vzpomínám, tak v původní hře byly pouze tanky :) ). Pokud na hru použijete update v1.4, tak si musíte pořád sehnat no CD crack - viz. mínusy původní hry. Dost hardwarově náročná grafika - Desert Siege jsem hrál na Celeronu 400@500, 128 MB SDRAM a GeForce 3 Ti 200 (jádro bylo dokonce o 10 MHz přetaktováno :) ) a i v 640x480x16 s minimálními detaily to někdy škubalo - je to možné???

Island Thunder (2002, CD, recenze: z Bonuswebu): S druhým datadiskem Island Thunder se vydáme na Kubu, kde se po smrti Fidela Castra dostane k moci nějaký narkomafiánský boss a vy ho samozřejmě máte sejmout (respektive zajmout, ale až v poslední misi :) ). To vše v nové kampani o 8 misích. Dále je možné opět všechny mise z kampaně (+10 samostatných) hrát znovu v režimech: Firefight, Recon a novém režimu Defend. Multiplayer se hraje stejně jako v předešlých verzích hry. Ve všech režimech: Solo, Team i Coop přibylo 13 nových map. Režim Solo má dva nové módy: Behemoth a Cat and Mouse. Režim Coop má taky nový režim, jako v singleplayeru s názvem Defend. Mise jsou také docela povedené a grafiku si vychutnáte například na pláži - no řeknu vám v té misi si připadáte jak na dovolené s Fischerem (nebýt těch otravných protivníků že ano :) ). Problém s nekompatibilitou originálního CD po instalaci updatu v1.4 konečně vyřešen (viz. předchozí mínusy). Mám takový pocit, že to dělala i původní hra, ale tady to je docela děs. Velice často se stává, že vystřelíte a nic!!! Zaměřovač evidentně míří přesně na nepřítele, ozve se rána a vypadá to jako byste vystřelili slepým nábojem. Docela vysoká obtížnost způsobená zejména tím, že jak postupujete a za kopečkem se objeví jenom hlavička nepřítele dívajícího se směrem k vám, tak po vás okamžitě začne střílet. Je mi líto, ale uhlídat v pásmu 180 stupňů vynořující se nepřátelské hlavičky v tak nepřehledném terénu někde v lese se prostě nedá.Mody:
HX5: red Sun: download: Mod obsahující 8 misí dlouhou kampaň odehrávající se v Kurdistánu. Dále přidává 200 nových zbraní, 10 typů vojáků, 10 nových map (já napočítal 30, ale to bude asi včetně denních/nočních variant původních map), 8 režimů Coop (Assault, Rambo, Demo run, Firefight 85/200, Interrogation, Pow Rescue a Recon HX), 3 režimy Solo (Behemoth HX, DM a Riot), 4 režimy Team (CTF, Siege HX, Pow Rescue a Riot) a další věci. Pokud budete chtít dneska hrát multiplayer Ghost Reconu po internetu, tak je na řadě serverů tento mod vyžadován.
Dark Angel v4.9: download: Mod obsahující 2 mise v kampani odehrávající se v Jižní Osetii a Rusku a další věci. Pokud budete chtít dneska hrát multiplayer Ghost Reconu po internetu, tak je na řadě serverů tento mod vyžadován.
The Sum of all Fears Map Pack: download: Předělané mapy ze hry The Sum of All Fears do Ghost Reconu pro multiplayerové hraní. Pokud budete chtít dneska hrát multiplayer Ghost Reconu po internetu, tak je na řadě serverů tento map pack vyžadován.

Ovládání:
W,S,A,D - pohyb.
Myš Levá - střelba, použití zbraní.
Myš Pravá + W - běh.
Kolečko myši - míření.
Z (doporučuji přenastavit na R) - nabít. 
~  - změna zbraně.
Levý Shift - mapa.
X,C - leh, přikrčení, vztyk.
Mezerník - otevření dveří atd...
V - noční vidění.
1, 2, 3 (ne na numpadu) - přepínání do týmů.
Tab nebo Esc (indikace splněných úkolů)- statistika.
Levý Ctrl - příkazy.
F6 - save.
F7 - load.
Pg Up, Pg Down - select ???
4 - všichni stát.
5 - všichni advance.
6 - všichni advance all costs.
7 - všichni krýt.
8 - všichni engage.
9 - všichni suppress.

Cheaty:
Všechny charaktery a mise.

Stiskněte klávesu Enter na NumPadu. Otevře se vám konzole, do níž můžete zadat některý z následujících cheatů:
Potvrdit Entrem a k odstranění konzoly použijte Esc.

Superman - vaše nesmrtelnost
TeamSuperman - nesmrtelnost týmu
Shadow - vaše neviditelnost
TeamShadow - neviditelnost týmu
ammo - neomezená munice
refill - naplnit inventář
autowin - vyhrát misi
chickenrun - granáty se změní v kuřata :)

Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands

Oficiální stránky
Výrobce: Ubisoft Paris (Francie)
Datum vydání: 2017
Hodnocení: 9/10
Žánr: Taktická týmová akce.
Obchod/ Download: Steam, nebo Ubisoft Connect.
Recenze: Bonusweb, Tiscali Games a Zing.
Návod: YouTube.
Čeština: Titulky
Multiplayer: Ano
Editor: Nevím
Kompatibilita s Windows XP: NE
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Steam a tuším ani Ubisoft Connect už Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OKRecenze:

Po několika slabých dílech je tady konečně zase pořádný Ghost Recon.
Ve hře se podíváme do Bolívie, kde má v podstatě absolutní moc drogový kartel "Santa Blanca" a vy jej máte se svým týmem zničit. Váš tým se skládá ze 4 vojáků US Elite Special Ops. Vývojáři si udělali výlet do Bolívie, aby mohli co nejvíce Bolívii převést do virtuálního světa. Sice to hra na začátku píše, že "poměry ve hře neodpovídají poměrům ve skutečné Bolívii", ale řekl bych, že Bolívijci museli proti hře dost protestovat, jak zobrazuje jejich zemi. :) Ale zase na druhou stranu je mi sympatické, že měli autoři odvahu, použít skutečný název země a ne nějaký smyšlený, jako v jiných hrách, aby se té kritice vyhnuli.
Grafika je skvělá a otevřený svět hodně připomíná Far Cry. Mapa je obrovská (440 KM čtverečních) a cítite se v ní, jako ve skutečné Bolívii. Hory, serpentíny, indiáni, střídání denní doby a počasí - prostě nádhera. Jako Far Cry se to taky hraje. Jste na obrovské mapě rozdělené na několik částí (asi 21-22??? - blbě se to počítá :) ), které ovládají různí členové drogového kartelu a můžete si na ní plnit příběhové, nebo vedlejší úkoly dle libosti. Označujete, nebo sbíráte taky různé vybavení pro povstalce a za body, které tím získáváte si vylepšujete schopnosti postavy, zbraně a vybavení. Od povstalců můžete také získávat minometnou podporu, shoz vozidel, rebelský výsadek, diverzi a zaměřování. Na mapě je tedy hodně činností, abyste se nenudili. Můžete sbírat různé dokumenty, které vám na mapě označí další bonusové věci, nové zbraně, mise, zásoby, medaile (body zkušeností), vyslíchání důležitých lidí atd, atd... Kromě kartelu Santa Blanca a rebelů je v zemi i armádní frakce s názvem "Unidad". Její vojáci vám dají zabrat více, protože jsou obrnění a vydrží tedy více zásahů. Pokud je naštvete, tak si začnou přivolávat posily (celkem 4 vlny - indikace vpravo nahoře). Můžete je ale rychlým chytrým útěkem setřást.
Samozřejmě můžete ovládat různé vozidla, motorky, náklaďáky, lodě, vrtulníky, nebo letadla. Po silnicích jezdí mraky civilů, tak není problém si nějaké auto zastavit a vyhodit z něj řidiče. K dispozici máte taky dron, se kterým můžete obhlížet situaci a označovat si nepřátele. Uvnitř základen ale bývají někdy rušičky dronů, které musíte zlikvidovat, nebo vypnout, abyste mohli dron používat. V základnách taky může být protiletecká baterie, takže není dobré na ni nalétávat třeba vrtulníkem - tu můžete taky zneškodnit. Jsou tam taky poplachové věže, které je dobré taky zlikvidovat, aby si nepřátelé při poplachu nepřivolali posily. Po odhalení vám dá taky hodně zabrat minomet.
Na rozdíl od Far Cry tu máme ale 4 členný tým (včetně vás), jemuž velíte. Děje se tak přes menu na klávese Tab. Menu je velice omezené: střelba, držení pozice, přejít na a přeskupení. V singleplayeru je tak váš tým spíše na obtíž (hra je primárně určená spíše pro multiplayer), ale může vás třeba parťák po zásahu oživit. Tým se nedá normálně vypnout, ani ho nemůžete nikde třeba nechat. Když svým parťákům třeba ujedete v autě, nebo uletíte vrtulníkem, tak se vám po pár vteřinách objeví uvnitř vozidla. Nepomáhá je poslat ani někam daleko příkazem "přejít na". Jakmile se vydáte jinam, tak se příkaz zruší a jdou zase s vámi. Jednou jsem je nechal i ležet uvnitř základny plné nepřátel zraněné a odešel pryč a za chvíli byli zase se mnou. Nakonec se parťáci ale přecejenom vypnout dají. Musíte mít ale zapnutý obtížnější režim "Tier One". Klávesa "J" během hry a páté tlačítko vlevo nahoře a pak dole "Aktivovat režim Tier One". Po jeho zapnutí jděte do: Nastavení/ Hra/ Hrát se spoluhráči - Ne. K aktivaci režimu Tier One ale musíte mít, myslím, nahraný už určitý počet bodů zkušeností.
Kromě hlavní kampaně jsou k dispozici ještě dva další herní režmy. Prvním jsou "Partyzáni", ve kterém musíte v základně chránit určitá místa proti vlnám nepřátel. Začínáte s krátkou brokovnicí a mezi vlnami si můžete za body nakupovat ve zbrojnici nové zbraně a vybavení. Režim je možné hrát i jako Coop multiplayer. Druhým režimem je "Režim Ghostů", kde hrajete hlavní kampaň v hodně obtížném režimu. Například pokud zemřete, tak přijdete o svou postavu.
Multiplayer:
Na MP je hra hodně zaměřená. I při hraní singleplayerové kampaně si můžete pozvat do hry skutečné hráče do režimu Coop přes internet. Dalším režimem je "Ghost War", kde hrají 4 na 4. Hrát lze na 17 mapách a můžete si vytvořit hru se svým nastavením. Posledním režimem je "Mercenaries", což je deathmatch (všichni proti všem) a úkolem je opuštění oblasti. Svoji vlastní hru si vytvořit nemůžete. Je možné jen dát připojit ke hře a čekat. Já se nedočkal s tím, že není dostatek hráčů pro vytvoření hry.
Plusy:
Grafika a otevřený svět. Na hře jsem mohl konečně naplno otestovat schopnosti mé (před 10 měsíci kupované) GTX 1070Ti (+ i5 9600K a 32 GB RAM). Při hře ve FullHD jsem nastavil vše na Ultra a grafika to kupodivu zvládala okolo 70 fps a při letu vrtulníkem i přes 100 fps. B)
Skvěle se to hraje - zábava na dlouhou dobu, než mise na celé mapě splníte a všechny důležité členy kartelu zlikvidujete. Úkoly misí jsou velice různorodé, i když to začne být možná po nějaké době trochu na jedno brdo. Dokonce jsou tady i speciální mise, ve kterých si zahrajete po boku hrdinů z jiných her od UbiSoftu. Nebudu prozrazovat. :) Kampaň má dva konce podle toho, jestli se rozhodnete, zlikvidovat hlavního padoucha dříve, než všechny jeho podřízené (po odstranění asi 75%), nebo až po likvidaci všech.
Oficiální české titulky.
Ve hře jsou taky nějaké srandičky. Třeba když jezdíte vozidly pořád jako řidič, tak se někdy stane, že váš AI parťák řekne: "Mohl bys mě taky někdy pustit za volant!". :)
Mínusy:
Hra je klasicy UbiSofťácky přeplácaná a tak je celkem obtížné se prohrabávat v menu různými kravinami a ptákovinami, které si můžete přikoupit, denními výzvami atd... Taky se vám samozřejmě kromě Steamu spouští i Uplay.
Příběh je taky v celku nezajímavý, přestřelený. Kdyby jej udělali více realistický, tak by to bylo rozhodně lepší. Taky méně vykecávání by neškodilo. Tohle jsem ale vyřešil celkem uspokojivě. :) Prostě jsem vypnul titulky a dabing. Pak mě pitomé vykecávání přestalo obtěžovat a mohl jsem si v duchu představit příběh podle sebe. :)
Dabing je taky dost mizerný. Alespoň tedy hlas té mé agentky, kterou jsem si stvořil byl takový nějaký pitomý...
Hra se ukládá sama jen po splnění nějaké mise, takže ruční ukládání kdykoliv není možné. Při pokusu o tichou infiltraci do základny tedy znamená jediná chybička konec stealthu a začátek akce. :(
Tým je někdy spíše na obtíž a mohla by být normální možnost ho vypnout. Sice vás obvykle při pokusu o tichou infiltraci do základny neprozradí - umí se schovávat (či spíše je hra benevolentní a nepřátelé vaše týmové kolegy nevidí, dokud nezačnou střílet), ale nějak se pořád všude pletou. Nebo by v singleplayeru měla být možnost se do kolegů přepínat, jako v prvním díle Gost Recon. Příkazové menu pro týmové kolegy je taky opravdu velice omezené.
Myslím, že mám ve své herní sbírce nový rekord (alespoň mě teda nenapadá, co by mohlo mít více). Hra má nainstalovaná 71,5 GB (zkomprimovaná záloha ze Steamu má o 10 méně) a to v ní nemám ještě žádná DLC. Například Far Cry 5 má 52,7 GB zkomprimovaná záloha.


DLC:
Season Pass Year 1 (2017): Balík, který vám přinese následující dvě DLC (Narco Road a FallenGhosts) a další věci. Mise "The Unidad Conspiracy", kde máte narušit spolupráci kartelů Unidad a Santa Blanca, nějaké balíky skinů (asi) a minibus. Vzhledem k tomu, že Narco Road je kravina a Fallen Ghosts se dá koupit samostatně, tak je to zbytečné kupovat.
Narco Road (2017): První DLC, kde máte infiltrovat gang Šmoulů a zajistit jejich vůdce. Skládá se z 15 misí a obsahuje několik nových vozidel. Abyste bosse zdolali, tak se budete muset zalíbit 3 klanům, což je především o blbnutí v nových vozidlech. Obsahuje taky nějaké nové zbraně.  Recenze jsou dost mizerné. - nekupovat!
Fallen Ghosts (2017): Po pádu kartelu Santa Blanca se v Bolívii dostal k moci Unidad a na eliminaci jednotek CIA, působících v zemi, si najal elitní jednotky Los Extranjeros. Bojujete tak proti schopnějším nepřátelům, než doposud. Máte agenty evakuovat, ale váš vrtulník je sestřelen... Kampaň má celkem 20 misí na 3 částech nové mapy s bossy (3 + 1 hlavní). K odemčení je několik nových zbraní. Dosažené perky z původní hry vám zůstávají odemčené a DLC přidává pár dalších (třeba střílející dron). Kromě hlavních misí kampaně jsou na mapách vedlejší mise s novými úkoly: vysílání z věže, lovec hlav, záchrana rebelské VIP a sabotáž. Auta se nově špiní od bahna - pokud se nepletu, tak to v původní hře nebylo. Přibylo taky pár nových aut. Nově se vám může při poplachu rušit (zmizet) kruhový radar, takže nevidíte okolo sebe.
Season Pass Year 2 (2018): Odemknutí 6 tříd, 8 beden a Splinter Cell pack (1 zbraň a další drobnosti). Pokud nehrajete multiplayer, tak k ničemu.

Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
Levé tlačítko myši - střelba.
E - chycení nepřítele zezadu (B - výslech), nebo nástup/ výstup z vozidel (chvíli podržet).
Ctrl - skrčit.
C - zalehnout.
N - noční a termovize.
M - mapa.
Tab - příkazy týmu.
B - dalekohled.
Kolečko myši a X - změna pozice ve vozidle (v některých to není možné).
J - dovednosti (perky) a další věci.
Y - vypuštění dronu.
Esc - menu, obchod, inventář, schopnosti a další...

Ovládání dronu, nebo vrtulníku:
Shift - nahoru.
Ctrl - dolů.
Kolečko myši - zoom.


Cheaty:
Na hru se dá použít univerzální cheater WeMod, kterýžto nabízí velice hodně skvělých funkcí. :)

Save pozice.
Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint

Oficiální stránky
Výrobce: Ubisoft Paris (Francie)
Datum vydání: 2019
Hodnocení: 9/10
Žánr: Taktická týmová akce.
Obchod/ Download: Ubisoft Connect, nebo Steam.
Recenze: Bonusweb, Vortex a Tiscali Games.
Návod: YouTube.
Čeština: Oficiální titulky.
Multiplayer: Ano.
Editor: Ne.
Kompatibilita s Windows XP: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Tuším, že Ubisoft Connect už Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


 
 
 Recenze:

Další díl série Ghost Recon. Zase to není návrat ke kořenům s taktickým postupem týmu, jako první díl, či první díly Rainbow Six, ale je to v podstatě jen Wildlands v novém prostředí.
Příběh se odehrává na fiktivním ostrově Auroa na tichomořském souostroví. Grafika je sice velmi hezká a mapa propracovaná, ale pokud čekáte tropický ráj, tak budete asi trochu zklamáni. Celkový ráz přírody je totiž takový studenější evropský (smrky atd...). Člověk by čekal spíše palmy a atoly, prostě mi to jako Tichomoří moc nepřipadá. Navíc chudinské chajdy a chýše z bolívijského Wildlands vystřídaly hi-tech plastové domečky s dveřmi na fotobuňky. Ale i tak je mapa, co se týče přírody, velice propracovaná. Jsou zde pláže, lesy, vysoké zasněžené hory. Opravdu je radost se jen tak poflakovat a rejdit s vehikly po divokých serpentinách. K dispozici máte, kromě tuny aut, samozřejmě i vrtulník, který vám zkrátí cestování na místa mise. Na mapách odhalujete pozice pro tábory, do kterých se můžete prostřednictvím mapy a klávesy F teleportovat. Po rozložení a sbalení tábora se vám u něj automaticky zhmotní váš zvolený týmový vehikl (vrtulník). V táborech se můžete také léčit, nebo vylepšovat své vybavení.
A teď k příběhu. Na souostroví působí technologický vizionář Jace Skell (něco jako Elon Musk :) ), který tam kutí své hi-tech vynálezy své firmy Skell Tech, jež mají přinést pokrok lidstvu. U souostroví se ztratí nákladní loď amerického námořnictva a vy jako člen jednotky duchů se máte po ztracené lodi podívat. Váš helikoptérový výsadek ale skončí v troskách, když na vás "něco" zaútočí. Více než polovina výsadku je mrtvá a zbytek je roztroušený po ostrovech a spojí se s místním odbojem, protože se ukáže, že Skell Tech nevyvíjí jen mírové technologie (jak inzeruje), ale hlavně vojenské. Navíc se objeví bývalý člen jednotky duchů Cole D. Walker, ze kterého se stal zloduch.
Celkově se hra hraje v podstatě stejně, jako Wildlands. Můžete se držet hlavních příběhových misí, nebo plnit plno vedlejších misí. Plnit třeba vedlejší mise pro usedlíky (7 misí v kampani), nebo "vyděděnce"(pro druhou stranu jsou to teroristi). Odhalovat nové lokace na mapě, získávat nové zbraně a vybavení, pozice pro tábory atd... atd... Hlavní kampaň má 28 misí rozčleněných do několika skupin podle toho, co je cílem (eliminace nějakého boss nepřítele, nebo získání vědce na vaši stranu atd...) a vy můžete mise různě střídat. Pak jsou zde další 3 kampaně. Purpurová obloha (Amber Sky) (10 misí) - teroristi zamořili některé části ostrova plynem a vy si během pobytu v těchto oblastech musíte vyměňovat filtry v plynové masce, které vám vydrží jen určitou dobu. V této kampani máte jako parťáky členy Rainbow Six. Druhá kampaň se jmenuje "Hnutí odporu" (10 misí) - zapojíte se do odboje proti teroristům. Pomáháte odboji s různými záškodnickými akcemi, jako přepadávání základen, konvojů a podobně. Třetí kampaň se jmenuje "Terminátor" (2 mise) - terminátoři se vrátili v čase na Aurou, aby změnili budoucnost lidstva. Vypadají, jako ti z filmu, jen nemají Arnoldovu tvář a mají pěkně tuhý kořínek. Musíte jim ustřílet nejprve modrý ukazatel života a pak červený, který se (pokud to neuděláte rychle) regeneruje. Terminátoři naštěstí nejsou spojenci Sentinelu, ale s jeho vojáky taky bojují. Spolu s terminátory se v čase vrátila i jedna žena, která vám pomáhá (dá vám zbraň, se kterou lze terminátory zabít). Než vám ji dá, tak je nemůžete nijak zabít, takže to nemá cenu zkoušet. A ne, nejmenuje se bohužel "Sarah Connor". :) Hra vám navíc umožní zahrát si i první mise z kampaní placeného DLC Year 1 Passu. V jedné s názvem "Šach mat" se znovu setkáte s hrdinou hry Splinter Cell Samem Fisherem a budete s ním spolupracovat. Druhá kampaň, ze které si můžete zahrát bez zakoupení DLC 2 mise se jmenuje Rudý Patriot a likvidujete v ní celkem 9 cílů + 1 hlavní. Jsou to ruští teroristé, kteří chtějí zaútočit na USA.
Nově je ve hře takový jednoduchý detektivní systém, kde analýzou nalezených dokumentů řešíte nějakou příběhovou záhadu. V některých videích máte taky možnost výběru odpovědi v rozhovoru, ale asi velké změny to nepřinese.
Jak vy, tak nepřátelé mají k dispozici drony. Kromě létajících jsou i ve formě tanku.
Svou postavu, které říkají všichni opět "Nomád" si můžete namodelovat podle svého. Můžete určit pohlaví, obličej, barvu očí, vlasů, jizvy, tetování atd... Bohužel je výběr zase dost omezený a nějaké hezké kočky nevytvoříte. Ženské pohlaví zde zastupují skoro samí samí babochlapi. Pro sexbomby není v drsném vojenském prostředí místo. Samozřejmě jsou zde zastoupeny i národnostní menšiny, jinak by to dneska už ani nešlo, že ano... :/ Své 3 počítačem řízené parťáky si můžete také nastavit ve stejném editoru. Já si udělal všechny 3 z jedné jediné bělošské holky, která vypadala k světu a odlišil je barvou vlasů (černovláska/ zlatovláska a Chloe Price). :) Parťáky lze ovládat pomocí menu s příkazy, jako ve Wildlands. Parťáci naštěstí nejsou na obtíž a když postupujete skrytě bez odhalení, tak je nepřítel taky neodhalí, i když mu někdy pobíhají přímo před nosem. Někdy to vypadá fakt stupidně.
Multiplayer:
Hra opět klade důraz na multiplayer. V coop režimu můžou hrát až 4 hráči.
Plusy:
Opět hra na rozlehlé mapě s velkou volností pohybu a možností tichého vnikání do základen. Pořád je to velmi zábavné.
Parádní grafika.
Hra má oficiální české rozhraní (menu) a titulky.
Rozsáhlé možnosti nastavení obtížnosti a stylu hry. Při zapnutí všech různých asistů ani nepotřebujete cheaty. :) I když v posledních fázích hry, kdy proti vám stojí elitní vojáci tzv."wolfové", tak ti vám najednou dávají hodně poškození i přes nastavenou nejlehčí obtížnost, takže už začnete i umírat. :)
Velké množství obsahu. Hra nabízí opravdu přehršel různých misí, že nebudte vědět, kterou si máte zahrát dříve. Zakoupením DLC jich ještě pěkná várka přibude. Mnoho misí je uváděno i pěknými filmečky.
Mínusy:
Hra je opět klasicky Ubisofťácky přeplácaná a v menu je miliarda všech možných a nemožných věcí, že je dost obtížné se v tom všem zorientovat. Pořád se na vás valí další a další možnosti. Až v průběhu hraní DLC jsem přišel na to, kde se odemykají perky. Dáte dovednosti a pak tu stránku myší chytíte a posunete dolů - nadtím jsou perky. Já to hledám celou dobu, jako IDIOT!!!
Hra je opět trvale online, i když hrajete offline hru. Několikrát se mi stalo, že hra nedokázala navázat spojení se serverem a nechtěla se pustit. Jak se takovéhle hry budou hrát za několik let, až budou servery vypnuty, tak to je mi záhadou. Ubisoft vytváří hry stylem "po nás potopa". Kdyby se takhle vydávaly hry dříve, tak nevím, jak bychom si dnes mohli s nostalgií zahrát nějaké retro kousky. Tenhle konzumní přístup ke hrám mě u dnešních vydavatelů neuvěřitelně sere!!! Párkrát se mi dokonce stalo, že jsem dokončil misi, vypadlo spojení se serverem, takže se dokončení mise neuložilo a musel jsem ji tedy rozehrát znovu!
Hra mi několikrát zamrzla a spadla.
Opět nelze ukládat v libovolném místě. Stačí tedy jediná chybička a z tichého postupu nepřátelskou základnou se musíte prostřílet. Při resetu mise stojíte prostě před základnou s plným stavem protivníků
Nepřátelské hlídky jsou všude, prostě všude. Prostě častokrát narazíte na hlídku nepřátel, kdy kempují uprostřed louky, daleko od nejbližší cesty, či obydlí, nebo v nepřístupných horách. Stojí vedle své káry a vybavují se...


DLC:
Nabídka DLC je dosti zmatená. Třeba když si dnes v knihovně kliknu na přikoupení DLC, tak mi to u mojí Gold Edition nabídne už jen Operator Bundle. Proč mi to nenabídne i nějaký upgrade na Ultimate, Deluxe, nebo nákup herní měny??? Tyhle DLC se objeví až když vlezu do obchodu a vyhledám si Ghost Recon: Breakpoint. Zmatenost, přeplácanost, neustálé změny - to jsou dnešní stupidní hry, zvláště od UbiSoftu. :/
Year 1 Pass
(2019): DLC, přinášející 2 nové kampaně, navazující na původní příběh: Deep State (v české verzi - Šach mat) - infiltrační mise se Samem Fisherem (8 misí) ze Splinter Cellu a Red Patriot (10 misí) - boj proti bývalým členům ruských speciálních jednotek, 1 misi Siren's Call (podzemní bludiště v horách plných dronů), odemčení 3 nových tříd a balíček speciálních operací (balík bonusového vybavení).

Gold Edition: Základní hra a Year 1 Pass.

Deluxe Edition: Obsahuje základní hru a infiltrační balíček: kovová včela, balíček taktické výbavy Charlie, TAC 50, MK14 a aktualizace ASR a SNR Mk I a II.

Ultimate Edition hry obsahuje: základní hru, Year 1 Pass, Survivor Pack (balík vybavení, XP booster a Skell kredity), Sacred Land Pack (1 mise, nůž, 1 den XP boosteru a 2000 Skell kreditů), Off-Road Pack (nová bugina a motorka) a Infiltration Pack (viz. Deluxe Edition).

Operator Bundle: Survival skin pro M4A1, upgrade Assault Rifle MK1 a MK2 a 2800 Ghost Coins.

12000, 5800, 2800, 1300 a 600 Ghost Coins: Nákup herní měny.

Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
Shift - běh.
Levé tlačítko myši - střelba.
E - zajmout nepřítele.
F - zlikvidovat nepřítele zblízka.
Ctrl - skrčit (při plavání - držet pod vodou).
C - zalehnout (změna pozice ve vozidle).
V - noční a termovize.
M - mapa.
Tab - zapnout/ vypnout rozhraní.
Mezerník - vylézt (zadržet dech při míření).
Alt - výběr předmětu.
T - tlumič.
Kolečko myši - výměna zbraně.
Q - synchronizovaná střelba.
, (nebo Alt a klik pravým talčítkem myši) - ovládání spolubojovníků.
X - vypustit dron.
F1 - framerate a sledování vytížení CPU a GPU.

Ve vrtulníku, nebo dron:
Shift - stoupat.
Ctrl - klesat.
W, S, A, D - pohyb.


Cheaty:
Na hru je možné použít univerzální cheater WeMod. V adresáři hry je třeba nahradit soubor "GRB_BE.exe" jiným. Link na stažení je v cheateru u tlačítka "Play". Následně PŘÍMO TÍMTO SOUBOREM hru spustit. Až po spuštění hry klikněte na tlačítko "Play" v cheateru, abyste jej mohli používat.
Nespouštět ji tedy přes Uplay, ikonou na ploše, či tlačítkem "Play" v cheateru - nejde to, hru se vám spustit nepodaří.

Moje save pozice.