Chronicles of Mystery: The Scorpio Ritual


Chronicles of Mystery: The Tree of LifeChronicles of Mystery: The Legend of the Sacred Treasure

Třetím dílem mění hra hlavní hrdinku za americku novinářku Chelseu Connor. Nejedná se už ale o point and click adventuru, ale o hledání skrytých objektů. Prostě vaši postavičku nevidíte, nechodíte s ní, ale jen řešíte puzzly na obrazovkách.


Chronicles of Mystery: Secret of the Lost Kingdom

Ve čtvrtém díle je také Chelsea Connor a taky žádná recenze, nebo čeština. Taktéž se jedná jen o hledání skrytých objektů.Chronicles of Mystery: The Scorpions Ritual

Oficiální stránky: Nejsou.
Výrobce: City Interactive (Polsko)
Datum vydání: 2008
Hodnocení: 7/10
Žánr: Adventura - Point and Click.
Obchod/ Download: Steam.
Recenze: Bonusweb a rájadventur a hrej.cz
Návod: Abecedaher.

YouTube.
Čeština: Abcgames, nebo ta samá lokalizace.net.
Multiplayer: Ne.
Editor: Ne.
Kompatibilita s Windows XP: Steam už Windows XP nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Steam už Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OKRecenze:

Adventurní série z Polska od vývojářů, kteří mají na svědomí třeba Sniper: Ghost Warrior. Jedná se o naprosto klasickou point and click adventuru, která ničím nevyniká, ale jako taková oddechová jednohubka to poslouží. Ujmete se v ní role francouzské archeoložky Sylvie Leroux, jejíž strýček narazil na Maltě na nový překvapivý objev. Sylvie se za ním vydá, ale zjistí, že strýček zmizel a tak po něm a jeho záhadném objevu začne pátrat. Onen objev samozřejmě má co dočinění s tajemnou mýtickou silou, která může zničit svět a bla bla bla bla... Prostě klasika. :) Ve svém pátrání se vydáme na již zmíněnou Maltu, do Istanbulu a do Vatikánu.
Plusy:
Na to, jak mizerné měla hra recenze se divím, že má amatérskou češtinu. Asi zafungovaly bratrské svazky s Polskem. :)
Celkem hezká grafika lokací.
Vcelku jednoduchá obtížnost.
Ve hře je i několik dobrých vtípků.
Mínusy:
Hra má nějaké technické problémy. Obraz, který se vám scvrkne doprostřed monitoru s tlustými černými okraji se dá naštěstí spravit v menu položkou: "Uložit poměr stran", ale problém se zvukem, kdy se vám usekávají konce dialogů (titulky jsou celé - usekne se jen hlas) jsem nevyřešil. Na Steam fóru je několik možných řešení, jako nastavit na CoM.exe kompatibilitu s Windows Vista, nastavit hru jen na jedno jádro CPU, stáhnout z gamecopyworld.com knihovnu "installutil.dll" (prý problém s protikopírovací ochranou z DVD verze, která ve Steamu nějak zůstala) prostě nepomáhaly, tak jsem to musel hrát tak. :(
Grafika běží jen v rozlišení 1024*768 a nejde to změnit.
Hra je dost krátká (dle Steamu jsem ji hrál jen 2 hodiny! :0 ) a má divný konec, o kterém nevíte, co si máte myslet.
Na můj osobní vkus celkem nesympatická hrdinka. Prostě nějak není můj typ. :) Ani ve hře není moc detailně vidět, abysme si ji mohli lépe prohlédnout. Herní animace jsou totiž dost rozmazané.

Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce.

Cheaty:
Moje save.


Chronicles of Mystery: The Tree of Life

Oficiální stránky: Nejsou.
Výrobce: City Interactive (Polsko)
Datum vydání: 2009
Hodnocení: 7/10
Žánr: Adventura - Point and Click.
Obchod/ Download: Gamersgate (Gamersgate už prodává Steam verzi hry, ale já si ji tam koupil dříve a mám v knihovně DRM free verzi), nebo Steam.
Recenze: Není.
Návod: Abecedaher.

YouTube.
Čeština: Abcgames. Instalátor ale není kompatibilní s dnešními Steam, nebo Gamersgate verzemi hry - nedokáže upravit jeden soubor. Problém jsem vyřešil tak, že jsem stáhl DVD verzi z uložto, ukradl z ní daný soubor, který jsem dal do mé legální verze z Gamersgate a spustil instalaci češtiny. Abyste nemuseli opakovat můj postup, tak jsem výsledek nahrál zde. Stačí soubor jen nakopírovat do hry a přepsat původní.

Nebo lokalizace.net.
Multiplayer: Ne.
Editor: Ne.
Kompatibilita s Windows XP: Steam už Windows XP nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Steam už Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OKRecenze:

Pokračování, ve kterém budete hledat legendární strom života. Hrajete opět v roli francouzské archeoložky Sylvie Leroux. Sylvie převezme práci po mrtvém archeologovi v jednom zapadlém muzeu v Bretani. Archeolog zemřel pádem z útesu a je podezření, že výzkum, na kterém pracoval, velice zajímá určité tajemné lidi... Kromě Bretaně se podíváme i do Benátek, Káhiry, Gibraltaru a na ostrov Bimini (Bahamy). V některých místech hra připomíná první díl. Sylvie má například v Benátkách přednášku o výzkumu, který prováděla v prvním díle a rozdává tam své knížky o něm. :) Co se týče vysvětlení podivného konce předchozího dílu se jen dozvíme, že strýček nakonec opravdu zemřel. Hra obsahuje více logických puzzlů, než předchůdce. Taky jsou zde asi dva momenty, ve kterých jde o čas, jinak zemřete. Je tedy dobré si často ukládat. :)
Plusy:
Zpočátku se to hraje docela dobře a není to ani moc obtížné.
Celkem hezká, i když ne moc detailní a rozmazaná grafika lokací. Hra běží kupodivu ve Full HD, ale obraz je v poměru 4:3, takže jsou po stranách silné černé okraje.
Mínusy:
Hra opět ničím nevyniká a je to jen stokrát provařená klasická adventura.
Zpočátku je hra celkem jednoduchá, ale několik posledních hádanek bych bez návodu nedal ani omylem. Poněkud přehnaně obtížné.

Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce.

Cheaty:
Uložené pozice.