Sniper: Art of Victory


Sniper: Ghost WarriorSniper: Ghost Warrior 2


Sniper: Ghost Warrior 3Sniper: Ghost Warrior: Contracts

Tak tomuhle dílu se obloukem vyhněte. Pro mě je to velké zklamání. Hra má level design tvořený hranatým koridorem skal, jako z roku 2000. Zmatené úkoly mise, jež se vám neukazují na mapě. Prostě strašný sešup, snad se chystaný druhý díl povede více... Na GoGu navíc nemá češtinu, i když ji tam inzerují.
Sniper: Ghost Warrior: Contracts 2 (preview)

Sniper: Art of Victory

Oficiální stránky vývojářů, kteří se ke hře už ale nehlásí.
Výrobce CI Games (City Interactive) (Polsko)
Datum vydání 2008
Hodnocení 6/10
Plná Steam.
Recenze Není
Návod Na YouTube je videonávod
Update Ne
Čeština Download
Multiplayer Ne
Editor Ne
Kompatibilita s Windows XP OK
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OK


Recenze:
Předchůdce polské herní série Sniper: Ghost Warrior, ke kterému se už vývojáři nechtějí na svých stránkách znát. Hrajete v něm za ruského ostřelovače na bojištích v Rusku a Itálii. Hra má celkem 8 misí a dá se dohrát během jednoho dopoledne. Mise si můžete hrát i znova a snažit se dosáhnout lepšího skóre. 
Plusy:

Ukládání je možné buď ručně kdekoliv, nebo se hra na určitých místech ukládá sama. Po dokončení hry můžete navíc kdykoliv rozehrát jakoukoliv misi znovu. Všechny úkoly jsou vyznačené na mapě a tak se nikdy neztratíte. Při některých headshotech se ukáže efektní animace letící kulky, jak zasáhla cíl. Srandovní konec hry - no nevím, jak tohle dopadlo. :)
Mínusy:
Příliš krátká hra. Grafika a herní engine je již dost zastaralý a nevhodný na sniperskou hru. Někdy totiž míříte zpoza dveřních futer a i když vám mířidlo míří bezpečně na nepřítele, tak to schytají ty futra a podobné nedokonalosti. Nepřátelé mají dost nízké AI. Klidně odstřelíte jednoho vojáka a druhému o pár metrů dál je to evidentně jedno. Na druhou stranu je ale obtížnost celkem vysoká, protože nepřátelé jsou většinou natočení směrem k vám a začnou střílet hned, jak vyjdete zpoza rohu. Někdy začnou střílet i přes kopeček, přes který vás ještě ani nemůžou vidět a vy je taky. Celkově se to tedy nedá hrát nějakým tichým, nenápadným stylem a to bych viděl, jako to největší mínus. V češtině jsou totální boty ve větách. Například: "Odvaha, kterou jsi během této mise prokázal, nás dovedla k celkové porážce Rudé armády nad nepřítelem." :) Příběhy misí nejsou moc inteligentně vytvořeny. Například nechápu, proč by SSSR posílal své odstřelovače někam do Itálie?


Ovládání:
W, S, A, D - Pohyb.
Levý Shift - běh.
Mezerník - skok.
Levý Ctrl - skrčit.
Y - lehnout.
Levé tlačítko myši - střelba.
Pravé tlačítko myši - zamíření.
Kolečko myši - výběr zbraně.
X - útok pažbou.
R - nabít.
F - akce (doporučuji předefinovat na E).
TAB - úkoly.
M - Mapa.
G - granát.


Cheaty:
Bohužel mi fungují snad jen cheaty na nesmrtelnost a další misi... :(

Stiskněte [~] a napište následující následující kódy (někdy se cheaty zruší nahráním uložené pozice, tak je aktivujte znovu - pak nehleďte na to, že vám to vypíše "GodMode 0" - nesmrtelnost je aktivní):

Cheat.GodMode() - nesmrtelnost Cheat.AddAmmo() - 500 munice Cheat.FullHealth() - plné zdraví Cheat.GiveAllWeapons() - všechny zbraně Cheat.TuneClip() - více munice pro danou zbraň Cheat.TuneGun() - větší rychlost střelby pro danou zbraň Cheat.GiveAllAmmo() - munice pro zbraně Cheat.NextMission() - další mise Cheat.JestemCieniasem() - ??? Následující kódy přidají danou věc: Cheat.GiveKnife() Cheat.GiveMachete() Cheat.GiveColt() Cheat.GiveColtAmmo() Cheat.GiveDesertEagle() Cheat.GiveDesertEagleAmmo() Cheat.GiveSnWmod39() Cheat.GiveSnWmod39Ammo() Cheat.GiveSpas() Cheat.GiveSpasAmmo() Cheat.GiveM16() Cheat.GiveM16Ammo() Cheat.GiveAK47() Cheat.GiveAK47Ammo() Cheat.GiveMP5() Cheat.GiveMP5Ammo() Cheat.GiveM14() Cheat.GiveM14Ammo() Cheat.GiveM16A1() Cheat.GiveM16A1Ammo() Cheat.GiveM60() Cheat.GiveM60Ammo() Cheat.GiveM79CAW() Cheat.GiveM79CAWAmmo() Cheat.GivePPSh41() Cheat.GivePPSh41Ammo() Cheat.GiveRPK() Cheat.GiveRPKAmmo() Cheat.GiveSniper() Cheat.GiveSniperAmmo() Cheat.GiveCrossbow() Cheat.GiveCrossbowAmmo() Cheat.GiveM40Remi700() Cheat.GiveM40Remi700Ammo() Cheat.GiveRocketLauncher() Cheat.GiveRocketLauncherAmmo() Cheat.GiveGrenadeLauncher() Cheat.GiveGrenadeLauncherAmmo() Cheat.GiveRPG7() Cheat.GiveRPG7Ammo() Cheat.GiveGrenade() Cheat.GiveClaymore() Cheat.GiveWeaponKnife() Cheat.GiveWeaponAK74() Cheat.GiveAmmoAK74() Cheat.GiveWeaponAK74Granatnik() Cheat.GiveAmmoAK74Granatnik() Cheat.GiveWeaponFamas() Cheat.GiveAmmoFamas() Cheat.GiveWeaponFRF2() Cheat.GiveAmmoFRF2() Cheat.GiveWeaponHKPSG1() Cheat.GiveAmmoHKPSG1() Cheat.GiveWeaponHKUSP() Cheat.GiveAmmoHKUSP() Cheat.GiveWeaponLRAC89() Cheat.GiveAmmoLRAC89() Cheat.GiveWeaponM1911() Cheat.GiveAmmoM1911() Cheat.GiveWeaponMilkorMGL140() Cheat.GiveAmmoMilkorMGL140() Cheat.GiveWeaponMP5sd6() Cheat.GiveAmmoMP5sd6() Cheat.GiveWeaponRPG7() Cheat.GiveAmmoRPG7() Cheat.GiveWeaponSPAS12() Cheat.GiveAmmoSPAS12() Cheat.GiveWeaponBren() Cheat.GiveAmmoBren() Cheat.GiveWeaponLuger() Cheat.GiveAmmoLuger() Cheat.GiveWeaponMauser98K() Cheat.GiveAmmoMauser98K() Cheat.GiveWeaponMauser98KS() Cheat.GiveAmmoMauser98KS() Cheat.GiveWeaponSchmeisserMP40() Cheat.GiveAmmoSchmeisserMP40() Cheat.GiveWeaponSten() Cheat.GiveAmmoSten() Cheat.GiveWeaponTrenchGun() Cheat.GiveAmmoTrenchGun() Cheat.GiveWeaponPanzerfaust() Cheat.GiveAmmoPanzerfaust() Cheat.GiveGranatStiHgr24() Cheat.GiveWeaponSnajperka2() Cheat.GiveAmmoSnajperka2() Cheat.GiveWeaponSnajperka3() Cheat.GiveAmmoSnajperka3()

Sniper: Ghost Warrior

Oficiální stránky
Výrobce CI Games (City Interactive) (Polsko)
Datum vydání 2010
Hodnocení 8/10
Plná GOG a Steam.
Recenze Bonusweb, Tiscali.
Návod abecedaher.cz
Update Ne.
Čeština Download. Čeština by měla být přímo ve hře na Steamu, ale bohužel tam není. Steam lže, tak si stáhněte tuto.
Multiplayer Ano
Editor Ne
Kompatibilita s Windows XP OK
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OK


Recenze:
V podstatě následník polské hry Sniper: Art of Victory (i když by tvůrci asi nesouhlasili :)). Oficiálně tedy nová herní série. Z druhé světové války se tentokrát přesuneme do současnosti do anonymní jihoamerické země, kde má tým amerických speciálních sil odstranit diktátora, živeného obchodem s drogami. Hrajete buď za snipera, nebo vojáka s M16kou. Některé mise plníte ve dvou sniperech, některé sami, některé za člena vícečlenné přepadové jednotky. Mise se někdy doplňují tím stylem, že třeba v kůži snipera odstraníte na žádost vojáků nepřátelského snipera, který je ohrožuje a v další misi hrajete za vojáka z oné skupiny v souběžné časové linii s minulou misí. Misí je celkem 17. Celkově mě ale hra zklamala. Čekal jsem, že jako sniper samotář dostanu určitý úkol (někoho odstranit) a způsob provedení bude čistě na mě a budu mít naprostou volnost pohybu po mapě. Bohužel se jedná v podstatě o příběhem nalajnované (naskriptované) FPSko, které vás vede za ručičku a pořád říká co máte dělat. V některých misích máte trochu volnou ruku, jak projít základnou, ale to moc často není. Asi dvě mise musíte projít potichu a nespustit alarm.
Multiplayer:
Se hraje po internetu, nebo LAN síti ve třech režimech: V.I.P., TDM a DM. Celkem je ve hře 11 map. Zajímavé je, že když vytváříte hru, tak máte v nabídce jen 7 map a když vytváříte LAN hru, tak dokonce jen 5. (Počet map včetně DLC "Map Pack") Ve hře po internetu je počet hráčů neomezený a na LAN maximálně 12 hráčů. Celkově mě ale multiplayer nezaujal, neboť je jeho hraní tak nějak o něčem jiném, než je hra. I v době psaní téhle recenze (2017) se dá najít pár her.
Plusy:
Grafika je někde úplně jinde, než u předchůdce a řekl bych, že se může směle měřit i s Crysis! V misích se spolubojovníky jsou naštěstí ti vaši parťáci nesmrtelní, takže se o ně nemusíte starat. Občas trochu volnosti. I přesto, že jde o koridorové FPS, tak se to hraje docela dobře. Opět efektní animace letící kulky, která zasáhne cíl.
Mínusy:
Steam lže o tom, v jakých jazycích hra je. V nabídce je čeština, ale když ji vyberete, tak máte hru v němčině. Naštěstí se dá čeština stáhnout z uložto. Jde v podstatě o FPS, které vás vede za ručičku - žádná velká volnost pohybu po mapě.


DLC:
Map Pack - 5 nových multiplayerových map pro režimy DM, TDM a VIP módy.
Second Strike Pack - Nová singleplayerová kampaň s názvem: Unfinished Business s 3 misemi. Nová AI a výzvy. Nový multiplayerový mód CTF. 3 nové zbraně: M200, L96 a Desert Eagle. Nová Challenge mapa - singleplayer mise. Tato mise je bez radaru a bez sejvů.

Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
Shift - Běh/ soustředění při míření.
Ctrl - skrčit (při podržení lehnout).
Mezerník - skok.
F - akce (doporučuju předefinovat na E).
Levé tlačítko myši - střelba.
Pravé tlačítko myši - zamířit.
R - nabít.
1 - 5, nebo kolečko myši - výběr zbraně.
Kolečko myši - výběr zbraně/ přiblížit oddálit.
G - granát.
Q - adrenalin.
6 - provaz (Mezerník - uvolnit provaz).
E - útok na blízko (doporučuju předefinovat na Alt).
TAB - úkoly.


Cheaty:

V poznámkovém bloku vytvořte soubor s názvem: "debugconf.scr" s následujícím textem a uložte ho do složky: "\Sniper Ghost Warrior\Game". Ve hře potom stiskněte Esc a v hlavním menu máte na spodu dvě obsáhlé cheat menu.


// ----- Start----------------------------------------
// ChromeEngine config file

!include("DebugConfig.def")
!SaveGame(s)           // SaveGame system logs method: "LogR", "CrashLog", "None"
!Cheats()             // enable cheat mode
!MenuEditor(i)          // 1 - enable menu editor
!CurveEditor(i)          // 1 - enable curve editor
!NoMusic(i)            // 1 - disable all sounds
!UseDeveloperKeys()        // enable developer keys
!UseFKeysWithCtrl()        // force using F keys only with ctrl
!ShowPlayingSounds()       // logs sound names
!RenderComments()         // enable rendering of comments
!NoLogos()            // disables logos at game start
!DebugVisualisation()       // enable debug visualisation (waypoints, fightpoints etc.)
!SkipFadeOutIn()         // enable fast fade in/out
!SkipPressAnyKeyOnStart()     // enable skipping "press any key..." on level start
!SetLogLevel(i)          // binary sum of flags _LOG_ERRORS = 0x01,_LOG_WARNINGS = 0x02,
// _LOG_INFOS = 0x04, _LOG_TESTS = 0x08

// (used in ShowInfo methods, debug console)

!ConsoleCommand(s) // Defines console command that will be run at the begging of the game

// or after pressing numpad subtract key. There can be more than one command
// and the order of call is the same as they are defined in script.

!EnableAudioLog() // Enables logging of audio errors/events to file

!ChromeSpyHost(s) // ChromeSpy host machine name (default: localhost)
!ChromeSpyPort(i) // ChromeSpy port (default: 8086)

ConsoleCommand(s)
NoLogos()
Cheats()
UseDeveloperKeys()
//UseFKeysWithCtrl()
//ChromeSpyHost("localhost")
//ChromeSpyPort(8086)

//!AutostartServer()
//AutostartLevel("Woodyard_startprop.scr")

Sniper: Ghost Warrior 2

Oficiální stránky
Výrobce CI Games (City Interactive) (Polsko)
Datum vydání 2013
Hodnocení 8/10
Plná GOG a Steam.
Recenze Bonusweb, Tiscali a Zing.
Návod Není
Update Není.
Čeština Ano - přímo ve hře.
Multiplayer Ano
Editor Ne
Kompatibilita s Windows XP OK
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OK


Recenze:

Pokračování skriptované sniperské střílečky. Hra se hraje v podstatě stejně, jako předchozí díl. Hra vám pořád kecá do toho, kde co máte udělat, kde zalehnout a podobně. Tentokrát se podíváme na Filipíny, retrospektivně do Bosny roku 1993 a zakončíme to v Tibetu. Všude se budeme honit za překupníky biologické zbraně. Čeká vás celkem 10 dlouhých misí.
Multiplayer:
Se dá hrát po internetu, nebo LAN v maximálně 12 hráčích. Je pěkně odfláknutý, posuďte sami: Na výběr je pouze režim TDM s 2 mapami. DLC přidává i režim DM a po jedné mapě ke každému režimu. V době psaní téhle recenze (2017) server nenachází žádné hry.
Plusy:
Hraje se celkem dobře, jako první díl. Dobrá grafika.
Mínusy:
Nejhorší je na hře, že přišla o samostatné ukládání a ukládá se tedy pouze sama na checkpointech. Checkpointy jsou bohužel někdy umístěny tak blbě, že pak musíte projít celkem velkou štreku znova. :( Absence granátů. Vyvoláte poplach, jste za bránou a za ní se nahromadí pronásledující vojáci. Vojáci ale nejdou, že byste je po jednom postříleli, prostě tam čekají. Co máte dělat? Vykouknout a nechat se zasypat střelami? Prostě by se hodil ten granát... Ve hře dojde ke stejnému zvratu, jako v jedničce. Scénáristi se nějak opakují. Odfláklý multiplayer.


DLC:
Siberian Strike - Nová mapa na Sibiři, kde máte ze začátku větší volnost. Máte zneškodnit továrnu na nebezpečný virus. Celkem se jedná o 3 celkem dlouhé mise.
Digital Extras - Soundtrack a 4 charaktery pro multiplayer.
Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
Shift - běh.
F - lézt, přeskočit, akce.
Ctrl - skrčit, podržením - zalehnout.
V - termální, nebo noční vidění.
B - dalekohled.
Q - lékárnička.
Levé tlačítko myši - střelba.
Pravé tlačítko myši - míření.
Kolečko myši - změna zbraně/ zoom.
Cheaty:
Cheat table pro univerzální cheater Cheat Engine.

Moje save.

Sniper: Ghost Warrior 3

Oficiální stránky
Výrobce CI Games (City Interactive) (Polsko)
Datum vydání 2017
Hodnocení 8/10
Plná GOG a Steam.
Recenze Tiscali Games, Zing a Bonusweb.
Návod YouTube.
Update Hra se updatuje sama přes Steam.
Čeština Ano.
Multiplayer Ano.
Editor Ne.
Kompatibilita s Windows XP NE (Minimum je Vista)
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OK


 
 
 


Recenze:
Pokračování polské herní série, tentokrát opět ze současnosti z Gruzie, kde se rozhořela občanská válka a US vojáci se do toho budou samozřejmě zase srát. :) Nepřáteli jsou separatisti, podporovaní Ruskem a kutící tajemné věci.
Tvůrci udělali ze hry, která byla původně lineární koridorová střílečka, takové Far Cry lite. Prostě jste na rozlehlé mapě (rozdělené na 3 části - jedna je zimní), poseté základnami, kde se můžete volně pohybovat, máte tam úkryt, kde si vylepšujete vybavení a přijímáte mise. Můžete se po mapě naprosto volně pohybovat, čistit základny, nebo se kochat hornatou kavkazskou krajinou. Ono dobývání základen je ale proti Far Cry dost nudné. Jen pár vojáčků a civilních dělníků (jsou to spíše nějaké továrny, kde dělníci něco svařují, kopou a podobně). K osedlání máte jen jednu jedinou buginu, ve které se můžete vozit po mapě. Nějak jsem nepochopil, když je bugina součástí placeného DLC, tak je k dispozici i ve hře bez DLC. Ani na cestách není prakticky žádný provoz, kromě pár odstavených osobáků a náklaďáků - zamčených. Kromě buginy můžete k pohybu po mapě použít i body rychlého přesunu, abyste nemuseli zdlouhavě chodit, nebo jezdit v bugině. Kromě hlavní kampaně s 25 misemi můžete plnit i několik vedlejších misí. Na mapě jsou i další vedlejší mise, kde máte najít a zabít různé válečné zločince (16). Do hry byly taky nově zakomponovány RPG prvky, takže si ve vašem úkrytu můžete opravovat/ vylepšovat zbraně a za body zkušeností si odemykat nové schopnosti.
Zajímavé je, že i při nastavení nejnižší obtížnosti musíte při střelbě sniperkou regulovat zaměřovač na vzdálenost a brát v úvahu směr větru. Není to nic složitého. Při namíření na cíl se vám ukáže, jak je daleko a vy nastavíte zaměřovač pomocí Q a E na zhruba tuto vzdálenost. Směr větru se vám indikuje červenou čárou, takže musíte mířit na cíl touhle červenou čárou a nikoliv středem zaměřovače. Můžete si ale ušetřit nastavování vzdálenosti a větru tím, že zadržíte dech. Čas se mírně zpomalí a ukáže se malý kroužek, kam přesně střela půjde. Sniperku si můžete také při zalehnutí postavit na roznožku (vyberete ji přes Levý Alt), kvůli lepší stabilitě. Do výbavy byl zařazen i dron, který můžete vypustit, obhlédnout si situaci a zjistit rozmístění stráží.
Multiplayer:
Lze hrát jen po internetu (možnost hrát po místní síti LAN jsem nenašel). Herní režimy jsou 3. Týmový lovec odměn - zabíjením získáváte peníze, které dáte do dronu. Kdo nasbírá nejvíce, tak vyhrává. Týmový ostrostřelec - týmový deathmatch s jedním životem na kolo. Třetím režimem je klasický team deathmatch.
Plusy:
Mise jsou celkem povedené. Při jejich hraní jsem si vzpomněl na skvělé zážitky v Project IGI. :)
Docela slušná grafika. Na dnešní dobu sice již dost zastaralá, ale mě se líbí. :) Hornatá, členitá krajina je pastva pro oči. :)
Oficiální české titulky.
Volnost pohybu v otevřeném světě.
Hezká videa, kde vystupují dvě supr kočky - agentky. :)
Hraní si s dronem. :)
Celkem zajímavá exkurze na gruzínský venkov. Můžete třeba přijít k civilistům a poslouchat, o čem si vykládají. :) Během loadingu si můžete taky poslechnout gruzínskou muziku. :)
Mínusy:
Hra se snaží být jako Far Cry, ale bohužel je to dost chabá napodobenina Far Cry. Dobývání základen mimo příběhové mise je strašná nuda a jinak na rozlehlé mapě není moc co dělat.
Dost stupidní příběh.
V jedné misi je otravný horolezecký simulátor.
Hra se nedá libovolně uložit, ale používá checkpointy - naštěstí se ulkádá celkem šikovně, ale někdy je to strašná otrava, kdy vás to po jedné chybičce vrátí před základnu. Nepřátelé sice nejsou tak bystří, ale jak vás zmerčí, tak snad v každé základně jsou 2 minomety a pokud po prozrazení okamžitě nezměníte pozici, tak vás s nimi rozeberou na kousky. :( Vy ovšem ony minomety ovládat nemůžete.DLC:
Season Pass - Všechny následující DLC v jednom balíku.
The Sabotage - Nová kampaň za seperatistu Armaziho (teda druhou stranu konfliktu), která se odehrává před původní hrou. Obsahuje 5 misí + 2 vedlejší. Kampaň je koncipována, jako ta základní, takže jste na volné mapě a v úkrytu přijímáte nové mise, vylepšujete zbraně a tak dále.
Sniper Rifle McMillan Tac-338A - Nová sniperka.
All-terrain vehicle - Nová bugina 4x4.
Compound Bow - Nový tichý luk.
The Escape of Lydia - Nová kampaň za sniperku, odehrávající se před dějem původní hry. Obsahuje pouze 2 ...ano 2 mise. :( Kampaň je uvedena celkem dlouhým filmečkem.
Multiplayer Map Pack - balík 2 map pro multiplayer. Mapy mají název Kaňon a Kontejnery.Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
Pravé tlačítko myši - zamířit.
Q / E - nastavení vzdálenosti na zaměřovači.
Levé tlačítko myši - střelba.
V - tiché zabití.
R - nabít.
G - léčení.
M - mapa/ úkoly.
Levý Shift - běh/ zadržení dechu při míření.
Mezerník - skok.
Levý Control - režim průzkumu.
Levý Alt - výběr munice.
Kolečko myši, nebo čísla - výběr zbraně.
T - vypuštění dronu (mezerník/ C - nahoru dolů).
E - interakce/ analýza stop/ výslech/ ...

Cheaty:
Na hru lze použít univerzální cheater WeMod. Nesmrtelnost ale nefunguje, protože není na aktuální verzi hry a občas se stane, že nějak podělá naskriptování hry. Třeba když máte zaplou neviditelnost, tak v jedné misi nepřiletí vrtulník a nespustí se animace setkání dvou hlavounů, jejichž konverzaci máte odposlouchávat. Nepřátelé taky jen stojí, jako tvrdé Y a hledí na druhou stranu, než je odkrouhnete.

Časový limit v jedné misi se mi podařilo hacknout pomocí Cheat Engine. Našlo to asi 7 stejných hodnot, které jsem zmrazil. Odpočítávání času ve hře ale pokračovalo normálně dál... Po vypršení se ovšem začlo odpočítávat dále do mínusu. :)

Uložené hry hra ukládá do: C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\27628163\368070\remote\SaveGames\