Old World

Oficiální stránky
Výrobce Mohawk Games (USA)
Datum vydání Early Access Epic Games: 5.5.2020
GoG a Steam: 19.5.2022
Hodnocení (9)/10
Plná Epic Games, GoG, nebo Steam.
Preview Tiscali Games a Tiscali Games 2.
Návod Nemám.
Update Hra se updatuje sama přes Epic.
Čeština Ne.
Multiplayer Ano.
Editor Zřejmě ano.
Kompatibilita s Windows XP Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OK


 
 
 


Hru již mám k dispozici, ale ještě jsem ji nehrál - recenze není kompletní!
Recenze:

Další variace na Civilizaci od designérů Civilization 3, 4 a 5 Sorena Johnsona a Doriana Newcomba. Po oznámení Humankindu je to další velmi vážný konkurent téhle královny tahových strategií. Hra se měla původně jmenovat 10 Crowns. Hru už je možné si zakoupit v předběžném přístupu na Epic Games od 5. května 2020, ale plná verze na GoG a Steam dorazí až 19.5.2022.
Co se týče rozdílů oproti svému vzoru, tak je jich několik. Například váš vůdce nebude pořád jen jeden, ale vůdcové vám budou umírat a vy se budete muset starat o svou dynastii - nástupce (něco jako Crusader Kings). Hra nebude pokrývat celé dějiny lidstva, ale zůstane jen ve starověku (antice). Také pohyb jednotkami má mít jiný systém. Budete mít pohybové body a každý tah bude na vás, jak s nimi naložíte. Pohybové body bude možné použít nejen na pohyb jednotek, ale i na stavbu budov, boj, nebo diplomacii. Každou jednotkou bude prý možné pohybovat tolikrát, na kolik vám stačí body, což si nějak nedovedu představit. To mi během jednoho tahu může soupeřova jednotka třeba vlítnout hluboko do mého území a obsadit mi hlavní město??? No... uvidíme, jak to bude vyřešeno. Asi to bude nějaký podobný systém, jako používají strategie Age of Civilizations, nebo Age of Conquest.
Vládce bude muset nějak prokazovat svou legitimnost svými skutky a činy. Do hry budou zasahovat i různé události, kterých je údajně až přes 1000. Zdroje si budete moci kdykoliv nakupovat a prodávat, jejich cena bude ovšem kolísat podle nabídky a poptávky.
Plusy:
Vypadá to na velmi kvalitní klon Civilizace, u které zase strávíme pěknou řadu dní přilepení k monitoru a budem odklikávat další a další a další a další a další... tah, který už měl být pro dnešek dávno tím posledním, než půjdeme spát. :)))
Mínusy:
Hra se bude držet jen ve starověku a dál nepůjde.
Další exkluzivita Epic Games Store, která zdržela vydání na GoGu a Steamu o 2 roky.

DLC:
Heroes of Aegean (19.5.2022): Zároveň s vydáním na GoGu a Steamu vyjde i tohle DLC, které získáte zdarma, když si hru koupíte do dvou týdnů od vydání. Přidá do hry 6 nových scénářů za vůdce a generály antického Řecka.