Dlouho očekávaný rozhovor s tvůrcem těchto stránek je zde a tak Vám vážení diváci představuji velkého a mocného máka Mrakoplashe osobně!!!

Mrakoplash: Ehm dobrý den, večer, noc, ráno,....eh no kdy tu zrovna jste...že...

Takže Mrakoplashi můžeš nám říci, kdy jsi své stránky začal vyrábět?

Mrakoplash: No to ani já sám nevím...., ale bylo to asi někdy mezi začátkem a létem roku 2000 tehdy ještě na serveru Hyperlink a jednalo se ze začátku o velmi amatérské dílo stávající z bílé stránky a na ní hyperlinky. Pak jsem se kvůli nedostatku místa (bylo tam pouze 12 MB) přesunul na Webzdarma (500 MB - to už by mělo stačit). Bylo to poněkud obtížné a myslel jsem, že to snad nepřesunu, protože Webzdarma z nejasného důvodu nepodporuje velká písmena v názvech souborů. Na to jsem přišel a hned vše "opravil", ale jaké bylo zjištění, když to opět nefungovalo!!!  Teď se ptáte proč je slovo "opravil" v uvozovkách - já to totiž opravil ve Front Page 2000 a tam když vyvoláte menu hypertextového odkazu a přepíšete velká písmena na malé a dáte OK, tak náš milý Front Page se na vás prostě VYSERE a nechá to tak, jak to bylo!!! A člověče div se jaktože to nefunguje - no lidi já než na to přišel, tak sem ztratil polovinu nervové soustavy!!!  Nakonec nastoupil starý dobrý Notepad a já se mohl přesunout sem UFFF......

Takže k výrobě jsi použil Front Page 2000 a Notepad?

Mrakoplash: No ze začátku jsem podle návodů v časopise Počítač pro každého používal pouze poznámkový blok (podle toho ty stránky potom vypadaly), ale potom jsem z lenosti přešel na Front Page 2000. Ale jelikož je tento program někdy tak velice chytrej, že se s ním není možné domluvit, tak jsem byl někdy donucen použít editaci zdrojového kódu. Pak jsem přešel přes Golden HTML Editor, NVU, KompoZer až k současnému Blue Griffonu.

Ty stránky jsi vyráběl sám, nebo s někým spolupracuješ?

Mrakoplash: Všechno sám. Přemýšlel jsem, že bych pomocí pokeců atd... najmul nějaké lidi, co by pro mě psali nějaké obsáhlejší recenze. Já totiž na nějaké delší slohové útvary moc nejsem. Nakonec to ale zkolabovalo na tom, že ty recenze by třeba zkritizovaly mou oblíbenou hru a to bych tam nerad dával. :)

Asi nejpoužívanější část tvých stránek je sekce "Games" co nám k ní povíš?

Mrakoplash: No já jsem původně ten seznam her měl pouze pro svou osobní potřebu, ale jak jsem začal přemýšlet o svých stránkách, tak sem ho tam zařadil. Tento seznam tudíž i nadále slouží i pro mě samotného a tak bych vám chtěl jenom říct, že když se v něm třeba píše například  "cheater - na disku"  tak to je jenom informace pro mě, že něco takového mám.

Kdy jsi se začal zajímat o počítačové hry?

Mrakoplash: No první hra co jsem viděl byl tuším Arkanoid ještě na základní škole jsme měli jakousi hodinu jednou týdně a chodili jsme do kabinetu pařit. Pak jsem u kámošů viděl hrát nějaké ty Doomy, Duke Nukemy 3D, Warcraft 2, Mortal Kombaty, Age of Empires, Miny :), na vojně měl kdosi počál a na něm Wormsy, Atomic Bombermany, Doubler Dash, jakési ty simulátory, jakousi obchodní strategii, které teď nemůžu přijít na jméno a vím o ní jenom to, že zvuk, který vydávali ti pidimužíčci, co tam cosi stavěli bylo samé pískání na sebe (kdyby jste někdo věděli co to bylo za hru tak mi napište na mail bitte!!!). No a po vojně jsem začínal pomalu šetřit na vlastní počál. No vlastně hned po vojně ne, až v létě 98. Ale jelikož jsem to čekání nějak nemohl vydržet, tak jsem si 24.11.1998 koupil Playstation.

Mrakoplashi, ty jsi měl dokonce Playstation - to je ale překvapivá informace!!!

Mrakoplash: No ehm... jistě... První vlastní hra, kterou jsem kdy pařil bylo demo "Oddworld: Abe´s Odyssee" z demo CD, co bylo u Playstationu. Co se týče plné hry tak první plná byla zase "C&C: Red Alert" tu jsem koupil 23.12.98. To byly pařby s normálním ovladačem bez myši, ale šlo to, jak po másle!!! Na tom jsem totálně ulítnul od nějakých 21:00 do 5:00 nebylo nic vyjímečného - jo to byly časy!!! Ale časem jsem zjistil, že není nad pořádný PCčko, kde je takových strategií daleko více a Playstation jsem v létě 1999 prodal na inzerát za celkem slušnou cenu a dál nedočkavě šetřil na PC. 22.11.1999 jsem se konečně dočkal hned jak to šlo jsem tam nainstaloval prakticky mojí první vlastní PC hru "Blood 2", kterou jsem obdržel za roční předplatné Score (budiž mu země lehká) a pařil...

Ještě k tomu Playstationu - které hry se ti na něm líbily?

Mrakoplash: No ten Abe byl dost dobrej (teď už je i na PC), Metal Gear Solid, Tekken 3, Grand Turismo jsem viděl jenom video, ale ta hudba co v něm hrála byla totalsuprmega!!! Dodnes je to podle mě nejlepší hudba ze hry, kterou překonal pouze nyní soundtrack k Red Alertu 2, Overboard - super logická tavba s lodičkou a všelijakýma nástrahama, Gex 3D - celkem zajímavá 3D smažba s jakýmsi sympatičeskym ještěrem, Tomb Raider 3 (takov.... no co to snad znáte co to budu popisovat že :) ), všelijaký ty závodní smažby (Rollcage, TOCA 2, ...), Tenka (doomovka), Warhammer: Dark Omen u mě nějak nepochodil, kvůli ovládání - ten se totiž bez myši na rozdíl od Red Alertu absolutně nedal hrát, Sentinel Returns (děsně zajímavá úchylárna! :)), Mr.Domino - ne to není žádný SM :), Hercules (plošinovka jak vyšitá, ale ušla), no nic už si to cucám z prstu, tak rači skončím na další si nějak nemůžu vzpomenout :).

A jaké máš znalosti počítačů?

Mrakoplash: No všelijak sem se dovídal různé věci zejména z časopisů Level a Score a od kámošů a svým selským rozumem jsem si to dával dohromady a teď bych si troufal tvrdit, že se v nich celkem vyznám, jenom co se týče starších DOSových aplikací jsem poněkud zmaten z ovládání, poněvadž jsem prakticky odkojenej Windows 98. Pokoušel jsem se i učit programovat, ale dopadlo to tak, že jsem si objednal učebnici jazyka C pro zelenáče a už na třetí stránce jsem nevěděl která bije, tak jsem toho raději nechal. :(  Copak ty knížky "pro zelenáče" nemůžou psát trochu více polopaticky, aby to člověk pochopil???

Kdy jsi se dostal na internet ?

Mrakoplash: 15.12.1999 před tím jsem, ale asi rok chodil občas do internetové kavárny.

Co chystáš do budoucna na svých stránkách?

Mrakoplash: Co se chystá nového je vždycky napsáno na úvodní stránce. Zatím se nic extra zajímavého nechystá...

Mrakoplashi děkuji ti za rozhovor, kterým jsi jistě mnoha návštěvníkům zodpověděl mnoho otázek!

Mrakoplash: Tak dík za pozornost no.....ehm .........zdar!

 

Za návštěvníky se ptal ...hádejte kdo? ...má to stovky malých nožiček... :)