Unknown 9: Awakening

Oficiální stránky
Výrobce: Reflector Entertainment (Kanada)
Datum vydání: Léto 2024
Hodnocení: (9)/10
Obchod/ Download: Steam (tajné přání i GoG :) ).
Preview: Bonusweb, Tiscali Games, Zing 1 a Zing 2.
Návod: Není.
Čeština: Ne.
Multiplayer: Ne.
Editor: Ne.
Kompatibilita s Windows XP: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Ne.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


 
 
 


Preview:
Velice zajímavá novinka, jež mě zaujala z herní přehlídky Gamescomu. Jedná se o akční adventuru, jejíž hlavní hrdinka je mladá indická dívka Haroona z Kalkaty (její herečka je Anya Chalotra - Yennefer ze seriálového Zaklínače), jež umí zřejmě manipulovat s časem. Prostě taková indická Max Caulfield. :) Hra byla představena krátkým trailerem, který ukazuje, jak něco schovává do díry ve zdi a následně ji honí rozzuřený dav lidí. Dav ji dostihne a chce ji lynčovat, ale najednou se čas zastaví a dívka dokáže uhnout dopadající holi. Později má Haroona potkat nějakou osobu, která jí má vysvětlit a naučit se používat její nové schopnosti, mezi kterými bude třeba posednutí (ovládnutí) protivníků, manipulace s předměty na dálku, nebo i schopnost navštěvovat jakýsi paralelní svět zvaný Fold (Ohyb). Ve hře se podíváme nejen do Indie ale i do Mauretánie, nebo Portugalska.
Nemá se jednat o ojedinělou hru, ale součást větší série ze světa pojmenovaného Storyworld, jež je plný různých starých tajemných kultů a nadpřirozeností. Hlavních hrdinů bude asi více (viz. obrázek č. 5) a každý díl bude mít zřejmě své. Nemá se jednat jen o hru, ale i komiks, knížky a podcast.
Plusy:
Vypadá to na skvělý příběh.
Videotrailer má skvělou grafiku (samotná hra asi taky :) ).
Mínusy:
Ještě není žádné přibližné datum vydání, ani není známo v jakých obchodech hra vyjde. Snad ji na PC zase neschramstne na první rok exkluzivně Epic.

Ovládání:
Uvidíme...

Cheaty:
Uvidíme...