Unknown 9: Awakening

Oficiální stránky
Výrobce: Reflector Entertainment (Kanada)
Datum vydání: 2023
Hodnocení: (9)/10
Obchod/ Download: Doufejme i Steam (tajné přání i GoG :) ).
Preview: Jen krátké novinky: Bonusweb a Zing.
Návod: Není.
Čeština: Nevím.
Multiplayer: Ne.
Editor: Ne.
Kompatibilita s Windows XP: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Nevím.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


 
 
 


Preview:
Velice zajímavá novinka, jež mě zaujala z herní přehlídky Gamescomu. Jedná se o příběhovou adventuru, jejíž hlavní hrdinka bude mladá indická dívka Haroona z Kalkaty, jež umí manipulovat s časem. Prostě taková indická Max Caulfield. :) Hra byla představena krátkým trailerem, který ukazuje, jak něco schovává do díry ve zdi a následně ji honí rozzuřený dav lidí. Dav ji dostihne a chce ji lynčovat, ale najednou se čas zastaví a dívka dokáže uhnout dopadající holi. Později má Haroona potkat nějakou osobu, která jí má vysvětlit a naučit se používat její nové schopnosti.
Dle tohoto traileru se sice dá dost divoce spekulovat, jak bude přesně vypadat gameplay hry, takže se budeme muset nechat překvapit. Má se jednat údajně o "příběhovou adventuru", tak snad tam nebude moc nějakých divokých akčních scén. Snad jen nějaké jednoduché quick time eventy s rychlým zmáčknutím nějaké klávesy, jako třeba ve The Walking Dead.
Nemá se jednat o ojedinělou hru, ale součást větší série ze světa pojmenovaného Storyworld, jež je plný různých starých tajemných kultů a nadpřirozeností. Hlavních hrdinů bude asi více (viz. obrázek č. 5) a každý díl bude mít zřejmě své. Budeme přecházet i do jiné dimenze zvané Fold. Nemá se jednat jen o hru, ale i komiks, knížky a podcast.
Plusy:
Vypadá to na skvělý příběh.
Videotrailer má skvělou grafiku (samotná hra asi taky :) ).
Mínusy:
Ještě není žádné přibližné datum vydání, ani není známo v jakých obchodech hra vyjde. Snad ji na PC zase neschramstne na první rok exkluzivně Epic.

Ovládání:
Uvidíme...

Cheaty:
Uvidíme...