Agatha Christie - Murder on the Orient Express (Vražda v Orient Expresu)

Oficiální stránky: Nejsou.
Výrobce: Microids Studio Lyon (Francie).
Datum vydání: 19.10.2023
Hodnocení: (8)/10
Obchod/ Download: GoG, nebo Steam.
Preview: Vortex 1, Vortex 2, Tiscali Games a Zing.
Návod: Není.
Čeština: Ano - oficiální titulky.
Multiplayer: Ne.
Editor: Ne.
Kompatibilita s Windows XP: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Nevím.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


Preview:
Microids momentálně vlastní práva na značku Agatha Christie a zdá se, že ji chce vytěžit, co to jde a tak jsou teď ve vývoji dvě detektivní adventury najednou. Kromě Agatha Christie - Hercule Poirot: The London Case, která vyšla na konci srpna je ve vývoji ještě tahle. The London Case vyvýjí skotské studio Blazing Griffin a tuhle hru dostalo do rukou studio Microids z francouzského Lyonu. Také je zajímavé, že některé hry z téhle série mají podtitul "Hercule Poirot" a jiné ne...
Co se týče příběhu, tak by se zdálo (dle názvu) zasazení zcela jasné, ovšem není tomu tak. Příběh bude převeden do roku 2023! To mě přijde docela šílené, ale uvidíme, co z toho vznikne... Příběh nebude rovněž totožný, ale bude se od předlohy dost lišit. Kromě Hercula Poirota budeme ve formě flashbacků hrát i za soukromou detektivku Joannu Locke v USA, která pátrá po zmizelém dítěti. Ve hře budete vést vyšetřování také ve formě známé myšlenkové mapy. Ve hře nelze selhat a vyřešit případ špatně. Hra vás prostě nenechá pokračovat, dokud nezvolíte správnou možnost.
Nebude se jednat o point and click adventuru, ale budeme se v ní pohybovat pomocí klávesnice volně W, S, A a D, jako v sérii Sherlock Holmes of ukrajinských Frogwares. O grafickou stránku se má starat výtvarník, který se dříve podílel třeba na sérii Dishonored.
Plusy:
Také tento díl bude mít oficiální české titulky a rozhraní.
Mínusy:
Mám obavy o ten přechod příběhu do současnosti.

Ovládání:
Uvidíme...

Cheaty:
Uvidíme...