Worms + United

- První díl je dost graficky zastaralý - nedoporučuji.


Worms 2

- Vypadá prakticky stejně, jako vylepšenější World Party, takže dnes již nemá cenu kupovat.


Worms: Armageddon

- Rovněž vypadá prakticky stejně, jako vylepšenější World Party, takže dnes již nemá cenu kupovat.


Worms: World Party

- Do příchodu Reloaded nejlepší Worms hra, ale teď už nemá smysl.

Worms: Blast

- Jiný typ hry - taková minihra skládání barevných balónků.


Worms 3D

- Přechod červů do 3D. Nemožná 3D kamerá a stupidně se ovládají - zlatí 2D Wormsíci.


Worms: Forts

- Nemožná 3D kamera a stupidně se ovládají - zlatí 2D Wormsíci.


Worms: Mayhem + Ultimate Mayhem

- Nemožná 3D kamerá a stupidně se ovládají - zlatí 2D Wormsíci. Ultimate Mayhem je předělávka Worms 3D a Mayhem do vysokého rozlišení a vylepšené grafiky.


Worms: Reloaded
Worms: Revolution


Worms: Clan WarsWorms: W.M.DWorms: Rumble

To, co provedli s nejnovějšími Worms, je strašná, nepřehledná REALTIMOVÁ sračka... :(


Worms: Reloaded

Oficiální stránky
Výrobce: Team17 (Velká Británie)
Datum vydání: 2010
Hodnocení: 8/10
Žánr: Tahová strategie - crazy.
Obchod/ Download: Steam
Recenze: Level 10/2010 a z Tiscali Games
Návod: Nemám.
Čeština: Ano (+ české hlášky)
Multiplayer: Ano
Editor: Ano
Kompatibilita s Windows XP: Steam již Windows XP nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Steam již Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


Recenze:
Nové pokračování šílených červích válek. Bohudík už ne v nepřehledné a hnusné 3D grafice, ale ve starém zlatém 2D!!! V možnostech hry je Quick Game - rychlý start hry bez nastavování, Custom Game - výběr až 4 týmů (přednastavené jsou 4 lidské a 5 počítačových, ale můžete si vyrobit libovolné množství dalších), typ hry: Standard, Pro, Rope Racing, Fort, Crazy Crates, Bazookas and Grenades, Warzone a Beginner. Dále lze vybrat pozadí(12), vygenerovat, nebo vybrat z 31 herních ploch, nastavit výšku vody a další... Další možnost je Tutorial s 5 výukovými misemi. Zahrát si můžete i kampaň s 35 misemi, community mise (5 misí), nebo režim Warzone. V kampani a některých misích získáváte kredity za které si v menu Shop můžete pro svůj tým nakoupit speciální zbraně, klobouky, náhrobní kameny, nebo odemknout další kampaně, apod.. V nastavení jsou velké možnosti. Lze vyrábět týmy s libovolně pojmenovanými wormy (bohužel nejde diakritika), editovat jejich řeč, pevnost, klobouky, náhrobní kameny, nastavit tým jako lidský, nebo CPU a další. Lze i vyrábět nové styly hry editací toho, kolik bude k dispozici různých zbraní a podobně. Vyrobit si můžete i samotnou herní plochu v jednoduchém editoru. Jinak hra vypadá a hraje se stejně jako předchozí díly od dvojky až po World Party. Nechybí staré dobré zbraně, jako: bazooka, granáty, dynamit, mina, baseboolka, ovce, brokovnice, uzi, speciální pomůcky: lano,  autogen, jetpack, sbíječka, padák, teleport, ... :) Přibyly i nějaké nové (možná už byly některé i v předchozích dílech): worship (jakási cena, kterou když někam upustíte, tak vašemu týmu každý tah přibývají a nepříteli ubývají životy, dokud není zničena), bunker buster a super bunker buster (zavrtá se hluboko do země a vybuchne až u worma, kterého potká), dragon ball (jakýsi modrý plamen jako z nějakého RPG), automatický kulomet (pálí po wormech, co se ocitnou v blízkosti), magnet (netuším k čemu je :)), otrávená střela, zemětřesení, bouře (na koho ji zaměříte, tomu doplní zdraví, nebo i oživí mrtvého worma!!!), termiti (prožírají se zkrz terén, vybuchující lasičky. Hra obsahuje dokonce i zbraně zakázané ženevskou konvencí, čímž si koleduje o pěkný malér. :))) Otrávený plynomet!!! :))) Hru lze koupit pouze na Steamu.
Multiplayer:
Lze hrát po síti, nebo internetu v 2 až 4 hráčích režimy ze singleplayeru. Samozřejmostí je hraní taky střídáním na jednom počítači.
Plusy:
2D je zpět a se vším všudy! Obrovské možnosti s editací všeho možného. Kopec srandy.
Mínusy:
Sice je na jednu stranu skvělé, že jsou to staří dobří červíci, ale přece jenom by se ta až moc strohá grafika dala trochu vylepšit po těch letech. Například by mohla být respektována gravitace, když je některá část herní plochy podstřílena, tak by se mohla zhroutit a podobně. :) Hlavně by se mělo zapracovat na technických problémech, které má engine už od druhého dílu. Občas se totiž stává, že se worm zasekne do střapaté herní plochy a nejde s ním hnout. Jednou se mi dokonce stalo, že jsem se prošel po střapatém povrchu vzniklém vypálením napalmem, nebo něčím podobným a worm schytal pěkně brutální poškození. Engine asi nějak myslel, že když ten worm ušel najednou tak velkou vzdálenost (počítal asi délku toho střapatého povrchu), tak asi spadl a napočítal mu poškození. A dále, když střílíte třeba bazookou, tak bacha na milimetr krát milimetr (neviditelné) zbytky terénu o které se bazooka zastaví a vybouchne třeba kousíček před střílejícím wormem.

DLC:
Retro Pack: 15 singleplayer misí převedených a vylepšených z Worms: Armageddon použitelných i v multiplayeru, Retro téma, 3 klobouky, 3 náhrobky a 10 achievementů.
Time Attack Pack: 20 singleplayer misí na čas, Time Attack téma, 3 klobouky, 3 audio profily, 3 náhrobky a 12 achievementů.
Puzzle Pack: 20 singleplayer puzzlů, Puzzle téma, 3 klobouky, 3 audio profily, 3 náhrobky a 12 achievementů.
Forts Pack: 20 single misí, 10 pevností, 3 klobouky, 3 audio profily, 3 náhrobky, Fort téma a 12 achievementů.
Preorder Forts and Hats: 10 nových pevností a 6 klobouků pro wormy, které byly původně určené pouze pro předobjednávkovou verzi hry.

Ovládání:
Mezerník - použít zbraň.
Enter - skok.
2x Enter - back skok.
A, nebo pravá myš - výběr zbraně.
Kolečko myši - zoom.
Esc - pauza/ menu.
Tab - výběr worma (musí být povoleno v nastavení hry).

Cheaty:
Cheat table pro univerzální cheater Cheat Engine.Worms: Revolution

Oficiální stránky: Nejsou.
Výrobce: Team 17 (Velká Británie)
Datum vydání: 2012
Hodnocení: 7/10
Žánr: Tahová strategie - crazy.
Obchod/ Download: GoG, nebo Steam.
Recenze: Level 224.
Návod: Není.
Čeština: České hlášky download
Multiplayer: Ano
Editor: Ano
Kompatibilita s Windows XP: GoG: OK

Steam: Steam již Windows XP nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): GoG: OK

Steam: Steam již Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


Recenze:
Nová reinkarnace nesmrtelných bojových červů. Tentokrát je tradiční 2D grafika něco vylepšena oproti druhému až Reloaded dílu, kdy byla prakticky skoro stejná. Ve hře se více využívá vody. Když třeba odstřelíte uzavřenou vodní kapsu a voda se rozlije, tak v ní utopíte okolní červy a podobně. Respektive, v té troše vody se červi netopí, jen je ta voda může někam spláchnout. Červové se nově dělí do 4 tříd: soldier, scout, scientist a heavy. Zpočátku máte k dispozici jen 8 červů, což je oproti předešlým dílům dosti ubohé. Před updatem byli ti červi dokonce jen 4, ale zřejmě dle ohlasů hráčů jej v updatu navýšili na 8. V předešlých dílech byl na výběr přehršel různých předpřipravených týmů a tady 8 červů do startu a další si můžete přikoupit až za úspěchy ve hře. Vizáž, hlášky, jména, náhrobky a podobné blbinky si naštěstí můžete měnit libovolně. V nastavení obtížnosti je možné editovat i počet zbraní a po kolika tazích má být která zbraň dostupná. Umístění červů na začátku hry lze nechat na automatu, nebo vypnutím položky "Teleport in" lze rozmísťovat červy i ručně.
Plusy:
Nějaké nové zbraně. Třeba vrtulníkový výsadek, kdy se vám před obrazovkou objeví červ na laně, visícím z helikoptéry a může kamkoliv hodit granát. Když máte tedy červa někde zašitého na nepřístupném místě, tak si jeho bezpečností nemůžete být tak jistí. :)
Mínusy:
Grafika je taková více 3D plastová. Nic moc extra vylepšení, oproti předchozímu dílu. Jen 8 červů do začátku. Další si musíte dokoupit za herní kredity. :( Celkově je hra docela nuda. Ta ubohá novinka s vodou je o ničem. Pokud máte Reloaded, tak už tohle pokračování raději nekupujte.

DLC:
Season Pass:
Kompilace všech následujících 4 DLC za výhodnou cenu.
Funfair Pack: 5 singleplayer levelů, tématické pozadí, 4 zbraně (armageddon, skunk, napalm strike a knock-out), 1 zvukový bank, doplňky a náhrobní kámen.
Mars Pack: 5 misí v nové kampani, nové Mars theme pozadí obrazovek, 4 zbraně (Buffalo, Poison Gun, Lightning Strike a Strike Utility), 1 zvukový bank, náhrobní kámen, další doplňky, 6 nových achievementů.
Medieval Tales: 10 misí v nové singleplayer kampani, nové středověké pozadí na herní obrazovky, 5 klobouků, 3 zvukové banky (hrdina, rukojmí, zločinec).
Customization Pack: nový motiv Smetiště, 5 nových objektů, 7 nových klobouků, 6 nových náhrobků a 7 nových drobností.

Ovládání:
Šipky - pohyb.
Levý Shift - skok.
Mezerník - použití zbraně.
Tab - směr útoku letadla.
Pravé tlačítko myši - výběr zbraně.

Cheaty:
Cheat table pro univerzální cheater Cheat Engine.
Zlaťáky, které ve hře sbíráte v bednách, lze editovat pomocí ArtMoney cheateru. Je to sice až na několikátý pokus a v další hře to musíte vždycky najít znovu, ale lepší, než nic. :) To samé platí i o zdraví konkrétního červa.
Zjednodušit si hru lze pomocí nastavení. Například můžete sestavit hru 8 vašich vs. 1 nepřítel. ;)

Worms: Clan Wars

Oficiální stránky
Výrobce: Team17 (Velká Británie)
Datum vydání: 2013
Hodnocení: 7/10
Žánr: Tahová strategie - crazy.
Obchod/ Download: Steam.
Recenze: Není.
Návod: Není.
Čeština: Ano
Multiplayer: Ano
Editor: Ano - v nástrojích Steamu.
Kompatibilita s Windows XP: Steam již Windows XP nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 7 64 bit): Steam již Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


Recenze:
Nová reinkarnace nesmrtelných bojových červů. V singleplayeru lze hrát Versus: deathmatch, nebo pevnosti. Pevnosti znamená, že každý tým má svou oddělenou pevninu. V základu hry je 5 AI týmů. Maximálně můžou hrát až 4 hráči (PC nebo lidé). Dále lze hrát příběh, kde s jedním wormem procházíte různé světy, nebo několik samostatných misí. I zde se vyskytuje voda, jako v Revolution, v níž se wormové topí, nebo je od někud splachuje.
Multiplayer:
V multiplayeru byla v době mého testování (rok 2015) jen jedna hra, což je podivné, když uvážíme, že je to nejnovější díl série. Asi hráči hrají spíše starší Reloaded, nebo Revolution, když je to prakticky úplně to samé a neutrácí zbytečně za Clan Wars.
Plusy:
Opět je možnost si nastavit vzhled červů - já jim například vybral na hlavu fešné přilby Wehrmachtu. :) Opět nechybí i editor herního světa.
Mínusy:
Herní svět je opět kýčovitě nepřehledný. Není poznat, co je hrací plocha a co pozadí. Je to prakticky úplně stejné, jako předchozí díly a i já dlouho váhal, jestli to mám koupit. Nakonec se na Steamu naskytla výhodná slevička a já to nakonec přece jenom koupil.

DLC:
SP-Check
- Já tohle DLC měl zdarma po zakoupení hry, takže nevím co mi přineslo nového.

Ovládání:
Šipky - pohyb.
Levý Shift - skok.
2x Levý Shift (+ šipka - směr) - dvojskok.
Mezerník - použití zbraně.
Tab - směr útoku letadla.
Pravé tlačítko myši - výběr zbraně.

Cheaty:
Nemám.

Worms: W.M.D.

Oficiální stránky
Výrobce: Team 17 (Velká Británie)
Datum vydání: 2016
Hodnocení: 7/10
Žánr: Tahová strategie - crazy.
Obchod/ Download: GOG, nebo Steam.
Recenze: Tiscali Games, Bonusweb a Zing.
Návod: Není.
Čeština: Ne (Český lokalizační soubor je nekompletní, je v něm přeloženo jen velmi málo položek)
Multiplayer: Ano
Editor: V nástrojích ve Steamu by být měl, ale já mám verzi hry z GoG a tam ho nikde nenacházím.
Kompatibilita s Windows XP: Ne
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): GoG: OK

Steam: Steam již Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


Recenze:
Další díl slavných červíků, který byl vydán na 25. výročí téhle herní série. Abych pravdu pověděl, tak už mi ty další a další díly Wormsů lezou krkem. :) Od druhého dílu (vyjma 3D paskvilů) jsou všechny díly prakticky úplně stejné. Tentokrát ale má hra celkem zajímavé novinky. Na bojišti jsou tanky, helikoptéry, palposty a další zajímavé zbraně, do kterých můžou wormové zalézt a ovládat je. Novinkou je taky to, že jsou na bojišti budovy, do kterých když vstoupíte, tak se část pohledu na bojiště přepne a jste s wormem uvnitř budovy. Postupem ve hře sbíráte zkušenostní body a odemyká se vám další různá výbava. Sbíráním beden přímo na bojišti sbíráte ingredience, kterými si můžete vyzkoumat nové zbraně (záložka "Crafting" v menu, kde volíte zbraně - pravé tlačítko myši). Kdybyste něčemu, co se týká této hry nerozuměli, tak je ve hře i taková jakoby encyklopedie, která vám vše vysvětlí. Opět si můžete vytvořit svoje týmy červíků (až 8 červů v jednom týmu) s vlastními jmény a hromadou dalšího nastavení, jako hlasy, klobouky, náhrobky a další a další... Hrát můžete 20 tréninkových misí, které nejsou tak superlehké, jako tutoriálové mise v jiných hrách (pár prvních ano). Naučí vás používat třeba tanky, helikoptéry, bojové roboty a podobně, ale pozdější mise jsou už celkem těžkou výzvou. Dále je ve hře kampaň s 30 misemi, ve kterých jsou i různé výzvy. Pak je zde 5 extra misí a 7 bonusových misí. Kampaně a mise se ale odkrývají postupně (většina je na začátku zamčená). Poslední možností v singleplayeru je samozřejmě vámi nadefinovaná bitva s až 6 hráči (AI, nebo lidský hráč - horké křeslo, neboli střídání se u jednoho PC). Tahle možnost se ale skrývá v menu multiplayeru, takže než jsem ji našel, tak jsem myslel, že byla takhle možnost ze hry odebrána. V téhle hře si můžete provést různou fůru nastavení a nechat si třeba automaticky vygenerovat herní svět.
Multiplayer: Lze hrát, kromě již zmíněného horkého křesla, jako Ranked bitvy (započítávají se vám do statistik) jeden na jednoho. Hra mi ale žádnou volnou hru nenašla. Nebo lze hrát i Unranked: rychlá bitva, najít si hru přes server browser, nebo si můžete internetovou hru s nastavením, jako v singleplayerové bitvě založit vy.
Plusy:
Tanky, helikoptéry, bojoví roboti, palposty a další nové srandovní zbraně. Ve hře mě celkem bavila kampaň, kterou obvykle nehraju (dříve jsem hrál jen skirmish). Kampaň je složena z celkem zajímavých a zábavných misí, kde máte zlikvidovat nepřátelské týmy. Celkem hezká malovaná grafika, která vynikne při maximálním nazoomování.
Mínusy:
Grafika pořád stejná, se stejnými neduhy, jako vždycky. Zakusujete se, nebo se vám granáty a střely zastavují o nepatrné, sotva viditelné pozůstatky herní plochy a podobně. Hra sice obsahuje soubor s českými texty, ale lokalizace není úplná (soubor je oproti podporovaným jazykům daleko menší). Když jsem ho hře podstrčil místo anglického, tak bylo česky jen velmi málo věcí a zbytek byly jen zástupné označení funkcí, takže se to nedalo moc používat. Hromada misí a dalšího bonusového obsahu je zamčená a odemyká se vám až postupem ve hře.

Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
Enter, nebo Backspace - skok.
Mezerník - použití zbraně, přeskakování replayů.
E - vstup do vozidla, palpostu a podobně.
Tab - směr útoku letadla.
Pravé tlačítko myši - výběr zbraně.
Kolečko myši - zoom.

Cheaty:
Univerzálním cheaterem Cheat Engine se mi dařilo editovat zkušenostní body, dosaženou úroveň a zdraví červů. Bohužel hra ale nacheatované čísílka na obrazovce absolutně ignoruje a neodemykají se nové věci, wormové umírají s plným zdravím atd... Prostě to jen ošidí čísílka na obrazovce, ale na hru to nemá žádný vliv, bohužel... :(
Urputným googlením jsem našel jen cheater, který je ale bohužel už nefunkční.

Takže jediná možnost, jak vám mohu pomoci je můj profil, ve kterém ale není odkryto vše. Zajímavé je, že pokud máte nainstalováno GOG Galaxy, tak si odtud hra vezme váš profil (i když hru přes Galaxy neinstalujete, ani nespouštíte). Po odinstalaci GOG Galaxy váš profil ze hry zmizí a začínáte od začátku. Naštěstí stačí starý profil nakopírovat místo nového a váš postup je zachován. Profily jsou ve složkách, pojmenovaných desetimístným číslem ve složce: C:\Users\Public\Documents\Team17\WormsWMD\.