War Thunder

Oficiální stránky
Výrobce: Gaijin (Rusko)
Datum vydání: 2013
Hodnocení: 9/10
Žánr: Simulace - arkádová.
Obchod/ Download: Steam, nebo oficiální stránky. (POZOR, pokud máte hru rozehranou mimo Steam a nainstalujete si Steam verzi hry, tak i když se vám pod vašim původním účtem podaří přihlásit, tak začínáte úplně od začátku!)
Recenze: Bonusweb (2014/ letadla).
Návod: Není.
Čeština: Plně v češtině (včetně dabingu).
Multiplayer: Ano (pouze)
Editor: Není
Kompatibilita s Windows XP: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Oficiální stránky: OK

Steam: Steam již Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


Recenze:
Online hra velice podobná World of Tanks, nebo World of Warplanes, ale od jiného výrobce a s větší realistikou. Části tanků jsou rozděleny dle síly pancíře a při zamíření poznáte dle barvy zaměřovače, jestli v daném místě pancíř prostřelíte, nebo ne. Hra obsahuje tanky i letadla. Boje ale probíhají odděleně (nebojují tanky s letadly a naopak) na různých mapách. Můžete se několikrát respawnout, takže jednou smrtí pro vás hra nekončí. Je to vyřešeno tak, že na spodní liště, jak máte vaše stroje, tak do bitvy jdou všechny tanky nebo letadla, která máte na liště. Po zničení jednoho nastupuje po respawnu další (záložní). U tanků je někdy uvedeno "2/2", nebo "3/3". Ty se respawnují 2x a 3x, až poté nastupuje další. U tanků se hraje se o kontrolu nad body na mapě, nebo zničení všech nepřátel. Letadla mají za úkol zničit pozemní cíle a samozřejmě i nepřátelská letadla. Výzkum vylepšení, nebo nových typů tanků/ letadel probíhá podobně, jako ve WoT. K výběru jsou stroje USA, SSSR, Německa, Japonska a Velké Británie. Lze nastavit 3 úrovně obtížnosti. Ta nejtěžší je bez různých ukazatelů. Ovládání letadla je jednoduché. Vystačíte si při něm jen s myší. Otáčením myši korigujete směr letu, levým tlačítkem střílíte a kolečkem regulujete rychlost.
Plusy:
Plně v češtině včetně dabingu. Hezká grafika a fyzikální model. Prostřílená křídla, trup, hořící letadlo a další modely poškození. Hraje se to velice dobře. :)
Mínusy:
I když střílím několikrát do zeleného místa tanku, tak tank nepoškodím. Hlavně že kolikrát mě někdo sejme jedním výstřelem zepředu. :(

Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
W, S, nebo kolečko myši - zrychlení/ zpomalení u letadla.
V - míření.
G - podvozek.
Ctrl - rakety.
1, 2 (eng) - přepínání munice.
Levé tlačítko myši - střelba.
Mezerník - bombardování.
U - oprava.
ž - hašení požáru.

Cheaty:
Nemám.