Universe Sandbox

Oficiální stránky
Výrobce: Giant Army (USA, Německo, Dánsko a Austrálie)
Datum vydání: 2015, ale stále ve vývoji.
Hodnocení: 8/10
Žánr: Simulace vesmíru.
Obchod/ Download: GoG, nebo Steam.
Recenze: Video s Jiřím Grygarem.
Návod: V hlavním menu: "Průvodci, tutoriály a lekce".
Čeština: Ano, ale překlad je automatický. Vcelku to nevadí, jen občas nějaká krkolomnost.
Multiplayer: Ne.
Editor: Celé je to editor. :)
Kompatibilita s Windows XP: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): GoG: OK

Steam: Steam již Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OKRecenze:

Tak tohle prakticky ani není hra, ale simulátor vesmíru. Můžete si v něm sestavovat různé vesmírné systémy, sledovat, jak se chovají a dále do nich zasahovat. Ve hře je i celá řada předpřipravených vesmírů, jako třeba komplet Sluneční soustava (dokonce i zrovna aktuální stav), simulace dráh různých sond, nebo svůj vesmír můžete budovat od začátku. Kromě poloh planet, hvězd a dalšího haraburdí můžete upravovat i vlastnosti jednotlivých planet. Třeba hustotu, průměrnou teplotu, velikost, rychlost otáčení okolo Slunce, nebo vlastní osy, atd... atd... Vkládat lze hvězdy, planety, měsíce, planetky, galaxie, černé díry, nebo objekty, jako je auto Tesla Elona Muska :) , golfové míčky, banány, či dýně. :)
Zajímavé je, že když vložím třeba dvě Země, přičemž ta druhá má být oběžnicí té první, tak spolu planety za chvíli začnou při cestě vesmírem tančit takový tanec, že se ani za stovky let nesrazí a přitom to na srážku vypadá každou chvíli. :)
Program má i Podporu VR (virtuální reality).
Plusy:
Naprosto volné možnosti hraní si s vesmírem.
Program by mohl sloužit ve výuce na školách.
Mínusy:
Grafika je už na dnešní poměry docela chudá. Program sice běží v DirectX 11, ale v enginu Unity, který zrovna nevyniká v realističnosti, tak je to celé takové plastové.
Hra je sice v češtině, ale překlad je automatický. Někdy třeba někde v textu narazíte na planetu "Rtuť" - ehm... je to Merkur. :) Jinak je ale úroveň překladu docela dobrá.

Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce.

Cheaty:
Nemám.