The House of The Dead

- Kvůli podobným názvům bych chtěl jen upozornit, že existují i hry House of The Dead a podobně. Jsou většinou na Playstation a jsou to tuším většinou střílečky na světelnou pistoli, nebo klasické střílečky. Takže, aby nedošlo k omylu!


The Typing of The Dead
The Typing of The Dead: OverkillThe Typing of The Dead

Oficiální stránky: Nejsou.
Výrobce: Smile Bit (Japonsko)
Datum vydání: 2001
Hodnocení: 7/10
Žánr: Akční.
Obchod/ Download: Score CD 97, nebo download.
Recenze: Level 1/2001 a z Bonuswebu
Návod: Ne
Čeština: Ne
Multiplayer: Ano (pouze IPX - propojením 2 počítačů pomocí IP adres)
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: OK
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


Recenze:
Skvělý program, který vás zábavnou cestou naučí rychle psát na počítači - zapomeňte na suché programy typu "Deseti prsty" a podobně. Princip je velmi jednoduchý a geniální. Proti vám se pohybují různé zrůdy, které mají přes sebe napsáno své jméno a vy jim za každé správně napsané písmenko vypálíte jednu ránu. Až toto jméno napíšete celé, tak zrůda padne k zemi. Musíte ale psát rychle, aby se nedostali až k vám, jinak je s vámi amen. Zahrát si můžete příběhový level, kde se probíjíte různými domy, městy apod. nebo jsou zde i různé hříčky, jako závěreční bossové z levelů, tutorial, sestřelování procházejících zombií, různě složité slovíčka, zabíjení na čas atd... Nakonec se můžete podívat na svou statistiku, jak rychle vám to šlo.
Plusy:
Super nápad. Naučíte se u toho rychle psát na počítači. Když je na obrazovce zrůd více, tak si můžete vybrat, které jméno budete psát dříve. Někdy dostanete záchvat smíchu, co to vlastně píšete. :)
Mínusy:
Před spuštěním hry je potřeba přepnout klávesnici na angličtinu - naučíte se tudíž psát na anglické rozložení kláves a při české se vám to potom bude plést. Někdy se to prostě nedá stíhat. Stupidní blbost v menu: když se dostanete do original mode, nebo arcade mode, tak si musíte vybrat do 10 sekund level, nebo vás to do nějakého hodí samo a vrátit se klávesou "Esc" do hlavní nabídky nelze - propána proč!!! Ta hra se snaží zavést hru i do menu či co?!! @##$$%#$^^ :( Grafika je na dnešní dobu dost kostrbatá 3D.

Ovládání:
Datlujeme, datlujeme!!! :)
Alt + F4 - exit.
Šipky, Enter - výběr v menu, přeskakování animací.
F1 - ruky ??? - nechápu asi zdržení zombií.
F2, F3 - zápalná flaška.
F4 - patrně nějaká další zbraň.

Cheaty:
Do Password Entry zadejte (kódy jsou různé pro evropskou a americkou verzi hry a na internetu se to moc neuvádí, pro kterou ty které kódy jsou, tak musíte experimentovat - netestováno):

DOAKSIM, STKZJGH, nebo BBCDTBC - speciální mód, kde vám pomáhá ještě jeden člověk řízený počítačem. Bohužel je to váš protivník a vítězí ten, kdo nastřílel více zombií.

KIKMAHP - odemkne vše.
DKRORCR - 5 životů a 9 pokračování.
TORAMAN - 5 životů.
DEBTINU - 9 pokračování.
POQRTJC - neomezené pokračování.
TMTSINO - skok do poslední úrovně.
VJSICDO - odemkne všechny charaktery do vs. CPU módu.
SCOKXBN - odemkne všechny bosse do boss módu.
QCOYXXY - odemkne všechny drill levely.

The Typing of The Dead: Overkill

Oficiální stránky: Nejsou.
Výrobce: Modern Dream (Velká Británie)
Datum vydání: 2013
Hodnocení: 7/10
Žánr: Akční.
Obchod/ Download: Steam.
Recenze: Není.
Návod: Ne
Čeština: Ne
Multiplayer: Ano
Editor: Ano. V nástrojích Steamu.
Kompatibilita s Windows XP: Ne
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Steam již Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


Recenze:
Pokračování skvělé hry, která vás naučí psát všemi deseti. V příběhové linii hrajete za černošského detektiva Isaaca Washingtona, Agenta G a dvě striptérky: Varlu Guns a Candi. Vašim cílem je probojovat se skrz zombiemi zamořené město k hlavnímu padouchovi Papa Caesarovi, který má to vše na svědomí. Čeká vás celkem 9 postupně se odemykajících misí. Na konci každé mise je tuhý boss. Z našich hrdinů vypadávají v dialozích samé sprosté hlášky, takže hra bude asi mládeži nepřístupná. :) Celkem je ale příběh braný s nadsázkou a humorem. Pohyb obstarává počítač a vy se můžete soustředit jen na psaní jmen zombíků, jež se na vás valí v opravdu hojném počtu. Krve je všude okolo opravdu hodně! :) Hra je naštěstí dost benevolentní, takže vám po smrti nabídne pokračování. Jen budete mít v závěrečném score zaznamenán počet vašich úmrtí. A taky není nutné vypisovat mezery, pomlčky, čárky a podobné záludnosti angličtiny. Po levelech se válí i nějaké bonusy, které seberete tabulátorem: lékárna, zpomalení času, bonusový soundtrack, ... Hru je možné hrát i v režimu The House of The Dead, kde nic nepíšete a normálně střílíte levým tlačítkem myši. Příběh je v tomto režimu úplně stejný. Kromě dvou hlavních režímů jsou ve hře ještě 3 minihry: Victim Support - záchrana co nejvíce lidí před zombíky, Stayin' Alive - zůstaňte na živu před stále sílícími vlnami zombíků a MoneyShot II - různé variace na vystřelování jednotlivých písmen na střelnici.
Multiplayer:
Můžete si nechat někoho vybrat automaticky, nebo přizvat kamaráda ze Steamu. Automatický výběr mi bohužel nikoho nevybral, tak netuším, jak se to hraje.
Plusy:
Skvělá originální zábava. Je to krvavý MASAKR! Slušný soundtrack.
Mínusy:
Grafika je sice o hodně lepší, než u prvního dílu, ale na dnešní dobu nic moc. V některých místech chybí zvuk (fatality s kladivem). Rovněž když během boje něco říká váš parťák Isaac, tak nejsou slyšet zásahy a vy, když se nedíváte na obrazovku, tak nevíte, jestli píšete správně. Ve hře se nedá ukládat, takže musíte odehrát celý level i s bossem na jeden zátah.


DLC:
Silver Screen - Nahrazuje slova ve hře za slavné citace z filmů.
Shakespeare - Slavné citace ze Shakespeara.
Filth - Nahrazuje slova za urážky, narážky a nadávky.
Love at First Bite - Nahrazuje slova za "přebujelé a sladké nic". :)
Dancing with the Dead - Nahrazuje slova ve hře za texty známých písní a zpěváků.

Ovládání:
Datlujeme, datlujeme!!! :)
Tab - aktivace/ sebrání bonusu.

V režimu The House of The Dead:
Levé tlačítko myši - střelba.
Pravé tlačítko myši - granáty.
R - nabít.
Bonusy se v tomto režimu vystřelují.

Cheaty:
Na množství peněz na nákup zbraní v režimu The House of The Dead je možné použít univerzální cheater Cheat Engine.