Toonstruck

Oficiální stránky
Výrobce: Burst / Interplay (USA)
Datum vydání: 1996.
Hodnocení: 9/10
Žánr: Adventura - Point and Click.
Obchod/ Download: GoG, nebo Steam.
Recenze: databaze-her.cz.
Návod: abcgamescz a anglický.

YouTube.
Čeština: Není.
Multiplayer: Ne.
Editor: Ne.
Kompatibilita s Windows XP: GoG: OK

Steam: Steam již Windows XP nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): GoG: OK

Steam: Steam již Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OKRecenze:

Poněkud neznámá a nedoceněná adventura z devadesátých let, která se ale může směle postavit po bok ostatních adventurních klasik té doby, jako je Broken Sword, nebo Monkey Island. Hra je zajímavá svým zpracováním. Hráčova postava je Drew Blanc a hraje ho Christopher Lloyd - můžete ho znát, jako šíleného vědce Emmetta Browna z filmové série Návrat do budoucnosti. Okolo hercovy digitalizované postavy je ovšem klasický pohádkový, kreslený svět.
Drew se živí jako animátor kreslených filmů a jednoho dne se propadne do světa, který sám vytvořil a musí tam pro místního krále sestavit stroj, aby se mohl vrátit zpět do svého světa. Svět je rozdělen na dvě části. V jedné části zvané Cutopia jsou samé sluníčkové postavičky - roztomilí králíčci a podobně a druhou stranu ovládá zlý hrabě Nefarious, který si chce Cutopii podmanit. Ve hře děláte v podstatě klasické pohádkově adventurní činnosti, kdy nějaké postavičce obstaráte něco, co chce, za něco, co jste získali od někoho jiného. Musíte sestavit jistý stroj, na který musíte sehnat celou řadu věcí. Potíž je ale v tom, že věci, které máte sehnat nejsou opravdu ty věci, které máte sehnat, ale věci, které s těmi věcmi nějak souvisí, pomocí anglických slovních hříček. Když třeba máte sehnat kámen, tak je to ve skutečnosti rohlík (Rock and "roll"). Kvůli tomu je hra dost obtížná a musíte tedy dobře ovládat angličtinu a mít dobrou představivost na tyhle věci.
Vaše postava v tom ale není sama. Máte při ruce malého, roztomilého, střeštěného, fialového pomocníka Fluxe, jež se volně pohybuje po obrazovce a dělá blbiny, jako Max v adventuře Sam&Max. Můžete ho taky v některých případech na něco použít.
Co se týče pohádkovosti hry, tak vás ale musím vyvést z omylu, že je to hra pro děti. Až se třeba dostanete do kravína, který zlý hrabě Nefarious přeměnil na sado-maso salón, tak to pochopíte - viz. obrázek č.4. :)
Plusy:
Výborně střeštěný humor a divoké, animované scénky - jakobyste se dívali na animovanou grotesku od Disneyho a mohli ji ovládat!
Mínusy:
Na hru není čeština, ale ani se tomu nedivím. Pochybuju totiž, že by se daly nějak přeložit ty slovní anglické hříčky do češtiny, aby to dávalo nějaký smysl.
Díky divokým kombinacím předmětů a anglickým slovním hříčkám je obtížnost dost vysoká. Naštěstí máme návody. :)

Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce.
Pravé tlačítko myši - rychlé přesuny mezi obrazovkami.
F5 - uložení pozice.
F6 - nahrání pozice.
F1 - menu.

Cheaty:
Sejvy.