The Wolf Among Us


The Wolf Among Us 2 (preview)

The Wolf Among Us

Oficiální stránky
Výrobce: Telltale Games (USA)
Datum vydání: 2013
Hodnocení: 9/10
Žánr: Adventura - 3D.
Obchod/ Download: GoGSteam nebo Epic Games.
Recenze: Bonusweb.
Tiscali Games - 1. epizoda, 2. epizoda, 3. epizoda, 4. epizoda a 5. epizoda.
Zing 1. epizoda.
Návod: Můj vlastní letsplay na YouTube.
Čeština: abcgames.cz.
Multiplayer: Ne.
Editor: Ne.
Kompatibilita s Windows XP: GoG: OK

Steam: Steam již Windows XP nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): GoG: OK

Steam: Steam již Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OKRecenze:

Epizodická adventura od Telltale Games (autoři série her The Walking Dead), jež se odehrává v New Yorku. Není to ale jen tak obyčejný New York, protože se v něm pohybují různé bytosti z pohádek, neboli "mýty". Mýty pravidelně užívají kouzelný nápoj zvaný "očarování", který způsobuje, že je obyčejní lidé vidí, jako obyčejné lidi. Potkáváme tedy postavy, jako dřevorubce z Červené Karkulky, Sněhurku, Krásku, Zvíře, žabáka, prasátko a další. Hrajeme za vlka z Červené Karkulky, jménem Bigby, který je šerifem Mýtova a dohlíží na pořádek. Mýty jsou částečně nesmrtelní, přežijí třeba i sekeru, zaraženou v hlavě, takže je obtížné je zabít. Vraždy se ale i přesto začnou dít a je na našem Bigbym, aby je vyšetřil. S vyšetřováním vám bude pomáhat Sněhurka, jež dělá sekretářku jakémusi šéfovi všech mýtů. :) Jedná se v podstatě o temnou noir detektivku, ale s notnou porcí humoru. Pohádkové bytosti jsou do hry skvěle zakomponovány a neubráníte se častým salvám smíchu. :) Třeba, když jsem na začátku dorazil do své kanceláře a uviděl, kdo spí na mém gauči, tak jsem skončil pod stolem! :))) Jinak jsou ale postavy i tak vážné, řeší vážné věci a mají hloubku. Rozhodně je to rozdíl od naivních, stupidních, sluníčkových pitomců z The Walking Dead od stejných autorů. Hra je inspirována komiksem Fables.
Jedná o příběhovou adventuru s rozhovory a volbami, jež ovlivňují další děj. Prostě ve stylu The Walking Dead od stejných vývojářů, nebo Life is Strange a podobně. V některých místech jsou i dost emotivní události, které vám doslova vyrazí dech. Třeba konec 1. epizody... to je prostě mazec!!! Na konci každé epizody je i přehled vašich rozhodnutí a porovnání s volbami jiných hráčů.
Ve hře jsou i quick time eventy, kdy v bitce musíte rychle mačkat určité klávesy. Ale je to naštěstí celkem jednoduché. I takový matlák, jako já, neměl za celou hru ani jeden GAME OVER. Sice jsem některé klávesy nestihl, ale k podělání souboje musíte asi prošvihnout více kláves v jedné bitce.
Hra se ukládá sama na určitých místech, manuální sejvování možné není. V rozhovorech máte na odpovědi omezený čas, ale mezerníkem se dá naštěstí hra pauznout a odpověď si v klidu rozmyslet.
Grafika je v hezkém komiksovém stylu a obsahuje tunu animací - filmečků. Na volný pohyb postavičkou se moc nedostává. Volný pohyb je obvykle v detektivních scénách, kde máte prozkoumat místnost a zjistit, co a jak bylo a pak se zjištěnými poznatky konfrontovat v rozhovoru postavu.
Hra má 5 epizod, jež vycházely postupně. Každá epizoda má asi 1,5 hodiny. V menu je plno achievementů, které můžete dostat za různé věci a je tam i taková encyklopedie mýtů a světa, ve kterém se hra odehrává, tak si tam můžete přečíst o každé bytosti či věci detailnější informace.
Plusy:
Výborný příběh se silnými momenty. Hra vám každou chvíli a taky v závěru hry dává docela dost sežrat vaše rozhodnutí. Nikdy se nedá zavděčit všem a je dost obtížné odhadnout, kde je vlastně pravda.
Výborný humor - tak už jsem se dlouho nenasmál, jako u téhle hry! :) Atmosféra je sice taková noir temná, ale to zakomponování pohádkových bytostí prostě nemá chybu a je děsně srandovní. :)
Na hru je celkem kvalitní neoficiální čeština.
Mínusy:
Ovládání postavy je klasicky W, S, A, D, jako v The Walking Dead a trpí stejnými neduhy. Prostě omezený prostor, kde nejde poznat, kam vás to pustí a kam ne, nemotorné motání se s postavičkou a zasekávání se o objekty...
Celkem krátké. Hra má 5. epizod a jedna epizoda trvá asi 1,5 hodiny.
Možná by mohly být titulky o něco větší (nejsou titěrné, ale o chloupek je zvětšit, by neškodilo) a taky mají často barvu podobnou, jako má zrovna pozadí, tak jsou hůř čitelné.

Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
Levé tlačítko myši - interakce.
Mezerník - pauza (je možné si například rozmýšlet odpovědi v rozhovorech).
Esc - menu.
Q, W, S, A, D a klikání levým tlačítkem myši - quck time eventy v akčních scénách.

Cheaty:
Save pozice.