The Walking DeadThe Walking Dead: Season TwoThe Walking Dead: A New FrontierThe Walking Dead: The Final Season
The Walking Dead

Oficiální stránky
Výrobce: Telltale Games (USA)
Datum vydání: 2012
Hodnocení: 8/10
Obchod/ Download: GoG, nebo Steam.
Recenze: Bonusweb a Tiscali Games.
Návod: Hru s českými titulky bez komentáře jsem nenašel, takž doporučuji Thomase, nebo Jirku Krále.
Čeština: Download (každou z pěti epizod stahujte zvlášť)
Multiplayer: Ne.
Editor: Ne.
Kompatibilita s Windows XP: GoG: OK

Steam: Steam již Windows XP nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): GoG: OK

Steam: Steam již Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK
Recenze:

Takže... :) rád bych vám představil emotivní rozhodvací sérii epizodických adventur od Telltale Games (mají na kontě třeba oživení starých klasik Sam & Max Season 1 až 3, Tales of Monkey Island, nebo herní verzi komediální TV série Back to the Future). Tahle série je tu už od roku 2012, ale já ji doteď tak nějak ignoroval, protože neholduju apokalyptickým zombie hrám, ani mě nějak celkově hra nezaujala svým zpracováním. Až teď v roce 2019 jsem si tenhle, v podstatě interaktivní film, dal a musím říct, že to přecejenom má něco do sebe. Závěr poslední čtvrté série je naprosto epický a dostal mě úplně do kolen. :) Ale nepředbíhejme, tahle recenze je na první sérii. Další série rozebíráme níže na téhle stránce. ;)
V první sérii o pěti epizodách, jež vycházely postupně během několika měsíců, hrajete za černocha Leeho Everetta (37), kterého propuknutí zombie epidemie zastihne v policejním autě, které ho veze do vězení po dálnici někde u Atlanty. Lee totiž nemá dobrou minulost, která obsahuje vraždu, ale jinak je to dobrej chlap. :) Po autonehodě, způsobené zombiemi, se Lee probere a zjistí, že strážník, co ho vezl je mrtvý a přeměněný na zombii a tak je první zombie nepřítel, se kterým se musí utkat. Pak nezbude Leemu, než utíkat a snažit se v šíleném světě přežít. Při snaze najít přístřeší a jídlo narazí v jednom z mnoha opuštěných domů na malou osmiletou dívenku, která se jmenuje Clementine. Od té chvíle jsou jejich osudy nenávratně spojeny a Lee se snaží malou Klementýnku za každou cenu udržet v bezpečí. Snaží se najít nějaké bezpečí u různých skupin přeživších, kteří ale nejsou vždy milí a tak je čekají neustálé přesuny z místa na místo.
Hra není lineární procházečka, jako jiné klasické adventury (Monkey Island, Broken Sword a podobně), ale pomocí rozhovorů a rozhodnutí můžete ovlivnit vztahy s ostatními postavami, nebo i ovlivnit, která z postav zemře. Rozhodnutí a scény jsou někdy dost emotivní, takže je dobré si ke hře nachystat zásobu kapesníčků. :) Na rozdíl třeba od série Life is Strange máte na odpovědi v rozhovorech určitý časový limit, ale naštěstí si v tu chvíli můžete hru zapauzovat a v klidu si rozmyslet, co odpovíte. Bohužel u téhle první sezóny nejsou během pauzy vidět možnosti odpovědí, tak si je musíte rychle přečíst, zapamatovat, pauznout, rozhodnout se, odpauzovat a vybrat odpověď dle vaší volby - pokud to tedy stihnete. V dalších sezónách je už, myslím, během pauzy na hru vidět. Občas i seberete nějakou věc a na něco ji použijete (věc se vám sama nahodí na tlačítko myši, případně ji vyberete kolečkem). Nečekají vás tedy orgie "všechno na všechno" s tunou různého harampádí. Logické hádanky tady nejsou.
Bojové scény jsou řešeny pomocí quick time eventů (QTE), kdy se na obrazovce ukazují klávesy, které musíte rychle zmáčknout, nebo ferneticky mačkat. Při jednom máte i švihat myší doleva a doprava, abyste se zombií mlátili o stěny korby auta. :) Zombie jsou v podání The Walking Dead naštěstí pomalu se šourající, takže máte většinou docela dost času se připravit, že něco takového přijde. Měl jsem z tohoto elementu obavy, protože nepatřím mezi moc pohotové jedince, ale je to v celku jednoduché. Někdy máte i třeba střílet, nebo kopat levým tlačítkem myši, ale zaměřovač je hóóódně benevolentní, takže nemusíte mířit přesně. Když vás zabijí, tak vás hra automaticky vrátí před akční scénu a můžete to zkoušet do aleluja.
Hra se ukládá sama na checkpointech a manuální ukládání není možné. Grafika je řešena takovým kresleným komiksovým stylem, kdy jsou obrysy objektů jakoby obtažené tužkou. Hra je totiž postavena na stejnojmenné komiksové sérii Roberta Kirkmana. Hraní všech pěti epizod mi zabralo 16 hodin.
Hra je hodně morbidní. Od ztvárnění chodících mrtvol až po drastické scény jejich zabíjení. Sekání do hlavy, vyhřezlé střeva atd... Nic pro slabé žaludky. :)
Plusy:
Větvený příběh, ve kterém můžete ovlivnit řadu věcí. Recenzenti píšou, že rozhodnutí nemají velký vliv na příběh. Když třeba máte na výběr, jestli zachráníte postavu A, nebo postavu B, tak při výběru A stejně po krátké době zemře i postava A, ale mě to nějak nepřišlo. K úmrtí postavy A dojde až třeba o dvě epizody dále, takže to nevypadá tak nápadně. Volbou odpovědí si zase vybudujete s postavou vztah, jak se k vám bude chovat k budoucnu.
Některé emotivní scény a překvápka. Dost vás drží snaha držet Klementýnku v bezpečí a starat se o ni. Silně emotivní konec. :)
Rychlé klikací QTE elementy jsou naštěstí velmi jednoduché (čekal jsem to horší).
Mínusy:
Vyvedení 3D scény je pěkně mizerné. Pohybujete se pomocí kláves W, S, A, D, ale kamera je většinou umístěna tak debilně a každou chvíli se mění, že prostě nevíte, kam jdete, kam vás hra pustí a kam ne. Jdete třeba směrem k obrazovce a kamera se posouvá... Kam až dojdu? Je tam, kam jdu něco, nebo narazím na neviditelnou bariéru? To je prostě příšerné. Nechápu, proč to prostě nemohli udělat s komplet volnou kamerou, umístěnou za zády postavy.
Nějak mi celkově nesedlo grafické komiksové zpracování.
Nemám rád apokalyptické zombie hry - raději něco realističtějšího.
Emotivní scény mi připadají moc přestřelené. Postavy jsou takové přecitlivělé, sluníčkové. Prostě takové EMO. :)
Nemám rád quick time eventy, i když jsou dost jednoduché.
Hru bylo možné koupit jak na Steamu, tak i GoGu, ale momentálně si ji lze koupit jen exkluzivně na Epic Store a nikde jinde. Nějaké klíče na Steam lze ale ještě koupit na pololegálních prodejnách klíčů třeba na kinguin.net, g2a.com a podobných.
Animace a rozhovory se nedají přeskočit, i když jste je už viděli.
Asi bych to neměl psát, protože budu pro hodně lidí za nácka, ale štve mě, že drtivá většina herních postav je, po vzoru dnešní pošahané multikulti korektnosti, různobarevná. Jako OK, ať si tam černoši a muslimové jsou (v USA je takové složení obyvatelstva), ale myslím, že je to trochu přehnané a bělochy, aby tam člověk pohledal. Když už tam jsou, tak většinou v záporných rolích. Jako neposuzuju lidi podle barvy pleti, ale tohle je kontraproduktivní snaha, za každou cenu všude narvat všelijaké mulaty. A ten sluníčkový muslim není fakt uvěřitelný. :)

DLC:

400 Days: (recenze: Tiscali Games, čeština: download, návod: YouTube 1, 2, 3, 4 a 5): DLC, které tvoří 5 krátkých příběhů za 5 postav (jeden příběh trvá kolem 15 minut), jež se v závěru potkají na jednom místě. Vše se odehrává mezi 1 a 2 sérií The Walking Dead a neobjevuje se tam žádná z postav první série, ale několik postav potkáme v druhé sérii. Na Klementýnku, nebo Leea tedy zapomeňte. Jen jsem si všiml v rozovoru s jednou postavou i narážky na jednu postavu z první série. Že ji taky potkali a stejně, jako s námi v první sezóně tahle postava vydrbala, tak vydrbala i s nimi. :) Příběhy jsou v celku docela zajímavé, dají se hrát v libovolném pořadí, zajímavě na sebe v závěru navazují a navazují taky na následující druhou sérii hry.

Ovládání:
W, S, A, D - pohyb postavy.
Levé tlačítko myši - interakce, střílení.
Kolečko myši - výběr interakce (prohlédnout/ použít/ použít věc z inventáře).
Q, E, švihání myší doprava/ doleva - quick time eventy.

Cheaty:
Pokud nestihnete něco, co byste stihnout chtěli a hra se ještě automaticky neuložila, tak můžete hru ukončit do hlavního menu a znovu spustit. Takhle se mi třeba podařilo zachránit Klementýnku před zombíkem dříve, než ji zachránil někdo jiný. :)The Walking Dead: Season Two

Oficiální stránky
Výrobce: Telltale Games (USA)
Datum vydání: 2013 - 2014
Hodnocení: 9/10
Obchod/ Download: GoG, nebo Steam.
Recenze: Bonusweb, Zing a Tiscali Games (Epizoda 1 a Epizoda 5).
Návod: Hru s českými titulky bez komentářů jsem nenašel, takže doporučuju Thomase, nebo Jirku Krále.
Čeština: Download.
Multiplayer: Ne.
Editor: Ne.
Kompatibilita s Windows XP: GoG: OK

Steam: Steam již Windows XP nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): GoG: OK

Steam: Steam již Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK
Recenze:

Druhý díl se odehrává asi po roce a hrajeme v něm v kůži o něco starší (a zkušenější :) ) Klementýnky. Na začátku si můžete nechat načíst uloženou pozici z první sezóny a vaše rozhodnutí pak budou reflektována i v druhé sezóně. Klementýnka na začátku zůstává se dvěma postavami, které zbyly z naší původní party z první sezóny. Během prvních pár minut se ale vše změní a Klem zůstane odkázaná jen sama na sebe. Pak najdeme útočiště u jedné skupiny, která v nás ale nemá velkou důvěru, kvůli jisté věci. :) Najdeme i někoho z první sezóny a DLCčka "400 dní"... sorry, ale bez spoileru vám nemůžu napsat nic konkrétního. :) Pak narazíme na vůdce jedné těžce ozbrojené skupiny, který páchá dost zla a musíme ho tedy zastavit.
Sezóna má opět 5 epizod, jež vycházely postupně během několika měsíců. Každá epizoda samozřejmě vždycky končí velmi napínavým momentem, který má za cíl vás nalákat na další epizodu. :)
Plusy:
Opět emotivní, větvený příběh s řadou rozhodnutí.
Najdeme nové dobré přátele.
Hra má konečně pauzu, během které je vidět na hru, takže si odpověďi v rozhovorech můžete v klidu rozmyslet. Ovšem hra vám tuhle možnost jaksi zatajuje. Ve výpisu ovládání v menu tahle možnost chybí (je tam jako pauza jen Esc), ale vězte, že k tomu slouží mezerník.
Do hry jsem se celkem zažral a bavila mě. Klem už není takové nemožné pískle, ale dokáže být hodně tvrdá. :)
Mínusy:
Scény, kde se můžete volně pohybovat, jsou zase strašně mizerně zpracované, co se týče úhlů kamery a přehledu, kam jít můžete a kde je neviditelná bariéra, která vás dál nepustí. Těchle scén je ale ve hře dost málo. Většinu hry tvoří skriptované rozhovory a bojové scény.
Grafické zpracování je pořád docela bídné, i když je o něco lepší a má takové sytější barvy. Ale už jsem si na něj zvyknul a celkem se mi už i líbí. :)
Pořád zůstávají quick time eventy. Jsou poněkud divočejší, delší a náročnější. Kromě obligátních kláves Q a E musíte taky často různě uhýbat do stran, pomocí W, S, A a D. Ale tak... dá se to.
Řada rozhodnutí nemá vliv. Třeba se snažíte přesvědčit člena skupiny, aby na někoho nestřílel, ale po vyzkoušení všech možností zjistíte, že ho prostě nezastavíte.
Videosekvence se zase nedají přeskakovat. Ani závěrečné titulky.
Hra je o 6 hodin kratší, než první sezóna. Hra mi tedy zabrala jen 10 hodin. Ale tak, můžete ji hrát vícekrát a zkoušet různá rozhodnutí.

DLC:
Michonne (recenze: Tiscali Games - 3. epizoda, Bonusweb - 1. epizoda a Zing, čeština: download, návod: YouTube): Akcí našlapané DLC za černošku Michonne, protloukající se zombie světem. Michonne je taková mrštná bojovnice Xena s mačetou :) a akční sekvence jsou tedy ještě o chlup delší a divočejší, než ve druhé sezóně a už jsem s nimi měl trochu problémy. Řekl bych, že to několikrát krachlo na tom, že se mi neukázala klávesa, kterou mám rychle zmáčknout. Taky naštve, že když to nezvládnete, tak vás to hodí před videosekvenci, která akční sekvenci předchází. Michonne ztratila své děti a často má děsivé vidiny o nich. Žádnou z postav, včetně Klementýnky, ve hře ovšem nepotkáme, ale naopak některé postavy z tohoto DLC se pak objevují ve třetí sezóně hlavní hry. DLC tvoří 3 epizody s celkovou délkou okolo 4 hodin a k jeho koupi nepotřebujete vlastnit původní hru.
Poprvé v sérii je možné konečně típnout závěrečné titulky. Ve hře byste opět bělocha pohledali. Ano, samozřejmě až dva hlavní padouchové jsou bílí. Tahle multikultura je už prostě zvrácená! Kromě černochů je to tam taky samý Rashid, Saddikh - SAKRA, to už je v USA polovina muslimů a duhá půlka černochů, že se to takhle vyobrazuje ve hrách???! :( Ve hře zase nejsou nijak zásadní volby, i když ta závěrečná volba mě pěkně překvapila, když jsem si zkusil druhou možnost. :)

Ovládání:
W, S, A, D  - pohyb postavy.
Shift - běh.
Levé tlačítko myši - interakce.
Kolečko myši - výběr více věcí pro interakci.
Mezerník - pauza (během které je vidět na hru, takže si můžete třeba rozmýšlet v klidu odpovědi).
Q, E, A (červená šipka doleva), D (červená šipka doprava), W (červená šipka nahoru), S (červená šipka dolů) - quick time eventy.
T - zobrazení aktivních věcí na obrazovce.

Cheaty:
Nemám.


The Walking Dead: A New Frontier

Oficiální stránky
Výrobce: Telltale Games (USA)
Datum vydání: 2016 - 2017
Hodnocení: 8/10
Obchod/ Download: GoG, Epic Store, nebo Steam.
Recenze: Zing a Bonusweb (1. epizoda a celek).
Návod: Hru s českými titulky bez komentáře jsem nenašel, takže doporučuju Thomase.
Čeština: Download.
Multiplayer: Ne.
Editor: Ne.
Kompatibilita s Windows XP: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): GoG: OK

Steam: Steam již Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK
Recenze:

Ve třetí sezóně, opět o pěti epizodách, je Klementýnka už docela vyspělá mladá dáma, ošlehaná bojem. :) Nehrajeme ovšem za ni, ale za Javiera Garcíu. Tato a další postavy jsou i v originálním komiksu, ze kterého tato herní série vychází. Ve hře vystupuje i Javierův bratr, bratrova žena (mrk,mrk ;) ) a děti. Samozřejmě potkáme i celou řadu dalších postav a skupin přeživších. V jedné takové velké skupině opět najdeme zlé charaktery, které budeme muset porazit.
Vaše chování a volené odpovědi v rozhovorech mají zase vliv na váše vztahy s ostatními. Vzájemné vztahy mezi postavami jsou ale tak spletité a složité, že když si řeknete, že s tím/ tou chci být zadobře a chováte se tak, tak se stejně kvůli jejich vzájemným vztahům váše sympatie často rozhodí. Je to prostě složité, razit cestu dobrých vztahů s těmi, které si vyberete. :)
Hra si z předchozích epizod bere vaše rozhodnutí a má to vliv na další vývoj příběhu. Buď můžete importovat vaši uloženou hru, nebo zodpovědět krátký dotazník o vašich volbách v předchozích dílech. Hra také umožňuje "Crowd Play", což je možnost hrát ve více lidech a o jednotlivých volbách hlasovat. Chtěl jsem zde napsat i délku hry, ale Epic Launcher na rozdíl od Steamu nevede statistiky. Epizody se mi ale zdály celkem krátké. Poslední dvě jsem dal najednou odhadem asi za 3 hodiny. Thomasův letsplay celé hry na YouTube má asi 7,5 hodiny. Vzhledem k tomu, že druhá sezóna měla 10 hodin, tak pokračujeme ve zkracování. :/
Plusy:
Opět zajímavý, emotivní příběh, plný rozhodnutí a zvratů. Některé smrti (nebo skoro smrti - divili byste se, co všechno se dá přežít :) ) a situace jsou fakt WTF!!! Šoky, jako prase. :)
Grafika vypadá o dost lépe, než v předešlých sezónách.
Mínusy:
Quick time eventy. Ne, nepřestanu s tím. :) Ale jsou méně obtížné, než ve dvojce.
Postavy mají zase takové sluníčkové charaktery a vedou takové bezobsažné přecitlivělé kecy. A když ne, tak se hádají, jak malé děti na pískovišti, kvůli blbostem. Jestli se amíci fakt v krizových situacích chovají takhle, tak teda hotovo... :)
Zase si jako správný "rasista a nácek" musím zanadávat na výběr charakterů. Hlavní hrdina a jeho rodina jsou samozřejmě mexičtí přistěhovalci. To je dneska fakt takový problém, aby byl hlavní hrdina normální běloch/ běloška??? Nechtěli by si Mexičani, muslimové a Afričani vyrábět vlastní hry a filmy pro svoje publikum??? Ono to bude asi taky tím, že jsem v titulcích zahlédl několik muslimských jmen. Ano, už se jdu pomodlit k portrétu Hitlera, zahajlovat a spát... :/

Ovládání:
W, S, A, D  - pohyb postavy.
Shift - běh.
Levé tlačítko myši - interakce.
Kolečko myši - výběr více věcí pro interakci.
Mezerník - pauza (během které je vidět na hru, takže si můžete třeba rozmýšlet v klidu odpovědi).
Q, E, A (červená šipka doleva), D (červená šipka doprava), W (červená šipka nahoru), S (červená šipka dolů) - quick time eventy.
T - zobrazení aktivních věcí na obrazovce.

Cheaty:
Nemám.

The Walking Dead: The Final Season

Oficiální stránky
Výrobce: Telltale Games/ Skybound Games (poslední 2 epizody) (USA)
Datum vydání: 2018 - 2019
Hodnocení: 8/10
Obchod/ Download: GoG, Epic Store, nebo Steam.
Recenze: Zing a Bonusweb (Epizoda 1 a celek).
Návod: Hru s českými titulky bez komentáře jsem nenašel, ale doporučuju Thomase, Thomas ale hru nedokončil, prostě se odmlčel - že by se mu něco stalo??? Zbytek jsem musel dokoukat zde: komplet anglicky.
Čeština: Download.

Čeština na kompletní sérii The Telltale Definitive Series.
Multiplayer: Ne.
Editor: Ne.
Kompatibilita s Windows XP: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): GoG: OK

Steam: Steam již Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK
Recenze:

V poslední čtvrté sérii, kterou tvoří už jen 4 epizody se dostanem opět do role Klementýnky. Ta najde útočiště ve vychovateli opuštěném zařízení pro problémovou mládež. Osazenstvo se tak musí v apokalyptickém světě starat samo o sebe. Shánět jídlo, léky a další potřeby. Šlápneme ale opět na kuří oko jiné skupině, která nás nemá ráda a starat se při tom a vychovávat malého A.J. - černouška, o kterého jsme se starali už v předchozích sériích. To, jak ho pomocí rozhovorů a činů vychováváme má vliv na jeho osobnost a jak se bude chovat on v některých situacích. Prostě něco podobného, jako je v druhé sérii Life is Strange Daniel.
V poslední sezóně byl !!!KONEČNĚ!!! změněn styl kamery a ve scénách s volným pohybem se můžete libovolně otáčet kolem dokola a kameru máte umístěnou pevně za zády postavy. Už tedy nechodíte do neznáma s mizerným úhlem kamery.
Hra si na začátku sestaví opět vaše rozhodnutí z předchozích her a změny se tak projevují dále v příběhu. Lze zase importovat save, nebo si nadefinovat, jaké rozhodnutí z předchozích sezón chcete. Délka hry je asi 8 hodin, takže zhruba stejně, jako předešlá sezóna.
Plusy:
Opět zajímavý, napínavý, emotivní, celkem nelieární příběh. Sice není moc možností, jako vždycky, moc ovlivnit příběh, ale konec má opravdu hodně variant, kdo přežije a kdo ne a jaké vztahy máte s kým.
Konec hry je... prostě... prostě... naprosto FAMÓZNĚ EPICKÝ!!! Nachystejte si horu kapesníčků! :))) Totálně mě dostal! Strašně mě mrzí, že jsem hru hrál až poté, co jsem ji celou zkouknul na YouTube. Některé překvápka jsem měl vyspoilerované. Bez nich bych si hru užil daleko lépe. :(
Hra má docela dobrý soundtrack. Alespoň teda skladba, která hraje v úvodních a myslím i závěrečných titulcích.
Grafické ztvárnění morbidních scén je zase hodně drastické. Ani nevím, jaký má hra rating, ale hra má opravdu hodně fanoušků a většina plnoletá rozhodně není. Jestli hru sledoval nějaký herní puritán, který tvrdí, že hry kazí mládež, tak dostal do ruky pořádnou munici. Čekám, že jednoho dne bude záběry z téhle hry promítat nějaký rozohněný senátor v americkém kongresu a hulákat o zákazu počítačových her. :)))
Mínusy:
Poslední dvě epizody musela za zkrachovalé Telltale Games vytvořit jiná firma s názvem Skybound Games. Dle mého názoru byl krach Telltale způsobený tím, že hru stáhli ze Steamu a GoGu a prodávali ji jen a exkluzivně na Epic Store. Tenhle obchod je totiž kontroverzní a řada hráčů si nemíní do PC instalovat nový herní launcher. O tyhle hráče (a že je jich nemálo) přišli, zisky šly tedy dolů a krach byl tady. Ach jo... :(
Opět quick time eventy. Jsou také celkem divoké, jako v předešlé sérii a hojně se používá i kombinace některé klávesy s shiftem. Někdy se na vás sápe několik zombíků a musíte trochu taktizovat, abyste nepřišli najednou do kontaktu s vícero protivníky. Některé scény jsem si proto opakoval hodněkrát, protože jsem to nezvládal.
Grafika je ve stínech taková nějaká divná - šedá. Já vím, stíny jsou tmavé, ale připadá mi to nějaké divné.
Opět nemůže chybět multikulti složení hrdinů. Ve škole jsou dokonce rovnou dva muslimové. Samozřejmě se chovají klasicky sluníčkovsky, takže mimo realitu. Měl by to být stěžejní prvek sezóny, ale černoušek AJ mi taky byl ukradenej. Samozřejmě chyběly pořádné volby, abych mu to dal sežrat. Ono se obecně taky nedá moc někoho pořádně odpálkovat, když vám není sympatický.

The Walking Dead: The Telltale Definitive Series:
Nedlouho po dokončení poslední 4. sezóny byl vydán balík všech sezón (včetně všech DLC) v jednom kompletním balení.
Byla vylepšena grafika (stylizace k poslední 4. sezóně), dodáno dynamické osvětlení, synchronizace rtů a další vylepšení třeba uživatelského rozhraní. 10 hodin vývojářských komentářů a krátký dokumentární film o tvorbě hry. Hudební přehrávač s více než 40 skladbami, galerii a prohlížeč 3D modelů s několika hlasovými linkami.
Dle mého názoru, pokud už máte hru kompletní, tak nákup tohoto balíku nemá cenu. Já si ho i přesto asi někdy koupím, ale čekám na rozumnou slevu... :)

Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
Q, E - quick time eventy.

Cheaty:
Nemám.