The Dame Was Loaded

Oficiální stránky: Nejsou.
Výrobce: Beam Software/ Piko Interactive (Austrálie/ USA)
Datum vydání: 1996.
Hodnocení: 7/10
Žánr: Adventura - Point and Click/ FMV.
Obchod/ Download: GoG, nebo Steam.
Recenze: Není.
Návod: abcgames.cz, nebo anglický s jiným postupem.

YouTube.
Čeština: Není.
Multiplayer: Ne.
Editor: Ne.
Kompatibilita s Windows XP: GoG: OK

Steam: Steam již Windows XP nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): GoG: OK

Steam: Steam již Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK (Ctrl + F4 - až vás hra požádá o vložení druhého CD disku, tak zmáčkněte tuhle kombinaci a klikněte myší.)Recenze:

Zajímavá starší adventura, jež je řešena, jako interaktivní film s živými herci. Jedná se o hru z roku 1996 a podle toho taky vypadá kostičkované video, ale nenechte se odradit, je to docela dobrý kousek. :)
Píše se rok 1940 a vy jste americký soukromý detektiv Scott Anger. Do vaší kanceláře vejde sličná slečna a požádá vás o nalezení jistého mladíka. Takhle začíná případ, jež máte vyřešit. Samozřejmě se zapletete do spletitých vztahů v americkém podsvětí.
Plusy:
Skvěle zvládnutá stylizace do Ameriky 40. let. Obleky, soundtrack, dabing - paráda.
Styloví herci. Třeba váš parťák vypadá jako Oliver Hardy a policejní seržant mi připadal podobný jednomu seržantovi z Policejní akademie. :)
Hra není lineární a docela dost se větví. Můžete se dostat na konec dost odlišným způsobem a některé lokace třeba ani vůbec nenavštívit. Hra má také několik konců. Opravdu jsem od nějaké neznámé zapomenuté staré hry nečekal, že bude takhle rozvětvená a čekal spíše silně lineární podívanou.
Samozřejmě notná porce humoru, na němž mají velký podíl právě zmínění herci.
Mínusy:
Ve hře běží čas a nemáte tedy na vše neomezeně času, jako v jiných klasických adventurách, kde si můžete libovolně dlouho vykecávat, kombinovat předměty a cestovat sem a tam, jak je libo. Čas neběží jako úplně. Jestli jsem to dobře pochopil, tak když jste v jedné lokaci, tak neběží a můžete si s charaktery v té lokaci libovolně dlouho vykecávat, ale čas žere především cestování z místa na místo. Díky tomu je hra strašně těžká a bez návodu se jí budete dlouho lopotit. Prostě nemůžete vědět, jak tvůrci poskládali posloupnost akcí. Zkoušením všeho možného, cestováním sem a tam ztratíte za chvíli tolik času, že už případ prostě nemůžete dokončit a nastane Game Over. Pochybuju, že se to někomu může povést dohrát napoprvé.
Hra nemá žádné titulky, takže pokud neovládáte mluvenou angličtinu a potřebujete titulky, tak máte smůlu. Naštěstí je angličtina ve hře celkem jednoduchá, takže i já (nic moc angličtinář) jsem rozuměl celkem dobře.
Hru si můžete uložit jen a pouze ve své kanceláři, kliknutím na psací stroj. Jestli si chcete ukládat často a často se tedy do kanclu vracet, tak díky běžícímu hernímu času nestihnete vše, co stihnout máte a GAME OVER.
Hra obsahuje i pár sekvencí, které je nutné udělat rychle. Pokud to zvoráte, tak se musíte vrátit častokrát dost dozadu, kvůli způsobu ukládání.
Celkem nepřátelské ovládání. Ne že by bylo složité, to ne, ale třeba inventář zobrazíte za současného stisknutí obou tlačítek myši. Někdy se to podaří až tak na druhý pokus - nevím, asi na to dnešní myši nejsou nějak zvyklé. Když už máte zobrazený inventář, tak se častokrát stane, že sjedete kurzorem třeba jen kousíček mimo něj a on se samozřejmě zavře, takže ho musíte znovu otevřít.
Filmečky jsou, vzhledem ke stáří hry, v dost škaredě kostičkované kvalitě.

Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce.
Levé a pravé tlačítko myši najednou - inventář.
Alt + Enter - celá obrazovka - když se vám hra smrskne po minimalizaci do malého okýnka.
Ctrl + X - okamžité ukončení hry - bez uložení.
Ctrl + F4 - až vás hra požádá o vložení druhého CD disku, tak zmáčkněte tuhle kombinaci a klikněte myší.

Cheaty:
Sejvy.