Tacoma

Oficiální stránky
Výrobce: Fullbright (USA)
Datum vydání: 2017
Hodnocení: 7/10
Žánr: Adventura - 3D.
Obchod/ Download: GoG, Steam, Epic Games, nebo download z Humble Bundle.
Recenze: Tiscali Games.
Návod: YouTube.
Čeština: hernipreklady.cz.
Multiplayer: Ne.
Editor: Ne.
Kompatibilita s Windows XP: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): GoG: OK

Steam: Steam již Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OKRecenze:

Velice zajímavá adventura, od které jsem toho moc nečekal, ale po zahrání mě docela dost zaujala. Vydáte se v ní na vesmírnou stanici, obíhající kolem země v roce 2088. Posádka ze stanice záhadně zmizela a vy máte zjistit, co se stalo. Po příletu na stanici dostanete augementové kontaktní čočky, které vám umožní propojení s počítačem lodi a přehrávání záznamů posádky z určitých dní. Prostě vidíte v prostoru hologramy osob a sledujete jejich konverzace a činnost. Tyto záznamy můžete libovolně převíjet tam a zpět, abyste vyslechli vše, co potřebujete. Osoby si také prohlíží v AR (augementové realitě) dokumenty a ty můžete taky prohlížet. Prostě taková šmírovací hra na Velkého bratra. :) Vše se odehrává v klidu, žádné střílení mutantů, ani rychlé akce v časovém limitu nečekejte.
Plusy:
Velice zajímavý koncept se šmírováním posádky.
Klidné hraní bez stresu.
Jsem čekal, že při svém mizerném orientačním smyslu budu stanicí bloudit, ale stanice je naštěstí jednoduše členěna na sekce a orientace je vcelku jednoduchá.
Mínusy:
Dost krátká herní doba. Hrál jsem to asi 4 hodiny.
Grafika je hodně slabá. Dost mizerná je i nevýrazná grafika lidských hologramů, na které se celou hru musíte dívat.
Hra je dost multikulturní. Autoři se chtěli zalíbit dnešní aktivistické době, tak posádce šéfuje černoška a mezi posádkou je i muslimka a mám takový pocit, že i muslim (nebo je to Ind?). Sexuální menšiny si taky přijdou na své. Ach jo... :/

Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
Levé tlačítko myši interakce.
Pravé tlačítko myši - prohlížení předmětů (když zrovna některý držíte v ruce).
C - skrčit.
Mezerník - přehrávání záznamů.
Q / E - přetáčení záznamů vzad a vpřed.
TAB - váše personální databanka.

Cheaty:
Hra není obtížná, když jsem ji bez návodu zvládl i já. :)
Musíte prostě projít všechny sekce, přehrát si všechny holografické záznamy v nich a vyslechnout všechny osoby. Prostě si vyberte jednu osobu a tu celou animaci sledujte, pak přetočte na začátek a sledujte zase další osobu a tak dále...
Je třeba si také prohlédnout, na co se osoby dívají přes své AR čočky (otevře se před nimi taková knížka - klikněte na ni a otevřete všechny záznamy - některé jsou poškozené).
Při vstupu do každé sekce je na zdi takový port, do kterého vsunete svou záznamovou knížku a po nějaké době se do ní nahrají informace. Nemusíte na to čekat a mezitím sekci prozkoumat. Vezmete si ji, až se budete vracet.

Save pozice.