Sprocket

Oficiální stránky: Reddit.
Výrobce: Hamish Dunn (Nový Zéland).
Datum vydání: 2021 (předběžný přístup)
Hodnocení: 8/10
Žánr: Simulátor.
Obchod/ Download: Steam.
Recenze: Není. Novinky: gamingsite.cz
Návod: YouTube playlist - Tartarus Cast.
Čeština: Ne.
Multiplayer: Je v plánu.
Editor: Hra sama je editor. :)
Kompatibilita s Windows XP: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Steam již Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OKRecenze:

Simulátor vývojáře tanků. Chcete si navrhovat vlastní tanky? Tak tahle hra je přesně pro vás! :)
Tanky si můžete navrhovat v sandboxu a pak vzít na testovací jízdu, nebo se vrhnout do plnění misí, které spočívají v tom, že musíte navrhnout tank, který uspěje v konkrétní misi. Misí je zatím 8 a jsou různého typu, jako vyhraj bitvu, unikni skrz mapu, projeď cestu, kde je zakopaný King Tiger a podobně. Hra je zatím v předběžném přístupu, tak další mise jsou ve vývoji. Vývojář má v plánu i nějaký multiplayerový režim.
Při návrhu tanku upravujete všechny možné části tanku. Podvozek, věž, motor, pásy, dělo, munice, posádka, kamufláž, emblémy (lze vložit i vlastní obrázky), síla pancíře na jednotlivých částech tanku - vše lze upravovat. Platí ale jistá omezení na místo v tanku a tonáž, aby se vaše monstrum vůbec bylo schopné pohybovat (některá omezení se dají vypnout v Settings/ Cheats).
Hra běží na enginu Unity a má ji na svědomí jeden vývojář. Grafika pozadí nestojí celkem za nic, ale modely tanků docela ujdou. Kromě tvoření vlastních tanků je ve hře i několik předpřipravených modelů. Je jich zatím 7:
B 4 Bratten
Centurion
Cromtilda
JU-76 Salamander
M-216 Model H
Model 1
Panther.
Machinacemi se soubory hry (viz. níže cheaty) si můžete přidat ještě 21 dalších:
MK 17
H2-Rotor
Cromwell
T22
BM4 M
Allen
Bennett
Strv-2
Hennimore
Model 1 AT
King Tiger
Spilliett
Super Cromwell
Spatter
TOG II
M7 Gregore
Tiger
Halibar
A24 Pamafor
Model 1 Heavy
T-14 Onager
Plusy:
Navrhování vlastních tanků je docela zábavné! Zvláště, když se vám někdy povede sestrojit nějaký už od pohledu veselý typ, ze kterého by se nepřítel potrhal smíchy. :)
Mínusy:
Než se do hry dostanete a pochopíte některé věci, tak budete asi chvíli tápat v ovládání.
Hra jaksi nepočítá s širšími tanky. Sice můžete tank roztáhnout do šířky, ale tank je na takovém podstavci, který počítá s jednotným rozchodem pásů a tak vám pak podvozek sedne na onen podstavec a pásy visí v luftě, takže ani nedokážete sjet z podstavce. Navíc se vám do pásů zasekne ještě jakýsi podstavec na dělo, který je umístěn vedle tanku.
Zaměřování v misích je nějaké divné a nepřesné, takže se to celkem špatně hraje. Vy někam míříte a červená tečka, co ukazuje, kam půjde výstřel míří někam jinam.
V misích si také musíte dát pozor na bahno (na první mapě stačí vjet do nějaké nevinně vypadající louže bláta a zapadnete) a taky na bariéru na konci mapy. Konec mapy je sice označen takovou červenou stěnou, ale z některého úhlu není skoro vidět, nebo ji uvidíte v poslední vteřině a jakmile do ní jen drcnete, tak vám nárazem zemře celá posádka a tank je v háji. Když už máte misi skoro vyhranou, tak to dost naštve. :(

Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce.
Kolečko myši (zmáčknout a držet) - pohyb kamerou.

Při simulaci:
W, S, A, D - pohyb tanku.
Levé tlačítko myši - výstřel.
Kolečko myši - míření.

Cheaty:
V menu nastavení lze zapnout nějaké cheaty. Například na vypnutí různých omezení, nebo odemčení pozadí pro sandbox.

Více předpřipravených tanků (21 nových kousků) získáte zkopírováním obsahů složek v: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Sprocket\Sprocket_Data\StreamingAssets\Blueprints\Vehicles\ do složky: C:\Users\*uživatel*\Documents\My Games\Sprocket\Factions\Default\Blueprints\Vehicles\.

Další tanky si můžete stáhnout zde. Klikněte na složky pravým tlačítkem myši a dejte stáhnout.

Machinacemi se soubory ve složkách v prvním umístění můžete zase měnit tanky protivníka v misích.

Pomocí univerzálního cheateru Cheat Engine můžete při výběru tanku do scénáře upravit hmotnost vybraného tanku a obejít tak omezení, nastavené ve scénáři. Hmotnost se sice na obrazovce nezmění a ukazuje se vám pořád červená "0" - že do scénáře ten tank vzít nemůžete, ale když kliknete na Play, tak se scénář normálně spustí. Můžete tak vyjet třeba s King Tigerem na lehké tančíky. :)