Tom Clancy's: Splinter CellSplinter Cell 2: Pandora Tomorrow


Splinter Cell 3: Chaos TheorySplinter Cell 4: Double Agent


Splinter Cell 5: Conviction


Splinter Cell 6: BlacklistSplinter Cell: Remake (PREVIEW)Tom Clancy's: Splinter Cell

Oficiální stránky
Výrobce: Ubi Soft Montreal (Francie/ Kanada)
Datum vydání: 2003
Hodnocení: 8/10
Žánr: Akční - stealth.
Obchod/ Download: GoG, Ubisoft Connect, Steam, nebo Level DVD 3/2007.
Recenze: Level 3/2003, z Bonuswebu a z Tiscali Games
Návod: z Tiscali Games: 1.část, 2. část, 3.část a 4.část.

YouTube.
Čeština: čeština z CD, které bylo u hry, z Level DVD 3/2007, nebo z Bonuswebu (na v1.0)
Multiplayer: Ne
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: GoG a CD: OK

Steam a Ubisoft Connect: Steam ani Ubisoft Connect již Windows XP nepodporují.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): GoG a CD: OK

Steam a Ubisoft Connect: Steam ani Ubisoft Connect již Windows 7 nepodporují.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK Jen blikají videa.


Recenze:
Špionážní akce od Toma Clancyho, který je mimo jiné autorem série Rainbow Six. Hra vás postaví do role superšpiona NSA, který má za úkol infiltraci do přísně střežených objektů. Musím říct, že při prvním spuštění mě hra moc nezaujala. Myslel jsem, že grafické pozlátko ve kterém jsou hlavně stíny vytvořeny velice precizně má hlavní úkol skrýt hromadu nedostatků, které jsem objevil: mizerný způsob ovládání ve kterém se určuje směr pohybu podle aktuálního natočení kamery, prokletý "Tomb Raider" pohled, příliš titěrné úzkouličkové herní prostředí, ... Byl jsem tedy rozhodnutý dát v této recenzi za pravdu Petrovi Bulířovi z časopisu Level, který snad jako jediný recenzent na hru nepěl jen samé ódy, jako například Bonusweb či Tiscali Games. Jenže ouha, pak jsem si řekl, že když je to tedy tichá akce, tak se to tedy pokusím projít celé bez jediné mrtvoly. Nedovedete si představit, jak jsem na hru najednou změnil názor a hlavně, jak mě začala neuvěřitelně bavit. Pohybově je postavička velice nadaná. Umí: chodit :), plížit v podřepu, skákat, ručkovat po římse, šplhat po trubkách, plotě atd... Když se přiblíží zezadu k nepříteli, tak jej může chytit pod krkem, dát mu k hlavě pistoli, držet ji takhle jako rukojmí, dostat z něj pod nátlakem nějaké informace a pak jej uspat ránou do spánku případně odnést tělo do stínu, aby ho stráže nenašly. To jsem teda ještě v žádné hře neviděl - SUPER!!! Můžete využívat různé věci válející se všude kolem (plechovky, láhve) a jejich hodem někam odlákat pozornost stráží. V jedné misi si můžete dokonce v jednom kanclu s mičudou zaházet na koš na zdi. :) Když se ocitnete v tmavé místnosti, tak můžete použít velice skvěle zpracovanou termovizi, nebo noční vidění. Skvělým nápadem je rovněž použití kolečka myši na rychlost vaší chůze. Hra obsahuje celkem 9 misí (+ trénink), ve kterých se podíváte do: Gruzie jejíž prezident se málem pokusí rozpoutat jadernou válku (alespoň nějak tak jsem to pochopil :) ), Barmy (Myanmaru), ropnou plošinu v Azerbajdžánu, velitelství CIA v Langley (kupodivu jako agent NSA se tam budete muset plížit proti vůli CIA :) ) až se vrátíte zpět a sejmete samotného Gruzínského prezidenta Kombayna Nikolazea v jeho pevnosti.
Mínusy:
O jistých mínusech jsem již psal na začátku (ovládání, TR pohled, malé úzké levely) - ovšem na ně se dá zvyknout. Další nedostatky bych viděl v tom, že si váš agent neumí lehnout na zem, aby se mohl třeba podplazit pod autem - nechápu když má tolik všelijakých pohybů, tak zrovna tento mu chybí. Nějak jsem nepochopil skákání. V jednom místě je potřeba z podřepu vyskočit z okna na bednu - v drtivé většině mé pokusy končily zavěšením za okno zvenčí (musel jsem pak vylézt zpět a spatřil mě strážný, kterého jsem předtím odlákal flaškou) a při přechodu do druhého levelu je potřeba dvojskokem přeskočit z kontejneru zeď - postavička mi neustále skákala bokem a nikoliv nahoru. Další velmi otravný bug vás čeká v menu: nahrávání pozic je prostě nějaké podivné. Velice často se stává, zvláště po opakovaném nahrání nějakého sejvu, že se hra nechce nahrát a musíte se vrátit do hlavního menu a nahrát ji odtud. Nahrávání pozic je sice bleskové, ale je to otrava. Málo misí (krátkost hry).

Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
Q - ke zdi.
C nebo 0 (na numpadu) - skrčit se.
Z - kadence střelby.
E - vytasit zbraň.
R - nabít.
2, 3 - noční/ infra vidění.
Myš levá - střelba, hod plechovkou / lahví.
Myš pravá - jiný střelecký režim.
M - použít/ nasadit.
Levý Shift - skok.
Levý Ctrl - inventář.
Mezerník - interakce (dveře, tlačítka, sebrat, pustit, chytit nepřítele, atd ....).
Kolečko myši - zoom/ rychlost chůze.
W, S, A, D - otevírání zamčených dveří šperhákem.

Cheaty:
Stiskněte F2 pro vyvolání konzole a tam zadejte následující kódy:

health - přidá zdraví.
invisible 1 - zapne neviditelnost.
invisible 0 - vypne neviditelnost.
ammo - doplní zbraně
fly - létání.
ghost - procházení zdí.
walk - návrat k normálu.
playersonly - všichni nepřátelé se zmrazí.
killpawns - všichni nepřátelé zmizí.

Cheat table pro Cheat Engine.

Save pozice.


Splinter Cell 2: Pandora Tomorrow

Oficiální stránky
Výrobce: Ubi Soft Montreal/ Shanghai (Francie/ Kanada/ Čína)
Datum vydání: 2004
Hodnocení: 8/10
Žánr: Akční - stealth.
Obchod/ Download: 4*CD, nebo download.
Recenze: Level 4/2004 (6/2004 - Multiplayer), z Tiscali Games a z Bonuswebu
Návod: z Tiscali Games: 1.část a 2.část.

YouTube.
Čeština: z Bonuswebu (včetně videí)
Multiplayer: Ano
Editor: editor map + ukázky map
Kompatibilita s Windows XP: OK
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK

Patch: v1.31


Recenze:
Druhý díl skvělé špionážní akce z pera Toma Clancyho, opět v hlavní roli se Samem Fischerem. Tentokrát na vás čekají mise na Východním Timoru, Francii 2x, Izraeli, Indonésii 3x, a na závěr v USA. Je jich tedy 8, ale nelekejte se, tyto hlavní mise mají několik podmisí, takže to zase tak krátké není. Příběh se točí okolo indonéského teroristy Sadona, kterýžto se snaží destabilizovat nezávislý Východní Timor a připojit ho zpět k Indonésii. V první misi obsadí ambasádu USA na Východním Timoru (Alespoň tak jsem to pochopil - nemám opět češtinu. :)). Jedna mise se odehrává v jedoucím francouzském rychlovlaku, v němž se budete plazit a skrývat nejen v místech, kam se dostanou normální cestující, ale i po podvozku, po střeše a boční stěně vlaku - dost dobrý! :) A teď již k hodnocení. Po prvním zahrání jsem chtěl hru dosti zdupat, protože se mi zdála horší než jednička. Mise jsou totiž dost omezené a pohybujete se pořád od jednoho waypointu se skriptem, který vás pošle ke druhému waypointu atd... Jste prostě silně omezeni příběhem a nemůžete dělat nic moc navíc. Ano, existuje více cest, jak dojít k cíli, ale že by to byla moc úžasná věc... Pořád děláte věci, které by podle zdravého rozumu byly potřeba (V některých misích máte např. hromadu možností, jak zabít hlavního padoucha Sadona a když to uděláte, tak hra vám kvůli tomu ukončí misi. Jenže po dohrání celé hry, jsem si některé mise dal znovu a bavili mě daleko více. Bylo to hlavně díky tomu, že jsem věděl, kde mám co udělat a nemusel jsem bloudit a tápat, co po mě ta hra ksakru zase chce, kam se mám dostat, aby mě pustila dál... Při tomto druhém zahrání se mi mise zdály lepší.
Multiplayer:
Hra má oproti prvnímu dílu i multiplayer. Hrát lze v současné době už pouze po místní síti LAN (po internetu už ne, protože po vydání nových dílů již UBISoft MP Pandory ukončil) na 8 mapách v módech: Neutralization, Extraction a Sabotage. Můžete hrát hru na agenty a žoldáky. Jedni brání nálož a druzí ji mají deaktivovat. Hraní je omezeno jen na dva hráče v každém týmu a žoldáci nemají přístup na některá místa.
Plusy:
Grafika se o něco ještě zlepšila - ti leveldesignéři si v tom osvětlení scény vážně libují. :) Vcelku zajímavé a nápadité i když poněkud příběhově omezené mise.
Mínusy:
Tak a teď něco co mě fakt nakrklo, jako kráva! Věc je technického rázu (se samotnou hrou nemá nic společného). Jedná se o "(obrovská uvozovka)protipirátskou"(konec obrovské uvozovky) ochranu. Při pokusu o spuštění mé ZCELA LEGÁLNÍ hry, mě hra vyfakovala s tím, že mám spuštěný nějaký CD emulační program a že jej mám vypnout a spustit hru znovu. Ha, ha... a já nějaký takový program používám??? ...safra..., že o tom nic nevím. Co mám tedy vypnout??? No nakonec jsem zjistil, že za to může Clone CD, ale jen tak nainstalovaný (žádný emulační program jsem v něm nezapínal). Bastardi co tohle vymysleli! Piráti si tam dají crack a mají vystaráno a my legální uživatelé máme dělat jako co?!!! Dámy a pánové tohle je vrchol drzosti těch namyšlených inženýrů, co si myslí, že nějaké protipirátské ochrany zastaví pirátství! Kam jsme to dospěli, když si legální uživatel musí shánět na hru crack, nebo odinstalovávat některé programy ze systému, aby ji spustil?! O výhradách k samotné hře se můžete dočíst výše. Dále bych si postěžoval na zbytečné zdržovačky při nahrávání mise. Když totiž uděláte něco špatně (třeba vás uvidí kamera v misi, kde nesmíte být zpozorováni), tak vám váš šéf Lambert zavolá vysílačkou, že jste to zbabrali a ukončuje misi. Je to už po milionté a chcete to zkrátit, tak zmáčknete Esc abyste dali load, ale Escape nefunguje. Musíte počkat až to Lambert dopoví a načte se obrazovka "MISSION FAILED" a na jejím spodu se objeví "Press Enter to continue..." Boha to čekání je opruz! Taky úvodní menu je dost divně vyřešený - dvakrát nahrávaný. Pokud chcete odpověď na otázku, jestli je lepší jednička či dvojka, tak nevím. Fakt se nemůžu rozhodnout. :)

Ovládání:
Jako jednička +
V - zapískání.
Prostřední myš - dalekohled/ sniper mód samopalu (v tomto módu můžete stisknutím pravé myši zadržet dech, aby se vám tak netřepaly ruce - ale slyšel jsem, že to lze až po dohrání celé hry, tak nevím -  já jsem teprve v poslední misi objevil samotný sniper mód samopalu o kterém jsem do té doby neměl ani tušení. :)))

Cheaty:
Můj profil.

Save pozice.

Editujte konfigurační soubor \offline\system\SplinterCell2User.ini a v něm nabindujte klávesy takto:
F1=OPSAT
F2=Invisible
F3=Invincible
F4=ammo
F5=Savegame
F6=summon echeloningredient.estickyshocker
F7=summon echeloningredient.eringairfoilround
F8=Loadgame
F9=summon echeloningredient.efraggrenade
F10=summon echeloningredient.estickycamera
F11=summon echeloningredient.ediversioncamera
F12=summon echeloningredient.ecamerajammer
Další možnosti je dát k některé klávese ještě =Mission complete nebo =Mission failed


Splinter Cell 3: Chaos Theory

Oficiální stránky
Výrobce: Ubi Soft Montreal (Francie/ Kanada)
Datum vydání: 2005
Hodnocení: 8/10
Žánr: Akční - stealth.
Obchod/ Download: Steam, na Ubisoft Connect jedině v paklu s dalšími díly, nebo v listopadu 2021 bylo možné tento díl pořídit zdarma na výročí UBIsoftu.
Recenze: Level 4/2005 i Multiplayer, z Tiscali Games a z Bonuswebu
Návod: z Tiscali Games: 1.část, 2.část a 3.část.

YouTube.
Čeština: české titulky k videím ve hře a Slovenština bez videí.
Multiplayer: Ano
Editor: map editor
Kompatibilita s Windows XP: Steam ani Ubisoft Connect již Windows XP nepodporují.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Steam ani Ubisoft Connect již Windows 7 nepodporují.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


Recenze:
A je tu opět další díl tiché akce se Samem Fischerem. Tentokrát se podíváme na korejský poloostrov roku 2008, u nějž došlo k námořnímu incidentu a napětí mezi korejskými státy se tím značně zvýšilo. V celkem 10 misích se podíváme nejen do Severní a Jižní Koreje, ale i do Japonska, Peru, USA, Panamy a na nákladní loď v Tichém oceánu. Sam dostane další skvělé nové pohyby a hojně využívá vyslýchání chycených strážných, se kterými prohazuje docela úsměvné rozhovory. K interface přibyl nově měřič hluku a Samovi do rukou nůž, jímž může nepřítele na blízko jednou ranou sejmout. Samozřejmostí jsou další vychytávky jako nastřelovací kamery, plynové granáty či gumové projektily. Opět je možné jít k cíli několika různými cestami.
Multiplayer:
Trojka opět má multiplayer, jež lze hrát ve dvou režimech a to Coop a Versus po místní síti LAN, nebo po internetu. V režimu Coop hrajete ještě s jedním hráčem na 7 mapách proti počítačem řízeným strážcům. V módu Versus (11 map z toho je 5 předělávek z Pandory) je vždycky jeden hráč agent a ostatní strážci. Agent má za úkol většinou hackovat počítače rozeseté po mapě a strážci ho mají zneškodnit. Jako agent máte k dispozici noční vidění a další věci ze singlu, ale strážci jej nemají a musejí se spokojit s omezenou zásobou světlic, jež můžou střílet okolo sebe a baterkou, která svítí tak, že toho stejně moc nevidíte. :) No, oni sice (jak jsem později zjistil) mají i strážci nějaké noční vidění, ale dost mizerné. Aby vás hra pustila do hry Versus po internetu, tak musíte absolvovat nejdříve jednoduchý trénink. Versus lze hrát v módech Story, Disk  Hunt a DeathMatch. Dost dobře nechápu, proč mají módy Versus a Coop odlišné defaultně nastavené ovládání. Ve Versus módu například zapínáte noční vidění klávesou F1, F2, akci provádíte Shiftem atd... V Coop módu nahodíte noční vidění klávesou 1, 2 a akci provedete Mezerníkem. Dovedete si představit, za jakého magora jsem byl, než jsem na to přišel? Nejdřív jsem prošel tutoriálem pro Versus, kde mi bylo osvětleno ovládání a pak jsem přešel na Coop a nedokázal jsem si zapnout night vision, otevřít dveře atd... :( Dále bych vytknul celkem zmatený design úrovní v módu versus - samé plošiny, schody, stejné místnosti. Dost to ztěžuje orientaci. Při hře po internetu se dnes nenachází moc volných (nezaheslovaných) serverů, na kterých lze hrát - většinou žádný :(, takže je třeba se s někým nejdřív domluvit.
Plusy:
Opět skvělé plížení a tiché likvidování stráží.
Mínusy:
Když se nad tím člověk zamyslí, tak je to kupodivu grafika, kterážto je obecně u této hry chválena. Hra se stíny je sice moc hezká, ale samotné polygonové modely map jsou dle mého soudu tak na úrovni roku 1998. Já vím, že prakticky celá hra se hraje díky tmě v režimu nočního vidění, kdy je to celkem jedno, ale přece jenom je poněkud překvapivé, že AAA titul dneška má grafické modely na úrovni devadesátých let. Nanicovaté modely jsou částečně kamuflovány nepřirozenou lesklostí, která nemá s realitou moc společného. Zapnutí Shaderů v3.0 vylepšující grafiku je sice hezké, ale znamená to zbytečnou zdržovačku, neboť se po startu mise, nebo po minimalizaci a maximalizaci hry musí dlouze (cca20 vteřin) nahrávat do cache. Mě to tedy tak znechutilo, že jsem je pak raději vypnul. Z neznámého důvodu mi ve hře chyběly Chaff granáty na rušení kamer a jiných robotických zařízení. V poslední misi jsou v určitém místě nutností a já je nikde neměl a musel tedy použít cheaty. V manuálu se o nich píše, tak nechápu, proč jsem je neměl. Nemohli by se ti výrobci her tak trochu mírnit a místo dvou pokračování udělat jedno delší?!

DLC:
Steel Squat (download): mapa pouze pro versus mód.
Polar Base (download): oficiální multiplayerová mapa.


Mody:
First Person (download): Malý ini soubor, který nakopírujte do: C:\Program Files (86)\Steam\SteamApps\common\Splintercell Chaos Theory\System a budete hrát z pohledu první osoby.

Ovládání:
Jako předchozí díly + :
F1 - úkoly atd...
1 - dálkový scanner.
Klik kolečkem myši - vytasit zbraň.
Myš levá - zabití strážného.
Myš pravá - omráčení strážného.

Cheaty:
Najděte v adresáři: "C:\Documents and Settings\All Users\Data aplikací\
Ubisoft\Tom Clancy's Splinter Cell Chaos Theory\profiles\váš profil\" soubor "váš profil.ini" a najděte si řádky volných nepřiřazených kláves a přiřaďte jim cheat funkce.

Například:
9=Invisibility - neviditelnost.
F2=God Mode - nesmrtelnost.
F3=Get Ammo - munice.
F4=Fly - létání.
F6=Walk - zrušit létání.
F7=Freeze Enemies - zmrazit nepřátele.
F10=Get Health - doplnění zdraví
F11=Kill All Enemies - zabije všechny nepřátele.
F12=No Clipping - procházení zdmi.

Profil se 100% hodnocením (přístup do všech misí).
Splinter Cell 4: Double Agent

Oficiální stránky
Výrobce: Ubi Soft Shanghai (Francie/ Čína)
Datum vydání: 2006
Hodnocení: 8/10
Žánr: Akční - stealth.
Obchod/ Download: Steam, Ubisoft Connect, nebo Level DVD 11/2010.
Recenze: Level 12/2006, multiplayer Level 13/2006, z Tiscali Games a z Bonuswebu
Návod: abcgames.cz.

YouTube.
Čeština: Není.
Multiplayer: Ano
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: Steam ani Ubisoft Connect již Windows XP nepodporují.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Steam ani Ubisoft Connect již Windows 7 nepodporují.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


Recenze:
Nové dobrodružství tajného agenta. Sam se připojí na stranu zločinců z organizace JBA. V první misi je jeho úkolem dostat se se svými novými kumpány z vězení. To je ovšem jen zástěrka a infiltrace do zločinecké organizace je na příkaz NSA. :) Děj se odehrává v roce 2008 a podíváme se v něm do USA, Ruska, Číny, Mexika, Demokratického Konga a na Island v celkem 10-ti misích + jedné bonusové až po titulcích. K volnosti zvolit si cestu ke splnění úkolu přibyla také možnost volby mezi tím, co uděláte, jestli někomu pomůžete, nebo ho sejmete a změníte tak částečně příběh hry. Indikuje vám to nový ukazatel důvěry NSA a JBA a vy musíte balancovat, abyste neztratili důvěru ani jedněch, ani druhých. Hra má podle toho různé konce. Ke změně došlo na herní obrazovce, ze které zmizely všechny ukazatele a zůstane jen malý barevný indikátor vaší viditelnosti. V misích je celkem dost zajímavých momentů, jako například seskok padákem. Co se při tom má dělat jsem sice nepochopil - jednou se mi podařilo se nějak zamotat do šňůr, ale nakonec jsem přistál normálně. :)  Když nic nemačkáte a necháte Sama letět bez jakéhokoliv zásahu, tak si stejně otevře padák sám a dopad je stejně na jedno místo... Dále si ve hře užijete i potápění pod led s efektním sejmutím stráže procházející se nahoře, plížením se doslova uprostřed občanské války v Demokratickém Kongu, nebo procházení se po luxusní lodi. Pro cestu k cíli si můžete vybrat z několika různých cest, přičemž je možné šplhat i po různých trubkách visících na zdech a podobně. Co se týče hardwarové náročnosti, tak mi to šlapalo celkem bez problému na sestavě A64 X2 4400+, 1GB 400 MHz Dual Channel DDR a GeForce 6600GT v 1024*768. Objevil se takový problém s mým procesorem (Dual Core Athlon), kdy Sam chodil děsně pomalu - řešením je buď přepnout hru, aby běžela pouze na jednom jádru, ale to budete muset udělat po každém spuštění hry, nebo si nainstalovat ovladače k procesoru ze stránek AMD.
Multiplayer:
Tak multiplayer je v tomhle dílu totálně nanic. Absolutně totiž nechápu systém menu, jak jej vytvořili tvůrci. Posuďte sami: nejdříve si vyberete, jestli chcete Online nebo LAN hru - to je ještě OK. Pak se před vámi objeví 6-ti ikonkové menu. První ikonka má název Coop Challenges. Neboli kooperativní mise, kdy postupujete s dalším živým hráčem proti počítačem řízeným nepřátelům. Tam si vyberete misi, jestli chcete hrát s někým, privátně s kamarádem, nebo ve Squadu, přičemž pokaždé začnete hostovat hru a čekáte na dalšího hráče, který se k vám připojí. No jo, ale jak, že... To je právě ten problém. Další ikonka v hlavním menu je Home - tam můžete akorát spravovat svůj profil a podobné věci. Další ikonka Custom Match. Zde se má hrát versus mód. Opět výběr mise, za koho (Spy/ UPSILON Force), jestli chcete hrát s někým, privátně s kamarádem, nebo ve Squadu a opět po tomhle výběru hostujete hru a čekáte na další hráče. Další ikonka je Help Zone - tady jsou videa vysvětlující způsob hry. Předposlední ikonka Quick Match by vás měla připojit do nějaké náhodné hry, ale bohužel málokdy nějakou hru nalezne. Asi hru moc hráčů nehraje. Poslední ikonka Live Zone obsahuje jen krátký welcome text s tím, že zde budou různé informace o vydaných updatech - zatím prázdné. No a vážení přátelé: to je vše! Ptáte se, kde je seznam serverů s běžícími hrami s možností vstupu a chat s připojenými hráči, aby se mohli domluvit na hře??? Nikde, prostě jsem ho nikde nenašel. Velmi by mě zajímalo, když začnu hostovat nějakou tu hru, tak jak se k té mé hře může někdo připojit??? Kde ji jako uvidí??? Nebo to má být vše přes tu Quick Match ikonu náhodně??? Já tomu prostě nerozumím. Asi jsem blbej... Multiplayer menu s výběrem Internet/LAN, hostovat/připojit se, při výběru "připojit se" zobrazit seznam běžících her s informací o zamčené/nezamčené, volné místa v jednotlivých hrách atd... je asi jen pro lamy a profíci dnes používají tyhle super ikonky s nic neříkajícími funkcemi... :( Jinak je hra akčnější/ rychlejší než v předešlých dílech a grafika map je daleko horší než v singleplayeru, což mohu potvrdit. V módu Versus je 9 map (z toho jen 3 odemčené - další si odemknete zřejmě postupem vašeho score) a v Coop módu 3 balíky map z nichž je na začátku odemčen jen jeden s 6-ti misemi. Při vytvoření versus hry můžete chybějící hráče nahradit boty ve třech úrovních (easy, medium, hard). Můžete tak hrát v podstatě sami proti počítači. Bohužel když hrajete za strážce a na počítač tedy vyjdou špióni, tak se o nic nepokusí, jako by tam ani nebyli.
Plusy:
Opět skvělé napínavé stealth mise. Rozmanité herní prostředí. U nás vyšlo v češtině (titulky), ale já mám hru bohužel v angličtině, neboť mám bundle verzi k hardwaru. :(
Mínusy:
Úvodní videa (logo Ubi Softu a otáčející se nůž + pohled na zbraň pohozenou v hromadě nábojů) nejde odkliknout a furt se na to člověk musí dívat. Rovněž systém savů jsem jaksi moc nepochopil. Kliknete na pozici z předešlé mise, dáte přepsat starou pozici - ANO a pak zjistíte, že se ukládají do jedné pozice sejvy z jedné mise. Nač potom ten můj klik na starou pozici, milá hro??? Celé je to prostě nějak zmatené a když chcete bezpečně uložit hru, tak je lepší kliknout na "New Save". Nikde není indikace zdraví a tak nevíte, kolik jste toho už schytali. Inteligence nepřátel je celkem bídná. Některé mise se odehrávají ve tmě a bez nočního vidění. Když chcete někam dojít, tak nezbývá, než si v nastavení zvýšit jas. To už je vidět parádně, ale ta grafika potom za nic nestojí, když je tak přesvícená. Do hry byly přidány i minihry a pěkně pitomé. Ne, nemyslím páčení zámků a hackování se do počítačů či dveřních zámků - to je OK, ale ta kompletace min zaváděním rozbušky - to je příšerný! :( Nebo prolejzání tréninkové místnosti, cvičení ve střelbě a dešifrování e-mailu pomocí kostky s nulami a jedničkami jsou taky dost nezáživné. Naštěstí nejsou nutné ke splnění mise a tak se na ně můžete vykvákat a bude vás to stát jen snížení důvěry JBA za nesplnění úkolu. V závěru hry je dokonce variace na kompletaci min udělána jako zneškodnění bomby. Ta k dokončení hry nutná je, ale hra měla veliký, ale opravdu MOC VELIKÝ štěstí, že se mi to nááááááhodou podařilo udělat napoprvé. Jinak bych zuřil jak tajfun. :) Ukazatel důvěry NSA vs. JBA někdy reaguje na blbosti. Například se sníží, když hned nenásledujete osobu, za kterou máte jít. Chvíli se někde zdržíte a už na vás mávají, kde jste a ukazatel jede dolů.

Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
Q - ke zdi.
C nebo 0 (na numpadu) - skrčit se (ve vodě dolů).
Z - kadence střelby.
Klik kolečkem myši - vytasit zbraň.
R - nabít.
1 - zaměřovač zbraně.
2, 3 - noční/ infra vidění.
Myš levá - střelba, hod plechovkou / lahví.
Myš pravá - jiný střelecký režim.
Enter - použít (možnost se indikuje ikonou uprostřed obrazovky).
Shift - skok (ve vodě nahoru).
Ctrl - inventář.
Mezerník - při hackování výběr.
Kolečko myši - rychlost chůze.
W, S, A, D - otevírání zamčených dveří šperhákem.
F1 - úkoly.
F5 - quick save.
F8 - quick load.
X - zapískání.

Mezerník - akce (výběr šipkama).
E - vytáhnout zbraň (rychle pod vodou).
Myš levá - útok nožem (primární střelba).
Myš pravá - omráčení (sekundární střelba).
X - zapískání (pod vodou rozbít led).
3, 4 - noční/ termální vidění.
Enter - výběr e-mailu, funkce vPC.

Cheaty:
Save pozice.


Splinter Cell 5: Conviction

Oficiální stránky: Nejsou.
Výrobce: Ubi Soft Montreal/ Kiev (Francie/ Kanada/ Ukrajina)
Datum vydání: 2010
Hodnocení: 8/10
Žánr: Akční - stealth.
Obchod/ Download: Steam, nebo Ubisoft Connect.
Recenze: Bonusweb, Zing a Tiscali (od čtenáře) a Multiplayer.
Návod: abecedaher.cz a YouTube.
Čeština: Download.
Multiplayer: Ano
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: Steam ani Ubisoft Connect již Windows XP nepodporují.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Steam ani Ubisoft Connect již Windows 7 nepodporují.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK (Hra vám sice bude po spuštění dvakrát tvrdit, že není s vaší verzí OS kompatibilní, ale běží bez problému.)


Recenze:
Další díl, kterému jsem moc nevěřil, protože některé vymoženosti, které byly do hry vloženy se mi zdály poněkud stupidní. Třeba promítání filmečků na zdi, automatická likvidace nepřátel a podobně... Když jsem si hru 8 let po vydání přecejenom koupil a zahrál, tak se mi ale dost zalíbila. Většina misí je totiž opět o klasickém plížení ve stínech a likvidace nepřátel. Ano, můžete hrát i jako Rambo, ale zábavnější je likvidovat jednoho strážného po druhém potichoučku. Příběh probíhá, jako vyprávění nějakého zadrženého chlápka, který tvrdí, že Sam i jeho šéf Lambert jsou mrtví. Third Echelon je v rukou teroristů, kteří se chtějí zmocnit EMP zbraní a zabít prezidentku. Sam, jemuž zabili ženu a dceru, jedná tedy sám na vlastní pěst. Nějaké přátele, kteří mu pomohou, ale přecejenom najde. Především to bude agentka Grimm, která ho bude celou hru instruovat. V příběhu dojde i k několika překvapivým zvratům, takže hodně věcí bude jinak, než to zpočátku vypadá. :) Ve hře se podíváme na Maltu, USA, v retro flashbacku do Iráku a všechny další mise už se odehrávají jen v USA. Závěrečná lokace je samotný Bílý dům. V lokacích můžete i lézt po trubkách na stropě, likvidovat odtud nepřátele pistolí, nebo jim skočit na hlavu. Někde lze třeba i vyskočit z okna a ručkovat po římse k jinému oknu a elegantně tak nepřátelům vpadnout do zad. Indikace, že je Sam ve stínu je řešena černobílým obrazem, takže když vidíte barevně, tak si musíte dát bacha, aby vás nepřátelé nezahlédli. Stín můžete získat i vypínáním, nebo rozstřelováním světel. Pokud světlo vypnete vypínačem, tak ho někteří strážní přijdou zase zapnout a vy je takhle nalákáte. Sam může i nahlížet pod dveře zrcátkem a obhlídnout tak situaci, než dveřmi projde. Pokaždé, když zlikvidujete nepřítele tichým způsobem, tak dostanete jako odměnu bonus, kdy můžete označit více nepřátel a Sam je pak automaticky sejme. Zdraví se nijak graficky neindikuje a při zranění jen slyšíte tlukot svého srdce. Na nejlehčí obtížnost pak stačí se někde zašít a zdraví se automaticky doplní. Kromě hlavního příběhu je možné hrát v singleplayeru i režim "Tajná operace", kde jsou módy z multiplayeru: Lovec (6 map), Poslední odpor (7 map) a infiltrace (6 map). Map se zdá sice málo, ale mají několik úrovní a po dokončení jedné části se přesouváte do další a další. Když v módu "Lovec" způsobíte poplach, tak se nepřátelům objeví posily. Na některých místech jsou i automatické kulometné hnízda, která ovšem můžete ovládat, pokud se dostanete k jejich ovladači. Dobrá sranda. :) Mód nabízí absolutní svobodu v možnostech splnění mise, takže vás neotravují zbytečné filmečky, příkazy přes vysílačku a podobně, jako v hlavní kampani. Prostě si jdete podle svého.
Multiplayer:
Dnes lze hrát po místní síti LAN, nebo po internetu pomocí funkce pozvat přítele. Vyhledávač her mi už v roce 2018 žádné hry nenacházel. Herních režimů je 5: Coop - nejedná se o kooperaci v hlavní kampani hry, ale v takových 4 minikampaních, které mají celkem 15 misí. Dalším režimem je "Lovec" - máte za úkol zlikvidovat všechny nepřátele všemi prostředky. Poslední odpor - musíte ubránit EMP proti vlnám nepřátel. Konfrontace - proti soupeři a vlnám nepřátel. Posledním režimem je "Infiltrace" - musíte zlikvidovat všechny nepřátele bez odhalení. Ve všech režimech je k dispozici až 7 map.
Plusy:
Hezká grafika. Opět zábavné plížení ve stínech a tichá likvidace hlídkujících stráží. Zbraně si můžete v bednách, které se v lokacích někdy objevují upgradovat a doplňovat si v nich munici. Skvělý režim "Tajná Operace", kde se můžete krásně vyblbnout.
Mínusy:
Nelze volně ukládat. Hra se ukládá sama na checkpointech, naštěstí celkem často. Když si hru pořídíte na Steamu, tak vás to stejně hodí do Uplay. Zmateně vyprávěný děj. Například jsem nepochopil, co to ten chlápek, který děj jakože vypráví pořád vykládá za blbosti. Některé filmečky a úkoly se promítají na zdech v lokaci - kdo tohle vymyslel? :/ Několikrát se mi stalo, že když jsem přešel přes pistoli, která zbyla po nepříteli na zemi, tak ji Sam automaticky sebral a odhodil při tom svou pistoli s tlumičem. Kvůli nábojům to být nemohlo, protože munice do pistolí je neomezená (jednoduchá obtížnost).

Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
Shift - běh.
Ctrl - skrčit.
Levé tlačítko myši - střelba.
Klik kolečkem myši - míření.
R - nabít.
1, 2, ... - výběr zbraně (přidržení - schovat zbraň).
Mezerník - akce, přeskočení z krytu do krytu.
C - tiché zabití.
Kolečko myši - výběr granátu.
F - hod vybraným granátem.
TAB - úkoly (úkoly se vám i ukazují napsané obrovským písmem přímo na budovách, jako pro blbečky).
Q + označení levým tlačítkem myši - označení cílů pro automatickou likvidaci.
E - start automatické likvidace.
Z - brýle odhalující lasery a nepřátele za zdmi (až je v příběhu získáte).

Cheaty:
Cheat Engine:
Je třeba nejdříve Cheat Engine nastavit:
Edit/Settings/Debugger options/Use VEH debugger
Lze editovat munici ve zbraních. Najde to asi 6 položek, tak editujte (zmrazte) všech 6. Ve hře se vám ale ukazuje o jednu méně (asi se jedná ještě o náboj přímo v komoře), ale neubývají. Pozor ale na to, že na konci každé mise hra padá, protože se jí tenhle zásah nelíbí. Ale stačí hru znovu spustit a pokračujete dál. Dále můžete editovat třeba body, které se používají k vylepšování zbraní.
Zdraví se mi hacknout nepodařilo (nikde se neukazuje), takže musíte použít nějaký cheater. Mě fungoval třeba tento: download.

Save pozice.
Lokace sejvů je následující:
C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Ubisoft Game Launcher\savegames\0c4aea82-6a19-47b8-9304-78dd7529777b\2
Sejvy se ale ukládají i do cloudu na Ubisoft Connect, takže i když je vymažete, tak je ve hře pořád budete mít.
Splinter Cell 6: Blacklist

Oficiální stránky
Výrobce: Ubi Soft Toronto (Francie/ Kanada)
Datum vydání: 2013
Hodnocení: 6/10
Žánr: Akční - stealth.
Obchod/ Download: Steam, nebo Ubisoft Connect.
Recenze: Tiscali Games, Zing a Bonusweb (Xbox360)
Návod: YouTube.
Čeština: Ano (Titulky).
Multiplayer: Ano.
Editor: Ne.
Kompatibilita s Windows XP: Steam ani Ubisoft Connect již Windows XP nepodporují.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Steam ani Ubisoft Connect již Windows 7 nepodporují.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


Recenze:
Nové dobrodružství Sama Fischera, možná o chlup lepší, než to minulé (kteréžto jsem nehrál). Příběh je dost kýčovitý. Teroristi vyhrožují USA, že budou po světě páchat neplechu a americká prezidentka prostě povolá Sama Fishera... V kampani, která má 11 misí se podíváme se do: Libye, Iráku, Íránu, USA, Paraguaye, Británie, na Guantanámo a do Mexického zálivu. Plnit je možné i vedlejší mise, kterých je 12. Jsou rozmístěny různě po celém světě a lze je hrát i jako coop multiplayer. Za splněné úkoly dostáváte peníze, které lze investovat do lepšího vybavení (např. lepší radar, atd...). Sam je opět pohybově velmi nadaný - skáče a šplná, jako za mlada. :) Hrát jde tichým způsobem, bez jediné mrtvoly, nebo akčněji.
Multiplayer: Opět jsou přítomny módy: Spies vs. Mercs (špióni vs. žoldáci) a zmiňované Coop mise.
Plusy:
Některé mise se celkem dají hrát tichým způsobem.
Mínusy:
Automatické sejmutí předem označených nepřátel, kteréžto sice nemusíte používat, ale je to prostě ptákovina. Při zvolení bojového postupu někdy dost překáží pohled třetí osoby (Samova hlava) ve výhledu. Rovněž vám bude stejně překážet i ta pitomá silueta, která zobrazuje, kde nepřátelé viděli Sama naposledy. Pěkně pitomé zásahové body. Nepřítele prokazatelně klidně 3x střelím do hlavy a on se pokaždé jen otřepe a střílí dál. Jak to má člověk uhrát? Když si dám tu práci a zamířím nepříteli na hlavu, tak mám být odměněn tím, že jde okamžitě k zemi a můžu se věnovat ostatním nepřátelům. Takhle musí člověk udolávat každého nepřítele dlouhé vteřiny, během kterých se do něj pustí dalších 5 nepřátel. To jako sorry, ale to se nedá hrát! Nedá se ukládat. Hra se sama ukládá na checkpointech i když celkem dobře (nevrací vás to moc daleko), ale pomalý tichý postup by si člověk potřeboval někdy ukládat sám. Zřejmě největší mínus hry je ale to, že hra se sice ukládá do cloudu, ale při příští instalaci je veškerý postup ztracen a začínáte odznovu!!! To je tedy podraz, jako prase. K čemu to ukládání do cloudu vlastně je???!!! Když použijete sejvy z internetu, tak jsou navíc nefunkční! V posledních misích kampaně a snad všech samostatných misích jsou používány otravné prolejzačky pohyblivými lasery. Uplay stahuje updaty po jednom. Nejdřív jsem myslel, že se patcher spouští nějakým omylem po každém spuštění hry, ale pak jsem si všiml, že nejprve stáhl a nainstaloval patch v1.00.1, pak v1.01, následně při třetím spuštění v1.02 a při dalším ještě v1.03. Celkově jsem byl dost na vážkách, jestli hru z mého seznamu nevyškrtnout úplně. Nakonec jsem se rozhodl ji tu prozatím nechat s nižším hodnocením, ale další díl si už nekoupím. :(

DLC:
High Power Pack - 5 nových zbraní: Pistole USP45 (SP + MP Špioni), Útočná puška G36C (SP + MP Žoldáci), MP5-10 (SP + MP Špioni), Brokovnice ACS-12 (SP + MP Žoldáci) a PP-19 (SP + MP Špioni).
Homeland - Single Player a Coop Mapy: Dead Coast a Billionaire's Yacht. 4 předměty ve výbavě, 4 obleky a 1 zbraň.

Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
Levé tlačítko myši - útok.
Posun kolečkem myši - změna zbraně.
Klik kolečkem myši - použití vybavení.
Q - krýt se za překážku.
Mezerník - skok, šplhání, přesun mezy kryty, použít.
E - tiše zlikvidovat.
Tab - výběr vybavení.
Shift - běh (při doběhnutí ke dveřím - jejich vykopnutí :))

Cheaty:
2x Cheat table pro Cheat Engine.

Save pozice.