Sinking Island

Oficiální stránky: Nejsou.
Výrobce: White Birds Productions (Francie)
Datum vydání: 2007
Hodnocení: 8/10
Žánr: Adventura - Point and Click.
Obchod/ Download: Fireflower Games (bez ochrany DRM - něco jako GoG), GoG, ZOOM, nebo Steam.
Recenze: Tiscali Games a Bonusweb.
Návod: Abecedaher.cz.

YouTube - CZ verze.
Čeština: Download (Jedná se o oficiální češtinu, která byla u CD verze hry prodávané u nás - bohužel se už nedá nikde sehnat. A i kdybyste ji sehnali, tak jsou u ní problémy s protipirátskou ochranou, která už nefunguje a hru tedy nejde spustit.)
Multiplayer: Ne
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: GoG a Fireflower: OK

Steam: Steam již Windows XP nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): GoG a Fireflower: OK

Steam: Steam již Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OKRecenze:

Adentura od Benoita Sokala - autora Syberie. Tentokrát jde o detektivku, kde máte odhalit vraha miliardáře Waltera Jonese na jeho ostrově na Maledivách. Hra se odehrává v roce 2006, vy jste policejní detektiv Jack Norm a přilétáte na ostrov tuhle záhadnou smrt vyšetřit. Na ostrově je postaven přepychový hotel ve tvaru obrovské věže a právě v této věži se většinu hry pohybujete - výtahem, nebo po nouzovém schodišti. Miliardář byl nalezen na pláži pod útesem s rozbitou hlavou. Podezřelých je kolem deseti a každý by mohl být vrahem. Kromě klasických rozhovorů s postavami máte takovou detektivní sadu, která porovnává otisky prstů a ověřuje hypotézy. Musíte do ní vkládat různé důkazy (předměty, otisky prstů, stopy, svědectví jednotlivých postav, atd...), abyste se dobrali pravdy. Abych řekl pravdu, tak jsem se toho obával, že to bude moc složité, ale vše je docela logické. Celá hra se odehrává ve špatném počasí velké bouře, která bičuje ostrov a vytváří tak správně ponurou atmosféru. Ke konci hry se začne ostrov potápět a venek a spodní patra hotelu přestanou být přístupná. Hru je možné hrát, jako klasickou adventuru, nebo na čas, kdy si musíte pohnout, aby vám důkazy nevzala postupující voda.
Plusy:
Grafický styl Benoita Sokala se nezapře a tak je na grafiku radost pohledět.
Výborná detektivka.
Mínusy:
Postavy při rozhovorech vůbec neotvírají pusu. Ve hře je až zbytečně moc obrazovek s minimem aktivních předmětů. Postavy se pořád někde pohybují, takže když si chcete pokecat zrovna s někým konkrétním, tak ho budete celkem dlouho hledat. Jack pokládá všem postavám stále stejné otázky, takže je až otravné je poslouchat u každé postavy stále dokola. :) Ke konci hry se začne objevovat nepříjemný bug, že vám Jack vyběhne ven z obrazovky a už se nevrátí, takže musíte nahrát poslední save. Škoda, předtím hra jela naprosto bez problémů... Režim na čas je myslím ve hře naprosto zbytečný. Pochybuju, že nějaký adventurista bude chtít hrát v časovém presu. Pokud v každé hře před samotným hraním lezete do nastavení a nastavujete si rozlišení a další detaily, tak tady nedávejte zatržítko u monitoru 16:9 - hra je pak neznámo proč ve formátu 4:3 a po krajích máte černé pruhy. Prostě nechte obě zatržítka nezakliknuté a máte ji přes celý monitor. V hlavním menu je položka na přehrávání animací. Po dokončení hry jsou tam ovšem jen dvě animace: úvod a závěr.

Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce.
Dvojklik pravým tlačítkem myši - přeskakování rozhovorů.

Cheaty:
Save pozice.