She Sees Red

Oficiální stránky
Výrobce: Rhinotales (Rusko).
Datum vydání: 2019
Hodnocení: 7/10
Žánr: Adventura - FMV.
Obchod/ Download: GoG, nebo Steam.
Recenze: Czechgamer.com a recenze na Steamu.
Návod: YouTube.
Čeština: Ano - oficiální titulky.
Multiplayer: Ne.
Editor: Ne.
Kompatibilita s Windows XP: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OKRecenze:

Ruský interaktivní film. Příběh se odehrává v jednom ruském nočním klubu (diskotéka/bordel), do kterého vnikne nějaký mladík v kapuci a pozabíjí tam několik bodyguardů. Vzápětí tam vtrhne policistka se svým parťákem, která dostala zprávu, že se v klubu stala vražda a jdou ji vyšetřovat. Hru sledujete ve dvou časových rovinách. S pachatelem provádíte ono vniknutí a vraždy a ve druhé rovině incident vyšetřujete, jako policistka.
Musím říct, že herecké výkony jsou velice dobré. Na postavy mafiánů, kteří klub vlastní (šéf se jmenuje Suhanov/ při přepnutí na ruský dabing Jurij Jevgeněvič) si snad najmuli opravdové ruské mafiány. :) Bojové akční scény jsou také na profesionální úrovni. Hraní hry ovšem spočívá pouze a jedině v rozhodování. V některých chvílích se vám ukážou dvě tlačítka s volbami a vy máte v časovém limitu jednu vybrat. Během časového limitu lze ovšem hru zapauzovat (Esc) a rozhodnutí si rozmyslet. Obraz hry je sice v pauze hodně ztmavený, ale vzhledem k tomu, že jsou tlačítka svítivě bílá, tak se volby dají celkem dobře přečíst.
Na první zahrání jsem viděl 26 filmových scén z 62 (Jen takový tip: všech 62 videí je v adresáři hry v běžném formátu mp4 :) ). Po druhém zahrání, kdy jsem volil opačné volby než předtím, už jsem měl odkrytých 44 videí. nejsou tedy jen dva průchody, ale děj se různě větví a některé scény jsou hodně odlišné. Hra má mít až 5 konců.
Plusy:
Oficiální české titulky. Dabing si můžete vybrat anglický, nebo ruský. Ruský je lepší, protože sedí synchronizace rtů.
Docela slušný příběh.
Kvalitní filmové zpracování a herecké výkony. Dočkáte se i trochy erotiky - viz. obrázek č.3. :)
Mínusy:
Docela krátká hra - první zahrání mi trvalo 35 minut. Ale vzhledem k větvení děje a 5 koncům si to možná budete chtít zahrát několikrát.
Při přepnutí na ruský dabing mi někde vypadávaly české titulky.

Ovládání:
Levé tlačítko myši - klikání na tlačítka rozhodnutí.
Esc - pauza/ menu.

Cheaty:
Všech 62 videí je v adresáři hry ve formátu mp4. V jiné složce Subtitles/czech_english jsou i titulky ve formě srt, ale názvy nějak neodpovídají názvům videí, takže je těžké přiřadit titulky ke konkrétnímu videu.