Sam & Max: Hit the RoadSam & Max: Season 1: Save the World


Sam & Max: Season 2: Beyond Time & SpaceSam & Max: Season 3: The Devil's Playhouse


Sam & Max: Season 3: The Devil's Playhouse: Remastered (PREVIEW)
Sam & Max: Hit the Road

Oficiální stránky: nejsou.
Výrobce: Lucas Arts (USA)
Datum vydání: 1994
Hodnocení: 9/10
Žánr: Adventura - Point and Click.
Obchod/ Download: www.old-cans.com, GoG, nebo Steam.
Recenze: Excalibur 22, Score 2, Level 5/2004 (levné edice), 5/2009 (retro)
Návod: Excalibur 22, Score 3 a abecedaher.cz.

YouTube playlist CZ.
Čeština: abecedaher.cz a novější verze češtiny z prekladyher.eu.
Multiplayer: Ne
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: Verze stažená z internetu - OK (zvuk nutno rozjet pomocí programu VDMSound (i hudba jede)).

U CD verze nejdříve nakopírujte z CDčka na disk celou složku "SAMNMAX" a spusťte DOSBoxem, nebo ve ScummVM. Nejprve "setmuse.exe" a nastavte zvuk, pak "samnmax.exe". S maximalizováním hry na celou obrazovku počkejte raději až po úvodních sekvencích, jinak hra vyhodí zmatené texty po obrazovce a zkolabuje.

GOG: OK
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): U CD verze nejdříve nakopírujte z CDčka na disk celou složku "SAMNMAX" a spusťte DOSBoxem, nebo ve ScummVM. Nejprve "setmuse.exe" a nastavte zvuk, pak "samnmax.exe". S maximalizováním hry na celou obrazovku počkejte raději až po úvodních sekvencích, jinak hra vyhodí zmatené texty po obrazovce a zkolabuje.

GOG: OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): U CD verze nejdříve nakopírujte z CDčka na disk celou složku "SAMNMAX" a spusťte DOSBoxem, nebo ve ScummVM. Nejprve "setmuse.exe" a nastavte zvuk, pak "samnmax.exe". S maximalizováním hry na celou obrazovku počkejte raději až po úvodních sekvencích, jinak hra vyhodí zmatené texty po obrazovce a zkolabuje.

GOG: OK


Recenze:
Další z řady úspěšných klasických adventur z dílen Lucas Arts. Pod vaše myšidlo dostanete dva soukromé detektivy a klasickou adventurní činností (sbírání předmětů a jejich používání + rozhovory s ostatními postavami) budete řešit zapeklitý případ. Tihle dva detektivové však nejsou lidé, ale pes a králík. Hra používá opět skvělý humor a zábava je tedy zaručena!!! Ve hře ovládáte pouze Sama (pes) a Max (králík) chodí všude s vámi. Roztomilé na tom je, že se vás křečovitě nesnaží držet jako klíště, ale chodí po obrazovce a vyvádí různé vylomeniny (hraje si se samootvíracími dveřmi, skáče po posteli apod.). Maxe můžete i používat na různé věci a věřte mi, že je to mnohdy prdel jako prase!!! Stačí například v úvodu použít Maxe na dusící se kočku před domem a to jak z ní Max dostane jistou věc uchopením za krk a strčením ruky do žaludku nebohého kocourka vás dostane do kolen!!! :))) Nebo, když v jisté části potřebujete vyhodit pojistky, tak Sam chytne Maxe, omáchá ho ve vodě a šup s ním do rozvodné skříně. :))) Co se týče příběhu, tak se budete snažit najít Yetiho, který utekl ze zábavního parku. Celé roky byl, jako atrakce, zmražený do kostky ledu, až se do něj zamilovala jedna artistka, s pomocí chrliče ohně jej rozmrazila a utekla s ním. Prostě klasický crazy scénář. :) Ve hře je i pár jednoduchých meziher (mlácení krys vylézajících z děr, přesouvání krokodýlů v jezeře pomocí střílení ryb golfovou holí, ...), které jsou však velmi lehké, neprudí (jako v jiných adventurách) a zábavné (no, ochránci zvířat by asi z některých nadšeni nebyli :) ).
Plusy:
Skvělý humor. Je to klasika... :)
Mínusy:
Na dnešní dobu slabá, ale klasicky roztomilá :) grafika. Odporné zdržování při startu hry s protipirátskou ochranou spočívající v zadání oblečků dvou hlavních protagonistů podle manuálu - ovšem zde je řešení: editujte soubor SAM&MAX.EXE v nějakém hex editoru: vyhledejte řetězec: "74 06 48 48 74" a změňte na: "EB -- -- -- --" a už nikdy se nebude ptát na heslo!!! - jestli tam tuhle kombinaci nenajdete stejně jako já, tak bohužel... :( Hra je docela krátká (návod v 9-ce písmu se vejde na jednu stránku A4) i když občas jsou logické problémy pěkně zapeklité a bez návodu se herní doba pěkně protáhne. Občas trochu problematické naklikávání předmětů - například jistého telekinetika na věži jsem se pokoušel ikonkou na pokec nakliknout snad stokrát a nic, pak se mi to najednou náhodou povedlo. Prostě naklikávací plochy předmětů jsou někdy trochu divné.

Ovládání:
Myš levá - klikání na předměty a postavy.
Myš pravá - změna kurzoru.
F1 - menu (save, load, quit,...)

Cheaty:
Až skončí hra, přečkejte titulky a budete moci hrát malou střílečku s postavami od LucasArts.
Save.Sam & Max: Season 1: Save the World + Remastered

Oficiální stránky Remastered
Výrobce: Telltalegames (USA)
Remastered: Skunkape Games (USA)
Datum vydání: Episode 1: 2006 Episode 2-6: 2007
Remastered: 2020
Hodnocení: 9/10
Žánr: Adventura - Point and Click/ 3D.
Obchod/ Download: GoG, nebo Steam (na obou obchodech se dá koupit už jen Remastered verze, ale původní hra je v ní obsažena zdarma, jako DLC).

Verze s českými titulky: Level 4/2009.
Recenze: E1: Level 11/2006, z Bonuswebu a Tiscali Games, E2: Level 1/2007, E3: Level 2/2007, E4: Level 3/2007, E5: Level 4/2007, E6: Level 5/2007 E2-E6: z Tiscali Games Celková: z Bonuswebu.

Remastered: není.
Návod: abecedaher.cz.

YouTube CZ playlist.
Čeština: Verze s českými titulky se prodávala v našich obchodech a je také na Level DVD 4/2009.

Remastered verze má CZ titulky.
Multiplayer: Ne
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: Původní verze: OK

Remastered: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Původní verze: OK

Remastered: OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): CZ verze: OK

GOG verze: OK

Původní verze z již nefunkčních oficiálních stránek: NE

Remastered: OK


Recenze:
Střeštěná detektivka s detektivy psem a zajícem je zpět!!! Skvělá legrace zaručena!!! :) Není sice přímo od slavné adventurní (poslední dobou jen "Star Wars™©") firmy Lucas Arts, ale podílejí se na ní lidé, jež z této firmy odešli. Ovládat můžete pouze Sama, Max se okolo vás neustále motá a vyvádí různé rošťárny. Jedná se v podstatě o klasickou adventuru (i když 3D) s rozhovory plus sbírání a používání předmětů. Pohyb postaviček ovládáte jednoduše kliknutím myši na místo, kam mají jít, takže žádné ovládání šipkama a-la Broken Sword 3 - 4. Jsou přítomny i různé minihry, kteréžto jsou ale příjemným zpestřením a nejsou moc frustrující a obtížné. Hra vyšla na pokračování po jednotlivých epizodách. Všech šest Epizod lze koupit v celku za sníženou cenu.
Remastered:
V roce 2020 vyšla Remastered edice téhle první sezóny. Má ji na svědomí Skunkape Games, které založil spoluzakladatel původních Telltale Games Dan Conners a další původní tvůrci. Velký skok vpřed zaznamenala samozřejmě grafika. Vylepšené modely postav, nasvícení, vyšší rozlišení, 5 nových hudebních skladeb od Jared Emerson-Johnsona. V elektronických verzích na GoGu a Steamu se dokonce objevily oficiálně i české titulky, které vyšly původně jen na DVD verzi, prodávané u nás. Příjemné také je, že původní hra z roku 2007 je přiložena na GoGu i Steamu ve formě bonusového DLC zdarma.
Bohužel hra vzbudila i poněkud negativní reakce, kvůli drobným změnám v dialozích a přeobsazení dabéra obchodníka Bosca. Původní dabér totiž nebyl černoch a to se dnes nesmí - dabovat černocha bělochem. Změny v dialozích byly samozřejmě na oltář politické korektnosti. :( Počíst si o tom můžete třeba na diskuzích Steamu.
Episode 1: Culture Shock
Naši milí detektivové dostanou v první epizodě zapeklitý případ, týkající se zhypnotizovaných dětských televizních hvězd. Nejdřív ale musí získat telefon, který jim v kanceláři ukradl krysák. :)
Episode 2: Situation Comedy
Z našich hrdinů se budou muset stát televizní hvězdy, aby se mohli dostat jako hosté do talk show Myry Stump, jež drží své diváky ve studiu jako rukojmí. Epizoda obsahuje opět i minihru - honičku v autě. Ne, neděste se! Já ji v pohodě dohrál i bez toho, abych pochopil o co se mám snažit. Jen jsem si tak střílel a po chvíli došlo k tomu k čemu mělo (úkolem je střílet po stranách ujíždějících krysáků tak, abyste je vmanévrovali do otevřeného kanálu uprostřed cesty).
Episode 3: The Mole, the Mob and the Meatball
Naši sympaťáci budou řešit ilegální činnost v Ted. Bearovu zábavním parku a kasinu. V parku se ztratil policejní agent Krtek. Sam s Maxem ho budou muset najít a osvobodit. Ke splnění tohoto úkolu se budou muset stát členy "Hračkářské mafie". Zde si můžete zahrát minihru na automatu střílení krys a indiánský poker, v němž musíte vyhrát nad podvodníkem tak, že jeho podvod obrátíte proti němu.
Episode 4: Abe Lincoln Must Die.
Další epizoda,v níž Max kandiduje na prezidenta USA, jelikož prezident zešílel a spolu se Samem bude ve volebním klání čelit protikandidátovi - oživlé soše prezidenta Lincolna. Nakonec se mu to povede a podíváme se tím pádem do velice zajímavé nové lokace, jíž není nic jiného než samotný Bílý dům. Hra se velice vtipně naváží do současné politické situace v USA (já jako příznivec politiky USA, bych řekl spíše nálady :) ). Nechybí opět klasická minihra - akční jízda autem.
Episode 5: Reality v2.0
Sam s Maxem musí vyřešit celosvětovou počítačovou krizi, jež je způsobena multiplayerovou hrou. Tato hra pohltila hodně lidí včetně Sybily a Bosca a drží je jako rukojmí. Musí tedy do zákeřné hry vniknout pomocí speciálních brýlí a zničit ji. Hru tentokrát tvoří pouze lokace známé ulice, ale lze se v nich pohybovat ve dvou módech - skutečné a virtuální. Virtuální je tvořena křiklavě barevnou pastelovou grafikou - viz. screenshoty. Hra obsahuje mnoho vtipných narážek na internet a hry.
Episode 6: Bright Side of the Moon
Naši oblíbenci se tentokrát vydají až na Měsíc. V této poslední epizodě první série dojde k rozuzlení celého příběhu ze všech předchozích epizod a odhalení hlavního zlosyna. A kdo tady pořád říká něco o tom, že příběhy v jednotlivých epizodách na sebe nenavazují? Bosco si tentokrát hraje na vlastní matku a Sybila je královna Kanady. Jinak můžete Desotem jezdit libovolně z Měsíce na Zemi a zpět. :)
Plusy:
Opět bombastický střeštěný humor. Hezká grafika. Skvělý dabing a stylový jazzový hudební doprovod - ke hře to skvěle sedne. I když poslouchám něco úplně jiného, tak musím říct, že jsem si melodie ze hry broukal celé dny. :) Jiní recenzenti si stěžují na krátkost jednotlivých epizod, ale já bych řekl, že to není tak hrozné. Zvlášť, když si koupíte všech šest epizod a hrajete je (nedíváte se pořád do návodu - některé hádanky jsou dost crazy a nedovedu si představit, že bych na to přišel sám nějak brzo :)), tak je to celkem standartní délka adventury.
Mínusy:
Nelze použít dvojklik na rychlé přecházení mezi lokacemi, nebo posun po obrazovce - dost to zdržuje, když jste trochu netrpěliví. Celkem malý počet lokací, jež se v každé epizodě v podstatě recyklují, i když s menšími obměnami. Ale tohle mi zase tak nevadilo jako jiným recenzentům. Mě to prostředí zase tak monotónně nepřipadalo. Pro ne moc anglicky mluvící hráče je dost problém rozumět co se vlastně povídá, proto doporučuji verzi s českými titulky. Čeština se kupodivu objevila (verzi s českými titulky lze koupit v obchodech, nebo je u Levelu č. 4/2009). Původně jsem myslel, že se neobjeví kvůli neochotě překladatelů ničit anglické vtípky, které se do češtiny obtížně převádějí. Češtinu bohužel vyráběl nějaký ne moc zkušený amatérský překladatel, takže není moc kvalitní. Některé věty jsou dost kostrbaté. Například tlačítko FIRE u odpalovače atomovek je přeloženo jako OHEŇ. :( Sem tam i nějaká hrubka atd... Titulky se občas taky rychle objevují, že než je člověk přelouská, tak už jsou fuč. Taky barva titulků by mohla být světlejší. Na některých tmavých pozadích to je děsný problém přečíst. Anglické epizody se kupují elektronicky. Dema jsou v podstatě plné hry. Stačí jen zadat registrační kód, jenž získáte zaplacením a máte plnou verzi. Ovšem kód se nějak generuje podle hardwaru, takže to pro piráty není tak jednoduché, jen tak si zagooglit kód někde z netu. :) Dokonce je to problém i pro legální uživatele. Asi došlo k nějaké změně během vydávání epizod a můj kód mi demo, co jsem stahoval před půl rokem, odmítlo uznat. Pak jsem všechny epizody stáhnul znovu (byly to už verze v2.0...něco) a tyhle nové verze už se nějak logovaly samy a registrační kód ani nebyl potřeba. Hra je sice prošpikována humorem, ale takovým přiblblým americkým, takže to nemusí zase sednout každému.

Ovládání:
Myš levá - vše.Cheaty:
Save pozice pro původní verzi.

Save pozice pro Remastered verzi.
Sam and Max: Season 2: Beyond Time & Space + Remastered

Oficiální stránky
Výrobce: Telltale Games (USA)

Remastered: Skunkape Games (USA)
Datum vydání: Episode 1: 2007 Episode 2-5: 2008

Remastered: 2021
Hodnocení: 9/10
Žánr: Adventura - Point and Click/ 3D.
Obchod/ Download: GoG, nebo Steam. Už se dá koupit jen Remastered verze, kterážto ale obsahuje jako free DLC původní hru.
Recenze: E1: Level 12/2007 E2: 2/2008 E3: 2/2008 E4: 3/2008 E5: 4/2008

Remaster: není.
Návod: abecedaher.cz.

YouTube.
Čeština: Ne
Multiplayer: Ne
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: Původní verze: OK

Remastered: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Původní verze: OK

Remastered: OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): Verze z již nefunkčních oficiálních stránek: NE

Původní GOG verze: OK

Remastered: OK


Recenze:
Episode 1: Ice Station Santa
A máme tady novou sezónu srandovních dobrodružství soukromých detektivů Sama a Maxe. Čekali jsme, že první epizoda vyjde až o Vánocích a hele, už je tady v listopadu. Tradičně střelený příběh se točí okolo Santa Clause, jenž se zbláznil. Dětem posílá šílené dárky a po všech střílí. Na stopu Santy dovede naše detektivy zuřící megarobot, jež jim chce zdemolovat jejich dům. Je tedy vašim úkolem se tohoto robota zbavit a následně se přesunete na severní pól k příbytku Santy. Hra obsahuje i prakticky zbytečný tutoriál na části první epizody. Novinky oproti první sezóně jsou minimální: lze dvojklikem běhat, měnit rozlišení a zapnout si nápovědu + pár nových postav - toť vše. Přibyla nová stálá lokace na ulici: Stinkyho restaurace, jež byla viditelná již v první epizodě, ale nedalo se tam dostat. Přítomny jsou i dvě minihry. Tradičně v autě, kde máte srážet na ulici se povalující plyšové hračky a boxerský zápas s krysáky.
Episode 2: Moai Better Blues
Sam s Maxem se nejdříve pokusí zachránit Sybil, jež na ulici honí podivný trojúhelník. Jak se ukáže, tak trojúhelník je bermudský a následně do něj všichni naskáčou a ocitnou se na Velikonočních ostrovech. Tam je známé sochy Moai požádají, aby zachránili svět tím, že zabrání erupci místní sopky. Na ostrovech narazíte i na jazzovou legendu Glena Millera, ale v poněkud mladším vydání díky místní fontáně mládí. Sam i s Maxem se z fontány taky napijí a budou z nich děti. :) Opět jsou ve hře dvě mezihry - tentokrát simulátor surfovacího prkna, na kterém máte balancovat s tácem na hlavě a uhýbat vrhaným sklenicím a znovu jízda autem a srážení dudů válejících se po ulici.
Episode 3: Night of The Raving Dead
Město je plné zombií a Samovi s Maxem dokonce jeden zombík ukrade ruku Jessieho Jamese. Jak se ukáže, tak zombie vylézají z hradu v německém Stuttgartu. Po příjezdu na místo zjistí, že to má na svědomí upírský hrabě Jurgen, který ve svém hradu kuje podivné pikle a je tedy na Samovi s Maxem, aby je překazili. Opět je přítomna obligátní minihra - jízda autem a střílení disků po zombiích. Sam s Maxem během hry zemřou a taky se stanou zombiemi. :)
Episode 4: Chariots of the Dogs
Naši sympaťáci budou nyní pátrat po Boscovi, jež záhadně zmizel už ve druhé epizodě. Bosca sice brzo najdou, ale v podobě krávy. Během svého snažení dostat Bosca opět do správné podoby budou mimo jiné používat stroj času, přičemž se setkají i sami se sebou v dětském i důchodovém věku. V této epizodě si prostě řádně užijete řešení různých šílených časových paradoxů. :)
Episode 5: What's New, Beelzebub?
Závěrečná epizoda druhé série, v níž opět dojde k velmi  překvapivému odhalení celé zápletky. Děj navazuje rovnou na konec předchozí epizody. Naši fešáci vypadnou z bermudského trojúhelníku přímo pod svým kanclem v kanálech. V kanálech teče řeka Styx, v níž jezdí vlak do samotného pekla a budou pokračovat v záchraně Bosca. Jak následně zjistí, tak peklo ovládají a za vším zlem, proti kterému v této sezóně stáli, stojí... ehm... to vám nemůžu prozradit. :)
Remastered:
Stejně jako první sezóna, tak i druhá se dočkala remasteru od původních členů Telltale Games, kteří si teď říkají Skunkape Games.
Obligátní vylepšení grafiky, nasvícení, synchronizace rtů, podpora vyšších rozlišení, 8 nových a dalších remasterovaných skladeb soundtracku. Ve hře je zabudována i nápověda, která vás nakopne, když uvíznete. Původní hra je opět součástí hry, jako free DLC.
Bohužel je hra tentokrát bez českých titulků, protože ani na původní hru nikdo žádné neudělal (jen na první sezónu). Bohužel jsou zde opět pochybnosti o zachování politicky nekorektních vtípků a Bosca dabuje stejný dabér, jako v předchozím remasteru (jiný, než u původní hry).
Plusy:
Pěkně šílená hra a řešení problémů jsou dost crazy. :)
Mínusy:
Doufám, že bude také čeština, jako se překvapivě objevila na první sezónu. Žádné grafické ani herní inovace oproti první Session.Ovládání:
Myš levá - vše.Cheaty:
Save pozice pro původní verzi.Sam and Max: Season 3: The Devil's Playhouse

Oficiální stránky
Výrobce: Telltale Games (USA)
Datum vydání: 2010
Hodnocení: 9/10
Žánr: Adventura - Point and Click/ 3D.
Obchod/ Download: GoG (hru momentálně není možné koupit), nebo Steam.
Recenze: E1: Level 5/2010 (+ rozhovor Steve Purcell) E2: Level 6/2010 E3: Level 7/2010 E4: Level 8/2010 E5 + celková: Level 10/2010
Návod: abecedaher.cz.

YouTube.
Čeština: Není
Multiplayer: Ne
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: OK
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): Steam: OK

GOG: OK


Recenze:
Episode 1: The Penal Zone
A je tu!!! Po Tales of Monkey Island nečekaně třetí sezóna dobrodružství našich milých soukromých detektivů. Ve městě přistane obrovské UFO ve tvaru gorilí hlavy. Velitel ufounů, vypadajících samozřejmě jako gorily, generál Skunkape nemá s pozemšťany zrovna dobré úmysly a tak je na Maxovi, jako pořád ještě prezidentovi USA, aby s tím něco udělal. Autoři zvláště zapracovali na grafice a tak hra vypadá podstatně lépe, než dříve. Stačí si vedle sebe dát obrázky stejných lokací a uvidíte ten pokrok. Pastelové barvičky jako z omalovánek jsou fuč a konečně to trochu vypadá! Engine teď umožňuje i pracovat s osvětlením scény. Co se týče humoru, tak na rozjezd je dost dobrý. Bohužel hra převzala z Monkey Islandu i to protivné klávesové ovládání. Klikání myší na věci sice zůstalo, ale pohyb postaviček je buď  šipkami na klávesnici, nebo držením tlačítka myši a táhnutí na požadovanou stranu. Změny doznaly i dialogy, které volíte podle tématu okolo takového kruhu, přičemž ty, které už nejsou užitečné, automaticky mizí, nebo zešediví, takže se nemusíte zbytečně ptát dokola na ty samé věci. Max má teď možnost se uvést do transu a na předměty v něm používat speciální věci. V této první epizodě má jako hračky teleportační telefon (kam zavoláte, tam se přeteleportujete - stačí znát telefonní číslo), kukátko budoucnosti (když ho použijete na předmět, nebo postavu, tak se vám ukáže jakýsi záblesk z budoucnosti co se s předmětem, nebo postavou bude dít), jakási plastelínová hmota(použije se na obrázek něčeho, načež se z ní ten předmět stane), karty a pálka s míčkem, jejíž funkce bude zřejmě odhalena až v nějaké další epizodě. Tyto zajímavé věci jsou výborně zakomponované do hry a dost se s nimi vyblbnete. Ze známých postav ještě potkáte agenta Superballa, krtka, Stinkyho a další...
Episode 2: The Tomb of Sammun-Mak
Opět velmi povedená epizoda. Děj epizody je dost časově nelineární, protože můžete libovolně skákat v čase epizody sem a tam na 4 různé místa. Bude to nutné, neboť pokud s nějakým problémem nehnete v jednom období, tak nějaké věci k vyřešení daného problému budou v jiném a co na tom, že třeba v budoucnosti, že. :) Nebudete hrát ani za Sama a Maxe, ale za Sametha a Maxima, což jsou jejich pradědečkové v roce 1901. Podíváte se nejen do New Yorku, ale taky do Egypta do hrobky faraóna Sammun-Maka. Jelikož je hra situována do jiného období, tak třeba ulice vypadá kapku graficky jinak. Celou epizodu budete v podstatě pátrat po truhle Devil's Toybox obsahující magické hračky. V této epizodě máte jako hračky plechovku od ořechů, do níž se můžete nechat vcucnout, břichomluveckého maňáska, kterého můžete použít na nějakou osobu, nebo věc :) a mluvit za něj a filmový kotouč, kterým se přepnete do současnosti k Samovi a Maxovi, kteří se na Sametha a Maxima dívají na filmu a můžete se tam tedy přepínat do těch 4 časových období přehozením cívky s filmem.
Episode 3: They Stole Max's Brain!
Tahle epizoda začíná poněkud morbidně a smutně. Začíná tam, kde skončila předchozí epizoda, tedy když Sam najde po příchodu ze záchodu svého kamaráda s rozbitou hlavou a bez mozku. Naštvaný a zdrcený Sam vyrazí tedy do ulic hledat vraha. Po prvním aktu (v němž se nedá ukládat) ale hra z tohoto temného děje přejde opět do obvyklých střeštěných situací. Hlavním úkolem je tedy vrátit do Maxova těla jeho mozek. Opět se zde vrací Maxovy hračky z první epizody a to tele-teleporter, plastická hmota a kukátko budoucnosti.
Episode 4: Beyond the Alley of the Dolls
Celý New York je zaplavený zhypnotizovanými klony Sama, kteří se po městě pohybují jen v trenkách a snaží se naši dvojici zabít a získat Maxovy psychické věci. Epizoda hodně posouvá děj a pomalu odkrývá, kdo za tím vším od první epizody stojí. Obsahuje, kromě starých známých pěti i novou šestou Maxovu hračku. Robota ničitele. Ve hře se také ke slovu dostane i Samův browning a Maxova špuntovka. V závěru se opět stane něco, co vás dokonale navnadí na další díl. Chudák Max! :)))
Episode 5: The City That Dares Not Sleep
Závěrečná epizoda, která konečně přinese rozuzlení celého příběhu. A že to bude opět velmi pomotané, na to můžete vzít jed. :) Jinak se ale jedná o celkem průměrnou epizodu nepřinášející žádné nové prvky, ale slušně využívající ty původní. Podíváme se v ní i do zmutovaných vnitřností králíka Maxe. :) Hlavním úkolem je totiž nějak přeměnit MegaMaxe řádícího v ulicích New Yorku zpět v normálního Maxe dříve, než ho armáda v čele s novým presidentem Superballem zlikviduje atomovými zbraněmi.
Plusy:
Skvělý humor. Vylepšená grafika.
Mínusy:
Opravdu !!!NEPOHODLNÉ!!! ovládání Samova pohybu - zlaté klikání myší!!! Sam se pořád o něco zasekne a musíte laborovat, jak to pohybem myši, nebo směrovými šipkami oblézt. Práce kamery je taky někdy dost mizerná. Jdete jedním směrem, kamera se přepne a než si to uvědomíte, že se změnily směry, tak jdete zpět. :(Ovládání:
Myš levá - vše.
Cheaty:
Nemám.