Tom Clancy`s: Rainbow Six
Rainbow Six(2): Rogue Spear
Rainbow Six 3: Raven Shield

Rainbow Six: Take Down: Missions in Korea

Tento díl vyšel pouze v Asii, ale můžete se k němu dostat třeba ve fanouškovské kolekci s ostatními díly Rainbow Six: Black Ops. Zde jsou k němu save pozice k odemčení všech misí.Rainbow Six (4): Lock Down

- Prachsprostá akce, která nemá s předchozími díly plnými plánování a ovládání několika týmů nic společného - nedoporučuji!!! I přes negativní recenze jsem hru koupil a otestoval - to je opravdu ubohá hra. :(
Rainbow Six (5): Vegas
Rainbow Six (6): Vegas 2
Rainbow Six (7): SiegeRainbow Six: Extraction

- Jakýsi samostatně spustitelný (zakoupitelný - nemusíte vlastnit Siege) poddíl Siege (dříve vyvíjený pod názvem Quarantine). Realistika ovšem ustoupila do pozadí a vašimi nepřáteli jsou šílení zmutovaní zombíci - tohle fakt ne!


Tom Clancy's: Rainbow Six

Oficiální stránky: Nejsou.
Výrobce: Red Storm Ent. (USA)
Datum vydání: 1998
Hodnocení: 7/10
Žánr: Taktická týmová akce.
Obchod/ Download: CD, nebo GoG.

Hra je součástí fanouškovské kolekce Rainbow Six: Black Ops - download.
Recenze: Level 9/98, Score 58, z Bonuswebu (+klasika)
Návod: Ne
Čeština: z Bonuswebu
Multiplayer: Ano
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: OK

Eagle Watch:
Pokud se vám při pokusu o spuštění datadisku objeví černá obrazovka a nic víc, tak ve složce hry/data/video smažte všechna *.avi videa. Tedy splash.avi, MPintro.avi a MPendsplash.avi.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): OK

Eagle Watch:
Pokud se vám při pokusu o spuštění datadisku objeví černá obrazovka a nic víc, tak ve složce hry/data/video smažte všechna *.avi videa. Tedy splash.avi, MPintro.avi a MPendsplash.avi.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


Recenze:

Skvělá simulace smyšlené (spisovatelem Tomem Clancym) celosvětové protiteroristické jednotky s názvem Rainbow Six. Tato jednotka bude v blízké budoucnosti vytvořena s cílem zasahovat proti teroristům po celém světě. Nejedná se o bohapustou řež, ale vlastní akci předchází velice podrobný přípravný režim skládající se z přečtení informací o místě akce (co je to za teroristickou skupinu atd...), výběru mužstva/ženstva :), přidělení vybavení (zbraně, předměty) a detailní naplánování celé akce na 2D/3D plánku místa akce. Na tomto plánku zadáte jednotlivým týmům (lze mít až 4 týmy s max 3 lidmi) trasy po kterých mají jít a ve kterých místech mají co dělat (režimy postupu, vyražení dveří, vhození oslepujícího granátu,...). Aby se dala akce jednotlivých týmů lépe časově sesynchronizovat, tak lze použít kódy akce (Alpha, Bravo, Charlie, Delta) na které budou týmy na zadaných místech čekat a vy jakmile je zadáte, tak budou pokračovat dál. Samozřejmě, že se vám hned napoprvé nepodaří vytvořit bezchybný plán a tak budete plán neustále upravovat a zkoušet jak dopadne - čímž se herní čas (i když misí zvláště v datadiscích není mnoho) neúměrně natáhne. V kampani je celkem 16 misí. Zavítáme do: Londýna, Demokratického Konga, na ropnou plošinu do Severního Moře, 3x do Brazílie, Barcelony, na vodní dílo Gabčíkovo-Nagymaros :), 2x do Idaha, Bruselu, Southamptnu, Alexandrie (Virgínie/USA), San Franciska a 2x do Austrálie. Po dohrání mise v kampani si ji můžete libovolně dál procvičovat. Dále si můžete vyzkoušet drobné tréningové mise v režimech: Fire and Movement, Room Clearing, Hostage Rescue a Open Training - každý na 6 až 7 malých mapách.
Multiplayer:
Lze hrát po síti LAN, nebo po internetu. Po internetu se dá hrát ručním zadáním IP adresy, přes Gamespy, nebo i server browserem přímo ve hře. Bohužel už dnes nikdo nehraje. Hrát se dá ve dvou režimech. Prvním je COOP, v němž hrajete v kooperaci 16 misí ze singleplayeru + 7 tréninkových. Druhý režim je Adversarial, v němž je 17 misí. Tento mód obsahuje ještě  6 podrežimů: Double bluff, Double stronghold, Recon/Regroup, Stronghold, Survival a Team survival. O čem jednotlivé módy jsou vám nepovím, protože je nemám s kým otestovat.
Plusy:
Možnost detailního naplánování celé akce je velice zábavné - VARUJI!!! jak pro koho!!! :) Z akce lze přímo ve hře nahrát video a během jeho sledování měnit pohled kamery z očí všech týmů a odhalovat tak například nedostatky v plánu mise - SUPER!!! Možnost přepnout se po své smrti do dalšího člena komanda.
Mínusy:
Nemožnost ukládání během akce. Chtělo by to asi trošku širší chodby v některých domech - ostatní členové vašeho komanda vám totiž zavazejí v průchodu a musíte se s nimi postrkovat. Na dnešní dobu už hooodně mizerná grafika. O tu nevalnou kvalitu by ani tak nešlo, ale ono to i dost ztěžuje orientaci, když jsou všude okolo vás na zdech jednolité chudé textury.


Datadisky:
Eagle Watch
(1999, CD, nebo download, recenze: SCORE 62, Level 2/99): 5 nových misí v kampani: Bajkonor, indický Tádž Mahál - ten velký indický chrám, Londýnský Big Ben, čínské Ztracené město a budova amerického senátu. Po dohrání mise v kampani si ji pak můžete procvičovat. Dále si můžete vyzkoušet několik drobných cvičných misí v různých režimech: Fire and Movement, Room Clearing, Hostage Rescue a Open Training - každý na 6 až 8 malých mapách. Multiplayer lze hrát po síti LAN, nebo po internetu. Po internetu se dá hrát ručním zadáním IP adresy, přes Gamespy, nebo i server browserem přímo ve hře. Bohužel už dnes nikdo nehraje. Režimy jsou stejné jako u původní hry. V COOP lze hrát 5 misí ze singlu a v režimu Adversarial přibylo 6 nových módů: Assassination, Save your base, Scatter assassination, Scatter hunt, Scattered teams a Terrorist Hunt. Dále v módu Adversarial přibylo i 6 nových map (5 ze SP) + každá mapa (včetně 5-ti nových) dostala novou verzi, na které jsou ale jen teroristi navíc, nebo jsou vypuštěni - nevím, nemůžu otestovat. Celkem zajímavé prostředí pro mise. Dnes již dost nemožná grafika, takže i z těch zajímavých lokací nic nemáte. Jen 5 misí.

Ovládání:
MANUÁL.

Esc - menu.
W, S - dopředu,dozadu.
C - přikrčení.
A, D - úkroky stranou.
Myš - otáčení.
Myš levá - střelba.
Page Up, Page Down, Tab - přepínání lidí.

Cheaty:
Enter +:
teamgod - Nesmrtelnost týmu
avatargod - Nesmrtelnost hráče
stumpy - Stumpy Mode
clodhopper - Enlarges Player's Feet and Hands
meganoggin - Mód mega hlav
bignoggin - Velké hlavy
5fingerdiscount - Doplní střelivo
nobrainer - Turns AI Off
silenbutdeadly - Flatulent walking
turnpunchkick - 2D hráči
1-900 - Heavy Breathing
explore - Vítězné podmínky On/Off

debugkeys - potom zmáčknout F10 a:
F12 - Přeskočí level.
F7 nebo F8 - Sebevražda.
F6 - Zvolit pohled.
[Comma], [Period], or [/] - Zvolí výšku.


Save pozice.

Save pozice - Eagle Watch.Rainbow Six(2): Rogue Spear

Oficiální stránky: Nejsou.
Výrobce: Red Storm Ent. (USA)
Datum vydání: 1999
Hodnocení: 8/10
Žánr: Taktická týmová akce.
Obchod/ Download: CD, nebo download.

Hra je součástí fanouškovské kolekce Rainbow Six: Black Ops - download.
Recenze: Score 70, Level 9/99
Návod: Ne
Čeština: 3x z Bonuswebu: Arnie, David NHL a Jansa
Multiplayer: Ano
Editor: Ano
Kompatibilita s Windows XP: OK - Pokud vám hra nebude chtít naběhnout, tak na ni nastavte kompatibilitu s Windows 2000. Pokud ji budete chtít updatovat, tak po zamrznutí updateru zavřete DOSové okno co se vám objevilo na liště a update se úspěšně dokončí.

Případně jsou zde nějaké patche: v2.05, vista fix (no ATI).
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Grafiky AMD/ ATI: Nefunguje. Hra se sice nainstaluje a po spuštění se ukážou videa, ale pak se sesype.

Grafiky GeForce: OK Na grafiky GeForce je zde nějaký fix, ale mě fungovala i bez něj.

Covert Operations:
Encyklopedie terorismu z druhého CD nejde ani nainstalovat, protože se jedná o 16 bitovou aplikaci, kterou Windows 7 už neumí. Zkoušel jsem hru nainstalovat ve Windows XP a do sedmiček překopírovat, ale narazil jsem na problém, že hře chybí instalační zápisy do registrů. Možná by to šlo nějak přepsat z registrů XPček, ale vzhledem ke kvalitě a zastaralosti encyklopedie se s tím myslím nemá cenu párat. :)

U hry jsem neměl problém, ale v případě problémů můžete zkusit tohle:
1. Stáhněte si dgVoodoo 2
2. Extrahujte dgVoodooSetup.exe, D3DImm.dll, a DDraw.dll do složky hry.
3. Spusťte dgVoodooSetup.exe a klikněte na tlačítko ".\" a na tabu DirectX zatrhněte: Fast video memory access.

Urban Operations:
Utohoto datadisku je problém s tím, že pokud kliknete na "OPTIONS" v hlavním menu, tak hra spadne. Nemůžete si tedy nic nastavit (třeba rozlišení, nebo ovládání). Jinak hra běží bez problému.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): U instalací mějte strpení, jejich spuštění trvá celkem dlouho.

1. Stáhněte si WineD3D For Windows.
2. Extrahujte soubory WineD3D do složky hry.
3. Soubor "ddraw.dll" přejmenujte na "ddfuk.dll".
4. Stáhněte si hex editor HxD.
5. Spusťte HxD jako správce (kliknout na něj pravým tlačítkem myši a vybrat "spustit jako správce).
6. Otevřete v něm soubor RogueSpear.exe a dejte Hledat/Nahradit ddraw.dll za ddfuk.dll a uložte.
7. Tento fix umožňuje hraní i v rozlišení 1920x1080.

Covert Operations:
Tohle se mi sice rozchodit nepodařilo, ale po instalaci Urban Operations zjistíte, že můžete Covert Operations hrát přes Urban Operations - v menu totiž máte všechny kampaně. :)

Encyklopedie z druhého CD už nepojede.

Urban Operations:
1. Spusťte HxD jako správce (kliknout na něj pravým tlačítkem myši a vybrat "spustit jako správce).
2. Otevřete v něm soubor UrbanOperations.exe a dejte Hledat/Nahradit ddraw.dll za ddfuk.dll a uložte.

Black Thorn:
1. Spusťte HxD jako správce (kliknout na něj pravým tlačítkem myši a vybrat "spustit jako správce).
2. Otevřete v něm soubor BlackThorn.exe a dejte Hledat/Nahradit ddraw.dll za ddfuk.dll a uložte.


Recenze:
Druhý díl taktické týmové akce. Obsahuje celkem 18 misí dlouhou kampaň, v níž zavítáme do New Yorku, na japonskou loď, do Ománu, Kosova, Bruselu, 2x Gruzie, Londýna, St. Petersburgu, Murmansku, 2x Smolensku, do pražské operní budovy (ne, není to Národní divadlo :)), kde bude jako rukojmí i český prezident :), 2x na Sibiř, do Moskvy, Azerbajdžánu a končit budeme v ukrajinské jaderné elektrárně v Čerkassi. Některé mise jsou i tiché, kde máte třeba napíchnout telefon a beze stopy zmizet. Po splnění každé mise si ji můžete dál libovolně zkoušet v normálním režimu, nebo ve dvou dalších: Terrorist Hunt a Lone Wolf. Dále si můžete na několika malých cvičných mapách vyzkoušet drobné tréninkové mise.
Multiplayer:
Lze hrát po síti LAN, nebo po internetu. Po internetu se dá hrát ručním zadáním IP adresy, přes Gamespy, nebo i server browserem přímo ve hře. Bohužel už dnes nikdo nehraje. Z prvního dílu byly zachovány dva režimy: Adversarial s 21 mapami (+ u každé verze s teroristy) a COOP s 48 mapami (i malé tréninkové).
Plusy:
Mírně vylepšená grafika. Docela dlouhá kampaň. Zajímavé mise.
Mínusy:
I když je oproti jedničce grafika zlepšená, tak je pořád docela chudá.


Datadisky:
Covert Operations
(2000, 2x CD, nebo download, recenze: z Bonuswebu, čeština: z Bonuswebu,): Samostatně spustitelný datadisk k Rogue Spearu (k instalaci nemusíte mít Rogue Spear). 3 mise v nové kampani. Podíváte se do bolivijské džungle, kde havarovalo letadlo, na arktickou základnu obsazenou teroristy a do Severní Dakoty v USA, kde teroristi obsadili odpalovací sila jaderných raket. Po splnění mise v kampani si danou misi můžete dále procvičovat v režimech: Assault, Lone Wolf, Terrorist Hunt, Hostage Rescue, Defend a Recon. V režimech Lone Wolf a Terrorist Hunt lze regulovat počet teroristů od 1 do 50. Dále si můžete vyzkoušet 7 single velmi krátkých cvičných misí v různých prostředích. Hra obsahuje navíc 1CD s encyklopedií boje proti terorismu, v níž si můžete přečíst různé informace o protiteroristickém boji a zkusit si několik vědomostních testů. Bohužel aktuálnost informací je vzhledem k datu vydání v roce 2000, tedy před 11. zářím 2001 trochu mimo. :) Multiplayer lze hrát po síti LAN, nebo po internetu. Po internetu se dá hrát ručním zadáním IP adresy, přes Gamespy, nebo i server browserem přímo ve hře. Bohužel už dnes nikdo nehraje. Opět stejné režimy jako původní hra: Adversarial - 9 map, COOP 3 + 3 tréningové mapy. Režim COOP má nově podrežimy: Assault, Terrorist hunt, Hostage rescue, Defend a Recon. Celkem zajímavé 3 mise. Málo misí - jen tři!!! Encyklopedie má trochu natvrdlé ovládání.

Urban Operations (2000, CD, nebo download, recenze: Level 5/2000, návod: abecedaher): Datadisk obsahující kampaň o 5 misích odehrávajících se v Istanbulu, londýnském metru, Benátkách, Mexiko City a Hong-Kongu. Dále si můžete zkusit 5 přepracovaných nejúspěšnějších misí z minulých dílů (2x Brazílie, Idaho, San Francisko a Alexandrie (Virginie/USA) a jako vždycky několik drobných cvičných misí v různých módech. Mise z kampaně i přepracované klasické mise si po dohrání v kampani můžete procvičit v normálním módu, nebo 6 dalších: Assault, Lone Wolf, Terrorist Hunt, Hostage Rescue, Defend a Recon. V režimech Lone Wolf a Terrorist Hunt lze nastavit počet teroristů od 1 do 30. Multiplayer lze hrát po síti LAN, nebo po internetu. Po internetu se dá hrát ručním zadáním IP adresy, přes Gamespy, nebo i server browserem přímo ve hře. Bohužel dnes už nikdo nehraje. Režimy jsou stejné, jako u původní hry: Adversarial 40 map a COOP 5 nových + 8 z původní hry a 1 klasická. Pořád stejně zábavné jako původní hra. Prakticky žádné vylepšení grafiky, jen 5 misí. Celkem slabé mise.

Black Thorn (2001, CD, nebo download, recenze: z Bonuswebu,): Datadisk s kampaní o 9 misích. Tentokrát zavítáme do: Venezuely (Caracasu), Tunisu, Džibutska, Nigérie, Thajska, Nizozemí, Keni (Mombasa), Itálie (Milána) a Athén. Po dohrání misí v kampani si je můžete opět vyzkoušet v režimech: Assault, Lone Wolf, Terrorist Hunt, Hostage Rescue, Defend a Recon. Lone Wolf a Terrorist Hunt umožňují regulovat počet teroristů od 1 do 50. Drobných cvičných misí je tentokrát jen 6 a pouze v režimu osvobozování rukojmích. Multiplayer lze hrát po síti LAN, nebo po internetu. Po internetu se dá hrát ručním zadáním IP adresy, přes Gamespy, server browserem přímo ve hře, nebo nově přibyla i možnost hrát na ubi.com. Tam jsem v době testování dokonce narazil na jednu rozehranou hru. SLÁVA!!! :) Herní režimy jsou stejné jako u předchozích počinů, jen v režimu Adversarial přibyl nový režim "Lone Wolf". Adversarial má 15 map a COOP také 15. Na datadisk celkem dost (9) misí. Opět žádný pokrok v grafice.
Mody Rogue Spear:
EATF (European Anti-Terrorist Forces) mod CZ (Pro hru: Rainbow Six 2: Rogue Spear v2.05) (z Bobnuswebu): Předělávka hry na 3D akci v češtině. Jsou tam noví členové týmu (super holky :) ), zbraně, zrušeno automatické zaměřování, atd...

Mody Urban Operations:
EATF-CE Mod - z Bonuswebu - Obdoba stejného modu na Rogue Spear.Rainbow Six: Black Ops (samospustitelná hra na kterou nemusíte vlastnit žádnou hru ze série):
Download, ve Windows 10 budete muset hru upravit stejným způsobem, jako Rogue Spear (viz. tabulka výše).
Toto je mod, který dává dohromady celou sérii Rainbow Six až po Rogue Spear a jeho datadisky + i Rainbow Six: TakeDown - Missions in Korea, což bylo vydáno pouze v Asii. Vše běží na nejnovější verzi enginu a všechny mise jsou odemčeny. Obsahuje také všechny zbraně, včetně těch, které používají teroristi. Plus další různá vylepšení.

Cheaty:
Save pozice.

Enter+

DRAWPLAN - mapa nakreslí plán.
TEAMSHADOW - neviditelnost týmu.
THESHADOWKNOWS - druhá verze neviditelnosti.
DEBUGKEYS - aktivace debugovacích kláves.
SILENTBUTDEADLY - prdící mód.
MONOCLE - monoklový mód.
MEGANUGGIN - mód mega hlav.
BIGNUGGIN - mód velkých hlav.
(možná místo u-o)
5 FINGERDISCOUNT - doplnění inventáře.
EXPLORE - podmínky k vítězství.
NOBRAINER - využití mozku.
STUMPY - podsaditý mód.
TEAMGOD - nesmrtelnost pro tým.
AVATARGOD - váš nesmrtelný mód.

Zvětšení zásahového týmu:
Vyberte si vojáka, stiskněte Enter a vběhněte do místnosti s teroristy a napište gunsalldownmen. Všichni teroristi se stanou součástí vaší skupiny!

za překlad těchto čítů neručím :-) :

fastactionresponseteam - prdí ale nezabíjí.
turnpunchkick - strana rolovat mód.
1-900 - velký nádech (síla).
clodhopper - trdlo mód.
normalcolors - na mapě normální barvy.
panickedcolors - na mapě šílené barvy.
roestatecolors - ROE barvy.
roespeedcolors - ROE rychlé barvy.
combatstatecolors - bojový stav barvy.
behaviorcolors - chování barev.
psychstatecolors - psychologický stav barev.
threatawarenesscolors - vědomí hrozby barvy.
awarenessstatecolors - vědomé barvy.
alertnessstatecolors - ostražité barvy.
aiplancolors - mapa vykreslí AI plan barva.
levelmaps - mapa nakreslí mapu levelu.
testplan - mapa nakreslí test plánu.
pathpointlinks - mapa nakreslí označené body.
coverpoints - krycí body nakreslí.
pathpoints - cestovní body nakreslí.
objectwalls - mapa nakreslí zdi.
obstaclewalls - mapa nakreslí překážky.
turnpunchkick - 2D hráči.
death - sebevražda.
wound - dostat zranění jako výstřel.
wounddeath - ?
Covert Operations:
Save pozice
.

Urban Operations:
Save pozice.Rainbow Six 3: Raven Shield

Oficiální stránky: Nejsou.
Výrobce: Red Storm Ent. (USA)
Datum vydání: 2003
Hodnocení: 8/10
Žánr: Taktická týmová akce.
Obchod/ Download: Steam.
Recenze: Level 4/2003, z Tiscali Games (+ CZ verze) a z Bonuswebu (i na českou verzi).

Přehled všech vydání série Level 3/2003 (diskmagy).
Návod: Ne
Čeština: České titulky (vypreparované z CD verze) na anglickou verzi třeba ze Steamu.
Multiplayer: Ano
Editor: Ano
Kompatibilita s Windows XP: OK

Iron Wrath:
OK (Pozor ovšem pokud máte českou verzi hry, tak nestahujte anglickou UK, ale US verzi hry, jinak vás instalace odpálkuje s tím, že není na vaší jazykovou verzi!!! Respektive ona vás odpálkuje i ta US verze, ale tu je možné obalamutit tím, že ve složce "Raven Shield/System" najdete soubor "RavenShield.ini" a otevřete jej v poznámkovém bloku. Položku "Language=cze" změníte na "Language=int" a soubor uložte. Pak už instalace Iron Wrathu proběhne bez problému. Po instalaci zase tuhle položku změňte zpět na "cze", jinak budete mít hru v angličtině.)

U Steam verze je zase nutné ve složce "Support" přejmenovat složku: "English_UK" na English_US", pokud máte tu US verzi. Pak je ještě možná nutné spustit tenhle reg soubor: rvs_xp.reg.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): OK

Iron Wrath:
OK (Pozor ovšem pokud máte českou verzi hry, tak nestahujte anglickou UK, ale US verzi hry, jinak vás instalace odpálkuje s tím, že není na vaší jazykovou verzi!!! Respektive ona vás odpálkuje i ta US verze, ale tu je možné obalamutit tím, že ve složce "Raven Shield/System" najdete soubor "RavenShield.ini" a otevřete jej v poznámkovém bloku. Položku "Language=cze" změníte na "Language=int" a soubor uložte. Pak už instalace Iron Wrathu proběhne bez problému. Po instalaci zase tuhle položku změňte zpět na "cze", jinak budete mít hru v angličtině.)

U Steam verze je zase nutné ve složce "Support" přejmenovat složku: "English_UK" na English_US", pokud máte tu US verzi. Pak je ještě možná nutné spustit tenhle reg soubor: rvs.reg.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK (Kdyby byl problém s blikáním obrazu, tak stáhněte tohle a nakopírujte do složky system v adresáři hry.)

Iron Wrath: OK
(Pozor ovšem pokud máte českou verzi hry, tak nestahujte anglickou UK, ale US verzi hry, jinak vás instalace odpálkuje s tím, že není na vaší jazykovou verzi!!! Respektive ona vás odpálkuje i ta US verze, ale tu je možné obalamutit tím, že ve složce "Raven Shield/System" najdete soubor "RavenShield.ini" a otevřete jej v poznámkovém bloku. Položku "Language=cze" změníte na "Language=int" a soubor uložte. Pak už instalace Iron Wrathu proběhne bez problému. Po instalaci zase tuhle položku změňte zpět na "cze", jinak budete mít hru v angličtině.)

U Steam verze je zase nutné ve složce "Support" přejmenovat složku: "English_UK" na English_US", pokud máte tu US verzi.


Recenze:
Další díl revoluční taktické akce. Opět pojednává o boji proti teroristům, kteří mají tentokrát kořeny až ve fašistech a obsahuje řadu vylepšení v ovládání hry. Čeká na vás 15 misí v kampani, v níž se podíváte do: Venezuely, 2x do Švýcarska, Norska, 4x na Kajmanské Ostrovy, 3x do Argentiny, 3x do Brazílie a Londýna. Všechny kampaňové i 6 multiplayerových map si pak můžete jako vždy zahrát znovu nebo v režimech: "Hostage Rescue" - záchrana rukojmích, "Terrorist Hunt" - hon na teroristy (žádné jiné úkoly, jen povraždit všechny teroristy), nebo "Lone Wolf" - hrajete pouze s jedním vojákem a musíte se dostat do cíle živí (také žádné jiné úkoly). Ve všech těchto režimech je možné nastavit počet teroristů od 5 do 35. Samozřejmě nechybí i 9 drobných tréninkových misí, kde se naučíte ovládání a zastřílíte do terčů apod..
Multiplayer:
Jde hrát po LAN síti, propojením IP, nebo po internetu prostřednictvím Ubi.com. V režimu "Soupeření" jsou módy: rukojmí, přežití, týmové přežití, bomba a pilot a jde hrát na všech 15 mapách z kampaně + 6 multiplayerových. Ve druhém režimu Coop jsou módy: mise, lov teroristů a záchrana rukojmích a hraje se taky na 15 + 6 mapách. Ještě dnes se hra celkem hraje, jen si musíte ručně stáhnout a nainstalovat PunkBuster software na blokování cheatů, aby vás to pustilo do hry. Některé mapy jsou dost tmavé a nepřehledné (např. sklady s bednami apod.), ale dají se najít i pěkné denní kousky. Nejoblíbenější je coop režim i když je dost těžký, protože po vašem zabití už jen sledujete počínání ostatních. Účastnil jsem se mnoha her, během kterých se nám nedařilo vyhrát a stejně se pořád dokola hrálo a hrálo, zkoušely se různé strategie, ale byly k ničemu. :)
Plusy:
Vylepšené ovládání - pomocí jednoduchého zamíření vašeho pohledu například na dveře či žebřík a zmáčknutím mezerníku řeknete svým týmovým kolegům aby otevřeli dveře či vylezli nahoru apod.. Vylepšení se dočkáte i v plánovací mapě, kde si můžete zapnout 3D výhled z aktuálně nakliknutého waipointu a máte tedy dokonalý přehled o tom, kde se vlastně zrovna nacházíte a nedostává na frak vaše prostorová představivost v té spleti 2D čárek představující spletitě zamotané chodby. Možnost přepnutí do 3D výhledu bylo i u minulých dílů, ale to bylo celkové a tak nějak nemožně udělané, že vám to moc nepomohlo. Velmi zajímavé vychytávky v cheatech... :).
Mínusy:
Umělá inteligence nepřátel je na velmi slabé úrovni a několikrát se mi stalo, že nepřítel nereagoval na zastřelení svého kámoše pár metrů od něj. Zajímavé ovšem je, že jinak jsou nepřátelé až moc bystrozrací a jakmile vystrčíte někde nos, tak na vás začne nepřítel pálit z tak nemožného špatně viditelného místa, ze kterého by vás ve skutečnosti jen stěží zpozoroval. V průběhu akce opět chybí možnost uložení, nebo alespoň změny taktického plánu. Grafika sice běží na Unreal 2 enginu, ale mi zas až tak moc super nepřipadala. I když je rozhodně o dost lepší, než v předchozích dílech.


Datadisky:
Athena Sword
(2004, Steam, recenze: Level 4/2004, z Tiscali Games a z Bonuswebu, čeština: české titulky (vypreparované z CD verze) na anglickou verzi třeba ze Steamu.): Datadisk k pokračování slavné taktické série z pera Toma Clancyho. Má 8 misí v kampani, které nás zavedou do Itálie (4 mise), Řecka (1 mise), Monaka (2 mise) a Chorvatska (1 mise).  Dále datadisk obsahuje 3 jednotlivé mise (předělávky starých klasik z minulých dílů) a 7 nových zbraní. Po dohrání mise v kampani je možné ji znovu zahrát taky navíc v novém režimu "Odpočítávat", v němž máte na splnění úkolu jen určitý čas. Ve znovuzahrání misí je možné hrát i multiplayerové mapy (celkem 14). Multiplayer Jde hrát po místní LAN síti, propojením IP, nebo po internetu prostřednictvím Ubi.com. V módu "Soupeření" přibyly režimy: lov teroristů soupeření, rozptýlený lov soupeření, zajmout nepřítele soupeře a kamikadze. V módu Coop jsou stejné možnosti jako u původní hry. Oba módy je možné hrát na 23 mapách z kampaně, 3 klasických z minulých dílů a 14 multiplayerových. Na serveru jsem v době testování narazil na hru jen občas. Většinou se hraje stejně jako v původní hře coop režim. Sice nepřináší žádné novinky a vše se hraje stejně jako původní hra, ale hraje se to celkem dobře. Pokud vás nebude bavit občas zavedený časový limit nebo něco podobného, tak si pak můžete klasicky zahrát misi znovu jen jako vybíjenou teroristů, nebo osamělého vlka. Grafika vypadá občas nějak umělohmotně. Umělá inteligence tradičně žádné změny. I když po vás občas nepřítel střílí na velkou vzdálenost a není vidět, tak ho jindy načapáte otočeného zády.

Iron Wrath (2005, www.fileplanet.com/promotions/ironwrath (cca 1 GB), recenze: Level 11/2005, čeština: ne (Pokud máte českou verzi Rainbow Six, tak bude v češtině ovládací rozhraní a podobně, jen úkoly misí budou anglicky.): Neoficiální datadisk k pokračování slavné taktické série z pera Toma Clancyho, kterýžto zaujme hlavně tím, že je zcela zdarma. Nutno ovšem dodat, že má cca 1GB, takže jeho stažení není nic pro majitele pomalého připojení. Kampaň má 7 misí + 3 mise jednotlivé (předělané klasiky z minulých dílů) a odehrává se ve východní Evropě (Bulharsko 2, Polsko 1, Rumunsko 1, Ukrajina 2 a poslední mise v Rusku). Mise je možné opět opakovat ve známých režimech. Bohužel MP již není podporován. Při prvním vstupu, nebo vytváření nějaké hry musíte zadat CD-Key, ale i když nějaký máte (měl by se někde ukázat, nebo vám být zaslán e-mailem při stažení), tak vám ho hra nevezme. Tím pádem nelze založit hru a tedy v podstatě vůbec hrát. Jediným řešením je, že někdo zkonvertuje mapy z datadisku, aby šly hrát v MP Raven Shieldu, nebo Aheně Sword. Jinak by se měl MP dát hrát po místní LAN síti, propojením IP, nebo po internetu prostřednictvím Ubi.com. V módu "Soupeření" přibyly nové režimy: Limited Seats, Free Backup, Gas Alert, Intruder a Virus Upload. Jinak jsou možnosti prakticky stejné jako u předchozích dílů. Datadisk neobsahuje ani žádné nové MP mapy. Přidává tedy jen SP mapy. Je to ZDARMA! ZDARMA! ZDARMA! :) Mezi misemi jsou i skvělé filmečky, což je u neoficiálního datadisku docela rarita. Původně jsem se na tento datadisk chtěl vykvákat, protože stažení ze serveru je možné pouze pomocí speciálního download manažeru, který si musíte nainstalovat. Pak jsem se přece jen odhodlal a zjistil, že instalace se zdá být bez problému a server Fileplanet nabízí taky mnoho zajímavých věcí, jako jsou updaty do her a podobně, takže se to vyplatí. Pokud nemáte placené členství, tak si ještě většinou musíte před stahováním počkat asi 11 minut. A přerušení stahování? Funguje, ale tuším jenom do 24 hodin. Na mé lince s asi 1.5 Mbit/s to bylo asi za 3 hodinky myslím... :) Pozor ovšem pokud máte českou verzi hry, tak nestahujte anglickou UK, ale US verzi hry, jinak vás instalace odpálkuje s tím, že není na vaší jazykovou verzi!!! Respektive ona vás odpálkuje i ta US verze, ale tu je možné obalamutit tím, že ve složce "Raven Shield/System" najdete soubor "RavenShield.ini" a otevřete jej v poznámkovém bloku. Položku "Language=cze" změníte na "Language=int" a soubor uložte. Pak už instalace Iron Wrathu proběhne bez problému. Po instalaci zase tuhle položku změňte zpět na "cze", jinak budete mít hru v angličtině.

SWAT5 Map Pack v3.0 (download): Neoficiální balík map.Cheaty:
Vyvolejte konzoli klávesou: ~ a napište:

behindview <0 or 1> - změna pohledu.
unlock all - odemčení všech levelů.
ghost - létání.
walk - zrušení létání.
fullammo - doplnění munice.
demorec <filename> - nahrávání dema ze hry.
stopdemo - zastavení nahrávání dema.
demoplay <filename> - přehrávání dema.
god - nesmrtelnost.
godteam - nesmrtelnost týmu.
godterro - nesmrtelnost teroristů.
godhostage 1 - nesmrtelnost rukojmích.
godhostage 2 - nesmrtelnost rukojmích vypnuto.
godall - zapnutí všech nesmrtelností.
toggleunlimitedpractice - Mission objectives are updated; game never ends.
togglecollision - Walk through other actors.
togglethreatinfo - View threat information.
neutralizeterro - zabití všech teroristů.
disarmbombs - zneškodnění všech bomb.
deactivateiodevice - deaktivace ostatních věcí (telefon, laptop,...)
rescutehostage - záchrana všech rukojmích.
disablemorality - Disable morality rules.
callterro - všichni teroristi běží k vám.
playerinvisible - neviditelnost hráče.
tsurrender - všichni teroristé v dosahu se vám vzdávají.
tsprayfire - teroristé divoce střílí, když vás uvidí.
taimedfire - teroristé se otočí k vám a střílí.
trunaway - teroristé před vámi utíkají.
tnothreat - teroristé se vrátí na své místo.
rendspot - všechny teroristy vidíte na mapě.
togglehostagethreat - Toggle hostage threat information.
sethpos <0-5> - Set the hostage position (0 for standing, 1 for kneeling, 2 for prone, 3 for fetal, 4 for crouched, 5 for random.
resetthreat - Reset hostages threat.
hna - Play next hostage animation.
hpa - Play previous hostage animation.
hp <0 or 1> - Play animation of hostage (0 for no loop, 1 for looping)
showfov - Show field of view of all actors.
gundirection - Show weapon direction of all actors.
route - ukáže všechny teroristy i rukojmí na mapě.
routeall - Show all routes that terrorists and hostages take.
killthemall - zabije všechny NPC.
killterro - zabije všechny teroristy.
killhostage - zabije všechny rukojmí.
killrainbow - zabije všechny vaše vojáky.
killpawns - zabije všecny oponenty.
sgi - herní módy.
rainbowskill - Rainbow Six version multi-player mode.
pago - všeichni nepřáteleé útočí.
resetmeall - zrušení všech cheatů.
quit - ukončí hru.
getmode - ???
rotateme - ???
listzone - ???

Save pozice.

Athena Sword:
rescueHostage - záchrana rukojmích.
disarmbombs - deaktivace všech bomb.
deactivateIODevice - deaktivace jiných úkolů (telefon, PC,...).
disableMorality - Disable morality rules.
All - ukáže všechny cesty na mapě.
godterro - nesmrtelnost teroristů.
tSurrender - nepřátelé se vzdají.
godall - nesmrtelnost všech.
godhostage - nesmrtelnost rukojmích.
playerInvisible - neviditelnost hráče.
killpawns - zabije všechny nepřátele.

Save pozice.


Iron Wrath:
Save pozice.
Rainbow Six (5): Vegas

Oficiální stránky: Nejsou.
Výrobce: Ubisoft Montreal (Francie/ Kanada)
Datum vydání: 2006
Hodnocení: 7/10
Žánr: Taktická týmová akce.
Obchod/ Download: Steam.
Recenze: Tiscali Games a Bonusweb.
Návod: Abecedaher.
Čeština: Download. (Bohužel hra nemá titulky, takže u kecání máte smůlu.)
Multiplayer: Ano
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: OK
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


Recenze:
Další díl slavné série taktických akcí. Bohužel se tentokrát opět nejedná o taktickou akci, ale jen o klasickou příběhovou střílečku, ve které můžete dávat příkazy svým dvěma spolubojovníkům. Už to ale prostě není Rainbow Six. Už neprobíhá žádná detailní plánovací fáze před akcí. Není to ani tak suchopárná akce, kdy slyšíte ve vysílačce jen strohé hlášky jako "Tango down" a podobně. Prostě už se, jako v jiných 3D akcích, přes vysílačku vykecává o sto šest. Před misí si můžete alespoň ve vrtulníku, kterým přilétáte do akce, zvolit vybavení. V příběhu složeném z 6 větších misí se vypořádáváte s mexickými teroristy, kteří rozpoutali v ulicích Las Vegas doslova peklo. Nepřátel je jako much a jsou těžce ozbrojení. Člověk by řekl, že je to úkol spíše pro armádu a ne malou policejní jednotku. Prakticky všechny mise, až na první (mexická hranice) a poslední (přehrada v Nevadě) se odehrávají v kasínech Las Vegas. Překvapivý konec příběhu není uzavřený a pokračuje v Rainbow Six: Vegas 2. Po dokončení kampaně si můžete zkoušet kteroukoliv misi znovu, nebo hrát mód "Terrorist Hunt" s 10 mapami. Tam je vašim úkolem jen postřílet určitý počet nepřátel. Tenhle mód mě přišel teda pěkně odbytý - nuda, jako prase.
Multiplayer:
Jde hrát už jen po místní LAN síti, protože na online už nelze vytvořit nový účet. Můžete hrát na 7 mapách v maximálně 14 hráčích. Herních režimů je 10: Útok & Obrana, Boj o přežití, Ostrostřelec, Týmový boj o přežití, Týmový ostrostřelec, Nalezení & Navrácení, Příběh, Pronásledování teroristů, Obsazení oblasti a Vražda VIP osoby.
Plusy:
Na Rainbow Six celkem slušná grafika. I když to už není to staré dobré Rainbow Six, tak tahle příběhová střílečka přece jenom pěkně odsýpá. Hra se sice ukládá pomocí checkpointů, ale ty jsou celkem rozumně rozmístěny. Některé možnosti jsou docela efektní. Například se můžete slaňovat a následně vykopnout a skočit do okna k překvapeným nepřátelům. :)
Mínusy:
Odklon od detailní plánované taktické akce. Ve hře nejsou titulky, takže i po instalaci češtiny nevíte, co se povídá. Nepřátelé až přehnaně často používají dýmovnice. Někdy jsem se ve hře pěkně zasekl s tím, že jsem se nemohl trefit do cílové oblasti. Ano, cíl se vám indikuje malým modrým čtverečkem na obrazovce a máte i mapu, ale někdy je cíl v určitém patře členité budovy a na mapě není vidět přímé propojení skrz různá schodiště, žebříky, nebo možnosti slanění do onoho patra, takže bezradně pobíháte, až se vám náhodou podaří správnou cestičku k cíli najít.

Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
Shift - pomalu.
C - skrčit/ vstát.
Levé tlačítko myši - střelba.
Kolečko myši - zoom.
Pravé tlačítko myši - krytí.
Mezerník - akce/ přikázat týmu přesun na vybrané místo.
Levý Alt a G - režim týmu.
V, B, N - příkazy týmu (například když je mezerníkem pošlete ke dveřím, tak na těchto klávesách budou následně příkazy na vyražení dveří a podobně).
TAB (držet) - mapa.
R - nabít.
. - kadence.
E - vybavení.
T - označit nepřítele.
Q - použít vybavení.
1 - 5 - zbraně/ vybavení.
X - noční vidění.
Z - tepelné vidění.

Cheaty:
Cheater. (Nezapomeňte nejdříve v menu aktivovat pomocí klávesy F1)

Save pozice.


Rainbow Six (6): Vegas 2

Oficiální stránky: Nejsou.
Výrobce: Ubisoft Montreal (Francie/ Kanada)
Datum vydání: 2008
Hodnocení: 7/10
Žánr: Taktická týmová akce.
Obchod/ Download: Steam.
Recenze: Tiscali Games a Bonusweb.
Návod: Abecedaher.
Čeština: Download. (Bohužel hra nemá titulky, takže u kecání máte smůlu.)
Multiplayer: Ano
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: OK
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


Recenze:
Druhý díl Vegas, který ukončuje neuzavřený příběh jedničky. Kvůli chybějícím titulkům jsem ho nepobral, tak vám to popíšu dle serveru abecedaher.cz. Děj začíná 5 let před dějem jedničky. Pak sleduje dějovou linku jedničky v kůži jiného vojáka a teprve až pak se děj dokončuje událostmi následujícími po jedničce. V první epizodě (5 let před) navštívíme Pyreneje a jinak už je děj myslím celý opět v Nevadě, převážně v Las Vegas. Celkem má příběh 7 větších misí. Opět postupujete v týmu s dvěma spolubojovníky. Kromě příběhové kampaně můžete hrát opět i v módu "Hon na teroristy". Hrát lze na 16 mapách z multiplayeru s AI parťáky, nebo jako osamělý vlk. Do hry přibyla snadná obtížnost (v jedničce byla jen normální a těžká) a nově je ve hře i systém bodování. Za každé zabití určitým způsobem dostáváte různé body, zvyšuje se vám hodnost a odemyká se vám nějaká bonusová výbava.
Multiplayer:
Jde hrát taky už jen po místní LAN síti, protože na online už nelze vytvořit nový účet. Počet módů se nám nějak scvrkl na 5: Útok & obrana, Vůdce týmu, Totální nadvláda, Týmový boj o přežití a Boj o přežití. Celkem je k dispozici 16 map, na kterých může hrát až 14 hráčů. Dále je možné hrát v módu "Hon na teroristy", nebo i kampaňové mise coop.
Plusy:
O něco vylepšená grafika. Akce opět hezky odsýpá. Konečně dokončení příběhu. :)
Mínusy:
Bohužel opět chybí titulky, takže z příběhu vím PRD! S hovorovou angličtinou mám prostě stejný problém, jako překladatel Zeměplochy pan Jan Kantůrek. Ten, když se setkal osobně s Terrym Pratchettem, tak si s ním moc nepokecal. Naštěstí to Terry pochopil a řekl mu, že: "Já si mnohem radši s tebou pomlčím, než bych si se stovkami lidí popovídal.". :) Prostě ty chybějící titulky nepochopím. Snad všechny hry mají titulky, ale tahle prostě ne. :( Pořád je ta akce moc divoká s kvanty a kvanty nepřátel, takže se k téhle herní sérii prostě nehodí.

Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
Shift - pomalu.
C - skrčit/ vstát.
Levé tlačítko myši - střelba.
Kolečko myši - zoom.
Pravé tlačítko myši - krytí.
Mezerník - akce/ přikázat týmu přesun na vybrané místo.
Levý Alt a G - režim týmu.
V, B, N - příkazy týmu (například když je mezerníkem pošlete ke dveřím, tak na těchto klávesách budou následně příkazy na vyražení dveří a podobně).
TAB (držet) - mapa.
R - nabít.
. - kadence.
E - vybavení.
T - označit nepřítele.
Q - použít vybavení.
1 - 5 - zbraně/ vybavení.
X - noční vidění.
Z - tepelné vidění.

Cheaty:
Cheater. (Nezapomeňte nejdříve v menu aktivovat pomocí klávesy F1)

Moje save.

Zapněte konzolové okno a napište kód:
cheatcode 3311xbxby11y - útočná puška TAR21
cheatcode 1y3a4x2b442x - útočná puška M468
Rainbow Six (7): Siege

Oficiální stránky
Výrobce: Ubisoft Montreal (Francie/ Kanada)
Datum vydání: 2015
Hodnocení: 8/10
Žánr: Taktická týmová akce.
Obchod/ Download: Steam/ Ubisoft Connect.
Recenze: Tiscali Games (po třech letech) a Zing.
Návod: Není.
Čeština: Ano - oficiální titulky přímo ve hře.
Multiplayer: Ano
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


Recenze:
Tento díl jsem původně zavrhl s tím, že má jen fernetický multiplayer, na nějž jaksi nejsem stavěný a pořád mě někdo zabíjí. Pak jsem v roce 2019 uviděl hru ve slušné slevě a zároveň zjistil, že hra přecejenom starý dobrý singleplayer pořád má, tak jsem ji po 4 letech od vydání nakonec koupil. Hraje se to dost podobně, jako singleplayer v předchozích dílech 1 - 3 (Vegas už byly příběhové a poněkud jinde a tohle je návrat ke kořenům), jen v trochu modernějším hávu. Taky na rozdíl od klasiky bojujete sami bez týmu a detailního plánování. Místo toho máte k dispozici různé serepetičky. Můžete například do terénu vypustit vozítko s kamerou a obhlídnout si tak pozice nepřátel, nebo se slaňovat do oken. Dále jsou ve hře zátarasy dveří a oken, které se dají rozbít, nebo posilňovače stěn, aby se třeba skrz dřevěnou stěnu nedalo střílet. Hra je velice hojně používá a jsou na každém kroku. Mě to moc realistické nepřijde a byla to taky jedna z věcí, která mě na tomto dílu odrazovala. Nějak mi připadá, že v realitě se nic takového nepoužívá a když, tak ve velice omezené míře, než to předvádí hra. Hra také reflektuje průstřelnost materiálů, takže můžete udělat díru do zdi (puškou, nebo náloží) a postřílet nepřátele za ní, nebo dírou projít a nečekaně jim vpadnout do zad. Díru můžete udělat i do podlahy.
V singleplayeru je 10 misí (po splnění všech 10 se odemkne ještě jedna bonusová, ale tu lze hrát jen v kooperativním multiplayeru). Mise jsou nazvány "Situace" a mají 4 režimy. První režim je hon na teroristy  - klasicky vyčistit mapu od nepřátel. Druhým režimem je ochrana rukojmího - rukojmí klečí na místě, na vás se valí nepřátelé ve vlnách a vy musíte rukojmího ochránit. Mezi vlnami můžete prostor zabezpečovat zátarasy. Třetím režimem je záchrana rukojmího - rukojmího musíte v lokaci najít a eskortovat ho do bezpečí. Posledním čtvrtým režimem je deaktivace bomby - musíte v lokaci najít dvě bomby, aktivovat u nich deaktivační kufřík a chránit jej před nabíhajícími nepřáteli, dokud bombu nezneškodní. Kromě "Situací" lze ještě hrát "Hon na teroristy". Tento režim se dá hrát jako multiplayer, kde vám hra určí (nelze nastavit) mapu, režim a sežene nějaké přátele, nebo jako "Vlk samotář" a hrajete mapy ze "Situací" + mapy z multiplayeru, takže má singleplayer celkem 20 map!!! To už je slušný nášup, tak nechápu, proč někteří hráči odrazují lidi, aby si hru jen kvůli singleplayeru nekupovali, že to prý nestojí za to. Omyl!!!
Hra samozřejmě obsahuje tunu obsahu, který si můžete nakoupit za body, které dostáváte za plnění úkolů nebo (pokud nechcete čekat), tak si je nakoupit za reálné peníze. Jedná se o různé charaktery, ("agenty"), zbraně, vybavení a další...
Multiplayer:
Na multiplayer je hra primárně zaměřená a singleplayer je jen takový přívěšek navíc (pro mě ale dost dostačující :) ).
K dispozici je celkem 20 map a 3 herní režimy: rukojmí, zajištění oblasti a bomba. V nastavení lze zvolit realistický, nebo normální režim a dále denní dobu a další detailní nastavení. Online hry můžete zakládat, až dosáhnete úrovně 5. Dle videí, co jsem viděl ze hry na YouTube, musí být hraní opravdu zábavné, ale jelikož na MP fernetické akce nemám dobrý postřeh, tak jsem to raději ani nezkoušel.
Plusy:
Velice zábavná akce s velice opatrným postupem vpřed. U hry jsem zakysnul na dlouhou dobu, protože mě bavila, jak sviňa. :)
Zajímavé úkoly misí. Třeba eskort rukojmího, obrana rukojmího na určitém místě před několika vlnami nepřátel, nebo zneškodnění bomby. Misí je celkem 20 a věřte tomu, že je budete zkoušet znovu a znovu různými postupy, takže bude herní doba opravdu úctyhodná!
Umělá inteligence nepřátel je opravdu na úplně jiné úrovni, než v dílech 1 - 3. Tam nepřátelé jen tvrdli na jednom a tom samém místě, dokud jste k nim nepřišli a neoddělali je. Tady jsou opravdu velice akční a mění pozice.
Oficiální české titulky.
Zničitelnost prostředí (zdí, podlah).
Zajímavé vychytávky. S vozítkem, opatřeným kamerou je sranda. :)
Mínusy:
Hra má strašně debilní zmatečné menu. Opravdu nerozumím tomu, proč vývojáři u nových her používají tyhle debility, do kterých serou strašné kraviny. To je takový problém použít klasický rozcestník: Singleplayer, Multiplayer, Options a Exit? Obrovské kachloidní tlačítka, která musím metodou pokus - omyl vyzkoušet, kam mě vlastně dostanou. Achjo...
Hra už bohužel v singleplayeru neumožňuje hraní s týmem, takže už to není taktická týmová akce, jako předchozí díly, ale jen klasická 3D akce, kde jste na vše sami.
Navíc si do mise ani nemůžete vybrat agenta a jeho vybavení (v režimu "situace"). V multiplayeru a "Honu na teroristy" to jde, ale na "situace" se s tím asi zapomnělo, protože jsem to nikde nenašel a hra mi agenta i vybavení vybrala sama.
Teroristy můžete čekat na nepochopitelných místech. Vyletí proti vám klidně směrem od zaparkovaných policejních aut. To vás jako při akci ostatní policisté nekryjí? Člověk běží třeba s rukojmím do bezpečí, "Hele policejní auta, už jsme v bezpečí!" "RATATATATATATATA!!!" "Cože!? To si děláte prdel!???" :(
Hraní je celkem obtížné a hra nemá implementovány žádné cheaty. Nedá se ani ukládat během mise.
Grafika nevypadá kdoví jak ani na ultra detaily. I když... to je u značky Rainbow Six už klasika. :) Venkovní lokace ovšem vypadají graficky excelentně.
Vzhledem ke grafice nechápu, proč je hra tak datově obrovská. Steam záloha hry má 73 GB a nainstalovaná dokonce 80,5 GB.
Nechápu, proč si v "Honu na teroristy - osamělý vlk" nemůžu nastavit mapu, jakou chci. Výběr mapy je prostě náhodný. Navíc na zvolení agenta a vybavení je velice krátký časový limit - proboha proč?!!! Naštěsí se ten limit dá ojebat speedhackem. :)
Hra koupená na Steamu se opět přeloguje na Uplay, jak je to u her od Ubisoftu zvykem a chce být pořád online i při hraní singleplayeru.
Mrtvoly nepřátel předvádí po smrti artistické výkony, za které by se nestyděl ani cirkus. :)


DLC:
Jako docela hodně v multiplayeru hraná hra od Ubisoftu obsahuje hodně DLC a různých střídajících se Year Passů, ale jako příležitostného hráče mě ta tuna sraček nezajímá. Aktuálně (červenec 2022) je na Steamu 11 DLC (na propojeném Uplay účtu to bude asi ještě více).
8 z nich jsou skiny na zbraně - bože na co???
Zbylé 2 jsou Year 7 Season 2 Welcome Passy (Standard a Premium), co vám dávají nějaké kredity, skiny, booster packy, uniformy a další blbosti do nekonečné multiplayer vyvražďovačky. NEZÁJEM! :)
Ultra HD Texture Pack - Free DLC vylepšující grafiku hry.

Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
Shift - Běh.
C - skrčit/ vstát.
Levý Ctrl - zalehnout.
Q, E - vyklánění.
Pravé tlačítko myši - zamířit.
Levé tlačítko myši - střelba.
Kolečko myši - změna zbraně.
R - nabít.
Mezerník - přeskočit/ vylézt/ slanit (na indikovaných místech).
E - použít.
Čísla - použití vybavení (např. 4 - umístění výbušniny i následné odpálení).
V - rozbít barikádu.
F - zesílení průstřelné zdi/ zabarikádování dveří.
G - nálože.

Cheaty:
Ke hře se mi nepodařilo nikde vygooglit funkční cheaty. Byl jsem tedy nucen improvizovat a částečně jsem uspěl. :)

Postup je následující:
- Po spuštění hry se Alt + TAB přepněte do Windows a dejte Ctrl + Alt + Del/ Správce úloh a ukončete službu "Battle Eye service" (Pokud totiž běží ona služba Battle Eye, tak je proces "RainbowSix.exe" zamknutý a nedá se v něm šťourat ;) ).
- Pak spusťte univerzální cheater Cheat Engine a otevřete v něm proces: "RainbowSix.exe" a můžete si aktivovat SpeedHack - je to prostě rychlost hry. Můžete si ji zpomalit až na 0.25, nebo úplně zastavit - pak se ale nemůžete hýbat ani vy. Vaše rychlost chůze, ale i nepřátel se zmenší, ale otáčet se a střílet můžete klasickou rychlostí. Pokud je nepřítel v pohybu, tak máte čas jej sejmout. Bohužel, jak už vás zaměří, tak střílí také rychle. Při nastavení obtížnosti na normal vás ale prvních několik nepřátelských střel mine, takže je to celkem užitečné.

- Další, na co můžete Cheat Engine použít, je munice ve vaší zbrani.

- Po úspěšném splnění mise vám hra bohužel spadne, protože se pokusí synchronizovat váš úspěch s cloudem a bez běžícího Battle Eye to nějak nejde. Nic si z toho nedělejte. Po opětovném spuštění hry se splněná mise do cloudu nakonec zapíše a odemkne se vám další mise v kampani. :)