PoldaPolda 2


Polda 3Polda 4
Polda 5
Polda 6
Polda 7Polda 8 (preview)Polda

Oficiální stránky
Výrobce: Zima Software (Česká republika)
Datum vydání: 1998
Hodnocení: 6/10
Obchod/ Download: Free reedice určená pro Windows XP download: Bonusweb, nebo DVD.

Původní DOS verze včetně emulátoru, jež funguje i na nových systémech: download.

Hra byla vydána i na Steamu 1.4.2024.
Recenze: Score 61, Level 12/98, z Bonuswebu
Návod: Score 62, Level 2/99, Score CD 97 nebo abecedaher.cz
Čeština: Kompletně v češtině
Multiplayer: Ne
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: Free verze pro Windows XP:
OK V nastavení (pravý horní roh obrazovky) si nastavte hru na celou obrazovku. To prťavé okýnko ve kterém se spustí je na dnešních monitorech dost malé. :) A raději hru neminimalizujte, protože obvykle vám po maximalizaci naběhne jen černá obrazovka a musíte hru sestřelit a spustit znova. Pokud máte hru staženou a vypálenou na CD, tak ji nejprve nakopírujte na disk, jinak vám logicky nepůjde ukládat pozice ve hře. ;)

Původní DOS verze včetně emulátoru:
OK
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Původní DOS verze včetně emulátoru:
OK

Free stažitelná verze určená pro Windows XP funguje šíleně pomalu.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): Původní DOS verze včetně emulátoru:
OK

Free stažitelná verze určená pro Windows XP funguje šíleně pomalu.

Steam: OK


Recenze:
Srandovní česká adventura o policistovi Pankrácovi (Luděk Sobota). V tomto prvním dílu hledá Pankrác dva unesené lidi, hospodského a jeho sestru, v jeho rodném malém městečku Lupany. Nakonec zjistí, že je unes... No nebudu to přece prozrazovat, ale ta úvodní řeč o tom, že mu je po něčem blbě, s tím souvisí. ;) Kromě Luďka Soboty v hlavní roli hru namluvili ještě Jiří Lábus, Petr Nárožný, Pavel Pípal, Petra Hanžlíková a Petr Gelnar. Svého času byla o téhle hře reportáž na TV NOVA, kde mravokárci kritizovali, že se ve hře objevuje sex a drogy a že to kazí malé děti. Přitom je tam jen malá scéna v sexshopu, kde si Pankrác kupuje kondomy na sex se sestrou Lary Croft, jenž se odehrává za zdí balkonu, takže není nic vidět. :) A drogy, jež má Pankrác sehnat pankáčům, aby ho pustili do toho sexshopu, jsou acylpyrin. :)))
Steam verze (vydaná 1.4.2024): Hra obsahuje navíc zobrazování aktivních předmětů na obrazovce i v inventáři, návod a tutoriál.
Plusy:
Namluvení známými osobnostmi, humorné situace a texty.
Mínusy:
Už dost chudá grafika. Dnes už oproti jiným adventurám hře chybí takové vychytávky, jako rychlé přecházení obrazovky dvojklikem a pohodlnější práce s inventářem. Taky někdy není pořádně jasné, jak některou věc přesně vyřešit i po přečtení návodu. Například se vydáte na cvičiště, kde ukecáte vojáka, aby vás pustil přes závoru a jak se přes něj dostanete, tak nevíte, kde se jako máte dostat dál na to cvičiště. Až pak zjistíte, že je to celé a ten kousek za závorou na té samé obrazovce je ono cvičiště a akci provedete v inventáři. :(

Ovládání:
Myš levá - vše.
Esc - menu, pauza.
Do menu se vchází kliknutím do levého horního rohu obrazovky. Inventář je uprostřed nahoře a menu nastavení je v pravém horním rohu.
Polda 2

Oficiální stránky
Výrobce: Zima Software (Česká republika)
Datum vydání: 1999

V prosinci 2023 vyšel remáster tohoto dílu na Steamu.
Hodnocení: 7/10
Obchod/ Download: CD, nebo DVD.

Remáster: Steam.
Recenze: Score 73, Level 12/99, PPK 5/2000 a z Bonuswebu
Návod: Score 74, Level 1/2000, abecedaher.cz, nebo Score CD 97
Čeština: kompletně v češtině
Multiplayer: Ne
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: OK (při problémech zapnout kompatibilitu s Windows 98)

Remáster: Steam už Windows XP nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): OK (Obraz se na pár místech zahalí do takové šedé zubaté mlhy. Není to žádná tragédie, nijak to nebrání ve hraní. Možná to řeší některý ze dvou patchů z oficiálních stránek. Já hru hrál bez nich. :))

Remáster: Steam už Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


Recenze:
Ve druhém díle sepřesouváme z Lupan (nevím proč) do městečka Marsias. Městečko je proslulé tím, že v něm vznikla slavná klonovací laboratoř, jež vytváří klony slavných osobností. Pankrác pátrá po zmizelé naklonované Klaudii Š., jež byla unesena během úmyslně založeného požáru v hotelu, kde právě probíhalo vyhlášení miss klon. Během hry tedy potkáte řadu historických i současných osobností: Napoleon, Hitler, Ceasar, Pamela, Bill Gates, Rumcajs, Miloš Zeman, Esmeralda, Lara Croft, dvě Marylin Monroe a další. Přijdete taky na to, že klonování někdy není moc úspěšné a co se pak děje s těmi nepovedenými hybridy. Hra je opět napěchovaná narážkami na všechno možné. Dabingu se zhostil opět Luděk Sobota v roli Pankráce. Další postavy dabují: Václav Faltus, Vlastimil Bedrna, Jiří Lábus, Petr Nárožný, Petra Hanžlíková, Valerie Zawadská a Pavel Pípal.
Remáster: V prosinci 2023 vyšel na Steamu Remáster tohoto dílu. Asi 1.6.2024 k němu ještě vyjde bazplatně prequelová epizoda (měla vyjít o měsíc dříve, ale práce na grafice se protáhly a jako omluva vyšel dříve na Steamu Polda 5), kde se dozvíme, jak se stal Pankrác soukromým očkem. Podporuje až 4k rozlišení. Je možné si nechat zobrazit aktivní předměty na obrazovce, umožňuje přepínat do původní grafiky a hudby a obsahuje také návod.
Plusy:
Pěkná grafika, i když animace chůze je dost toporná a postava Pankráce někdy taky dost zubatá. Od prvního dílu je ale znát pokrok. Obrazovky používají scrolling, takže když někde dojdete na kraj obrazovky, tak se obraz posune a odhalí další místa a hra už podporuje i dvojklik na rychlý přesun po obrazovce i mezi lokacemi.
Mínusy:
Hmmm... nevím. Snad by to chtělo trochu inteligentnější humor. :)
Polda 3

Oficiální stránky
Výrobce: Zima Software (Česká republika)
Datum vydání: 2001
Hodnocení: 7/10
Obchod/ Download: CD, nebo DVD.

V roce 2022 hra vyšla i na Steamu. Je v ní opravená kompatibilita, možnost zobrazení aktivních míst na obrazovce a aktivních předmětů v inventáři a zabudován návod. Můžete také plnit 16 Steam achievementů.
Recenze: Level 2/2001, (4/2003), z Tiscali Games a z Bonuswebu
Návod: abecedaher.cz a z oficiálních stránek
Čeština: kompletně v češtině
Multiplayer: Ne
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: CD verze: OK

Steam: Steam již Windows XP nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): CD verze: OK (Stejně jako u dvojky se na pár místech občas obraz zahalí do takové průhledné mlhy. Možná to řeší patch z oficiálních stránek, který jsem neinstaloval.)

Steam: Steam již Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


Recenze:
Ve třetím díle hledá náš starý známý Pankrác ztraceného hokejistu Jaromíra Jégra. Tentokrát už ne jako policista, ale jako soukromý detektiv. Od policie byl totiž propuštěn asi kvůli závisti nadřízených. :) Pankrácovo domovské město tentokrát ve hře není myslím jmenováno, takže po Lupanech a Marsiasu jsme prostě někde v České Republice. Hra začíná tím, že za Pankrácem do jeho kanceláře přijde jakási žena a chce, aby Pankrác našel jejího bývalého manžela kvůli dědictví. Jak se ukáže, tak je to kuchař slavného hokejisty Jaromíra Jégra a posléze přijdete nato, že Jégr je taky nezvěstný a tak Pankrác musí najít oba. Během hry se z něj stane i agent CIA a navštíví USA, Ulithi, Bolívii, Irák a Sibiř. Na konci tohoto střeštěného příběhu musí Pankrác zabránit atentátu na amerického prezidenta. Ještě poznámka k lokaci Ulithi. Autoři si tam ušili pěknou botu, protože když tam Pankrác letí po mapě, tak šipka míří do Karibiku a pak ke konci hry mluví Jégr o ostrovu v Pacifiku, čemuž by i odpovídal název Ulithi/ Tahiti. :) Dabingu se tentokrát zhostil opět Luděk Sobota v hlavní roli a ve vedlejších můžete slyšet: Petra Nárožného, Jiřího Lábuse, Oldřicha Kaisera, Vlastimila Bedrnu, Pavla Pípala, Bohdana Tůmu, Petru Hanžlíkovou, Valerii Zawadskou a Sabinu Laurinovou.
Plusy:
Opět celkem srandovní děj. Děkuji autorům, že do hry dali cheat na obcházení meziher. (Viz. mínusy)
Mínusy:
Grafika se oproti druhému dílu pěkně zhoršila. Je celá taková umělá, hranatá a neosobní. Pankrácova chůze po obrazovce taky vypadá pěkně blbě. Naštěstí se hra alespoň roztáhne po celé ploše monitoru, i když nejvyšší rozlišení, jaké jde nastavit je 800*600. Možná je při tom obraz trochu deformovaný, ale nějak mi to ani nepřišlo. Trapné mezihry. Nevím, co tvůrce adventur vede k vkládání takovýchto nesmyslů u kterých se člověk jenom vzteká, že se nemůže dostat dál. Když si budu chtít zahrát něco takového, tak si zahraju jinou hru. Vrcholem je mezihra, která ani mezihrou není (protože nejde přeskočit cheatem na přeskakování meziher), kde máte babce otvírat víka popelnic, aby mohla střílet na krysy. Pankrác totiž při otvírání 3. víka stojí tak blbě, že na víko č.1 se kliknout nedá a musíte nejdřív kousek ustoupit, což vás tak zdrží, že se to prostě nedá stihnout. Později jsem přišel na to, že se musí používat rychlé přesouvání pomocí dvojkliku. Než jsem na to přišel, tak jsem napsal stížnost do Zima Software a chtěl bych tímto poděkovat, jmenovitě Radkovi Smíškovi, za rychlé vyřízení mého požadavku o zasláni save pozice za tímto nesmyslem. :) Hra si nepamatuje nastavení a tak když si třeba snížíte hlasitost hudby, abyste lépe slyšeli rozhovory, tak při příštím spuštění hry je zase hudba na max.

Cheaty:
Ve hře napsat: POSKAKUJUNALINCE a potom:
F3 - vyhrát mezihru (a budou zpřístupněny i všechny mezihry v menu "Bonus" - haha nebudou, já jich tam teda neměl).
F4 - prohrát mezihru.
Polda 4

Oficiální stránky
Výrobce: Zima Software (Česká republika)
Datum vydání: 2002
Hodnocení: 7/10
Obchod/ Download: CD, nebo DVD.
Recenze: Level 3/2002, z Tiscali Games a z Bonuswebu
Návod: Level 4/2002 a z Bonuswebu: 1. část a 2. část
Čeština: kompletně v češtině
Multiplayer: Ne
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: OK
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK Nainstalujte patch opravující kompatibilitu s Windows 10 z oficiálních stránek.

Další patch z oficiálních stránek - nové animace na pozadích atd... POZOR! Sejvy nejsou kompatibilní!!!


Recenze:
Čtvrtý díl série se již odehrává ve 3D (sice to není komplet 3D, ale postavy, některé objekty a některá pozadí jsou 3D - zbytek je stále 2D) a je v něm na rozdíl od minulých dílů použit inteligentnější humor. Celkově se jedná o velice kvalitní, hezkou a příjemnou adventuru. Děj hry začíná přesně tam, kde skončil třetí díl - v pokoji Hawajského hotelu s agentkou Mucovou. Pankrácovi zavolá profesor Santusov, který svým vynálezem způsobí, že lidé v budoucnosti budou mluvit pouze rusky a ruský diktátor se tak snadněji stane pánem světa a nastolí komunismus. Pankráce pomocí stroje času vyšle do budoucnosti, aby zjistil, jestli tomu tak skutečně bude atd... Kromě budoucnosti se s Pankrácem dostanete i do buržoazně-revoluční Paříže, pravěké Paříže, parostrojové Paříže roku 1996 (no jo, tak to dopadne, když někdo v minulosti šlohne z faraónské hrobky galvanický článek těsně předtím, než ho archeologové vykopou a oddálí tím vynález elektriky :) ) a na Hawaj. Zní to sice poněkud střeštěně jako minulé díly, ale ani to tak nevadí. Na dabingu se tentokrát podíleli:
Luděk Sobota, Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Václav Postránecký, Stanislav Fišer, Pavel Pípal, Bohdan Tůma, Eva Spoustová a Valerie Zawadská.
Plusy:
Velice hezká grafika. Inteligentní humor. Docela nízká obtížnost - ještě se mi totiž nestalo, abych dohrál adventure demo + další kus hry bez návodu - u Poldy 4 ano!!! :) Konečně žádná mezihra-nemezihra,kterou nejde přeskočit.
Mínusy:
Pár nelogických kombinací předmětů a děsně zašitých předmětů na sebrání. Stoj času je sice taky blbost, ale je to jenom hra. :) A vůbec logika akcí při pohybu časem je strašně divná - například ..., ale nechme toho. Kdo ví, kam bych se s tím až dostal... :)

Cheaty:
Ve hře napsat: POSKAKUJUNALINCE a potom:
F3 - vyhrát mezihru (a budou zpřístupněny i všechny mezihry v menu "Bonus").
F4 - prohrát mezihru.
To není chyba na čtverku platí ty samé cheaty co na trojku :)Polda 5

Oficiální stránky
Výrobce: Zima Software (Česká republika)
Datum vydání: 2005

Steam: 1.5.2024
Hodnocení: 6/10
Obchod/ Download: DVD (Kompilace Polda 1 až 5).

Steam.
Recenze: Bonusweb a Tiscali Games.
Návod: Z oficiálních stránek a abecedaher.
Čeština: Kompletně v češtině.
Multiplayer: Ne
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: OK
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): OK Nainstalujte patch z oficiálních stránek + pokud máte starší CD jen s Poldou 5 (u kompilace Polda 1 až 5 není třeba) dejte do adresáře hry soubor TextDB.bin.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK Nainstalujte patch z oficiálních stránek + pokud máte starší CD jen s Poldou 5 (u kompilace Polda 1 až 5 není třeba) dejte do adresáře hry soubor TextDB.bin.


Recenze:
Pátý díl české adventurní legendy, kde se náš milý Pankrác stane členem speciální policejní jednotky s názvem "P.R.Č.A.", neboli Policejní Rekonstrukce Časových Abnormalit. Tato jednotka, disponující teleportem se strojem času dohlíží, aby se historické události udály tak, jak mají. V poslední době totiž dochází k zásahům do časových linií někým, kdo taky disponuje strojem času (Santusov?). Polda se tak vydává do Tróji, kde má zajistit vítězství Řeků, První světové války, kde má zlikvidovat prototyp stíhacího letounu, který jinak pomůže Německu vyhrát válku a nakonec do starověkého Egypta, kde se utopil důležitý faraón. Vše je samozřejmě okořeněno typickým Poldovským humorem. V tomto humoru je opravdu hodně sexuálních narážek, takže tenhle díl Poldy rozhodně není pro děti. :) Dabingu se tentokrát zhostili: Luděk Sobota, Zdeněk Izer, Zdeněk Mahdal, Jan Šťastný, Bohdan Tůma a Miroslava Součková.
Plusy:
Docela slušný humor. Různorodé prostředí díky stroji času.
Mínusy:
Grafika je hodně slabá. Autoři to mírně skrývají tím, že jsou obrysy obtaženy, aby vypadaly komixově. Pankrác je strašně pomalý, takže k přesunu k jednotlivým předmětům a postavám na obrazovce budete raději používat dvojklik. Některé zvuky nejsou zrovna dobře vybrány. Například chůze na písku nebo zemi zní, jako chůze po podlaze. Závěr hry je dost slabý. Člověk by čekal nějakou zajímavou animaci a místo toho se jen proklikáváte pár stránkami z novin. Taky bych očekával nějaké větší rozuzlení. Kdo stál za zásahy do časových linií? Santusov? Nevíme, hlavní padouch nepotrestán. Hra je docela krátká.

Cheaty:
Nemám.Polda 6 (Detective Hayseed - Hollywood)

Oficiální stránky
Výrobce: Zima Software (Česká republika)
Datum vydání: 2014
Hodnocení: 7/10
Obchod/ Download: Online prodej (již nefunkční), DVD, Steam.
Recenze: Bonusweb, Tiscali a Zing
Návod: Videonávod na YouTube.
Čeština: kompletně v češtině
Multiplayer: Ne
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: Online: OK

Steam: Steam již Windows XP nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Online: OK

Steam: Steam již Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


Recenze:
Detektiv Pankrác je po delší době zpět! Ztratí se zapečetěný seznam vítězů Oskarů a nikdo ze známých detektivů nemůže vést pátrání, neboť jsou všichni mezi nominovanými a tak prezident Obama pověří pátráním našeho Pankráce. Ten bude prozkoumávat celý Hollywood a... krást. :) Nakonec zjistí, že celá věc má své kořeny v minulosti. Na dabingu se tentokrát podíleli: Luděk Sobota, Martin Dejdar, Jiří Mádl, Iva Pazderkova, Jiří Lábus, Jiři Krampol, Miroslav Táborský, Valerie Zawadska a Bohdan Tůma. Kvalita hry je v podstatě stejná, jako u předchozích dílů (2,3,4). Ve hře je i pár miniher, ale jsou celkem jednoduché.
Plusy:
Hezká grafika a humor (i když někdy trochu slaboduchý). Nízká obtížnost - i taková lama, jako já dohrála většinu hry bez návodu. A když už jsem návod použil, tak jsem se akorát praštil do čela, protože to bylo naprosto jasný. :) Jednoduché ovládání. Předměty z inventáře na kurzoru myši můžete měnit kolečkem myši, takže zkoušení všeho na všechno je velmi rychlé.
Mínusy:
Nelze používat věci v inventáři na sebe. Vždycky si musíte k tomu najít nějaký stůl, nebo něco podobného.

Ovládání:
Levé tlačítko myši - vše.
Kolečko myši - cyklování předmětů z inventáře na kurzoru myši.
Klik kolečkem myši - zobrazí aktivní předměty na obrazovce.

Cheaty:

Save na konci hry.

Polda 7

Oficiální stránky
Výrobce: Zima Software (Česká republika)
Datum vydání: 14. duben 2022
Hodnocení: 8/10
Obchod/ Download: DVD krabicovka, nebo Steam.
Nebo si můžete stáhnout demo.
Recenze: Tiscali Games, Bonusweb a Zing.
Návod: Steam.
Čeština: Ano - včetně dabingu.
Multiplayer: Ne.
Editor: Ne.
Kompatibilita s Windows XP: Hra by se podle oficiálních údajů měla dát rozjet už ve Windows 98. Ovšem Steam jaksi už na Windows 98, nebo XP nenainstalujete a krabicová verze obsahuje jen klíč na Steam, tak nechápu, jak to autoři myslí...
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Steam: Steam již Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


 
 
 


Recenze:

A je to tady!!! Bývalá uklíz... pardon..., "manažerka podlahových krytin" ze Zima Software odhalila chystané pokračování legendární české adventury (video)! Tvůrci žádali fanoušky o finanční podporu 400 000 Kč a nestačili valit bulvy, že vybrali o milion více, tedy: 1 437 011 Kč!!! Hra je už hotová, tak si ji můžete zahrát.
Ve hře prožijeme s Pankrácem (opět Luděk Sobota) další dobrodružství. Pankrác řeší záhadu s mimozemským strojem, který přistál na londýnském stadionu Wembley a zmizel. Posléze odhalí velmi komplikované spiknutí. :) Opět ve hře vystupují známé české i světové celebrity se zkomolenými jmény. Potkáme zde třeba: Paris (Hilton), Elvina Mlaska, Ronalda Trumpetu, Naomi Kýbl, Rambouska, Donutelu Versáčko, Dorta Vedra, Andyho Hrabiše, řeč bude i o Holině Petrowské, která se ale bohužel zaseka ve zůžení na D1 a další... :) Na dabingu tentokrát kromě Luďka Soboty spolupracovali: Ivana Korolová (druhá hratelná postava Moniky Black), Petr Jablonský, Petr Rychlý, Bára Štěpánová, Bohdan Tůma, Miroslav Táborský, Valerie Zawadská, Tomáš Matonoha a další... V menu si můžete v nastavení vybrat i dabing fanoušků. Zřejmě těch, kteří přispěli na Kickstarteru, nebo vyhráli v soutěži. Ve hře rovněž vystupují i se svým vlastním dabingem postavy česko-slovenských YouTuberů FiFqa a Flyguna. Ve hře si na krátkou chvíli zahrajete i takovou jakoby demoverzi připravovaného remasteru Poldy 2.
Grafika je dost podobná předchozímu 6. dílu. Herní doba je asi 12 až 15 hodin (mě první dohrání trvalo 12,5 hodiny). Lze zvolit 2 obtížnosti, kdy u té lehčí vám Pankrác může napovídat, vidíte seznam úkolů a můžete přeskakovat minihry. Hra se na určitých místech ukládá sama, ale lze i ukládat ručně. Počet save pozic je omezen na 8 a 1 z toho je vyhrazena na autosave.
Demo: Demoverze, vydaná na Vánoce 2020 má asi půl hodiny a skrývá v závěru tajné heslo. Když jej najdete, tak můžete do Zima Software odeslat do konce ledna svůj e-mail a budete zařazeni do slosování. Nalezení je dost "pixel hunting" a někteří (nejmenovaní) youtubeři si z toho rvali vlasy a stejně ho nenašli. :) Já to po chvíli klikání dal. :) V dabingu vystupuje pouze Luděk Sobota, ale jsou tam i další postavy, se kterými si ale Pankrác chce promluvit až v plné verzi hry. Demoverzi si můžete zahrát i v plné verzi hry jako takový tutoriál.
Plusy:
Musím říct, že mě hra příjemně překvapila. Čekal jsem další nášup trapného vyčpělého humoru, jako v předešlých dílech a zpočátku tomu tak bylo, ale postupem se hra docela rozjela a přinesla nějaké inovace, mechaniky a nekorektní humor. Musím hodnotit osmičkou a Polda 7 je tedy nejlepší díl série.
Legendární Pankrác opět v akci. :)
Některé hlášky jsou celkem politicky nekorektní. V závěrečných animacích to autoři ještě více potvrdili a tuhle odvahu můžu v dnešní připosrané době jedině kvitovat. :)
2 hratelné postavy, abyste nebyli už z pomalu mluvícího Luďka otrávení. Určitou dobu hrajete za obě postavy najednou na různých místech - kdykoliv mezi nimi můžete přepínat a přeposílat si předměty z inventáře.
Mínusy:
Často pořád dost slaboduchý humor (jako vždycky), ale mě to nevadí. Prostě taková oddechovka. :)
Luděk Sobota mluví nějak pomalu - asi už na něj jde senilita. :)
Celkem slabá grafika.
Opět jsou tu nějaké minihry, ale v lehčí obtížnosti je možné je přeskakovat.

Ovládání:
Levé tlačítko myši - pohyb Pankrácem, akce (dvojklik - rychlý posun).
Pravé tlačítko myši - inventář.
Kolečko myši - rolování věcmi z inventáře pro jejich snadnější používání.
Mezerník - označení aktivních míst.

Cheaty:
Na peníze od Babiše lze použít univerzální cheater Cheat Engine - můžete tak jednoduše splnit achievement na získání 1 milionu. :)

Heslo z vánoční demoverze je pod pravým křeslem za skleněnou zdí. Není tam nic vidět, ani se to nijak pod myší nehlásí. Prostě to místo musíte nějak pořádně proklikat. :)