PC Building Simulator


PC Building Simulator 2PC Building Simulator

Oficiální stránky
Výrobce: Claudiu Kiss, The Irregular Corporation (Rumunsko)
Datum vydání: 2018
Hodnocení: 8/10
Žánr: Ostatní.
Obchod/ Download: GoG, Epic Games, nebo Steam.
Recenze: Zing.
Návod: Není.
Čeština: prekladyher.eu.
Multiplayer: Ne.
Editor: Hra je sama o sobě editor. :)
Kompatibilita s Windows XP: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): GoG: OK

Steam: Steam již Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK
Recenze:

Velice originální simulátor stavby PC. Hra je dost realistická a obsahuje reálná jména značkových komponent (samozřejmě se souhlasem zainteresovaných firem). Některé značky ale chybí - třeba disky Samsung.
Součástí hry je kariérní mód, ve kterém jako zaměstnanec PC obchodu přijímáte zakázky a pokoušíte se splnit zákazníkovy požadavky. Odvirovat, vyčistit od prachu, upgradovat grafiku, paměti, sestavit počítač na míru konkrétní hře, vyladit komponenty na určitý počet bodů v 3D Marku, atd... Když si ve virtuálním obchodě nakoupíte komponenty, tak několik herních dnů čekáte, než vám poštou dorazí. Můžete si vybrat doručení ještě ten samý den, zítra, nebo od 3 do 5 dnů. Za rychlejší doručení samozřejmě platíte (doručení ten samý den stojí nekřesťanských 100$). Vyděláváním peněz získáváte prostředky na nákup dražších a dražších komponent. Zákazníci vám pak udělují hodnocení a neodpustí vám, že jste třeba zapomněli na pastu pod CPU chladič :), překročili rozpočet, použili použité komponenty, co vám zbyly z jiné zakázky, či vám vyřízení zakázky trvalo moc dlouho.
Řeknu vám, že když jsem škudlil peníze za poštovné a nechal si komponenty z e-shopu doručovat za 3-5 dnů, tak se mi ty zakázky začaly kupit a začal jsem mít velký hokej v tom, co jsem objednával ke které zakázce. :) Byla to dost divoká situace, ale hodně mě to bavilo rozplétat. :) Ve vaší předsíni máte místo jen na určitý počet zakázek (asi 8) a pak si ještě můžete nechat nějaký počítač přes noc na pracovním stole (stolech - později si můžete v místnosti odemknout další 2 pracovní stoly). Jako..., nemusíte plnit všechny zakázky, můžete klidně některé odmítnout, nebo (když si nevíte rady), tak to vzdát a poslat to zpět zákazníkovi, ale pak vám dá špatné hodnocení. Jednou se mi stalo, že jsem dostal zakázku na opravu PC, že se prej po zapnutí restartuje systém. Zapnu ho a normálně běží. Pro jistotu provedu ještě přepastování CPU chladiče a test v 3D Marku a bez problému. Zakázka ale pořád ukazovala, že není vyřešená, tak jsem to vzdal a poslal zpět. Zákazník si samozřejmě stěžoval a udělil špatné hodnocení. Za pár dnů e-mail, kde se omlouval, že problémy byly způsobeny jeho vadným napájecím kabelem. JSEM MYSLEL, ŽE HO UŠKRTÍM!!! :)))
Kromě tohoto módu můžete také spustit volnou hru, kde si můžete sestavit počítač podle svých představ s neomezenými finančními prostředky.
Lidem, kteří počítačům nerozumí a pojmy grafika, RAM, CPU, HDD, motherboard, case, cooler jsou jim cizí a neví, co se kam dává a kde co je, nebudou vůbec tušit, co mají dělat. Takovým lidem bych hru nedoporučoval. :)
Plusy:
Originální koncept.
Realistika a zároveň nadhled (srandičky). Třeba nespokojené emaily od zákazníků, nebo plakátová výzdoba vaší dílny.
Hru můžete využít i při návrhu své sestavy, když se chystáte kupovat nové PC, nebo upgradovat. Bohužel se mi zdá, že výpočet bodů v 3D Marku nějaký divný a moc bych se podle něj neřídil.
Celkem dobrý soundtrack, který si můžete pustit a ovládat na vašem virtuálním počítači. Můžete si tam poslouchat taky své vlastní mp3-ky z vašeho reálného disku, nebo pustit internetová rádia.
Ovládání je docela přátelské. Třeba při zapojování kabelů se vám po uchopení konce kabelu rozsvítí konektor, do kterého ho můžete zasunout.
Mínusy:
Hodně zakázek je o tom, že chce zákazník konkrétní počet bodů v 3D Marku, vyčistit PC od prachu, odvirovat a podobně... Ale o těchto nudných činnostech prostě je práce počítačového technika. :)
Grafika je taková nějak moc umělohmotná.
Některé věci mi přijdou zbytečně zdržující. Třeba nevidím důvod, při výměně desky odmontovávat staré sloupky a našroubovávat nové. Vždyť jsou snad všechny stejné, ne?
V inventáři by se hodila filtrace - není tam žádná. Ve virtuálním e-shopu sice filtrace je, ale jen jedna. Pokud chcete více parametrů najednou, tak máte smůlu.


DLC zdarma (musíte si je ale na gogu stáhnout zvlášť a nainstalovat):
GOG Galaxy Edition Case: Speciální skříň se značkou GOG Galaxy, kterou získáte na 27 levelu, nebo ve free módu je dostupná hned. Ve hře na Steamu bude zřejmě zase nějaká Steam skříň. :)
Good Company Case: Další speciální skříň s motivem hry Good Company.
Deadstick Case: Další skříň na motivy hry Deadstick - Bush Flight Simulator. Tohle DLC už zmizelo z obchodu.

Placené DLC:
Republic of Gamers Workshop (2019): Nová pracovní místnost.
Razer Workshop (2019): Nová pracovní místnost.
Overclocked Edition Content (2019): 4 speciální skříně s originálními motivy od Brocka Hofera. Součástí hry je i stažitelný soundtrack hry (10 tracků).
NZXT Workshop (2020): Pracovní místnost.
AORUS Workshop (2020): Pracovní místnost.
Overclockers UK Workshop (2020): Pracovní místnost.
Esports Expansion (2020): Nový styl hry, kdy se staráte o počítače celého esportového týmu a prostě se snažíte, aby uspěl.
EVGA Workshop (2021): Pracovní místnost.
Fractal Workshop (2021): Pracovní místnost.

Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce.
Držení pravého tlačítka myši a otáčení myší - otáčení počítačem.

Cheaty:
Na vaše virtuální peníze lze použít univerzální cheater Cheat Engine. Nějak mě to ale s těmi penězi nebavilo, tak jsem rozjel novou hru bez cheatů. :) Na neomezené peníze je tu free build mód.

Save pozice.

PC Building Simulator 2

Oficiální stránky
Výrobce: Spiral House Ltd (Velká Británie)
Datum vydání: 12.10.2022
Hodnocení: (8)/10
Žánr: Ostatní.
Obchod/ Download: Epic Games.
Preview: Tiscali Games, Bonusweb a Zing.
Návod: Není.
Čeština: prekladywoytman.cz.
Multiplayer: Ne.
Editor: Tak, hra je sama o sobě editor PC sestav. :)
Kompatibilita s Windows XP: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Ne.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


Hru ještě nemám k dispozici - recenze není kompletní!
Recenze:

Nová generace zajímavého simulátoru stavení a oprav PC sestav. Bohužel je tentokrát vydavatelem přímo Epic, takže hra asi vůbec nebude ke koupi na Steamu, nebo jiném obchodu. :( Každopádně vizuální stránka prvního dílu by chtěla dost upgradovat. Ve hře je přes 1200 reálných komponent od více než 45 výrobců. Kampaň je asi na 30 hodin.
Plusy:
Vylepšení grafiky.
Mínusy:
Exkluzivita (zřejmě doživotní) Epic Games Store. :(

Ovládání:
Uvidíme...

Cheaty:
Uvidíme...