Paradise

Oficiální stránky: Nejsou.
Výrobce: White Birds Productions (Francie)
Datum vydání: 2006
Hodnocení: 7/10
Žánr: Adventura - Point and Click.
Obchod/ Download: DVD (Je možné zakoupit třeba zde, nebo zde)
Recenze: Tiscali Games, Bonusweb.
Návod: Abecedaher.

YouTube playlist.
Čeština: České titulky přímo v u nás prodávané DVD verzi. Lze doinstalovat i český dabing.
Multiplayer: Ne
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: OK
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK

Patche: v1.1.3 EN (není třeba, stejně vám české titulky změní zpět na anglické a budete potřebovat i crack).


Recenze:

Již starší adventura od tvůrce slavné Sybérie - Benoita Sokala. Zhostíte se v ní do role... ehm... Ann Smithové. Ann letěla s letadlem do smyšlené středoafrické země Mauránie. Její letadlo ale sestřelili povstalci. Naštěstí ji vládní vojáci našli v poušti a umístili do princova harému ve městě Madargan na zotavení. Ann utrpěla otřes mozku a ztratila paměť, takže netuší, co tam dělá, jen že je z Ženevy. Povstalci neúprosně postupují proti vládním vojskům krále Rodona a ovládají i letiště. Ann se tedy vydává na dlouhou pozemní cestu pryč s rebely v patách. Společnost vám bude dělat váš ochočený černý levhart. Jedná se o klasickou adventuru ovládanou myší, kde konverzujete s postavami a používáte předměty. Najde se i několik logických puzzlů, ale ty jsou celkem jednoduché. Grafický styl některých věcí hodně připomíná Sybérii. Například velitelská loď krále Rodona.
Plusy:
Musím pochválit povedený český amatérský dabing. Některé obrazovky vypadají graficky dobře. Celkem jednoduché. V menu si můžete prohlížet filmy, které už máte odkryté.
Mínusy:
Jako absolutně nechápu, proč hra už v úvodní animaci prozradí, kdo je hlavní hrdinka. Tuhle informaci by měl hráč dostat až později a být v nevědomí stejně, jako hlavní hrdinka, která ztratila paměť. Hra běží pouze v rozlišení 800*600 a většina obrazovek je graficky taková nějaká mdlá, nevýrazná - na Sybérii to nemá. Mohly by být pop-up popisky předmětů, na které najedete myší. Kurzoru myši po najetí na aktivní místo jen vyjedou ostny. Ve hře je několik nepěkných bugů. Například v harému potřebujete vyjít na schody, ale hra vás hned teleportuje zpět pod schody. Řešením je, v tom zlomku vteřiny nahoře na schodech nahodit menu a pak už tam zůstanete. Pak v dole při setkání s šílenou inženýrkou Dadou vám postavička místo k Dadě odejde někam dole za skálu a nechce vyjít - musel jsem nahrát save a zkusit to znovu. Pak jsem někde četl, že když jdete moc zkoumat kupředu a nekecáte s postavami, tak se vám to nějak zaseká, že nemůžete pokračovat, ale to se mi nestalo. Postavička se taky někdy někde zasekne a musíte všelijak klikat okolo, aby se odblokovala a šla, kam chcete. Střídání úhlů kamery při přechodu na některé obrazovky taky dost znepřehledňuje orientaci v prostředí, takže někdy dost bloudíte.

Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce.
Pravé tlačítko myši - inventář a menu.
Dvojklik - běh.

Cheaty:
Moje save. Zajímavé je, že se sejvy dají jednoduše otevřít v Notepadu a editovat třeba s kým už jste mluvili a podobně. Možná by se to dalo použít, když někde zakysnete na nějakém bugu.