Medal of Honor: Allied Assault
Medal of Honor: Pacific Assault

A další a další a další díly už jsou prostě ničím nevynikající střílečky. První díl je pro mě prostě retro vzpomínka a hotovo. Další díly tedy nedoporučuji.Medal of Honor: Allied Assault

Oficiální stránky Úžasná oficiální stránka s jedním obrázkem ze hry! BOMBA! :(
Výrobce: Vivendi 2015 (USA)
Datum vydání: 2002
Hodnocení: 7/10
Žánr: Akční.
Obchod/ Download: GoG (Kompilace s oběma datadisky s názvem War Chest).
Recenze: Level 2/2002, Bonusweb a Tiscali Games.
Návod: Level 3/2002, Abecedaher.

YouTube.
Spearhead: YouTube.
Breakthrough: YouTube.
Čeština: Download, a český dabing.
Multiplayer: Ano
Editor: Download
Kompatibilita s Windows XP: GoG: OK
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): GoG: OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): GoG: OKRecenze:

Akční hra z druhé světové války ve které plníte různé jednoduché úkoly jako vyhodit do povětří tanky v garážích, osvobodit vězně a prostřílet jim cestu do bezpečí, získat tajné dokumenty atd... Není to ovšem žádná plížička typu Thiefa, ale prachsprostá střílečka. V celkem 6 misích, které se skládají ze 3 až 4 podmisí se podíváte v kůži amerického vojáka do Alžírska, Norska, zúčastníte se vylodění na pláži Omaha Beach v Normandii a následně několik misí v samotné Říši. V některých místech postupujete v týmu několika vojáků, ale nemůžete jim dávat rozkazy co mají dělat. Mimoto se projedete i na Jeepu a v tanku.
Multiplayer: Lze hrát po LAN, propojením IP adres a na internet sloužilo dnes již nefunkční Gamespy. Hrát lze v režimech deathmatch, team deathmatch, round a objective. Při založení hry lze zvolit 7 + 4 objective map a nastavit lze neomezený počet hráčů. Do založené hry lze vstoupit i bez dalších hráčů.
Plusy:
Grafika vypadá na svou dobu docela dobře (byla to vysoce oceňovaná AAA hra), ale je poněkud stísněná (to víte předtím jsem pařil Flashpoint... :) ). Prostě koridorová střílečka. Normálně už takové hry rád nemám, ale je to prostě nostalgie, hrát zase po letech tuhle hru. U mnoha misí vzpomínám, jak jsem je hrál kdysi. :) Rozmanité mise a mnoho reálných zbraní z druhé světové války. Rozhodně nezapomenutelná je mise s vyloděním v Normandii. Je to prostě hotové peklo svištících kulek. Stejně jako tomu bylo ve skutečnosti - hoooodně realistická mise! Hra se velice inteligentně sama ukládá a vy se tedy můžete v klidu soustředit na hru a ne na save-load orgie. Hra si nehraje na dnešní politickou korektnost a vojáci mají na uniformách skutečné hákenkrajce a ne jen nějaké náhražky. Nebo že by GoG do hry implementoval patch na odstranění cenzury? :)
Mínusy:
Poněkud přehnané třepání zaměřovače, když vás někdo zasáhne - při tom se nedá absolutně mířit. Když do vás od někud šije sniper, nebo snipeři, tak je díky tomu nacházíte a odstraňujete velice obtížně. Grafika je už dnes dost za zenitem. Lze nastavit maximální rozlišení 1280*1024 Je to koridorovka, která vás nepustí mimo úzký vymezený prostor.

Datadisky:
Spearhead
(2002, GoG, recenze: Level 12/2002, Bonusweb, návod: Abecedaher, čeština: download a v přípravě je i dabing): Datadisk, ve kterém je nová kampaň složená z 3 misí rozdělených do několika podmisí. Normandie, Bastogne a Berlín (za rusy). Mise se docela vydařily a tak je o nářezovou zábavu postaráno po celou hru. Projedete se i v tanku a můžete ovládat hromadu různých pevných zbraní (kanóny, flak, ...). Ze začátku postupujete v týmu a velitel vám dává rozkazy, ale pokud velitel zařve, tak je konec mise - to se mám o toho debila jako starat nebo co? Takové mise nesnáším! Já za to nemůžu že ten blb se neumí krýt. V jednom místě se projevil syndrom "Iron Storm", neboli nesmrtelní protivníci a jinde zase, pokud jste se dostali tam, kde vás vývojáři hry nechtěli, tak do vás šilo nějaké neviditelné dělostřelectvo a nezbavili jste se ho, ani zalezením do baráku... Datadisk je velice krátký. V multiplayeru přibyl nový mód Tug of War se 4 mapami. Ve zbylých módech se dá hrát na 7 mapách z původní hry + 13 nových.
Breakthrough (2003, GoG, recenze: Bonusweb a Tiscali Games, návod: Abecedaher, čeština: download): Druhý datadisk, který začíná v Tunisku a přes Sicílii se dostanete do několika misí v Itálii. Poté, co jsem si tento datadisk zahrál, nějak nechápu, proč ho recenze tak ztrhaly. Je krátký, to ano, ale to už byl i Spearhead, ale co se týče misí, tak jsou zajímavé a zábavné. Povedený datadisk. Opět se v některých misích projedete v několika vehiklech. Třeba v kolejovém obrněnci. V multiplayeru přibyl nový režim Liberation s 3 mapami. Jinak v DM přibylo 11 map.

Ovládání:
Myš levá - střelba.
Myš pravá - zaměřovač (u sniperky).
W, S, A, D - pohyb.
E - použití, sebrání.
R - nabití.
Q - skrytí/ vytasení zbraně.
Tab - úkoly.
F5, F9 - save, load.
Esc - menu, exit.
Ctrl - skrčení.
Mezerník - skok.
1 - 9, nebo kolečko myši - zbraně (i dalekohled a přístupové papíry).

Cheaty:
Save Medal of Honor, save Spearhead a save Breakthrough.

Kliněte na spouštěcí ikonu na ploše pravým tlačítkem myši, zvolte Vlastnosti a v kolonce Cíl dopište, aby text končil: ....\MOHAA.exe" +set ui_console 1 +set cheats 1 +set thereisnomonkey 1 Klikněte na tlačítko Použít a OK Následně pomocí ikony hru spusťte. V nastavení jděte do Pokročilé (Advanced) a zaškrtněte konzoli. Ve hře stiskněte [~] a do konzole napište nejprve: set cheats 1, pak je nutné restartovat misi (nahrát začátek mise - pokud to nepomůže, tak nahrajte jinou misi a zpět tu vaši misi) a následně můžete použít následující kódy. Upozorňuji, že po startu každé nové mise musíte kódy zadat znovu.

Wuss - všechny zbraně
Dog - nesmrtelnost
Fullhead - plné zdraví
Notarget - odstraní všechny cíle
Noclip - vypíná přepínání videa
Listinventory - vypíše inventář
Tele x y z - přenese do vybrané lokace
Coord - vypíše aktuální lokaci
Health - nastaví zdraví
Kill - zabije hráče

Seznam zbraní:
Colt45 - Colt 45
M2frag_grenade- Frag Grenade
P38 - Walter P38
Steilhandgrenade - Steilhandgrenade
M1_garand - M1 Garand
Kar98 - Mauser KAR 98K
Shotgun - Shotgun
Bazooka - Bazooka
Panzerschreck - Panzerschreck
Bar - BAR
Mp44 - StG44
Thompsonsmg - Thompson
Mp40 - MP40
Springfield - Springfield '03 Sniper
Kar98sniper - KAR 98 Sniper

Kdybyste chtěli experimentovat s nějakými cheatery a hra vás nechtěla pustit do Windows (Alt + Tab, nebo klávesa Windows se nechytají), tak zkuste Ctrl + Alt + Del a třeba Správce úloh. ;)

Spearhead:
DOG - god mód
FULLHEAD - uzdravení hráče
FULLHEAL - plné zdraví
WUSS - všechny zbraně
NOCLIP - procházení zdmi
NOTARGET - verze hry
LISTINVENTORY - výpis inventáře
TELE x y z - teleportace na pozici x,y,z
COORD - zobrazí vaší aktuální pozici
KILL - zabije hráče
HEALTH - nastaví aktuální zdraví
MAP X - skok do zvolené úrovně ( X - mapa dle souboru pak5.pk3)


BreakThrough:
fullheal - doplní zdraví
wuss - všechny zbraně a střelivo
noclip - procházení stěnami
notarget - odstraní cíl
dog - nesmrtelnost
listinventory - seznam věcí v inventáři
tele x y z - teleport na lokaci x, y, z
coord - zobrazí koordináty
health - nastaví aktualní zdraví
kill - zabije hráče
toggle cg_3rd_person - přepne do pohledu třetí osoby
map "meno_mapy" - skok do specifikované mapy
giveweapon weapons/"meno_zbrane".tik - dostaneš specifikovannou zbraň

názvy zbraní:
Colt 45 - colt45
Frag Grenade - m2frag_grenade
Walther P38 - p38
Steilhandgranate - steilhandgranate
M1 Garand - m1_garand
Mauser KAR 98K - kar98
Shotgun - shotgun
Bazooka - bazooka
Panzerschreck - panzerschreck
BAR - bar
StG 44 - mp44
Thompson - thompsonsmg
MP40 - mp40
Springfield '03 Sniper - springfield
KAR98 Sniper - kar98sniper

názvy map:
e1l1
e1l2
e1l3
e1l4
e2l1
e2l2
e2l3
e3l1
e3l2
e3l3
e3l4