Late Shift

Oficiální stránky
Výrobce: CtrlMovie (Švýcarsko).
Datum vydání: 2017
Hodnocení: 8/10
Žánr: Adventura - FMV.
Obchod/ Download: Steam.
Recenze: Můžete si přečíst recenze na ČSFD, protože hra se promítala i v kinech, jako interaktivní film.
Návod: Steam návod na všechny achievementy a endingy ve 2 zahráních.

YouTube.
Čeština: Ano - oficiální titulky.
Multiplayer: Ne.
Editor: Ne.
Kompatibilita s Windows XP: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Steam už Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OKRecenze:

Interaktivní film, kde se ujmete role Matta, jež pracuje někde v Londýně v garážích jako hlídač a parkovač aut. Jednou si takhle jde Matt na další nudnou noční šichtu, ale shodou okolností se zamotá do takového maléru, že se mu obrátí svět vzhůru nohama. :) Přimotá se totiž do krádeže velmi vzácné misky na rýži, po které touží mocná čínská mafie. Dáte se na dráhu zločinu, nebo při první příležitosti zdrhnete a vzdáte se policii? A je to vůbec dobrý nápad? :)
Sledujete prostě akční film a čeká na vás plno voleb, co uděláte dál. Některé volby mají malý efekt, ale některými s příběhem dost zamotáte. Hra má 14 kapitol (při prvním hraní jsem prošel jen 10) a celkem 7 konců.
Plusy:
Kvalitně natočený film, plný akce a napětí.
Slušné herecké výkony.
Jedno shlédnutí vám patrně stačit nebude. Bude vám vrtat hlavou, co kdybych tam udělal tamto a tamto jinak - jak to dopadne? :)
Mínusy:
Na volby máte celkem malý časový limit. Naštěstí můžete hru kdykoliv pauznout klávesou Esc (v pauze ale nejsou vidět volby).
Scény, které jste třeba už viděli, nemůžete nijak přeskakovat. Hru nelze ani startovat v jednotlivých kapitolách. Při každém hraní musíte prostě vše sledovat znova a znova. Dlouhé závěrečné titulky lze skipnout prostě tak, že dáte výstup ze hry a odstartujete hru novou.
Oficiální české titulky nejsou moc kvalitní. Dle recenzí to bylo dříve horší a nějaký dobrodinec vyvěsil ke hře na Steam Community opravené titulky. Tyhle opravené titulky už dnes ale nefungují, protože asi vyšla aktualizace hry a změnala názvy všech souborů titulků. Naštěstí ta aktualizace ty titulky (zdá se) přecejen opravila, ale občas tam ještě nějaká chybka zůstala.
Hlavně ze začátku jsou ty volby takové naoko. Hra vás stejně o scénu dál vrátí do jedné koleje.

Ovládání:
Levé tlačítko myši - klikání na volby.
Esc - pauza/ menu.

Cheaty:
Viz. návod.
Jak se píše v návodu na Steamu, tak dokud se nespustí závěrečné titulky, tak můžete dát odchod ze hry a při zadání "Pokračovat" startuje nedokončená kapitola od samého začátku a můžete tak během jednoho zahrání odkrýt i více konců najednou.

Já jsem k tomu navíc zjistil, že v souboru: C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\27628163*tohle číslo budete mít ale pravděpodobně jiné - je to číslo vašeho Steam účtu*\584980\remote\GameData je možné přepsat poslední kapitolu, ve které hra zrovna je. Je to konkrétně místo:
<SerializedString Name="CurrentLevel" Value="Ep11" /> - přepsáním čísla levelu byste se měli vrátit do požadovaného levelu. Nezkoušel jsem to, takže bez záruky, ale pravděpodobně by to mělo fungovat na vrácení zpět. Dopředu bych se raději nepouštěl, protože hře pak budou chybět vaše volby z přeskočených kapitol a asi kvůli tomu krachne. Háček je ovšem ten, že když hru dohrajete (proběhnou závěrečné titulky), tak se obsah toho souboru zkrátí a ta položka tam není. Asi bude rozumnější před koncem hry ten soubor někam zkopírovat pro případ, že vám tam vletí závěrečné titulky.

Pak jsem ještě zjistil, že všechny videa hry jsou ve složce: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Late Shift\Videos\
Do této složky si můžete překopírovat i české titulky ze souboru:
C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Late Shift\Subtitles\cs.zip a videa pak budou i s titulky.

Save pozice.