Last Day of June

Oficiální stránky
Výrobce: Ovosonico (Itálie)
Datum vydání: 2017
Hodnocení: 7/10
Žánr: Adventura - Point and Click.
Obchod/ Download: GoGSteam, nebo Epic Games.
Recenze: Tiscali Games.
Návod: YouTube.
Čeština: Ne (není třeba :) ).
Multiplayer: Ne
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: Ne
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): GoG: OK

Steam: Steam už Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OKRecenze:

Vážení, k téhle hře jsem přišel, jak slepý k houslím. Nekupoval jsem ji totiž přímo, ale získal ji v monthly bundlu na Humble Bundle v březnu 2018. Po spuštění a prvních pár minutách vám možná hra bude připadat, jako taková šíleně infantilní hříčka, ale dále zjistíte, že je hra docela zábavná, propracovaná a originální. Velkou inspirací byla pro vývojáře zřejmě hra Life is Strange. Ve hře si totiž budete taky hrát s časem a snažit se konat dobro. Vaše postavička je velice zaláskovaná do vaší drahé polovičky. Ve velké neštěstí se ale zvrtne zcela nevinná snaha vaší partnerky, dát vám dárek. :) Dojde totiž k autonehodě, při které vaše láska přijde o život a vy zůstanete na vozíku. Následně objevíte možnost vracet se v čase na začátek onoho dne a vtělovat se při tom do 4 různých postav ve vaší roztomilé vesničce. Střídavým hraním za tyto postavičky během onoho kritického dne se snažíte dosáhnout toho, aby vaše láska přežila. Ke konci je hra docela psycho a u závěru by slabší povahy mohly uronit i pár slziček. :)
Plusy:
Zábavný koncept cestování v čase. Třeba abyste se někam dostali, tak si při hře za jednu postavičku musíte otevřít cestu, kterou pak projdete jako jiná postavička - prostě musíte přemýšlet. :) Malý kluk třeba projde malým průchodem v plotě, kterým neprojdou dospěláci, ale zase nedokáže otevřít těžkou železnou bránu a podobně. Je to fakt skvěle vymyšlené.
Kromě hlavního snažení je ve hře i nepovinné sbírání takových bublin, které jsou různě umístěné po vesničce, za jejichž sbírání získáváte achievementy. Jdou sebrat vždycky jen ty modré, které mají obrázek vaší aktuální postavičky, za kterou zrovna hrajete.
Hra nemá a ani nepotřebuje češtinu. Postavy totiž nemluví, jen tak huhlají a gestikulují (prostě jako Pat a Mat, nebo Mr. Bean :) ). Těm pár anglickým textům, jako: New Game, Resume, Quit Game a podobně snad rozumí i neangličtináři. :)
Jak jsem psal, že je hra ke konci celkem psycho, tak jsem myslel to, že vaše postavička a duch vaší zemřelé lásky jsou už tak vyšťavení, že je chytá rapl a to mě fakt hodně rozesmálo. :) U hry jsem sice nebrečel, jako u Life is Strange, ale v těchto momentech mě hra naopak hodně pobavila. :)
Mínusy:
Svérázná infantilní grafická stylizace nemusí sednout každému. Postavičky třeba nemají oči, ale jen oční důlky.
Některé animace, které už jste několikrát viděli, se nedají přeskočit a tak jen zdržují.
Možná budete chvílemi zmatení, protože nebudete vědět, co se po vás vlastně chce.

Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
Mezerník - běh.
E - akce.

Cheaty:
Nemám.