Imperial Glory

Oficiální stránky: Nejsou.
Výrobce: Pyro Studios (Španělsko)
Datum vydání: 2005
Hodnocení: 8/10
Žánr: Realtime strategie/ tahová strategie.
Obchod/ Download: GOG, ZOOM, nebo Steam.
Recenze: Tiscali Games a Bonusweb.
Návod: Není
Čeština: Hra na GOGu má češtinu (dokonce i dabing), ale dá se zprovoznit jen úpravou souborů hry:
1. Otevřete soubor text.pak (jedná se o obyčejný archiv - lze otevřít třeba v Total Commanderu) a přejmenujte složky:
english na english_old
Czech na english
2. Otevřete soubor data.pak a složku fonts v něm a přejmenujte složky:
Latin1 na Latin1_old
polish_czech na Latin1
3. Otevřete složku audio a přejmenujte složky:
english na english_old
czech na english
4. Otevřete soubor data1.pak a v něm složku texto a přejmenujte složky:
english na english_old
czech na english
Multiplayer: Ano
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: GoG: OK

Steam: Steam už Windows XP nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): GoG: OK

Steam: Steam už Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OKRecenze:

Tahově-realtimová strategie podobná herní sérii Total War, která se věnuje Evropě v období 1789 - 1830. Kampaň lze hrát na mapě Evropy a přilehlého okolí a vítězství lze nastavit buď na body, dosažené do roku 1830, nebo na časově neomezené obsazení celé mapy. Jeden tah je jeden měsíc. Hrát lze pouze za pět velmocí: Francie, Británie, Prusko, Rusko a Rakousko. Států je ale na mapě mnohem víc. Pohyb jednotek po mapě je vyřešen stejně, jako u starých Total Warů - šoupáním figurek po provinciích. Když se na konci tahu ocitnou v jedné provincii dvě znepřátelené armády, tak můžete zvolit buď realtime bitvu, nebo nechat výsledek bitvy vypočítat automaticky. Kromě pozemních bitev dochází i k námořním, rovněž vyvedeným i v realtimovém režimu. Tam přikazujete jednotlivým lodím směr plavby, typ munice a kdy mají střílet děla na které straně lodi. Ve výsledku je to takoý divoký mišmaš proplétajících se lodí, kdy hlídáte, kde se vám na boku lodi objeví v dostřelu nepřátelská loď a spustíte na ni palbu. :) Součástí tahové části je i stavění rozličných budov, vývoj nových technologií v různých odvětvích, diplomacie a samozřejmě i výcvik jednotek. Jednotky lze cvičit pouze v akademiích a vytahovat ven z akademie je lze pouze na velitele (kapitán max. 3 jednotky/ plukovník 4/ generál 5 a polní maršál 6). V jedné provincii můžete mít maximálně tři armády (jednotky a velitelé uvnitř akademie se nepočítají - prostě je nebudete moci vytáhnout ven) a na moři 6 lodí. Akademie můžou být postaveny pouze v hlavním městě jakéhokoliv národa, takže výroba jednotek je dost pomalá. Navíc, když obsadíte některou z pěti velmocí, tak tam nemůžete stavět vůbec nic. Prostě prej impérium okupujete (musíte mít v hlavním okupovaném městě trvale armádu) a nic tam nemůžete vyrábět. :( Přesun armád přes moře obstarávají lodě. Nalodit a vylodit jednotky lze pouze, když oddíl moře kde je loď, sousedí s provincií s postaveným přístavem. Suroviny jsou ve hře: zlato, suroviny, populace a jídlo. Kromě kampaně lze hrát i historické bitvy (Salamanka, Waterloo, Friedland, Slavkov a Egypt), nebo rychlou realtimovou bitvu. Tam zvolíte útočníka/ obránce, mapu provincie (všechny provincie z kampaně - i moře pro námořní bitvu), a vyberete jednotky.
Multiplayer: Multiplayer po internetu už nefunguje, tak lze hrát jen po místní síti LAN. Lze hrát jen realtime bitvy, jako u rychlé hry. Lze také vybrat historické bitvy.
Plusy:
Sice slabší, ale celkem dobrá variace na Total War. Zažerete se do toho taky pěkně - ještě jeden tah a jdu spáááát... :)
Mínusy:
Hra na GOGu má v sobě oficiální češtinu, ale nedá se do ní přepnout. Do 5 hlavních jazyků přepnout jde, ale do češtiny, polštiny a ruštiny to musíte přepnout, až přejmenováním souborů hry. Nechápu... prostě to nechápu, než aby u hry mohli ve storu napsat další lokalizace a nalákat na ni více hráčů, tak ostatní lokalizace skryjí i když jsou v adresáři hry! Chápe to někdo??? Hrát lze pouze za 5 velmocí. Málo druhů jednotek. Nelze nic vyrábět v okupovaných velmocích. Pomalé verbování jednotek, kvůli jedné akademii na národ. Hra běží v maximálním rozlišení 1280*1024, ale mělo by se to dát změnit v souboru Config.sb. Bohužel v tomto souboru by se měla dát změnit i lokalizace na češtinu (přepsat 1 (angličtina) na 11 (čeština)) a ta nefunguje, takže předpokládám, že ani ta změna rozlišení nefunguje, protože mi připadá, že se nic nezměnilo...

Ovládání:
Tahová část:
Levé tlačítko myši - šoupání s armádami atd...
Pravé tlačítko myši na armádě - vlastnosti (možnost opravy, ...).

Realtime:
W, S, A, D - pohyb po bojišti.
Myš na kraj obrazovky - otáčení kamery.

Cheaty:
Na editaci zlata a dalších surovin lze použít univerzální cheater Cheat Engine.

Save pozice.

Na obrazovce s titulky napište PYROGODMODE. Od té chvíle bude moci v Management Model používat následující kombinace kláves. Tento cheat funguje jen pro verzi s patchem 1.1.

[Levé CTRL] + [Levý Alt] + [D] - přidá peníze
[Levé CTRL] + [Levý Alt] + [F] - rychlé stavění
[Levé CTRL] + [Levý Alt] + [G] - rychlý trénink
[Levé CTRL] + [Levý Alt] + [N] - přidání jídla
[Levé CTRL] + [Levý Alt] + [U] - rychlý výzkum
[Levé CTRL] + [Levý Alt] + [X] - zvýšení populace
[Levé CTRL] + [Levý Alt] + [Y] - přidání surovin