Harvester

Oficiální stránky: Nejsou. Fan stránka na Facebooku.
Výrobce: DigiFX Interactive/ Lee Jacobson (USA).
Datum vydání: 1996
Hodnocení: 8/10
Žánr: Adventura - Point and Click.
Obchod/ Download: GoG, ZOOM, nebo Steam.
Recenze: Není.
Návod: abcgames.cz.

YouTube.
Čeština: Není.
Multiplayer: Ne.
Editor: Ne.
Kompatibilita s Windows XP: GoG: OK

Steam: Steam už Windows XP nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): GoG: OK

Steam: Steam už Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OKRecenze:

Hodně brutální, perverzní a kontroverzní hra, která byla v hodně zemích zakázána. :) Jedná se v podstatě o klasickou point and click adventuru. Chodíte po lokacích, kecáte s postavami, sbíráte předměty a používáte je na patřičných místech. Pozadí je kreslené, ale postavy na něm jsou zfilmovaní reální herci (podobným způsobem byla dělaná i Phantasmagorie, Dark Seed, nebo Toonstruck). Od jiných adventur se ale tahle liší tím, že s postavami můžete nejen mluvit, ale s nimi i bojovat. Stačí začít klikat (nebo se ukliknout :) ) pravým tlačítkem myši. Ve většině hry to ale nějak nemá smysl. Když třeba napadnete před domem novinového poslíčka, tak na vás tenhle asi 10ti letý fakan vytáhne bouchačku a udělá z vás cedník. :) Při napadení jiných postav vás zase zatkne šerif a se svou bandou vás posadí na elektrické křeslo. Nepomůže vám ani oficiální cheat na nesmrtelnost, protože se spustí prostě video a následně GAME OVER. Na bojovou hru se hra změní až v poslední kapitole, kde už krev a vnitřnosti tečou proudem. :)
Příběh se odehrává v americkém městečku Harvest (51 obyvatel - dlouho to tak nezůstane :) ) na podzim roku 1953. Vy se jmenujete Steve a žijete v domě se svou matkou, otcem, bráchou a sestřičkou v kojeneckém věku a máte krátce před svatbou se sousedovic Stephanií. Ničím z toho si ale nejste jistí, protože jste se právě probudili a máte totální amnézii - nic si nepamatujete. Vaše okolí si navíc myslí, že svou amnézii jen hrajete. Lidi okolo vás (včetně členů vaší rodiny) jsou navíc strašně podivní, úchylní a dějou se hrozné odpudivé věci. Lidi vás tlačí nejen do svatby, ale i abyste se stali členy tajemné lóže. Té patří obrovská pevnost ve středu městečka. V 6 dnech, které hra pokrývá, vás čeká plnění úkolů, které vám dává podivný agent v kápi u brány pevnosti. Začne to celkem nevinným žertíkem, až nakonec zjistíte, že z vás ty úkoly udělaly masového vraha. :)
Plusy:
Horor, jak má být a útlocitní cenzoři a zakazovatelé ať si utřou! :)
Nezvyklý bojový prvek v adventuře - většinu postav můžete fyzicky napadnout.
Příběh na konci nakonec dává docela smysl.
Mínusy:
Dnes již dost zastaralá grafika, ale na rok 1996 je to docela dobré.
Na hru není nikde čeština.
Občas se mi dařilo hru nějak podivně zabugovat. Třeba jsem nahrál pozici a aniž bych něco mačkal, tak kolem sebe moje postava pořád šermovala a nešlo to zastavit. Pak se mi ke konci hry u šachisty postava taky nějak divně šprajcnula v oné obrazovce a nemohl jsem tak s ničím interagovat.
Některé logické hádanky, co na co použít jsou dost divoké. Po nahlédnutí do návodu budete zírat, jak vás jako tohle mělo napadnout?

Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce/ pohyb postavou.
Šipky - pohyb postavou.
Pravé tlačítko myši - útok/ v inventáři výběr zbraně do rukou postavy.
Ctrl + šipky - útok.
Esc - menu.
I - inventář.Cheaty:
Během hry napište (aktivace je potvrzena zvukovým efektem):
BRUCE - god mód (někdy vás nezachrání, tak raději často ukládejte :) ).
NICK - plné zdraví.
MURDERER - speciální zbraně.
SON OF SAM - speciální předměty.
DUSTIN - první úroveň.
BOSTON STRANGLER - druhá úroveň.
HELTER SKELTER - třetí úroveň.
CHARLES MANSON - poslední úroveň.

Save pozice.