Full Throttle


Full Throttle RemasteredFull Throttle

Oficiální stránky: Nejsou
Výrobce: Lucas Arts (USA)
Datum vydání: 1994
Hodnocení: 8/10
Žánr: Adventura - Point and Click.
Obchod/ Download: CD, nebo download.
Recenze: Excalibur 45, Level 6/95, Score 18
Návod: Excalibur 45, Score 40, Level 6/95, nebo abecedaher.cz.

YouTube.
Čeština: abecedaher.cz a prekladyher.eu.
Multiplayer: Ne
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: OK (Spuštění přes ScummVM, nebo DOS Box)
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): V programu ScummVM, nebo DOS Boxu. Instalaci neprovádějte instalátorem, ale jen složku "RESOURCES" z CD zkopírujte někam na disk.

V DOS Boxu je třeba mountnout CD hry příkazem: mount d "g:\" -t cdrom (g - je písmeno CD mechaniky, upravte dle svého systému). Pokud budete chtít použít i češtinu, tak budete muset počeštěné soubory upravit i na CD (nebo v image). DOS Box je totiž tahá odsud.

Ve ScummVM mountovat CD, ani vytvářet kvůli češtině nové CD nemusíte.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): V programu ScummVM, nebo DOS Boxu. Instalaci neprovádějte instalátorem, ale jen složku "RESOURCES" z CD zkopírujte někam na disk.

V DOS Boxu je třeba mountnout CD hry příkazem: mount d "g:\" -t cdrom (g - je písmeno CD mechaniky, upravte dle svého systému). Pokud budete chtít použít i češtinu, tak budete muset počeštěné soubory upravit i na CD (nebo v image). DOS Box je totiž tahá odsud.

Ve ScummVM mountovat CD, ani vytvářet kvůli češtině nové CD nemusíte.


Recenze:
Kreslená adventura z prostředí motorkářských gangů v USA s notnou dávkou humoru. Jako tvrďák Ben, motorkář z klanu Tchořů, budete jedné automechaničce Maureen pomáhat získat něco, o co ji připravil jistý odporný velkopodnikatel jménem Ripburger.
Plusy:
Ben je pěknej řízek a s ničím se moc nepáře a tak je s ním docela hodně srandy. Například si vzpomínám, jak jsem mu přikázal, ať otevře dveře a on je rovnou vykopnul. :) Ve hře je mnoho kreslených videí posouvajících děj a nářezová rocková muzika skvěle pasuje na jízdu na Harleyi. Ve hře se nedá umřít, teda až v samém závěru, ale hra se sama vrátí kousíček zpátky i když si neuložíte, takže je to v pohodě. :)
Mínusy:
Dost krátká - dohrál jsem to za 4 hodiny!!! Hra je již dost stará a podle toho vypadá i její grafika. Některé lokace jsou až velmi odporné a nepřehledné - to se ti grafici nemohli trochu více snažit? Pár stupidních akčních vložek. Motorkářské souboje, kdy jedete po cestě a potkáváte nepřátele, se kterými se mlátíte, a když někoho umlátíte, tak získáte jeho zbraň, se kterou zase porazíte jiného, bylo ještě celkem zajímavé a bavil jsem se u toho celkem dost, ale například takové autíčkové souboje (sice netrvaly dlouho) byly pěkně blbé. Některé adventurovské logické hádanky by mě teda nenapadly ani po 15 pivu :) - ještě že jsem měl návod. Čeština by potřebovala notnou dávku pravopisných korektur. Těch šílených hrubek, co jsem si všimnul, tak to je ostuda! :(

Ovládání:
Myš levá (takzvaný - zmáčkni na předmětu, táhni na ikonku a pusť systém:)) - adventuření :).
I nebo Tab - inventář
Šipky doleva a doprava - řízení motorky.
Enter na numpadu - útok na protivníka na motorce (při soubojích), nebo zahnutí na odbočku (při jízdě).
Myš pravá - změna zbraně, nebo nasazení speciálních brýlí.
F1 - exit menu.
Esc - přeskočení videa.
F5 - menu ScummVM (save/ load)
Pravý Alt + Enter - Ve ScummVM, nebo DOS Boxu přepínání na celou obrazovku a zpět.

Cheaty:
Save.
Jak přeskočit boj s motorkami: ve chvíli, kdy souboj začne, stiskněte současně klávesy [Levý Shift] a [V], nebo zkuste i pravý Shift.
Jak se vyhnout destrukčnímu derby: pomůže kombinace kláves [Ctrl] a [C], nebo zkuste i pravý Shift a V.Full Throttle Remastered

Oficiální stránky
Výrobce: Double Fine Productions (USA)
Datum vydání: 2017
Hodnocení: 8/10
Žánr: Adventura - Point and Click.
Obchod/ Download: GOG, nebo Steam.
Recenze: Tiscali Games.
Návod: Excalibur 45, Score 40, Level 6/95, nebo abecedaher.cz.

YouTube.
Čeština: Není.
Multiplayer: Ne
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: Ne
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): GoG: OK

Steam: Steam už Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OKRecenze:
Předělávka klasické motorkářské adventury od Lucas Arts do hezčí grafiky. Můžete se tedy opět ponořit do příběhu Bena a jeho motorkářského gangu. Pomocí klávesy F1 můžete hru kdykoliv přepnout do původní grafiky.
Plusy:
Opět vynikající humorná adventura.
Remaster do hry přidal po dohrání hry bonusy: hudba ze hry, audio komentáře vývojářů a obrázky konceptů (147).
Mínusy:
Grafika je sice remasterovaná, ale bohužel má v podstatě jen vyhlazené kostičky. Celkový nevalný grafický kabátek zůstal.
Krátkost hry rovněž zůstala (to se dalo předpokládat, když se jedná o kopii původní hry). Hrou projdete během jednoho dopoledne.
Akční pasáže ve hře také zůstaly. Především souboje s ostatními motorkáři na silnici. Nutno dodat, že jsem se bál, že se tady na dlouho kousnu, ale nakonec to bylo celkem jednoduché a za chvíli bylo hotovo.

Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce.
Šipky - ovládání v akčních scénách.
Backspace - přeskočení cutscény, nebo souboje na motorkách (souboj se jen přeskočí bez výhry).
Shift - zobrazení aktivních předmětů na obrazovce.
F1 - přepínání do původní grafiky.
A - audio komentář (zapíná se jako bonus v menu až po dohrání hry).

Cheaty:
Stačí návod. :)