Flight Sim World

Oficiální stránky: Nejsou.
Výrobce: Dovetail Games (Velká Británie)
Datum vydání: 2017
Hodnocení: 7/10
Žánr: Simulátor.
Obchod/ Download: Steam. Hra už se ale nedá koupit, protože výrobce ji z obchodu po roce stáhl a ukončil podporu. Nicméně ti, kdož si ji stihli koupit, ji můžou hrát dál.

Na Heuréce jsou pořád ke koupi klíče.
Recenze: Není.
Návod: Není.
Čeština: Není.
Multiplayer: Už ne.
Editor: V nástrojích Steamu: "Flight Sim World': SDK + Pro Mission Tool.
Kompatibilita s Windows XP: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Steam už Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK
Recenze:

Civilní letecký simulátor od vývojářů, kteří převzali licenci MS Flight Simulatoru X, aby jej upravili pro vydání na Steamu, jako "Flight Simulator X: Steam Edition". Tohle je ale jejich samostatný počin, který ale rok po vydání odstranili z obchodu, takže už si jej nemůžete koupit. Jedná se v podstatě o takového neoficiálního nástupce Flight Simulátoru od Microsoftu.
Simulátor obsahuje 7 letadel + 2 modifikace:
DA40 Diamond Star
DA42 Twin Star
PA-18 Super Cub (+ amphibian - s plováky a Tundra Tyres - velká terénní kola)
PA-28 Cherokee 180
PA-34 Seneca V
PA-46 Malibu Mirage
RV-7A
Létat můžete Free Flight, kde si můžete nastavit (mimo jiné): destinaci, letový plán, váhu a počet pasažérů a nákladu (pasažéři jsou vidět jen při pohledu zvenku), počasí a denní dobu (i reálné počasí). Kromě free flight si můžete zvolit i některou z asi 28 misí + další zamčené, které se vám odemykají plněním jiných a vašimi nalétanými hodinami (i v režimu free flight - ale musíte i přistát). Samozřejmě je zde i tréning se sedmi misemi, který vás naučí základy.
Plusy:
Celkem hezká grafika (i kokpitů).
Kvalitní letový model.
Pohodové mírumilovné létání po celém světě (všechny letiště světa k dispozici).
Při nastavení nízké obtížnosti dovede s letadlem vzlétnout a přistát i úplné dřevo. :)
Mínusy:
Nechápu odstranění z obchodu. :/
Grafika je celkem nic moc i při nastavení všeho na ultra, kdy moje nová GTX 1070Ti vypotí ve městech jen asi 20 fps (mimo města asi 45 fps). To jsem tedy nečekal, že tak brzy po nákupu téhle high grafiky narazím na hru, která jí dá takhle zabrat. I při ultra nastavení se vzdálené pozadí viditelně dočítá, až se přiblížíte. Paměti mám dost - RAM 32 GB a videoram má ta grafika 8 GB. Možná jsem měl přitlačit na CPU. Mám 6 jádrový/ vláknový i5 9600K.
Dost mě zklamala mapa, která je dost náhodně generovaná. Okolí svého bydliště jsem tedy nepoznal. Maximálně se celkem shodovalo zvlnění terénu, ale jinak se baráčky a ulice na terén generují automaticky. Ve velkých městech jsou sice i výraznější pamětihodnosti (Eiffelovka, Socha Svobody, Big Ben,...), ale jinak je to prostě generátor. V Praze jsem žádnou památku nenašel vůbec. Nevím jestli je tak obtížné, dostat do hry reálné satelitní mapy, že toho tvůrci nebyli schopní... :/
Jen malá letadla, Boeingy a Airbusy nečekejte.
Nějak mě zlobil joystick Ravcore Javelin. Asi ale bude problém v něm a ne ve hře. Pokaždé, když jsem vlezl do nastavení, tak se zadní směrovka vychýlila do strany a nešla vrátit zpět. Odstartovat tedy bylo zhola nemožné, protože se letadlo neustále točilo dokola. Nakonec jsem zjistil, že mám "rudder axis" - ovládání zadní směrovky na "rotace Z", což je kravina, protože Z je šoupátko ovladače plynu. Po přenastavení na "rotaci X"(kroucení pákou joysticku) už bylo vše v pořádku.


DLC:
Epic Approaches Mission Pack (2017): Patnáct nových misí v nichž je nějaký systém hodnocení, exkluzivní nátěry pro PA-46 malibu Mirage a PA-34 Seneca. Nová uniforma pro pilota.
Kahului Air Mission Pack (2017): 7 misí s přepravou cestujících po havajských ostrovech, exkluzivní nátěry pro PA-46 malibu Mirage a PA-34 Seneca a nová Cargo varianta PA-34 Seneca.
The Last Frontier Mission Pack (2017): Mise s PA-18 Super Cub (plováky a tundrové pneumatiky) na Aljašce.
The Spanish Job Mission pack (2017): Mise, ve které máte za úkol doručit Piper PA-46 Malibu Mirage z Cardiffu do Madridu. Cesta je dost krkolomná a má několik částí.

Ovládání:
Joystick.
S, A - pohledy kamery (S kategorie a A podkategorie).
G - podvozek.
Ctrl + E - start motoru.
F12 - típání obrázků.
= (druhá klávesa nalevo od Backspace) - zrychlení času (nejprve je nutné stisknout klávesu "R").
- (první klávesa nalevo od pravého Shiftu) - zpomalení času.

Cheaty:
Návod, jak přenést do hry letadla z MS Flight Simulatoru X.