Fairy Tale About Father Frost, Ivan and Nastya (Pohádka o Mrazíkovi, Ivanovi a Nastěnce)

Oficiální stránky
Výrobce: Centauri Production/ Bohemia Interactive (Česká republika).
Datum vydání: 2000
Hodnocení: 7/10
Žánr: Adventura - Point and Click.
Obchod/ Download: ZOOM Platform (bez DRM), nebo Steam.
Recenze: Bonusweb a Tiscali Games.
Návod: Na Steamu.

YouTube.
Čeština: ZOOM Platform: ne. Ale můžete si ji tam dodat s vytaženými soubory ze Steam verze - download.

Steam: ano včetně dabingu.
Multiplayer: Ne.
Editor: Ne.
Kompatibilita s Windows XP: ZOOM platform sice tvrdí až od Windows 7, ale jelikož je hra z roku 2000, tak by snad měla na XP běžet bez problému.

Steam: Steam již Windows XP nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): ZOOM Platform: OK

Steam: Steam již Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OKRecenze:

Již trochu postarší česká adventura od Bohemia Interactive (autorů herní série Operation Flashpoint/Arma). Vyšla na Vánoce 2000 s českým dabingem a přenáší tak do hry vánoční televizní klasiku - ruského Mrazíka.
Příběh není kopií televizního filmu, ale některé scény jsou jím inspirovány. Nastěnka je naivní husička a Ivan nadutý bohatýr, jež se musí nejprve zbavit své nadutosti. Hrajete střídavě za Nastěnku a Ivana jednotlivé kapitoly hry. Jedná se prakticky o klasickou point and click adventuru s rozhovory, sbíráním, kombinováním a používáním věcí. Hra je cílena více na dětské publikum a tak jsou hádanky většinou logické a jednoduché. Bohužel se někdy i tak stane, že zakysnete na něčem, co sice děláte dobře, ale chybí vám si třeba napřed s někým prokecnout, abyste úkol splnili, tak budete občas potřebovat návod na nakopnutí. Na dabingu se podíleli: Josef Zíma (Ivan), Klára Sedláčková (Nastěnka), Martin Dejdar (jak jinak, než Baba Jaga :) ), Vlastimil Zavřel a další...
Plusy:
Hra je plně v češtině, včetně dabingu.
Hádanky jsou většinou docela jednoduché a logické.
Občas se povede i nějaký ten humor. :)
Mínusy:
Grafika vypadá sice celkem hezky, ale už trochu zestárla. Běží v rozlišení 640*480 (zjistil jsem to při típání obrázků), roztaženém na celou obrazovku. Někde jsou viditelné zubaté fragmenty, když se zaměříte na detaily. Jediné grafické nastavení, které hra má, jsou dvě zatrhávátka: vyšší detail a více barev.
Hra neumožňuje rychlé přesuny po obrazovkách dvojklikem, ani není možné zvýraznit aktivní předměty na obrazovce, tak budete častokrát šmejdit kurzorem po obrazovcem a hledat, kde je co aktivního.
Dost krátké - třeba tenhle YouTube gameplay ná jen 2 hodiny.

Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce.
Pravé tlačítko myši - prozkoumat (někdy).

Cheaty:
Když hrajete za Nastěnku, tak uložte hru s názvem: "pred ivanem". Po návratu do hry budete hrát za Ivana s hlasem Nastěnky.

Moje uložené pozice.