Draugen

Oficiální stránky
Výrobce: Red Thread Games (Norsko)
Datum vydání: 2019
Hodnocení: 8/10
Žánr: Adventura - 3D.
Obchod/ Download: GoG, nebo Steam.
Recenze: Tiscali Games a Vortex.
Návod: YouTube.
Čeština: hernipreklady.cz.
Multiplayer: Není.
Editor: Není.
Kompatibilita s Windows XP: NE
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): GoG: OK

Steam: Steam již Windows 7 nepodporuje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


 
 
 


Recenze:

Konečně další adventura od norského vývojáře Rangara Tørnquista, který stojí za skvělou adventurní sérií The Longest Journey.
Příběh se odehrává v krásné norské krajině v roce 1923. Hrajeme v něm za amerického cestovatele Edwarda Charlese Hardena, který přijede do Norska pátrat po jeho zmizelé sestře Betty. Společnici vám dělá mladá sympatická slečna Lissie (Elisabeth), se kterou prodiskutováváte své poznatky a působí velice přirozeně a uvěřitelně. Díky svému dobovému oblečení ale vypadá... , jako kluk. :) Někdy byste jí ale nejraději zakroutili krkem, aby už držela konečně hubu. :) Po příchodu do malé odlehlé rybářské vesnice zjistíte, že je úplně opuštěná a pátráte, kam všichni zmizeli. Příběh je rozdělen do 6 dní, které ve fjordu strávíte. Od jisté chvíle se hra změní trochu na psycho. :)
Celkově se hra hraje bez nějakých záseků, protože i když to vypadá, jako byste byli na velkém rozlehlém místě a bez mapy, tak vám hra systematicky neumožňuje opustit určitou oblast a nepustí vás to tam, kde to v tu chvíli není důležité. Nemůžete umřít, neřešíte ani žádné puzzly a hádanky (kromě toho, že odhalujete, ale úplně nevyřešíte, nějaké incidenty ve vesnici). Prakticky jen chodíte, prohlížíte si věci, dokumenty, fotografie a konzultujete to se svou společnicí. Prostě takový walking simulátor, ale ve dvou (ehm... "ve dvou").
Na konci závěrečných titulků autoři slibují pokračování...
Plusy:
Skvělá grafika severské přírody na Unreal enginu. Fjordy, skály,... Prostě paráda!
Sympatická (i když někdy dost otravná :) ) společnice hlavní postavy. :)
Mínusy:
Na hru bohužel není čeština. Angličtina je ale celkem jednoduchá, takže se tomu dá rozumět, i když umíte jen trochu.
Hra je dost krátká - asi 2 hodiny.
Kromě hledání Betty ve hře řešíme i jiné záhady v opuštěné vesnici, ale na konci hry je jen na hráči, jak si myslí, že to bylo - není to dořešeno.
Celkově dost promarněný potenciál - hra měla na víc.
Nejdou přeskakovat dialogy. Ani ty, které už jste slyšeli.

Ovládání:
W, S, A a D - pohyb.

Cheaty:
Nemám.