Command & Conquer

Command & Conquer: Red Alert

Command & Conquer: Tiberian Sun
Command & Conquer: Red Alert 2
Command & Conquer: Renegade

- Akční hra ze světa C&C. Nedoporučuji - 3D nudná akce v odporné grafice.Command & Conquer: Generals
Command & Conquer 3: Tiberium Wars
Command & Conquer: Red Alert 3Command & Conquer 4: Tiberian TwilightOpenRACommand & Conquer: Remastered CollectionCommand & Conquer: Combined Arms

Command & Conquer

Oficiální stránky: Nejsou
Výrobce: Westwood Studios (USA)
Datum vydání: 1996
Hodnocení: 8/10
Obchod/ Download: 2*CD

Legálně na stažení zdarma: download. Verze win95 a Gold jsou totožné v1.04a. Hra na stažení neobsahuje, jak se někde tvrdí i datadisk Covert Operations. Ten je obsažen jen ve speciální neoficiální verzi v1.06 pro Windows 7 64bit.

Steam.

EA Origin: Command and Conquer The Ultimate Collection.
Recenze: Level 11/95, 4/97, PSX verze Level 1/97, Score 21, 38, CC95: Excalibur 60, klasika: z Bonuswebu
Návod: Level 11/95, Score 26, 27 a 28
Čeština: z Bonuswebu
Multiplayer: Ano
Editor: CC Gold Editor v1.2b (editor vlastností staveb a jednotek)
Kompatibilita s Windows XP: CD verze, nebo download verze: OK
Postup:
- na soubor setup.exe, nebo install.exe na CD zapnout kompatibilitu s Windows 95.
- spustit instalaci a neinstalovat DirectX ani Westwood Chat.
- aplikovat CC Gold XP patch (nikoliv updatující starou verzi na Gold, ale jen řešící kompatibilitu Gold(win95) hry pod WinXP).
- na soubor cc95.exe v adresáři hry opět aktivovat kompatibilitu s Windows 95 (zaškrtnout taky: zakázat motivy a zakázat kompozici plochy) a spustit.

Patche:
Hi-Res patch  (m.j. updatuje hru na v1.05 a umožní rozlišení 1024*768)

Steam a Origin: Steam ani Origin už Windows XP nepodporují.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Pro tento systém je třeba speciální upravená verze hry v1.06b r2, kterou můžete stáhnout zde. Ke hře je pak potřeba ještě patch v1.06c rev1 a k němu hotfix #1 - oboje stahujte zde. Tato verze hry ovšem neobsahuje videa, ale jde je tam bez problému dostat jednoduše tak, že z CD verze (staré originálky, nebo free download verze) zkopírujete do adresáře hry soubor movies.mix. Aby vám hra i videa šly přes celou obrazovku, tak si nejdříve setupem (ve startu) nastavte vaše rozlišení. Navíc tahle verze obsahuje jěště mnoho dalších misí navíc včetně datadisku Covert Operations i cheat Funpark modu z tohoto datadisku, který spustíte normálně z menu hry. Nová hudba (remixy), hraní po internetu pomocí LAN funkce hry a další vylepšení.

Covert Operations:
Jelikož CD, ani free stažitelná verze původní hry pod Windows 7 64bit nejede, tak je nutné tento datadisk hrát jedině pomocí neoficiální free verze hry v1.06 určené pro Windows 7 64bit, která tento datadisk obsahuje v sobě. Bohužel bez videí. :(

Steam a Origin: Steam ani Origin už Windows 7 nepodporují.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): CD a download verze:

Pro tento systém je třeba speciální upravená verze hry v1.06b r2, kterou můžete stáhnout zde. Ke hře je pak potřeba ještě patch v1.06c rev1 a k němu hotfix #1 - oboje stahujte zde. Tato verze hry ovšem neobsahuje videa, ale jde je tam bez problému dostat jednoduše tak, že z CD verze (staré originálky, nebo free download verze) zkopírujete do adresáře hry soubor movies.mix. Aby vám hra i videa šly přes celou obrazovku, tak si nejdříve setupem (ve startu) nastavte vaše rozlišení. Navíc tahle verze obsahuje jěště mnoho dalších misí navíc včetně datadisku Covert Operations i cheat Funpark modu z tohoto datadisku, který spustíte normálně z menu hry. Nová hudba (remixy), hraní po internetu pomocí LAN funkce hry a další vylepšení.

Covert Operations:
Jelikož CD, ani free stažitelná verze původní hry pod Windows 7 64bit nejede, tak je nutné tento datadisk hrát jedině pomocí neoficiální free verze hry v1.06 určené pro Windows 7 64bit, která tento datadisk obsahuje v sobě. Bohužel bez videí. :(

Steam a Origin: OK


Recenze:
Druhá "realtime strategie" (první byla Dune 2 od stejného výrobce), jejíž herní principy si do dnešních dnů vzalo mnoho a mnoho 2D i 3D kopií. Originál od stvořitelů herního žánru "RTS" je holt originál a ostatní napodobovací kopie stojí za starou belu. :) Pro toho, kdo nezná princip hry (proboha ukažte mi někoho takového :)) hned osvětlím: na začátku máte (většinou) obrovský náklaďák vezoucí rozložitelnou hlavní budovu základny a pár jednotek do začátku. Tento náklaďák přesunete na nějaké místo, kde chcete postavit vaši základnu a rozložíte jej. Na pravé liště se vám objeví seznam budov, které můžete postavit. Nejdříve doporučuji elektrárnu, kasárny, ... Po postavení kasáren nebo továrny na tanky se na té samé liště objeví také nabídka k výrobě vojáků či tanků. Vše ale něco stojí a penízky na tyhle věcičky získáváte pomocí speciální budovy "Ore Factory" ke které je přibalen speciální náklaďák sbírající Tibérium rozeseté po mapě. Když je náklaďák plný, tak zaveze Tibérium zpět do "Ore Factory" a vám se připočítají penízky. Za penízky stavíme další budovy (dělové věže, radar, nukleární silo, atd...) a jednotky (vojáci, raketometčíci, psy, tanky, vrtulníky, ...) a rozmašírujeme nepřítele na šrot!!! - Tak to je celý princip všech RTS. :) Dále bych měl napsat něco o příběhu: v blízké budoucnosti začnou dopadat na zemi meteority s podivným nerostem nazvaným Tibérium. Lidé zjistí, že je to velmi dobře využitelná surovina a kdo jí natěží více, tak je boháč. Bohužel většina meteoritů dopadá do rozvojového světa, který ovládá zlý (plešatý :)) terorista jménem Kane a tohle bohatství využije k válce s cílem získat vládu nad světem. Můžete si zahrát kampaň buď za ty dobré GDI (USA/ OSN/ NATO), nebo za ty Kaenovy špatné "bratrstvo NODu". Mezi jednotlivými předpřipravenými misemi jsou videosekvence se skutečnými herci a zdigitalizovaným pozadím,které do hry přinášejí děj. Misí je celkem 51 (26 za GDI a 25 za NOD).
Multiplayer:
Multiplayer lze hrát po internetu, modemu, nebo sériovým propojením dvou PC. Po místní síti LAN lze hrát pravděpodobně jen ve Windows 98, protože XP patch nutný k rozchození hry ve WinXP tuto možnost oficiálně odebírá. Hrát lze pouze ve dvou hráčích na 27 mapách. I dnes se občas pár lidí na serveru najde. Pokud máte problém s připojením do internetové hry, tak máte pravděpodobně smůlu. Zjistil jsem, že připojení na server funguje u internetového providera s pevnou IP adresou. U druhého providera, jež IP adresu přiděluje automaticky se připojit nedá...
Plusy:
Skvělá hratelnost - nejdříve si postavíte super nedobytnou základnu, ve které nahromadíte pěkné stádečko tanků a vyrazíte na spanilou jízdu skrz mapu. :) Recenzentům herních časopisů tahle věc již řádně leze krkem, ale mě ta stavba nedobytné základny děsně baví. :)
Skvělý řev umírajících vojáků. :)
Nářezová elektronicko-metalová hudba od Franka Klepackiho.
Mínusy:
Absence "skirmish" módu (multiplayer s počítačovými protivníky). Ten přidávají až další díly.
Velmi chudá grafika.


Datadisky:
Covert Operations
(1996, CD, Origin: Command and Conquer The Ultimate Collection, Steam, nebo je obsažen v neoficiální free verzi hry v1.06 určené pro Windows 7 64bit. Bohužel v této verzi nejsou videa, ani se tam nedají dát jako do původní hry nakopírováním souboru movies.mix z CD, recenze: Level 4/96, Score 28): Datadisk obsahující pouze 15 nových misí. 7 misí je za GDI a 8 za NOD. Mise jsou jak procházecí, tak i stavěcí se základnou.
Mise z Nintendo64 a Playstation verze hry (download).
Ovládání:
Myš levá - volba.
Myš pravá - devolba.
Esc - pauza, menu.
Ctrl+1-0 - tvoří tým.
1-0 - volí tým.
Ctrl+Myš levá - vynucená střelba.
Alt+Myš levá - vynucený pohyb.
Alt+1-0 - vybere tým a zaměří na něj pohled.
Shift+Myš levá - přibrání k týmu(musí se pak znovu uložit).
Ctrl+F9-F12 - uloží pozici na mapě.
F9-F12 - skok na uloženou pozici na mapě.
X - rozptýlení.
S - zastavit činnost.
Home - zaměří se na vybraný tým.
H - zaměří se na základnu.
E - vybere vše.
N - kolování mezi jednotkami.

Cheaty:
Save (nelze použít v Hi-Res verzi).
Na editaci peněz lze použít program Artmoney (najde to tři stejné hodnoty - editujte jen třetí nalezenou).

Covert Operations:
Spustit hru jako: ".exe -funpark" - hra s dinosaury. Bohužel u Gold verze nefunguje - lze hrát v neoficiální free verzi hry v1.06 určené pro Windows 7 64bit.
Command & Conquer: Red Alert

Oficiální stránky: Nejsou
Výrobce: Westwood Studios (USA)
Datum vydání: 1997
Hodnocení: 9/10
Obchod/ Download: 2*CD

Steam.

Origin: Command and Conquer The Ultimate Collection.

Nebo hra je uvolněna zcela zdarma na stažení!!! - download.
Recenze: Level 1/97, Score 37
Návod: Ne
Čeština: z Bonuswebu
Multiplayer: Ano.
Editor: Ano (ve hře, nebo neoficiální Red Edit 98 - editace jednotek budov, atd...)
Kompatibilita s Windows XP: CD verze: OK
Postup:
- Na soubor setup.exe na CD nastavit kompatibilitu s Windows 95 a spustit instalaci.
- V adresáři hry na všechny exe soubory nastavit kompatibilitu s Windows 95.
- Aplikujte RA XP patch, případně další: (základní hra je v1.04, v1.08PE, v3.03).

Steam a Origin: Steam ani Origin už Windows XP nepodporují.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): CD verze OK
Postup:
- Stáhněte si: Red Alert Setup Manager v0.98 a pomocí něj hru nainstalujte.
- Aplikujte RA XP patch, případně další: (základní hra je v1.04, v1.08PE, v3.03).
- Stáhněte si ra1fix.reg, spusťte jej a zapište do registru (tento soubor jsem vyrobil podle tohoto návodu). Bez tohoto fixu vám bude blbnout grafika hry.
- Bohužel datadisky už do hry nedostanete. Jediná možnost je hrát je ve Windows XP.

Steam a Origin: Steam ani Origin už Windows 7 nepodporují.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): CD verze OK
Postup:
- Stáhněte si: Red Alert Setup Manager v0.98 a pomocí něj hru nainstalujte.
- Aplikujte RA XP patch, případně další: (základní hra je v1.04, v1.08PE, v3.03).
- Stáhněte si ra1fix.reg, spusťte jej a zapište do registru (tento soubor jsem vyrobil podle tohoto návodu). Bez tohoto fixu vám bude blbnout grafika hry.
- Bohužel datadisky už do hry nedostanete. Jediná možnost je hrát je ve Windows XP.

Steam a Origin: OK.


Recenze:
Pokračování, které nenavazuje na svého předchůdce, ale pokouší se nastínit alternativní minulost: "Co by se stalo, kdyby (byly v ... Rybky :) ) Einstein v roce 1946 sestrojil stroj času a šel do minulosti zlikvidovat Adolfa Hitlera a místo Hitlera by rozpoutal válku Stalin..." Tentokrát se tedy budou bít západní spojenci s Rusy v čele se Stalinem. A možná přijde i Kane (Ti, kdož to dohráli, ví... :)).
Hrát můžete kampaň za spojence (22 misí), nebo Sovětský Svaz (20 misí). K dispozici je nově taky režim skirmish, kde si vytvoříte volnou bitvu, dle vašich představ.
Jaké vylepšení hra nabízí? Tak především už jsou zde ovladatelné lodě - boj se tedy přenáší i na vodní plochy, nové jednotky, budovy... Sověti mají mezi novými jednotkami i psy (vlčáky), kteří půjdou po krku vašim pěšákům. Milovníci zvířat, především psů, by tuhle hru hrát neměli, protože uvidí umírat opravdu hodně němých tváří. :) Mezi novými jednotkami je taky špion, který je pro jednotky nepřítele neviditelný (s výjimkou oněch psů, kterým se musí vyhýbat). Přibyli taky medici, takže už můžete léčit nejen tanky v opravárně, ale i pěšáky. Mosty jsou nově zničitelné. V misích se nově na mapách objevuje taková oblíbená rekvizita hlavně akčních her: výbušné barely. Stačí do nich střelit a ony, za velkého ohnivého výbuchu, vezmou s sebou na věčnost jednotky a budovy ve svém okolí. Musíte ovšem dávat pozor, ať vám takhle nevyletí do povětří budova, důležitá k dokončení mise. :)
Multiplayer: 
Multiplayer lze hrát po internetu, modemu, nebo sériovým propojením dvou PC. Po místní síti LAN lze hrát pravděpodobně jen ve Windows 98, protože XP patch nutný k rozchození hry ve WinXP tuto možnost oficiálně odebírá. I když... viz. dále. :) Hrát lze pouze ve dvouhráčích na 24 mapách. Pokud si ovšem stáhnete patch v3.03 (patch je sice oficiálně od Westwoodu, ale nějak ho nikde nenabízí), tak budete moci hrát až ve 4 hráčích a to jak po internetu, tak i ***TAMTADADÁ!!!*** po místní síti LAN. Těžko říct, proč oficiální stránky tento patch nějakou dobu nabízely, ale pak odstranily, takže se o něm moc neví a moc lidí jej nemá nainstalovaný. Hráči mající tento patch, ale nemůžou hrát s hráči, kteří jej nemají (hráči s rozdílnou verzí se v podstatě ani nevidí na serveru). Stejně jako u prvního CC se i dnes najde občas pár hráčů, se kterými si můžete tuhle starou hru zahrát.

Plusy:
Grafika je trochu lepší. Trojrozměrná grafika ve filmečcích vypadá o poznání lépe, než u předchůdce.
Pro mě je tahle hra prostě legenda, protože je to moje první plná hra, kterou jsem si kdy koupil - dokonce ještě na Playstationu - těch probdělých nocí co jsem u ní strávil!!! :)
Jednoduchý editor mapy.
Opět skvělé videa mezi misemi vyprávějící děj a hudba.
První C&C hra přinášející skvělý "skirmish" mód ve kterém vás neomezují žádné úkoly mise a hraje se jen na totální vyhlazení.
Mínusy:
Nemožnost Save v režimu "Skirmish".
Po nějaké době v režimu "skirmish" hra z ničeno nic spadne - což v kombinaci s prvním mínusem pěkně nasere!!! :-((( Na Playstationu to po dlouhé době hry jenom děsně zpomalilo hru, ale tady to udělá PIC!!! a plocha...:(((
Nemožnost nastavit větší rozlišení než 640*480 a rychlý posun obrazovky po najetí myší na kraj obrazovky - kombinace těchto dvou věcí dělá ze hry docela utrpení.


Datadisky:
Counterstrike
(1997, CD, Steam, Origin: Command and Conquer The Ultimate Collection, nebo download, recenze: Level 5/97, Score 41, Excalibur 60, update: datadisk updatuje hru na v1.07e): Datadisk přidává do hry 16 nových misí. 8 za spojence a 8 za sověty. Multiplayer: Stejně jako u původní hry lze po aplikaci patche v3.03 hrát až ve čtyřech hráčích po místní sítiLAN, internetu, modemu, nebo sériovým propojením. Datadisk lze hrát na 24 mapách z původní hry (i když nevím, co tam přináší nového, pokud vím, tak nové jednotky, nebo budovy datadisk myslím nemá) plus na 106 nových.

The Aftermath (1997, CD, Steam, Origin: Command and Conquer The Ultimate Collection, nebo download, recenze: Level 10/97, Score 47, update: datadisk updatuje hru na v2.00): Datadisk přidávající 18 nových misí. 9 za spojence a 9 za sověty.
Multiplayer: Stejně jako u původní hry lze po aplikaci patche v3.03 hrát až ve čtyřech hráčích po místní síti LAN, internetu, modemu, nebo sériovým propojením. Datadisk lze hrát na 24 mapách z původní hry (i když nevím, co tam přináší nového, pokud vím, tak nové jednotky, nebo budovy datadisk myslím nemá) plus na 100 nových (celkem tedy 230 map!!!).

Code Red Attack (download): Balík neoficiálních map.


Mody:
World War 3: download: mod modifikující různé věci ve hře. Hraje se v datadisku The Aftermath ve Skirmishi s tech. levelem 10. Jedná se jen o rules.ini soubor.


Ovládání:
Myš levá - volba.
Myš pravá - devolba.
Esc - pauza, menu.
Ctrl+1-0 - tvoří tým.
1-0 - volí tým.
Ctrl+Myš levá - vynucená střelba.
Alt+Myš levá - vynucený pohyb.
Alt+1-0 - vybere tým a zaměří na něj pohled.
Shift+Myš levá - přibrání k týmu (musí se pak znovu uložit).
Ctrl+F9-F12 - uloží pozici na mapě.
F9-F12 - skok na uloženou pozici na mapě.
X - rozptýlení.
S - zastavit činnost.
Home - zaměří se na vybraný tým.
H - zaměří se na základnu.
E - vybere vše.
N - kolování mezi jednotkami.

Cheaty:
Na hru lze použít program Artmoney.
Save.

Counterstrike:
V hlavním menu: Shift + klik myší na repráček vpravo nahoře - hra proti mamutímu hmyzu.

Command & Conquer: Tiberian Sun

Oficiální stránky: Nejsou
Výrobce: Westwood Studios (USA)
Datum vydání: 1999
Hodnocení: 9/10
Obchod/ Download: Hra je uvolněna i s datadiskem Firestorm zdarma na stažení (v2.03)!!!

Steam.

Origin: Command and Conquer The Ultimate Collection.

Anglický manuál: download.
Recenze: Score 69, Level 8/99, z Bonuswebu a 3/2010 restart
Návod: abecedaher.cz
Čeština: z Bonuswebu (na Tiberian Sun i Firestorm v2.03)
Multiplayer: Ano
Editor: Editor misí do single i multiplayeru a můj návod k němu.
Kompatibilita s Windows XP: Download verze:
OK (Je nutné hru nakopírovat do C:\Program Files a spustit reg soubor.)

Steam a Origin: Steam ani Origin už Windows XP nepodporují.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Download verze:
OK (Je nutné hru nakopírovat do C:\Program Files a spustit reg soubor.)

Steam a Origin: Steam ani Origin už Windows 7 nepodporují.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): Steam a Origin: OK
Stáhněte si a nainstalujte fix, jinak vám bude mrznout menu hry.

Download verze:
OK (Je nutné hru nakopírovat do C:\Program Files a spustit reg soubor.)
Stáhněte si a nainstalujte fix.


Recenze:
Třetí C&C vracející se v ději na konec prvního dílu, kde po "porážce" Kanea probíhají jen malé šarvátky se zbytky vojsk NODu, ale z ničeho nic se hlavnímu velitelství GDI na orbitální stanici nad Zemí ozve samotný Kane (považovaný za mrtvého) a slibuje tvrdou odplatu. Vrchní velitel generál Solomon povolá stejně překvapeného speciálního vojáka Mc Niela, aby s Kaneem jednou provždy skoncoval... Tiberian Sun přináší do série jistou grafickou revoluci. Není sice plně 3D jako jiné RTS shity, ale jeho spritová 2D grafika dokázala vytvořit docela slušný plastický terén, který se dokonce mohl výbuchy deformovat. Zcela nový je i strojový park, kde figuruje prakticky pouze jediný tank na straně NODu, jinak jsou tam všelijací mechové malí/ velcí/ obrovští, vznášedla, atd...
Multiplayer:
Multiplayer lze hrát po internetu, místní síti LAN, sériovým spojením, nebo pomocí modemu. Pro hru po místní síti LAN je nejdříve nutné nainstalovat protokol IPX. Start/ Nastavení/ Síťová připojení/ pravý klik na síťové kartě/ Vlastnosti/ Nainstalovat/ Protokol/ Přidat/ Vybrat IPX a tak dále... Jinak se hra dá spustit prakticky se stejnými možnostmi nastavení jako Skirmish, tedy na 25 mapách, nebo vytvořit mapu v náhodném generátoru pro 2-8 hráčů. Živých hráčů se dá nastavit 2 až 4 + 0 až 6 počítačových. Pokud budete mít problém hru po internetu rozjet, tak ze hry odeberte všechny přidané věci. Cheatry, češtiny, mody, atd... všechno musí prostě pryč. Nejlepší je hru odinstalovat a nainstalovat znovu plus povýšit patchem na nejnovější verzi v2.03. Navíc ještě dopuručuji po instalaci přepsat v souboru "sun.ini" rozlišení obrazovky na vaše oblíbené - tenhle zásah do hry naštěstí internetová hra akceptuje. Při přihlašování na server zadejte nějaký nick a heslo. Nemusíte se nikde registrovat, něco si prostě vymyslete. Heslo se vám sice doplní samo, ale to nenechávejte, ale vymyslete si nějaké jiné. Hráčů ještě dnes (r. 2008) hraje docela dost. Hra má trochu zpomalenější reakce, takže musíte mít trochu trpělivosti, když na něco kliknete a hra zareaguje trochu pomaleji.
Plusy:
Nová grafika, plno zajímavých jednotek, zajímavé mise, daleko kvalitnější videa, než u předchozích dílů a v neposlední řadě skvělá hratelnost. A tu nejlepší zprávu až nakonec (upozorňuji, že tato informace zcela odstraňuje první "mínus" :) ) - ano tušíte správně: patch neboli update hry od verze v2.0 přidává možnost uložení hry v režimu Skirmish - SUPER!!!
Mínusy:
Bohužel ani třetí C&C nepřinesl možnost uložení hry v režimu"skirmish". :( Na velkých mapách, nebo ve velkých bitvách dojde k neúnosnému zpomalení hry a původní rychlost se obnoví někdy a to ještě po několika dlouhých minutách.


Datadisky:
Firestorm
(2000, v Tiberian Sunu zdarma, Steam, nebo Origin: Command and Conquer The Ultimate Collection. recenze: z Bonuswebu a Tiscali Games, čeština: z Bonuswebu (na Tiberian Sun i Firestorm v2.03)): Datadisk k Tiberian Sunu, který jsem původně zavrhl, protože je v něm většina misí nestavících, ale po vydání Tiberian Sunu zdarma je tento datadisk ve hře obsažen, tak není důvod si jej taky nezahrát. :) Ve většině misí se nestaví a tak nejsou moc záživné.


Mody:
Tiberium Rising: Zajímavé nové jednotky a hlavně: LODĚ!!! V TS totiž žádné nebyly - vzpomínáte? :)
Tiberian Sun Gold: Obsahuje hromadu nových jednotek a budov.
ICE Storm: Tři bojující strany, hromada nových účinných jednotek a budov.
New Era 2000: Obsahuje super nové jednotky (mobilní ION kanón, chronotank, ...).
Old C&C: Tento mod dodává do hry staré jednotky a budovy z prvního dílu C&C.
Rebirth: další zajímavý mod. Obsahuje i novou mapu...
Alkaline Rules of Engagement DOWNLOAD: Mod přejmenovává názvy budov a jednotek na trochu srozumitelnější názvy a překopává částečně vazby v budovách a jednotkách. Do fronty můžete naklikat až 15 jednotek.
Total War v1.1 DOWNLOAD: Tento mod není kompatiblní s free verzí hry co byla nedávno uvolněna na stažení, protože vyžaduje CD v mechanice. Spouští se souborem "TSTW.exe". Rozlišení si můžete přepsat v souboru: "TWI.INI". Obsahuje 3 kampaně. GDI kampaň má 12 + 5 alternativních misí, NOD 12 + 7 misí a Cabal zřejmě 1 misi. Ve skirmishi je ještě strana MRL a 10nových map, v nichž je použita nová grafika. Do výrobní fronty můžete zadat až 20 jednotek. Hudba je použita z prvního dílu + nějaké remixy.
New Dominating Sun v2.0 DOWNLOAD: Mod přidávající novou stranu s názvem "New Dominion" s jednotkami a budovami jako z Red Alertu 2. Obsahuje novou kampaň o 2 misích, nebo můžete hrát skirmish. Mezi novými jednotkami jsou i lodě. Hudební doprovod tvoří 6 nových skladeb.

Ovládání:
Myš levá - volba.
Myš pravá - devolba.
Esc - pauza, menu.
Ctrl + 1 - 0  - tvoří tým.
1 - 0 - volí tým.
Ctrl + Myš levá - vynucená střelba.
Alt + Myš levá - vynucený pohyb.
Alt + 1 - 0 - vybere tým a zaměří na něj pohled.
Shift + Myš levá - přibrání k týmu (musí se pak znovu uložit).
Ctrl + F9 - F12 - uloží pozici na mapě.
F9 - F12 - skok na uloženou pozici na mapě.
X - rozptýlení.
S - zastavit činnost.
Home - zaměří se na vybraný tým.
H - zaměří se na základnu.
E - vybere vše.
N - kolování mezi jednotkami.

Cheaty:
Cheat table pro univerzální cheater Cheat Engine - i Firestorm.

Super editor jednotek Sun Edit 2k.

Soubor Rules.ini, který jednoduše nakopírujte do herního adresáře a pak otevřete v nějakém textovém programu a cokoliv si změňte (ceny budov, jednotek, atd atd...). Já si například cheatuju ve Skirmishi peníze tak, že si u nějaké budovy, kterou počítačoví soupeři nestaví (např. gate, neboli bránu) nastavím mínusovou cenu (např. -2 500 000). Stačí ji jednou postavit a máte v kase 2 500 000 dolárků... :)


Command & Conquer: Red Alert 2

Oficiální stránky: Nejsou
Výrobce: Westwood Studios (USA)
Datum vydání: 2000
Hodnocení: 9/10
Obchod/ Download: Steam.

Origin: Command and Conquer The Ultimate Collection.

Anglický manuál.
Recenze: Level 11/2000 a z Bonuswebu
Návod: z Bonuswebu a z abecedaher
Čeština: 2x z Bonuswebu na v1.006 i Yuri's Revenge v1.001 od Sajrusaka a Raptora
Multiplayer: Ano
Editor: Editor map.
Final Alert Yuri.
Kompatibilita s Windows XP: CD verze: OK (mělo by to jít s nejnovějším patchem v1.006).

Steam a Origin: Steam ani Origin už Windows XP nepodporují.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): CD: Nastavte na hru kompatibilitu s Windows 98.

Steam a Origin: Steam ani Origin už Windows 7 nepodporují.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): Steam a Origin: OK
Hra běží ale strašně pomalu. Oprava rychlosti hry:
1. Instalujte hru na Originu.
2. Stáhněte a někam vyextrahujte Compatibility fix.
3. Spusťte ze složky "Compatibility Database" tohoto fixu soubor "Double Click Me.bat" a potvďte černé okno libovolnou klávesou.
4. Překopírujte ze složky fixu "Game Files" soubory do složky hry (C:\Program Files (x86)\Origin Games\Command and Conquer Red Alert II). VYNECHEJTE ra2.exe.
5. Klikněte pravým tlačítkem myši na ra2.exe/Vlastnosti/Kompatibilita/16 bitové barvy, zakázat změny velikosti zobrazení při vysokých hodnotách DPI, správce.
6. Otevřete soubor "RA2.INI" a přepište hodnoty:
GameSpeed=4
ScreenWidth=1920
ScreenHeight=1080
a soubor uložte.
7. Spusťte hru.

Yuris Revenge:
Otevřete soubor"RA2MD.INI" a upravte sekci video takhle (vyšší rozlišení bohužel nejde):
[Video]
ScreenWidth=800
ScreenHeight=600
StretchMovies=no
VideoBackBuffer=no

Patch: v1.001.


Recenze:
Druhý díl Red Alertu vystavěný na vylepšeném enginu z Tiberian Sunu. Po porážce Ruska ve hře Red Alert dosadili Američané, jako ruského prezidenta nějakého Romanova. Romanov si ale spolupráci s Američany nějak rozmyslel a začal tajně zbrojit. Pak stačilo poslat přes spřátelené Mexiko na Američany invazní vojska a máme tu další světovou válku. Američani sice chtěli hned poslat do Moskvy dárečky v podobě jaderných raket, ale bohužel nějaký Romanovův psychotronik Jurij telepaticky zajistil jejich výbuch hned při odpálení, takže to Američanům moc nepomohlo a začalo se válčit konvenčními zbraněmi, jako zastara. Kromě dvou kampaní za USA a Rusko je možné opět hrát oblíbený režim Skirmish a to ve dvou režimech: Battle(lze uzavírat spojenectví) a Free for all (každý za sebe). Hrát lze na 38 mapách pro 2 až 8 hráčů, nebo si můžete mapu nechat vygenerovat náhodně, podle zadaných parametrů.
Multiplayer:
Multiplayer lze hrát po místní síti LAN, nebo po internetu. Na výběr je 8 režimů (omlouvám se, ale následující popisy režimů jsem nějak vycucal z toho krátkého popisku co ukazují po najetí myší, takže nevím, jestli je to přesné :)): Battle (bitva s možností vytvářet spojenectví) 38 map, Free for all (každý za sebe) 38 map, Coop 5 map, Unholy Alliance (dostanete do začátku spojenecký i sovětský Construction Yard, takže můžete stavět všechny stavby i jednotky) 38 map, Megawealth (kontrola nad Oil Derricks přináší extra peníze) 18 map, Land Rush(můžete si zvolit lokaci základny) 11 map, Meat Grinder (jen základní jednotky) 16 map, Naval War (důraz na námořní jednotky) 8 map. Po internetu hra nabízí ještě režimy World Domination (bohužel vyhazuje nemožnost připojení na server Westwood Online - asi už nefunguje), Quick Match (rychlá náhodná hra snáhodným protihráčem, jež vám sám vybere server) - z nepochopitelného důvodu je tenhle režim možné hrát pouze v rozlišení 640*480, což absolutně nechápu. Asi aby to mohli hrát i lidi, co mají velmi slabé počítače, nebo fakt netuším, kdo a proč tohle spáchal. Posledním internetovým režimem je Custom Match, jež obsahuje režimy, mapy a možnosti nastavení stejně, jako hra po síti. Do hry po LAN i internetu lze přidávat i počítačové protivníky, ale jen pokud jsou alespoň dva živí hráči - jinak si můžete zahrát Skirmish, že ano. :) Hráčů i dnes (r.2008) hraje celkem dost, takže není problém si hezky zahrát. Bohužel jsem narazil na celkem nepříjemný problém, o kterém nevím co si mám myslet a hlavně jak jej vyřešit. Po každé internetové hře mi přestane fungovat internet(mám Wi-Fi přes LAN). Vždycky musím restartovat počítač, aby se zase rozjel. Prostě po dohrání nějakého matche vám hra nenačte seznam rozehraných her s tím, že prý máte problém s internetovým připojením. Po ukončení hry ve Windowsech zjistíte, že je to fakt - internet nefakčí... Co za tímhle může být???
Plusy:
Poprvé v sérii C&C lze sejvovat v režimu "Skirmish" - HURÁ!!!! (Nepočítáme-li Tiberian Sun s nejnovějším patchem :)) Super kvalitní videa mezi misemi, bombastický soundtrack - Frank Klepacki opět zazářil v plné síle!!!
Mínusy:
Až moc kýčovitá grafika zejména ruských staveb. Videa jsou sice kvalitní, ale příběh v nich je strašně plytce komerční a herní výkon hlavního padoucha Romanova je bídný. Během instalace probíhá seznámení s příběhem, což strašně zdržuje instalaci. Při použití cheatru v režimu skrimish protivníci prostě zešílí a staví pouze elektrárny - what is it!!! :-((( Čert ví proč se hra někdy nechce spustit. Objeví se úvodní logo, roztočí CD a nic se neděje. Po několika dlouhých vteřinách čekání nezbývá než Ctrl + Alt + Del ukončit a pokusit se spustit znovu.


Datadisky:
Yuri's Revenge (2001, Steam, Origin: Command and Conquer The Ultimate Collection, recenze: Level 10/2001, z Tiscali Games a z Bonuswebu, download: 8 přídavných map, EN manuály): Skvělý datadisk, ve kterém budete bojovat proti bývalému spojenci Ruska Yurimu. Tento parchant po porážce Ruska v Red Alertu 2 ještě vytasil do boje své tajné zbraně, založené hlavně na psychickém ovládnutí nepřátel. Celkem se jedná o 7 misí za Američany a 7 za Rusy. Za Juriho se dá hrát pouze "Skirmish", nebo multiplayer. Skirmish lze hrát ve starých režimech Battle, nebo Free for all na 91 mapách a také v novém režimu Team Alliance na 25 mapách. Multiplayer lze hrát opět po síti LAN, nebo internetu. Ve starých režimech Battle a Free for all na 91 mapách, Coop na 4 mapách, Unholy Alliance na 91 mapách, Megawealth na 30mapách, Land Rush na 11 mapách, Meat Grinder na 20 mapách, Naval War na 8 mapách a v novém režimu Team Alliance na 25 mapách. V nabídce internetových režimů chybí nefunkční World Domination, takže asi už fakt nefunguje, zůstává Quick Match, jež už není omezený hnusným rozlišením 640*480, přibývá nový Quick Coop, který ale bohužel přebírá žezlo po World Domination, protože nefunguje (nebo je to možná proto, že zrovna nejsou žádní hráči, kteří by tenhle režim chtěli hrát...) a samozřejmě klasický Custom Match s možnostmi režimů, map a nastavení jako u LAN hry. Bohužel problémy s odpojováním netu po každé odehrané hře přetrvává. Čekal jsem, že jde o nějaký bug, jež by mohl Yuri i se svým patchem opravit, ale nestalo se, tak nevím, asi je u mě na kompu něco špatně... :( Ve hře se objevila zcela nová strana s úplně novými jednotkami. Například rafinerie je pojízdná a může se tedy posouvat do míst, kde je ruda a sběr rudy provádí dělníci s lopatou. :) Mise uvádějí jako obvykle skvělé videa se skvělým příběhem. Suprový design misí a grafika. Já jsem například přišel na perfektní strategii, kterou když budete používat, tak si zajistíte perfektní obranu základny. Civilní budovy je možné obsadit vojáky (pouze základními). Když dáte kurzor nad budovu, tak se ukáže vlevo dole na budově počet volných míst. Já vím, obsazovat budovy šlo už v RA 2, ale tady jsem to zkusil využívat jako základní obranu a je to SUPER!!! Obsazovat dům za domem a vytvářet si frontovou linii z domů, kterou nemá šanci nikdo projít - ani tanky!!! Na vojáky zalezené v domech nefungují totiž ani psychické útoky. Mě prostě tento datadisk chytil tak, že jsem se od něj nedokázal odtrhnout. Celkem dost vysoká obtížnost (a cheaty nikde :().Zejména vojáci a věže, které dokáží ovládat vaše jednotky, jsou velmi nepříjemnými protivníky. Finance strašně pomalu přibývají a tím pádem se mise děsně natahují, protože musíte čekat, až vyrobíte schopnou údernou skupinu, se kterou má smysl zaútočit na nepřátelskou základnu.

Map Packy (download): Oficiální balíky map.


Mody:

Blitzkrieg DOWNLOAD
World War 2 DOWNLOAD

Ovládání:
Myš levá - volba
Myš pravá - devolba
Esc - pauza, menu
Ctrl + 1-0 - tvoří tým
1-0 - volí tým
Ctrl + Myš levá - vynucená střelba
Alt + Myš levá - vynucený pohyb
Alt + 1-0 nebo dvakrát za sebou číslo - vybere tým a zaměří na něj pohled
Shift + Myš levá - přibrání k týmu(musí se pak znovu uložit)
Ctrl + F9-F12 - uloží pozici na mapě
F9 - F12 - skok na uloženou pozici na mapě
X - rozptýlení
S - zastavit činnost
Home - zaměří se na vybraný tým
H - zaměří se na základnu
E - vybere vše
N - kolování mezi jednotkami

Cheaty:
Jak získat 10 000$:
Během hry napište: "give me the money" - (nevyzkoušeno).

Jak získat 100000$:
Začněte hru - Skirmish - Nastartuje ji jako obvykle a když se bude hra načítat, napište "dollarday". Nepište moc rychle, protože by to nefungovalo.

Save.

Tip: demolition trucky je vhodné při útoku na základnu kombinovat s Iron Curtain ochranou :-) a při hře za Rusy použijte Juriho k ovládnutí školního autobusu, do kterého naskládejte vojáky, nebo inženýry a spojenci na tento autobus nebudou útočit, tak jej použijte na vniknutí do základny!


Yuri's Revenge:
Cheat table pro univerzální cheater Cheat Engine.

Sejvy.


Command & Conquer: Generals

Oficiální stránky
Výrobce: EA Games (USA)
Datum vydání: 2003
Hodnocení: 8/10
Obchod/ Download: Steam.

Origin: Command and Conquer The Ultimate Collection.
Recenze: Bonusweb a Tiscali Games.
Návod: abecedaher.cz
Čeština: Bonusweb
Multiplayer: Ano
Editor: Ano - ve složce hry WorldBuilder.exe
Kompatibilita s Windows XP: Steam a Origin: Steam ani Origin už Windows XP nepodporují.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Steam a Origin: Steam ani Origin už Windows 7 nepodporují.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): Steam a Origin: OK

V souboru C:\Users\jméno uživatele\Documents\Command and Conquer Generals Data\options.ini si můžete změnit rozlišení.
Pro Zero Hour platí: C:\Users\jméno uživatele\Documents\Command and Conquer Generals Zero Hour Data\options.ini

Pro Zero Hour je zde také Widescreen mód, který jednak přináší jakékoliv rozlišení, ale i umožňuje více oddálit kameru a zvýšit tak přehled na bojišti:
- Vyextrahujte soubor 0Widescreen.big do složky hry. C:\Program Files (x86)\Origin Games\Command and Conquer Generals Zero Hour\Command and Conquer Generals Zero Hour\
- Udělejte na ploše zástupce souboru Generals.exe z této složky.
- Klikněte na ikonu pravým tlačítkem myši/Vlastnosti/Zástupce a do řádku Cíl zadejte: "C:\Program Files (x86)\Origin Games\Command and Conquer Generals Zero Hour\Command and Conquer Generals Zero Hour\Generals.exe" -xres 1920 -yres 1080 (případně napište jiné rozlišení).
- Spusťte Origin. (Origin se při spuštění hry tímhle zástupcem sám nespustí, ale musí běžet, jinak se dočkáte chybového hlášení).
- Spusťte hru vytvořenou ikonou.


Recenze:
Tohle pokračování série Command and Conquer jsem v době vydání odmítl, protože se mi nějak nelíbilo, ať už kostrbatou 3D grafikou, tak komplikovaností. Teď jsem jej ale získal nákupem Ultimate kolekce a rozhodl jsem se jej znovu vyzkoušet. Zjistil jsem, že když se přenesete přes hranatou grafiku, tak se jedná o překvapivě dobrou hru. :) Toto pokračování nezapadá svým příběhem do série. Nejedná se v něm o zápolení GDI a NODu, ani spojenců s Ruskem, ale zápletka je vcelku realistická (s parodickým nádechem) z dnešní doby, či blízké budoucnosti. Bojují v ní tři strany: USA, Čína a GLA (islámští teroristé). Každá ze stran je opravdu unikátní s jinými budovami a jednotkami. GLA například nemá vůbec elektřinu (takže ani radar) a letectvo. Čína má v upgradech třeba možnost zaminovat okolí svých budov. Některé GLA jednotky mohou střílet anthraxovým střelivem - velice dobré na pěchotu. Jako zdroj peněz už neslouží Tiberium, nebo ruda, ale na mapě jsou zásoby vojenského materiálu, které vysbíráváte. USA na to mají helikoptéry, Čína náklaďáky a GLA dělníky. Poté, co tyto suroviny dojdou má USA automaticky dodávky od spojenců, Čína má hackery, kteří kradou peníze v kyberprostoru a GLA vydělává budova černého trhu. Novým herním prvkem jsou generálské hodnosti. S každým zabitým nepřítelem a zničenou budovou vám přibývají generálské body, které můžete směnit za možnost výroby nějaké unikátní jednotky, zbraně, upgradu a podobně. Velice dobře to ozvláštňuje a vylepšuje hru! Můžete hrát za každou stranu kampaň o 7 misích, nebo skirmish s až 7 protivníky. Na výběr je 23 map a prakticky žádné další nastavení. Na výběr je i režim pozorovatele, ale bohužel v každé hře musí být lidský hráč. Škoda, mohlo by být zajímavé nehrát a jen sledovat počítače, jak se řežou navzájem. :)
Multiplayer:
Multiplayer online už dnes nefunguje, protože EA už vypla herní servery. Lze tedy hrát jen po LAN, nebo Direct Connect. Nastavení je stejné, jako ve skirmishi.
Plusy:
Hodně různých upgradů jednotek, takže se dá pěkně vyřádit. Grafika sice za moc nestojí, ale efekty výbuchů jsou hodně povedené. Ze hry je možnost natáčet replaye, takže si odehranou hru můžete prohlížet a libovolně hýbat kamerou. Od Red Alertu 2 hra převzala i obsazování civilních budov vojáky. Hru doprovází opět parádní nářezová hudba, i když tentokrát ji nemá na svědomí Frank Klepacki. Hra je brána tak nějak s humorným nadhledem, až bych řekl, že ztvárnění islámských fanatiků by už v dnešní politicky korektní době asi neprošlo. :) Stavět budovy nemusíte jen v okolí základny, ale kdekoliv na mapě.
Mínusy:
Malý odstup kamery od bojiště, takže nemáte moc dobrý rozhled po bojišti. Krátké kampaně. Na dnešní dobu už nevzhledná, hranatá 3D grafika. Ve hře už nejsou tradiční hrané filmečky mezi misemi kampaně, ale jen skriptované videa v enginu hry. Lze zadat pouze 9 jednotek, nebo upgradů do fronty, takže se musíte neustále vracet do základny a naklikávat další, což strašně zdržuje. Nechápu, proč nemůže helikoptéra útočit na nepřátelskou helikoptéru???


Datadisky:
Zero Hour
(2003, Steam, Origin: Command and Conquer The Ultimate Collection, recenze: Bonusweb a Tiscali Games, návod: Abecedaher, čeština: Bonusweb):
Datadisk přináší do hry další 3 kampaně, každá má 5 misí za jednu z frakcí. Přibylo taky 30 nových jednotek a budov (včetně různých variant upgradů stávajících jednotek). USA má například mikrovlnný tank, který dokáže vyřadit z provozu nepřátelské jednotky. Čína má obří helikoptéru a GLA rychlou motorku. Mise jsou někdy docela nápadité a v některých misích bez základny musíte skutečně využívat vlastnosti jednotek. Ve skirmishi přibylo 9 nových frakcí (generálové z módu Challenge). Počet map (včetně původních) se vyšplhal na 62 a nově lze také nastavit startovní peníze a limit na superzbraně. Přibyl také nový herní mód Challenge, kde si vyberete jednoho z 9 různě specializovaných generálů (za každou frakci 3) a utkáte se postupně s ostatními generály.

Ovládání:
Myš levá - volba.
Myš pravá - devolba.
Esc - pauza, menu.
Ctrl + 1 - 0  - tvoří tým.
1 - 0 - volí tým (2x za sebou - přesunutí i pohledu na daný tým).
Ctrl + Myš levá - vynucená střelba.

Cheaty:
Na editaci peněz lze použít univerzální cheater Cheat Engine (Editujte obě nalezené hodnoty.). Ale pozor na to, když si změníte rozlišení třeba na 1920*1080, tak hra při přepínání Alt + Tab do Windows padá. Řešením je, si ve hře upravit peníze v nižším rozlišení, uložit hru, ukončit, upravit zpět na 1920*1080, spustit a nahrát save.


Lepší statistiky a save do všech misí kampaně:
Jděte do složky: C:\Users\jméno uživatele\Documents\Command and Conquer Generals Data a vyextrahujte soubor SkirmishStats.ini a složku save z tohoto archívu.

Jak se někde dočtete, tak k cheatování je doporučená editace souboru ini.big z adresáře hry, ale já to nedoporučuji, protože jakýkoliv zásah do tohoto souboru u mě vždycky končil tím, že hra nešla spustit.


Zero Hour:

Na editaci peněz lze použít univerzální cheater Cheat Engine (Editujte obě nalezené hodnoty.). Ale pozor na to, když si změníte rozlišení třeba na 1920*1080, tak hra při přepínání Alt + Tab do Windows padá. Řešením je, si ve hře upravit peníze v nižším rozlišení, uložit hru, ukončit, upravit zpět na 1920*1080, spustit a nahrát.

Ve složce C:\Users\jméno uživatele\Documents\Command and Conquer Generals Zero Hour Data je soubor skirmish.ini. Editujte ho v textovém editoru a upravte hodnotu StartingCash na tolik, kolik peněz chcete mít na startu.

Lepší statistiky a save do všech misí kampaně:
Jděte do složky: C:\Users\jméno uživatele\Documents\Command and Conquer Generals Zero Hour Data a vyextrahujte soubor SkirmishStats.ini a složku save z tohoto archívu.
Command & Conquer 3: Tiberium Wars

Oficiální stránky
Výrobce: EA Games (USA)
Datum vydání: 2007
Hodnocení: 8/10
Obchod/ Download: Steam.

Origin: Command and Conquer The Ultimate Collection.
Recenze: Bonusweb a Tiscali Games.
Návod: abecedaher.cz, Tiscali: průvodce GDI, průvodce NOD, průvodce Scrin, kampaň GDI, kampaň NOD + Scrin.
Čeština: Webshare
Multiplayer: Ano
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: Origin a Steam: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Origin a Steam: Steam již Windows 7 nepodporuje a obávám se, že Origin také ne.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): Origin a Steam: OK


Recenze:
Pokračování herní ságy realtimových strategií. Jedná se o přímé pokračování Tiberian Sunu. Planetu dále zamořuje tibérium a v daných oblastech je permanentní chaos a vládne tam NOD. Na GDI zbývá jen malá území, kde vládne klid. Ukáže se, že Kane překvapivě přežil a kuje své pikle dál. Samozřejmě se zase roztočí nové kolo válčení. :) Ve hře je kromě klasických frakcí GDI a NOD i nová mimozemská rasa Scrinů s vlastními budovami a jednotkami. Kampaň za GDI má 18 misí, NOD 20 misí a Scrin 5 misí. Rasa Scrin je celkem slabá a hrát za ni je celkem obtížné (hlavně druhá mise mi dala zabrat :) ). V kampaních si můžete někdy zvolit, kterou misi zvolíte dříve a kterou až potom, což i ovlivní druhou misi tím, že jste v první misi obsadili letiště, tak v druhé misi budete mít leteckou podporu, kterou byste neměli, kdybyste hráli druhou misi dříve. Ve Skirmishi je na výběr 25 map, až 8 hráčů (včetně vás), 4 obtížnosti počítačových protivníků a 5 typů protivníků - balanced (vyrovnaný), rusher, turtle (želva - bude se opevňovat v základně), guerilla a steamroller. Navíc lze zvolit ještě hendikep (0 - 100%). Na výběr jsou i režimy pozorovatele a komentátora, ale bohužel v každé hře musí být lidský hráč. Škoda, mohlo by být zajímavé nehrát a jen sledovat počítače, jak se řežou navzájem. :)
Multiplayer:
Multiplayer lze hrát už jen po LAN (EA už vypla online servery) se stejným nastavením, jako Skirmish. Lze taky prohlížet replaye odehraných her.
Plusy:
Kvalitní videa mezi misemi s živými herci se nám vrátily zpět. :)  Lze jich i zpětně libovolně prohlížet. Do fronty výroby už lze zadat více jednotek (V Generals to bylo jen 9). Hodně kampaňových misí. V menu je i databáze, taže jestli vás něco zajímá, tak si o tom můžete přečíst.
Mínusy:
Hra na Originu bohužel nemá češtinu, i když hra u nás vyšla v češtině! :( Musíte si češtinu stáhnout z uložto. Stavění budov je opět omezeno jen v okolí základny (v Generals jste mohli stavět budovy kdekoliv na mapě).


Datadisky:
Kane’s Wrath
(2008, recenze: Bonusweb, Tiscali Games, čeština). Pokračování NOD kampaně z původní hry, takže pokud vás zajímá, jak to dopadlo Kanem, který vstoupil do Scrinské věže, tak zde naleznete odpověď. :) Mise se jinak odehrávají i během misí z kampaně původní hry (GDI a Scrin) a přináší tak nové odhalení, jak to vlastně bylo doopravdy. Celkem má kampaň 13 misí. Pokud si ukládáte hru, abyste měli savy do všech misí, tak tady nemusíte - po dohrání kampaně máte možnost si kdykoliv znovu zkusit jakoukoliv misi. Skirmish, nebo multiplayer má 59 map (zřejmě včetně původních) až pro 8 hráčů. Kromě tří frakcí lze vybrat i podfrakce: Ocelové drápy, ZOCOM,  Černá ruka, Kaneovo znamení, Žnec-17 a Poutník-59. Datadisk navíc kromě kampaně, skirmishe a multiplayeru přináší nový herní mód Dobývání světa. Jedná se o tahovou hru na mapě světa (ne moc nedailní mapa), kde stavíte základny a armády a při střetnutí s nepřítelem můžete stejně, jako v Total Waru nechat výsledek bitvy vypočítat automaticky, nebo zvolit realtime bitvu. Celkem zajímavý mód.

Ovládání:
Myš levá - volba.
Myš pravá - devolba.
Esc - pauza, menu.
Ctrl + 1 - 0  - tvoří tým.
1 - 0 - volí tým (2x za sebou - přesunutí i pohledu na daný tým).
Ctrl + Myš levá - vynucená střelba.

Cheaty:
Na peníze jde použít univerzální cheater Cheat Engine - musíte ale otevřít proces "cnc3game.dat" a ne exe, jak bývá zvykem. :) Editujte obě nalezené hodnoty najednou.


Na hru na Originu bohužel nefungují trainery, i když jsou na stejnou verzi v1.09.

Pozor na to, když si budete chtít zálohovat sejvy, tak hra má odděleně složku s profilem a sejvů:
Profil: C:\Users\uživatel\AppData\Roaming\Command and Conquer 3 Tiberium Wars
Save: C:\Users\uživatel\Saved Games\Command and Conquer 3 Tiberium Wars


Zvýšení kreditů ve Skirimish módu:
Jděte do adresáře "C:\Documents and Settings\User\Application Data\Command & Conquer 3 Tiberium Wars\Profiles\ProfileName" a nejděte soubor "skirmish.ini". Ten otevřete v textovém editoru a změňte číslo "10000" na požadované množství kreditů.

Zpřístupní ihned kampaň za Scrin:
V C:\Documents and Settings\jméno_uživatele\Data aplikací\Command & Conquer 3 Tiberium Wars\Profiles\jméno_profilu\ProfileData.ini změňte hodnotu PPK = [číslo] na PPK = 9999999999999999.

Save do skoro všech misí všech tří kampaní (některé jsem uložit zapoměl :)).Kane’s Wrath:
Na peníze lze rovněž použít Cheat Engine - otevřít proces "cnc3ep1.dat" a editovat opět obě nalezené hodnoty najednou. Někdy to nachází jen jednu, ale zkoušejte to dál, nakonec se to povede...

Autosave soubor odemykající všechny mise kampaně.


Command & Conquer: Red Alert 3

Oficiální stránky
Výrobce: EA Games (USA)
Datum vydání: 2008
Hodnocení: 8/10
Obchod/ Download: Steam.

Origin: Command and Conquer The Ultimate Collection.
Recenze: Tiscali Games, Bonusweb (Xbox verze).
Návod: abecedaher.cz
Čeština: Hra sice vyšla v češtině, ale v Origin verzi čeština není. :( Download - včetně Uprising.

Na Steamu je hra v češtině.
Multiplayer: Ano
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: Steam ani Origin už na XP neběží, takže asi ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Steam ani Origin už na Windows 7 neběží, takže asi ne.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): Steam: OK

Origin: Command and Conquer The Ultimate Collection. OK


Recenze:
Další pokračování války mezi SSSR a spojenci. Hra začíná tak, že v poraženém Rusku se premiér přenese pomocí stroje času do minulosti a odstraní Einsteina, čímž připraví spojence o technologickou výhodu. Bohužel se nová časová linie, ve které se tak ocitnou nepovede a na východě se jim objeví nový nebezpečný nepřítel - Japonsko. Premiér v první reakci nařídí armádě atomový útok, ale armáda netuší, o čem to premiér mluví. Atomové zbraně totiž kvůli odstranění Einsteina neznají. :) Hra se stejně jako druhý díl nebere moc vážně a tak je to taková střeštěná, kýčovitá parodie s ne zrovna dobrými hereckými výkony. Ale to tak nějak nevadí a hraje se to překvapivě dobře. :) Lze hrát kampaň za každou stranu (spojence, SSSR i Japonsko), přičemž každá kampaň má 9 misí. V každé misi máte spolubojovníka a to buď člověka přes internet (EA už ale vypla servery, takže to už nefunguje), nebo počítačem řízeného velitele. Toho můžete buď nechat jednat autonomně, nebo ho i žádat o pomoc označením nepřátelské jednotky, na kterou má útočit. AI velitel s vámi i hodně konverzuje během mise, takže to není jen taková němá AI podržtaška. Vypnout se to ale nedá. Na začátku mise je sice zatržítko, ale nejde odkliknout. Ve hře se opět těží ruda a to v dolech, jež jsou rozmístěny po mapě, takže už se nejedná o celé velké pole nějakých drobků, které sbírají harvestery. Ve hře jsou hojně používány i lodě, ba dokonce i některé stavby je možné stavět i na moři! Celé námořní základny! Kromě kampaně lze hrát samozřejmě i starý známý skirmish (tentokrát nazvaný Řežba). Je tam 30 map až pro 6 hráčů s různými stupni obtížnosti. Vybrat lze i pozorovatele a to - pozor! -  jako jediného lidského hráče, takže můžete konečně, jen tak v klidu sledovat souboje počítačových protivníků! Pokud by jste měli s pochopením hry nějaké potíže, tak si můžete zkusit i výcvik, který vás vše naučí.
Multiplayer:
Multiplayer už EA vyplo, takže nejde hrát ani kooperaci v sólo kampani. Jediná možnost je tedy hrát po lokální síti LAN a to se stejným nastavením, jako skirmish (řežbu).
Plusy:
Opět kvalitní filmečky se sexy vojandami na všech stranách konfliktu. :) I ostatní herci jsou docela dobří. V roli prezidenta USA je třeba J.K. Simmons, kterého můžete znát, jako policejního velitele Willa Popa ze seriálu Closer. Ruského premiéra zase hraje Tim Curry. Hraje se to skvěle, jako vždycky. Námořní základny a jednotky. Po dohrání kampaní máte možnost kdykoliv hrát jakoukoliv misi, nebo se podívat na všechny filmečky. Hudba se tentokrát taky povedla, protože se vrací Frank Klepacki. Některé tracky jsou remixy starých dobrých pecek z druhého dílu.
Mínusy:
Hra na Originu bohužel opět nemá češtinu, i když hra u nás vyšla v češtině! :( Musíte si češtinu stáhnout z uložto. Někdy až moc kýčovité zpracování. Sověti mají třeba auto, které vystřeluje vojáky. :)


Datadisky:
Uprising
(2009, recenze: Tiscali Games, Bonusweb). Výborný datadisk, přinášející pokračování všech tří kampaní + další kampaň za Yuriko Omegu, což je taková klasická japonská hororová vřeštící létající mladá holka ovládající nadpřirozené schopnosti. Kampaň za Rusko má 4 mise, za spojence 3 mise, za Japonsko 3 mise a za Yuriko 3 mise. Mise jsou celkem zajímavé a obtížné. V misích už nemáte spolubojovníky řízené počítačem, jako v základní hře. Přibylo několik nových jednotek. Například Sovětům přibyla raketometná motorka. Ve skirmishi (řežbě) je 50 map (zřejmě jsou to mapy dohromady z původní hry + datadisku) až pro 6 hráčů. Multiplayer datadisk nemá vůbec. Další novinkou je nový režim "Výzva", kde hrajete mise za soukromou armádu FutureTech. V každé misi si můžete vybrat s jakou technikou budete misi hrát (Rusko/ Japonsko/ spojenci). Postupem ve hře se vám odemykají nové technologie. V těchto misích se nedá ukládat. Mise si vybíráte na mapě světa, která obsahuje jak hlavní mise, tak i nepovinné vedlejší mise. Misí musí být opravdu hodně, protože jsem v tomto režimu uhrál 9 hlavních misí a ukazatel kompletnosti ukazuje jen 10%. :0

Mody:
The Red Alert (download): Mod, který hru předělává na první Red Alert. Původní budovy, jednotky, soundtrack, zvuky, hlášky. Jen je to na enginu Red Alertu 3, takže ve 3D. Videoukázka zde. Hraje se to překvapivě dobře a je to stabilní - nějaké větší chyby, nebo padání jsem nezaznamenal. Dokonce i úvodní video z původního Red Alertu s vojenskou technikou je vytvořeno v enginu hry! :) Hrát lze jen Skirmish. Při pokusu hrát kampaň hra spadne.

S rozchozením modu jsem měl nějaké problémy, takže postup:
- Nainstalujete hru (pokud možno Steam verzi - Origin od EA nějak nemá rád módy a je tam prý potřeba nahradit původní launcher jiným (speciálně u C&C Ultimate Collection), aby hra akceptovala zadaný parametr "-ui".
- Hru nejprve poprvé spusťte, ať se vám vytvoří konfigurační soubory a instalátor modu hru vidí správně.
- Nainstalujte mod.
- Ve Steamu klikněte na hru pravým tlačítkem myši a dejte Vlastnosti/ Nastavit možnosti spuštění a do řádku napište: -ui ra3
- Po spuštění hry by se vám teď měl spustit speciální launcher, v němž klikněte na tlačítko: Herní prohlížeč/ Modifikace/ The Red Alert a spusťte.
- Kdyby se vám náhodou hra na Originu nechtěla spustit, kvůli tomu, že nemá nějakou knihovnu dll, tak tu knihovnu zkopírujte z adresáře hry (C:\Program Files (x86)\Origin Games\) do adresáře modu, který je: C:\Users\*uživatel*\Documents\Red Alert 3\Mods\TheRedAlert\

Ovládání:
Myš levá - volba.
Myš pravá - devolba.
Esc - pauza, menu.
Ctrl + 1 - 0  - tvoří tým.
1 - 0 - volí tým (2x za sebou - přesunutí i pohledu na daný tým).
Ctrl + Myš levá - vynucená střelba.

Cheaty:
Na peníze jde použít univerzální cheater Cheat Engine - musíte ale otevřít proces "ra3_1.12.game" a ne exe, jak bývá zvykem. :) Nakonec vyfiltrujete 2 hodnoty. Editujte obě nalezené hodnoty najednou. Pokud by hodnot bylo víc a nechtělo se to za boha živýho snížit na ty dvě, tak zkuste hru uložit. V jedné z prvních misí za Japonsko lze editovat i počet kamikaze útoků, které vám dává císař k dispozici.


Pozor na to, když si budete chtít zálohovat sejvy, tak hra má odděleně složku s profilem a sejvů:
Profil: C:\Users\uživatel\AppData\Roaming\Red Alert 3
Save: C:\Users\uživatel\Saved Games\Red Alert 3

Moje save a profil.


Uprising:
Na peníze jde použít univerzální cheater Cheat Engine - musíte ale otevřít proces "ra3ep1_1.0.game" a ne exe, jak bývá zvykem. :) Nakonec vyfiltrujete 2 hodnoty. Editujte obě nalezené hodnoty najednou. Pokud by hodnot bylo víc a nechtělo se to za boha živýho snížit na ty dvě, tak zkuste hru uložit.

Pozor na to, když si budete chtít zálohovat sejvy, tak hra má odděleně složku s profilem a sejvů:
Profil: C:\Users\uživatel\AppData\Roaming\Red Alert 3 Uprising
Save: C:\Users\uživatel\Saved Games\Red Alert 3 Uprising

Moje save a profil.
Save z internetu i s kompletním módem výzva.
Command & Conquer 4: Tiberian Twilight

Oficiální stránky
Výrobce: EA Games (USA)
Datum vydání: 2010
Hodnocení: 7/10
Obchod/ Download: Steam.

Origin: Command and Conquer The Ultimate Collection.
Recenze: Nejsou
Návod: Není
Čeština: Raptor (po instalaci je třeba smazat soubor English.big a pojmenovat tak Czech.big)
Multiplayer: Ano
Editor: Ne
Kompatibilita s Windows XP: Steam ani Origin už na XP neběží, takže asi ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Steam ani Origin už na Windows 7 neběží, takže asi ne.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): Steam i Origin: OK


Recenze:
Další pokračování strategické legendy, které tentokrát přináší opravdu hodně změn. Příběh se odehrává hned po předchozím dílu. Tibérium se neustále rozrůstá po celé planetě, což je už neúnosné a tak se Kane nabídne GDI s pomocí. To se ovšem nelíbí některým velitelům GDI, ani novému vůdci NODu Gideonovi, který mu půjde po krku. Kampaň má celkem 17 misí (10 GDI a 7 NOD). Ve videosekvencích se k vám opět chovají, jako k veliteli. Po vážném zranění v boji jste dostali implantát. Ve videích dokonce vystupuje i vaše manželka. :) A teď k těm změnám. Peníze byly zrušeny, nic se netěží. Máte hlavní mobilní základnu (můžete si vybrat útočnou, obrannou, nebo podpůrnou) a kolem ní můžete stavět jen obranné budovy. Budovy a jednotky si nakupujete za velitelské body. Sbíráním drobných krystalů po mapě můžete upgradovat vlastnosti vašich jednotek. Skirmish režim byl také upraven. Bojujete v něm o tibériové věže - kdo jich má více, tomu přibývají body rychleji a kdo nasbírá určitý počet bodů vyhrál. Ve skirmishi je 15 map.
Multiplayer:
Multiplayer lze hrát jako coop v misích kampaně, nebo skirmish.
Plusy:
Celkem zajímavá změna od zažitých principů.
Mínusy:
Grafika je dost šeredná. Kamera je, stejně jako v Generals, umístěna moc nízko a je tedy malý rozhled po bojišti. Do hry se musíte online logovat vašim EA účtem. Proč vývojáři dnešních her předpokládají, že jejich služba bude fungovat na věky? Co když si hru budu chtít zahrát třeba za 10 let? Budou funkční servery, abych si mohl zahrát singleplayer? :( Nářezová hudba byla nahrazena orchestrální, jako v nějakém epickém filmu - já chci Franka Klepackiho!!!

Ovládání:
Myš levá - volba.
Myš pravá - devolba.
Esc - pauza, menu.
Ctrl + 1 - 0  - tvoří tým.
1 - 0 - volí tým (2x za sebou - přesunutí i pohledu na daný tým).
Ctrl + Myš levá - vynucená střelba.

Cheaty:
Na peníze, velitelské body na nákup budov a techniky i upgrady jde použít univerzální cheater Cheat Engine - musíte ale otevřít proces "cnc4.game" a ne exe, jak bývá zvykem. :) Editujte obě nalezené hodnoty najednou.


Pozor na to, když si budete chtít zálohovat sejvy, tak hra má odděleně složku s profilem a sejvů:
Profil: C:\users\uživatel\AppData\Roaming\Command and Conquer 4
Save: C:\users\uživatel\Saved Games\Command and Conquer 4

Open RA

Oficiální stránky
Výrobce: The OpenRA Developers (mezinárodní komunita fanoušků)
Datum vydání: 2007
Hodnocení: 9/10
Obchod/ Download: Download.
Recenze: Není.
Návod: Není.
Čeština: Není.
Multiplayer: Ano.
Editor: Ano.
Kompatibilita s Windows XP: Netestováno.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): OK (Kdyby nechtělo běžet, tak zkuste nainstalovat nejnovější ovladače ke grafice.)
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK (Kdyby nechtělo běžet, tak zkuste nainstalovat nejnovější ovladače ke grafice.)

Recenze:
Výborná předělávka prvního C&C, prvního Red Alertu a Dune 2000! Vše vypadá stejně, jako originály, jen to běží i v dnešních obřích HD rozlišeních. Obsahuje jen pár misí z kampaní a Skirmish mód. Ve Skirmishi lze hráče stavět do týmů, vybírat 3 typy AI a vybrat lze i spectator (nehrajete, jen pozorujete hru počítačů). Hry je možné i přehrávat, jako video. Pokud máte obavy o legálnost téhle hry, tak můžete být bez obav. Původní hry byly totiž uvolněny, jako OpenSource.
C&C 1 mod obsahuje: 5 misí z GDI a 3 z NOD kampaně a Skirmish se 34 mapami pro 2 - 8 hráčů. Jednoduše lze z internetu, nebo z původního CD načíst kompletní soundtrack.
RA 1 mod obsahuje: 3 Allied mise + 2 samostatné mise a Skirmish se 63 mapami pro 2 - 12 hráčů. Taktéž lze jednoduše z internetu, nebo původního CD do hry vrazit kompletní soundtrack.
Dune 2000 mod obsahuje: Žádné mise, jen Skirmish na 11 mapách pro 2 - 9 hráčů. Soundtrack lze do hry dodat jen z původního CD.
Multiplayer:
Velký důraz byl kladen také na multiplayer, jež se hraje na oficiálních stránkách. MP lze hrát se stejným nastavením a na stejných mapách, jako Skirmish.
Plusy:
Výborná nostalgická pařba. Obsahuje 3 hry. Editor map. Ovládací panel byl modernizován (viz. obrázky). Při obtahování jednotek pro výběr vynechává Ore Trucky, takže je omylem nepošlete do boje. Oproti původním hrám obsahuje i nové jednotky, například Tesla tank u Sovětů.
Mínusy:
Hru jsem nejprve nemohl spustit, ale pak mě napadlo nainstalovat nejnovější ovladače ke grafice NVIDIA a už to fungovalo. Při téhle přecitlivělosti na trošku starší verze ovladačů mám do budoucnosti obavy o kompatibilitu. Ve hře nelze sejvovat.

Cheaty:
Na hru lze použít univerzální cheater Cheat Engine.
Command & Conquer: Remastered Collection

Oficiální stránky
Výrobce: Petroglyph Games (USA)
Datum vydání: 5. červen 2020
Hodnocení: 9/10
Obchod/ Download: Steam.
Recenze: Zing, Tiscali Games a Bonusweb.
Návod: Nemám.
Čeština: Slovenština.
Multiplayer: Ano.
Editor: Ano.
Kompatibilita s Windows XP: Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): Ne.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK


 
 
 Recenze:

Electronic Arts se na 25. výročí vydání prvního dílu pustila do remasteru své nejlepší klasiky - strategické série Command and Conquer. Na remasterech pracovali i někteří klíčoví vývojáři původních her. Remasterované jsou ovšem (zatím) jen první díl a první Red Alert + datadisky (dneska se tomu už říká DLC :) ). Celkem to tedy máte CC1 (Tiberium Dawn): 26 misí v kampani za GDI, 25 misí v kampani za NOD, 15 misí datadisku Covert Operations, 10 misí z konzolových verzí hry a přítomna je i skrytá kampaň s dinosaury s 5 misemi (jak ji odemknout se podívejte do cheatů). U Red Alertu: 22 misí v kampani za spojence, 20 misí v kampani za Sovětský Svaz, 16 misí datadisku Counterstrike (8 za spojence a 8 za Sověty), 18 misí z datadisku The Aftermath (9 za spojence a 9 za Sověty) a samozřejmě i skrytá kampaň, v níž bojujete s velkými mravenci se 4 misemi (jak ji odemknout - viz. cheaty). Po dohrání kampaně, pak máte v nabídce misí možnost si kteroukoliv zahrát znovu. I včetně těch, které jste nevybrali, když jste měli někde na výběr více možností na mapě.
Pokud jste se už v příběhu C&C série časem ztratili, tak jsem našel skvělé video, které vám celý příběh zrekapituluje - YouTube. :)
V režimu skirmish (volná hra s počítačem řízenými protivníky) je u prvního dílu 5 map pro 2 hráče, 15 map pro 4 hráče a 14 map pro 6 hráčů. U Red Alertu 6 map pro 2 hráče, 49 map pro 4 hráče, 78 map pro 6 hráčů a 100 map pro 8 hráčů. Další uživatelské (amatérské) mapy si můžete stáhnout pomocí vestavěného prohlížeče z internetu, nebo si je vytvořit v jednoduchém, přívětivém editoru. U Red Alertu je ve Skirmishi na výběr z 8 národů (spojenci: Španělsko, Řecko, Německo, Velká Británie, Francie a Turecko/ Sověti: Rusko a Ukrajina). Jednotky a budovy jsou samozřejmě jen dvoje (spojenci/ Sověti), jen mají různé národy drobné bonusy, jako: silnější pancíř, dostřel, rychlost, cenu jednotek a budov a podobně...
Byla vyhlazena zubatá grafika a to včetně původních videí. Videa jsou ovšem původní. Nevytvářeli tu grafiku nově dle původních, takže ta grafiky vypadá děsně mizerně na dnešní dobu, ale u herců dělali co mohli. Připomínám, že původní videa byly horizontálně vyčárkovány, aby se snížila jejich velikost (náročnost) a odstranění oněch čar udělalo docela dost samo o sobě. Prostě vytáhli z archívu původní (nezprzněné) videa a ještě je mírně doostřili. Hra podporuje samozřejmě rozlišení až 4k. Ovládací rozhraní je modernizováno a klávesové zkratky nastavitelné, podle vašich představ. V menu hry je i možnost přehrávání záznamů hry (můžete se podívat na záznamy her z internetu).
Multiplayer:
Multiplayer se hraje přes servery EA Games, nebo po LAN síti. Hru můžete nastavit stejně, jako u skirmish módu.
Plusy:
Vylepšená grafika a videa + možnost se za běhu přepínat do původní grafiky a zpět mezerníkem. Na mapě je funkční také zoom.
Soundtrack od Franka Klepackiho, včetně remasterů a bonusových tracků, jež nebyly v původních hrách použity. Soundtrack čítá celkem 203 skladeb!
Skvělý, pochopitelný editor map.
Mise i z datadisků, nebo z konzolových verzí hry.
První díl ještě neměl režim skirmish (nastavitelnou volnou bitvu), ale remaster jej má.
Cena je jen 20 euro.
V bonusové galerii se vám postupně odemykají archívní videa z natáčení - je jich opravdu hodně.
Nostalgici si užijí do sytosti! :)
Mínusy:
Není oficiální čeština (pouze amatérská slovenština ze serveru prekladyher.eu).
Neduhy umělé inteligence nebyly vychytány, takže se jednotky chovají docela hloupě. Prostě jako před lety...
Soundtrack je sice skvělý, ale je v nějakém mizerně kvalitním wav kodeku. Tvůrci zřejmě počítali s tím, že si to budou lidi tahat ze souborů hry a dali tam tedy low kvalitu, aby pak mohli prodávat kvalitní soundtrack zvlášť za extra prachy. :/ Pokud si jej chcete taky vytáhnout, tak zde je návod.

Ovládání:

V nastavení ovládání si můžete nechat původní, kdy se jednotky vybírají i ovládají jen levým tlačítkem myši, nebo moderněji: vybral levým, poslat pravým a podobně...
Levé tlačítko myši - volba.
Pravé tlačítko myši - devolba.
Esc - pauza, menu.
Ctrl + 1 - 0 - tvoří tým.
1 - 0 - volí tým (dvojklik - přesunutí i kamery nad vybranou skupinu).
Ctrl + levé tlačítko myši - vynucená střelba.
Mezeník - přepínání mezi původní a remasterovanou grafikou.
Kolečko myši - zoom mapy.

Cheaty:

Na hru lze použít univerzální cheater WeMod. Jak se v cheateru píše, tak funkce je nutné znovu aktivovat po každém načtení nové mise. Na začátku každé mise stačí aktivovat funkci "Disable All Mods" a prokliknout znovu OFF/ON funkce nesmrtelnosti, či zabití jedním výstřelem. Peněžní cheat funguje trochu se zpožděním, takže se nelekejte, že vám hned nic nepřibývá - to chce klid! :)

Bohužel nesmrtelnost a zabití jednou ranou funguje jen v misích (kampani). Pokud se tyto funkce pokusíte použít ve skirmishi, tak funkce nesmrtelnosti nefunguje a způsobuje podivnosti, že se třeba protivník vzdá moc brzo a funkce zabití jedním výstřelem sice funguje, ale i pro nepřítele, takže vám způsobuje masakry. :) Peníze naštěstí fungují. Dost často způsobuje problémy funkce zabití jedním výstřelem i v misích kampaně u Red Alertu. Je to nějaké divné, ale asi za tím stojí ty prokleté výbušné sudy, co se všude válejí a zničí budovu, která musí přežít a podobně. V některých misích Red Alertu taky nefunguje nesmrtelnost pro inženýry, když jste v misích uvnitř budov a máte tam s těmi inženýry aktivovat nějaké panely... Peníze taky nefungují u Red Alertu ve skirmishi.

Když bude WeMod stávkovat, tak použijte jiný univerzální cheater - Cheat Engine. Otevřete v něm proces "InstanceServerG.exe". Dají se tam nacheatovat třeba peníze v Red Alertu ve skirmishi. Pokoušel jsem se i o časovač v misích, ale ani po nalezení (musíte hledat hodnotu v sekundách, takže minuty x 60 + sekundy = vaše hledaná hodnota) a zmrazení to nepomohlo a časovač běžel dál. Časovač lze najít zároveň jak v procesu "InstanceServerG.exe", tak i "ClientG.exe", ale nepomáhá zmrazení ani všeho nalezeného najednou, tak nevím... :/

Jak odemknout skrytou kampaň s dinosaury v prvním dílu? Kliknětě levým tlačítkem myši za držení klávesy Shift na všechny 4 šrouby, držící panel hlavního menu.
Jak odemknout skrytou kampaň s obřími mravenci v Red Alertu? Klikněte za držení klávesy Shift levým tlačítkem myši na reproduktor v pravo nahoře v hlavním menu.
Command & Conquer: Combined Arms

Oficiální stránky
Výrobce: The OpenRA Developers (mezinárodní komunita fanoušků)
Datum vydání: 2018
Hodnocení: 9/10
Obchod/ Download: Download.
Recenze: Není.
Návod: Není.
Čeština: Není.
Multiplayer: Ano.
Editor: Ano - v menu "Extra".
Kompatibilita s Windows XP: Netestováno.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): OK (Kdyby nechtělo běžet, tak zkuste nainstalovat nejnovější ovladače ke grafice.)
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OK (Kdyby nechtělo běžet, tak zkuste nainstalovat nejnovější ovladače ke grafice.)

Recenze:
Další hra projektu OpenRA na stejnojmenném enginu. Tentokrát vývojáři zkombinovali do jedné hry první Command & Conquer, Red Alert, Tiberian Sun, Red Alert 2 a Generals. Do jedné hry si tedy můžete namixovat obsah těchto her, jako jednotky, budovy, frakce a další...
Hrát lze 25 misí (5 Allies, 5 NOD, 5 Soviets, 5 Scrin a 5 GDI), nebo klasický Skirmish. V něm lze vybrat z 458 map pro 2 až 24 hráčů, přičemž lze detailně nastavit, kde se má který hráč spawnout. Co se týče frakcí, tak těch je celkem 20 a jsou rozděleny do 5 skupin: Allies (Anglie, Francie, Německo a USA), Soviets (Rusko, Ukrajina, Irák a Psi- Corps), GDI (Talon, ZOCOM, Eagle a ARC), NOD (Black Hand, Marked, Legion a Shadow) a Scrin (Reaper-17, Traveler-59, Harbinger-31 a Collector-73). AI má 6 obtížnostních stupňů a navíc lze každému hráči nastavit penalizaci až 95% (méně účinný útok jednotek). Při tomto nastavení je hra dost jednoduchá. :) Výrobní frontu lze nastavit, jako jednovláknovou, nebo vícevláknovou, kdy můžete vyrábět zároveň více věcí, ale je tam nějaká penalizace v ceně.
Mapu lze i zoomovat. Jako soundtrack si můžete nechat stáhnout free soundtrack z již zdarma uvolněných her: CC1, Red Alert a Tiberian Sun, nebo pokud máte originál CD, tak si z nich nechat soundtrack naimportovat místně.
Hra má i editor map.
Multiplayer:
Hra podporuje i hru více hráčů. Lze hrát po internetu, nebo přes Direct IP. Nastavení hry je stejné, jako u skirmishe, takže 458 map atd... V době mého testování (srpen 2023) mi online lobby tvrdilo, že je 68 hráčů online, ale to budou asi hráči se spuštěnou hrou, protože jsem viděl jen 3 rozehrané hry s celkem 18 hráči a dalších 12 připravených her bylo prázdných.
Plusy:
Nové pojetí klasiky. :)
Fakt mrtě a mrtě budov, jednotek a upgradů. Jsou použity snad všechny z daných her a snad i přidali nějaké vlastní. Zde je technologický strom. Nechybí ani námořní a letecké jednotky.
Skvělé debug menu na cheatování.
Hromada nastavení. Například na velkou mapu Evropy můžete jednotlivé hráče konkrétně umístit na označené pozice a hrát C&C vlastně jako takovou Civilizaci, či Total War. :)
Pokud máte na 4k monitoru postranní panel hry moc malý, tak si velikost můžete přizpůsobit v menu nastavení "UI scale". Můžete si také zvětšit kurzor myši, abyste ho pořád nehledali.
Mínusy:
Ve hře je tolik budov, jednotek, upgradů a dalších věcí, že je v tom už pěkný galimatyáš. :)
Sejvy se dlouho nahrávají. Je to tím, jak hra se sejvy pracuje. Hra totiž ukládá celý průběh hry a při nahrávání hru na pozadí přehrává až do chvíle uložení. Má to navíc další dopad na neoficiální cheatování (viz. cheaty).


Ovládání:
V nastavení ovládání si můžete nechat původní, kdy se jednotky vybírají i ovládají jen levým tlačítkem myši, nebo moderněji: vybral levým, poslat pravým a podobně...
Levé tlačítko myši - volba.
Pravé tlačítko myši - devolba.
Esc - pauza, menu.
Ctrl + 1 - 0 - tvoří tým.
1 - 0 - volí tým (dvojklik - přesunutí i kamery nad vybranou skupinu).
Ctrl + levé tlačítko myši - vynucená střelba.
Kolečko myši - zoom mapy.Cheaty:
Na peníze lze použít univerzální cheater Cheat Engine, ale to nedělejte a použijte raději zabudované debug menu. Já to totiž zkusil a po nahrání se hra nahrála v nějakém podivném zapauzovaném stavu a nešlo nic dělat. Měl jsem vyrobené budovy, ale nešly mi umístit na mapu, v pokladně jsem neměl nacheatovaných 999 999, ale asi 2 600, energie krutě v mínusu atd... Je to tím, jak hra se sejvy pracuje - ukládá celý záznam hry a při nahrání sejvu ten záznam přehrává až do místa uložení. Prostě tam vůbec neseděly ty nevydělané peníze a celé se to nějak podělalo...

V nastavení hry (skirmishe) povolte "Debug Menu". Pak budete mít v menu pauzy "Esc" na třetí záložce skvělé debug menu, pomocí kterého si se hrou můžete dělat hromadu věcí.

V nastavení skirmishe můžete taky protivníky dost oslabit nastavením penalizace až 95%. Soupeři pak budou mít daleko slabší útok.