A Vampyre Story

Oficiální stránky: Nejsou.
Výrobce: Autumn Moon Entertainment
Datum vydání: 2008
Hodnocení: 9/10
Žánr: Adventura - Point and Click.
Obchod/ Download: GoG, ZOOM, nebo Steam.
Recenze: Tiscali Games a Bonusweb (CZ verze).
Návod: Bonusweb.

YouTube playlist.
Čeština: Hra u nás (svého času - 2009) vyšla s oficiálními českými titulky od firmy Hypermax. Bohužel se tahle verze už nedá sehnat, ani ji firma nedala k dispozici digitálním platformám (Steam, GoG), takže už si hru v češtině nemáte jak koupit. Na uložto.cz byla sice k dispozici na stažení ona česká verze, ale ta nefunguje na nových Windows. :(

Naštěstí je zde ale váš hodný Mrakoplash, aby vám tu češtinu z ní vytáhl, abyste si mohli počeštit vaši GoG, či Steam verzi: DOWNLOAD. :)
Multiplayer: Ne.
Editor: Ne.
Kompatibilita s Windows XP: Ne (dle informací GoGu, ale možná by to jít mohlo...).
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit): GoG: OK

Steam: od 1.1.2024 již Steam na tomto systému nefunguje.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit): OKRecenze:

Klasická střeštěně humorná adventura ovládaná myší. Pokud vám název vývojáře nic neříká, tak vězte, že tuhle již neexistující firmičku vedl exvývojář slavných Lucas Arts - Bill Tiller, jež má na svědomí legendární Monkey Islandy, Indiana Jonesy, nebo Sama a Maxe!
Hlavní hrdinkou je francouzská operní pěvkyně Mona De Lafitte, jež má k ruce svého netopýřího pomocníka Frodericka. Mona je upírka, i když si to nechce moc připustit, ale nic jiného jí nezbývá. :) Vašim úkolem je, dostat se z hradu, kde vás uvězní zlý baron von Shrowdy a následně sehnat nějaké věci na cestu zpět do Paříže, odkud byla Mona Shrowdym unesena. Tahle naše povedená dvojka vás nebude nikdy nudit. Froderick a jeho všetečné komentáře vás budou bavit celou hru. :) Ve hře je také plno narážek třeba na jiné hry od Lucas Arts (Sam and Max, Maniac Mansion).
Hra se odehrává v Draxsylvánii roku 1897, což má být nějaké samostatné knížectví u Rakouska-Uherska. :)
Ve hře je často používaná i možnost, že si některé (třeba větší/ těžší) věci nestrkáte do inventáře, ale Mona si je v inventáři jen "zapamatuje" a při použití se pro ně automaticky vrátí, sebere a použije. Někdy to sice trochu zdržuje, ale je to takové realističtější, než chodit s "žebříkem v kapse", jako v jiných adventurách. :) Mona se také dokáže přeměnit v netopýra a vletět tak do menších prostor, nebo výšek.
Plusy:
Parádní střeštěný humor. Některé kombinace použití předmětů jsou pěkně šílené a asi vám to dá bez návodu pěkně zabrat. :)
Výborný dabing. Monu dabuje Rebecca Schweitzer a Froderika Jeremy Koerner. I když někdy mi připadal Monin hlas až nepříjemně pisklavý. :)
Mínusy:
Hra měla mít více dílů, ale zatím žádné další pokračování nevyšlo. Konec je totiž hodně otevřený.
Grafika je sice celkem hezká, ale technické provedení bylo už v době vydání poněkud zastaralé. Hra běží v již archaickém rozlišení 1024*768 a nedá se to změnit. Obrazovky jsou sice graficky hezké, ale málo detailní.
Hra u nás byla vydána oficiálně s českými titulky, ale asi kvůli složitým autorským právům k češtině se pak nedostala do digitální distribuce na Steam a GoG.
Titulky jsou někdy až moc rychlé, protože postavy v těchto střeštěninách často mluví, jako kulomet.

Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce.
Pravé tlačítko myši - otevření inventáře, nebo na východech z obrazovek - rychlopřesun.
Mezerník - přeskakování rozhovorů, nebo urychlení již započaté chůze po obrazovce.
TAB - zobrazení aktivních míst na obrazovce.

Cheaty:
Moje save.

Jiné save pozice.