Užitečné programy a zajímavé weby


Programy:


Představuji vám výběr užitečných programů, které mám nainstalovány ve svém počítači a věřím, že zde naleznete dobré tipy i pro ten váš. :)

0&0 Defrag 2000 Free v3.5
Download
Čeština: ano.
Cena: zdarma (Novější verze jsou již placené).
OS: Windows XP, 7 i 10 (nastavit na instalaci kompatibilitu s WinXP).

Výborná náhrada defragmentátoru z Windows. Oproti němu totiž nabízí daleko lepší zobrazení fragmentace disku (na každý cluster si můžete kliknout a on vám ukáže, co je v něm uložený za soubor, přes kontextové menu si můžete různě měnit zobrazení a hlavně - lze defragmentaci kdykoliv přerušit bez toho, aby se vše nevrátilo do původního stavu. Při přerušení (ručním, nebo díky tomu, že si systém na disk něcozapsal) Windowsáckého defragmentátoru se totiž vše vrátí do předchozího stavu, což je pěkně na pytel! Navíc je program i daleko rychlejší. A teď ještě vysvětlení pro ty, kteří neví, co je to defragmentace. :) Data se na pevný disk zapisují tak nějak různě a často dojde k situaci, že se systému nepodaří do mezírky, co si zrovna vybral, zapsat soubor celý a tak jeho zbytek zapíše do jiné mezery. Za chvíli máte takto rozdělených souborů hromadu a to zatěžuje a zpomaluje jejich načítání, protože čtecí hlavička disku pořád kmitá sem a tam a načítá ty zbytky. Defragmentační program soubory na disku tedy přerovná tak, aby nebyly rozdělené a navíc je popřesunuje tak, aby byly za sebou od začátku disku a poskytly tedy systému co největší volný prostor na konci disku, aby tam mohl opět ukládat ten svůj chaos. :) Systém je totiž pěknej bordelář a zapisuje soubory doprostřed volného místa, než aby je ukládal hned za již zapsaná data. Částečně je to pochopitelné kvůli tomu, že některé soubory se časem zvětšují (jak třeba zapisujete do dokumentu ve Wordu nový text a pak uložíte změny), tak se tedy snaží ukládat soubory do prostoru, aby je pak po jejich zvětšení nemusel rozkouskovat. - Doufám, že jsem to napsal srozumitelně a že jste to pochopili. :) Ovšem pozor!!! Na nových SSD discích defragmentaci neprovádějte - je to zbytečné a jen tím snižujete jejich životnost!!!


Audacity
Homepage\download
Čeština: ano.
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Výborný audioeditor. Lze v něm nahrávat, stříhat, přidávat efekty a další věci. Není to nic složitého.

Avant Browser

Homepage\download
Čeština: ano.
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Zajisté jste již přišli na to, že nejpoužívanější internetový prohlížeč Internet Explorer od Microsoftu je v některých věcech pěkně mizernej program. Na některých stránkách vám neustále vyskakují nová okna s reklamami, občas se některá stránka zobrazí přes celý monitor a nedá se jí zbavit, máte okruh svých oblíbených stránek, na které chodíte při každém připojení k internetu a musíte otvírat z oblíbených každou zvlášť či máte otevřenou hromadu oken a musíte najednou odejít od počítače, protože s hrůzou zjistíte, že musíte jít do práce. A co teď? Proklikat všechny okna a napsat si na papírek, kde jste to dnes skončili? TAK DOST!!! Já chci jiný prohlížeč, který mi s tímhle pomůže!!! A nainstalujete si třeba Operu, nebo Mozillu. Jednoho dne ale narazíte na stránku, ze které potřebujete něco nutně stáhnout, ale blbý webmaster udělal na stahování takové blbé spešl skripty, kterým rozumí jen Explorer a tak potupně kopírujete adresu z Firefoxu, nebo Opery do Exploreru a proklínáte toho dementa. A co takhle při výběru prohlížeče zvolit kompromis - nadstavbu Exploreru!!! A to je právě Avant Browser. Běží na jádře Exploreru, takže nemáte problémy s kompatibilitou u skriptů určených pro něj a zároveň všechny výše popsané neduhy toho Microsoftího mrzáka vyřeší. Má sice jisté mouchy. Například do něj mohli tvůrci implementovat i stahovač souborů podporující přerušitelné stahování, pomalé otevírání více stránek za sebou, někde nekompletní obrázky atd... Už jsem raději přešel na Chrome, ale tuhle nadstavbu jsem raději nechal nainstalovanou, kdyby byly nějaké problémy, tak ať se nemusím mučit s tím šíleným designem IE 7 a výše. Ve verzi Ultimate (zdarma) si můžete nyní vybrat, v jakém jádře chcete stránku otevřít (Chrome/ Firefox/ IE).

Blue Griffon

Homepage/ download
Čeština: ne (na stránkách sice tvrdí, že nejnovější verze češtinu má, ale není to pravda).
Cena: zdarma (je i placená varianta).
OS: Windows XP, 7 i 10.

Jak jsem tak hledal náhradu za Front Page 2000, tak jsem našel prakticky jako jediný WYSIWYG (editor, kde se dají dokumenty editovat přímo a ne zadáváním zdrojového kódu) editor webových stránek, který je zdarma tenhle program a musím říct, že vypadá velice schopně. Nevypadá tak odporně složitě jako jiné placené programy a tak je jeho ovládání pro průměrného člověka docela snadné. Dříve se jmenoval NVU a pak KompoZer. Má sice některé mouchy, ale celkově mi docela postačuje. Nejvíc mě štve, že v nejnovější verzi autoři odstranili WYSIWYG editaci barvy textu. Po dotazu na fóru proč, mi autor arogantně odpověděl, že je to profesionální editor nové generace a barva textu se už dávno edituje v css stylech. Jak mám ale prostě na stránce třeba obarvit jednorázově nějaké důležité upozornění červeně, abych k vůli tomu nemusel nějak složitě upravovat styl nevím... Prostě leda ve zdrojáku. Namyšlenej kretén to je! :( Tohle není profesionální editor, ale editor pro zelenáče, autorovi rozhodně sebevědomí nechybí. Vyřešil jsem to prostě tím, že jsem si nechal nainstalovanou i starší verzi v1.7.2, která to ještě umí a navíc je v češtině.


CCleaner
Homepage\download
Čeština: ano.
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Program, pomocí kterého je třeba občas pročistit PC, aby v něm nezůstávaly pozůstatky odinstalovaných programů a podobný bordel.


CDex

Homepage\download
Čeština: ano (neoficiální - bonusweb.cz)
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Je libo převést své audio CD do populárního formátu MP3? Žádný problém s tímhle jednoduchým prográmkem. Stačí označit soubory či skladby a kliknout na správné tlačítko. Mám k němu malou výhradu a to tu, že výsledné soubory ukládá neustále do své složky v dokumentech a nejde to změnit.

Cheat Engine
Homepage\download
Čeština: ne.
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Skvělý univerzální cheater do her. Máte ve hře například v pokladnici 1000 zlaťáků. Dáte najít hodnotu 1000. Najde to několik hodnot. Něco koupíte a máte třeba 800 zlaťáků. Dáte vyfiltrovat mezi těmi hodnotami, kde bylo předtím 1000 a teď je tam 800 a máte to. Jestli je pořád hodnot několik, tak postup opakujte, až vám zůstane jen jedna, nebo u některých her i dvě. Pak už si s danou hodnotou můžete dělat co chcete. Třeba ji přepsat na 1000000 a ve hře pak máte 1000000 zlaťáků.
Můžete si pro danou hru také stáhnout "Tables" - tabulku, kde už některé hodnoty jsou vyplněny a vy už si s nimi můžete hrát dle libosti.

Classic Shell
Homepage\download
Čeština: ano.
Cena: zdarma.
OS: Windows 8 a 10.

Program, jež vám ve Windows 8 a 10 vrátí normální nabídku Start a další položky, jak byly dříve. Ideální pro ty, kterým leze Metro krkem.


DOSBox
download

Čeština: ano
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Program, který vytváří virtuální počítač s operačním systémem MS DOS. Můžete v něm pak spouštět staré hry určené pro tenhle starý systém.

Drive Rescue
download

Čeština: ano (neoficiální - bonusweb.cz)
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Taky s oblibou používáte pro mazání souborů kombinaci Shift + Del? Taky se vám někdy stane, že takhle omylem smažete něco, co nechcete? :) Tak tady je pro vás jednoduché řešení. Pomocí tohoto prográmku můžete smazané soubory obnovit. Samozřejmě účinnost není stoprocentní, ale pokud se vzpamatujete rychle a o obnovení se nepokusíte po nějaké kopírovací akci na onom partitionu, tak máte docela slušnou šanci. Program totiž využívá toho, že systém při mazání souborů na disku nemaže samotné soubory, ale pouze místo v němž je soubor zapsán označí jako prázdné místo. To znamená, že pokud se na jeho místo již nezapsala jiná data, tak vám tenhle prográmek pomůže a soubor bez problémů obnoví.


Dropbox
download
Češtia: ne.
Cena: zdarma (2 GB místa).
OS: Windows XP, 7 i 10.

Program, kde si můžete uložit své soubory na server Dropboxu a pak je mít kdekoliv k dispozici. V PC, na mobilu, tabletu... Vždy aktuální a nemusíte mít těmi soubory zaprásknutou paměť v telefonu.


Duplicate Image Finder
download
Češtia: ne.
Cena: $24.95 (zdarma demoverze).
OS: Windows XP, 7 i 10.

Program, který umí nalézt stejné obrázky. A teď pozor! Dokáže je hledat podle obsahu! Prostě podle toho, jak obrázek vypadá. Dle mých pokusů je v tom opravdu dobrý! Jen škoda, že není zdarma. Demo je omezeno na počet nalezených souborů a obrázky musíte na disku najít a smazat jinak. Z programu se dozvíte jen jeho název a cestu k němu.

DVD Decrypter
download
Češtia: ano.
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Program na převod DVD video disku na harddisk a to i chráněného.


Google Chrome
Homepage/download
Čeština: ano.
Cena: zdarma.
OS: Windwos XP, 7 i 10.

Sice jsem dlouho odolával, ale v Internet Exploreru a potažmo i nadstavbách se občas objevují jisté problémy, takže jsem na tenhle prohlížeč nakonec přes Firefox přešel. Je rychlý, kompatibilní, prostě dokonalý. :) O jiných produktech Googlu se to díky jejich přeplácanosti říct nedá.

Google Earth
Homepage/download
Čeština: ano.
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Skvělý prográmek, jež umožňuje prohlížet satelitní snímky celé naší planety. Lze zazoomovat až tak blízko, že jsou vidět jednotlivá auta!

GoQ NetRadio
Homepage/download
Čeština: ano.
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Vynikající program na poslech internetových rádií a sledování televizí. Obsahuje velké množství rozhlasových internetových i komerčních stanic, rozdělených podle žánrů z Česka i zahraničí. Na výběr je většinou z několika rychlostí proudu dat.

Img Burn
Homepage/ download
Čeština: ano.
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Výborný vypalovací program. Umí udělat cokoliv, na co si při práci s CD a DVD-čky vzpomenete. Blbuvzdorné ovládání.

Libre Office
Homepage/ download
Čeština: ano.
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Kancelářský balík, který dokáže pracovat i s dokumenty Microsoft Office, jako Word a Excel. Výhoda oproti MS Office je zcela jednoznačná - je zcela ZDARMA!

MediaCoder
Homepage/ download
Čeština: ano.
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Konvertor všech možných video a audio formátů. Převedete v něm cokoliv na cokoliv, třeba i do formátu vašeho mobilního telefonu.

Media Player Classic
download
Čeština: ano.
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Odmítá vám ten nemotorný cvalík Windows Media Player přehrát některé videa, i když by měly být v pořádku? Tak je zkuste přehrát v tomhle drobečkovi, který využívá původní vzhled a jádro neobohacené o tolik zbytečných přibalených funkcí, které jenom zpomalují chod programu a způsobují, že program odmítne spustit video s nějakou drobnou vadou. Program se nemusí ani instalovat!

Microsoft Security Essentials
Homepage\download
Čeština: Ano.
Cena: zdarma.
OS: Windows 7. Ve Windows 10 se program jmenuje Windows Defender a je standartní součástí systému.

Chcete dobrý antivirový program s častou aktualizací zdarma a nechcete být pirát? :) Tak si neshánějte pirátský seriák na nějaký komerční někde na internetu a nainstalujte si tento vynikající antivir.

Miranda IM
Homepage\download

Čeština: ne
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Textová komunikace s vašimi kamarády. Jelikož plné ICQ je už strašně nakynuté a brzdí systém, tak jsem i se svým ICQ číslem přešel na tento program. Je jednoduchý, rychlý, malý a podporuje i všelijaké další messaging služby(IRC, Facebook chat, Yahoo, atd...).

Movier
download
Čeština: ano.
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Vynikající program na stahování videí například z YouTube, ale i hromady jiných videoserverů. Bohužel celkem často u některých videí zahlásí chybu a nechce ho stáhnout. :(

Mp3 Direct Cut
download
Čeština: ne.
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10 (nastavte na instalaci kompatibilitu s WinXP).

Sháníte program na snadnou editaci MP3 skladeb? Tenhle by mohl být ten pravý. Já jsem jej například skvěle využil při převodu mé sbírky audiokazet do mp3. A to konkrétně pro rozstříhání nahraných kazet na jednotlivé skladby a vyplnění ID3 tagů. Na stříhání je totiž vynikající.

Mp3Tag
download
Čeština: ano.
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Skvělý program pro hromadnou editaci id3 tagů v mp3kách.

MyPhoneExplorer
download
Čeština: ano.
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Program na práci s mobilem. Můžete si s jeho pomocí přesouvat soubory, editovat a zálohovat kontakty a hromadu dalších věcí.


PDF Architect
Homepage\download
Češtna: ne.
Cena: zdarma (jen některé funkce).
OS: Windows XP, 7 i 10.

Program na práci s PDF dokumenty. Já jej například použil na vytvoření dokumentů z naskenovaných stránek časopisu. Umí i třeba vymazat z dokumentu stránky, nebo dokumenty spojovat.

ProfiCAD
Homepage\download
Češtna: ano.
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Program na tvorbu elektronických schémat. Obsahuje mnoho různých znaků součástek.

Rad Tools
Homepage\download
Češtna: ne.
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Pokud byste se rádi podívali v některé hře na videa mezi misemi a nechtělo se vám hru hrát a dohrát, :) tak si nainstalujte tenhle program a většinou můžete. Autoři her totiž dnes velmi často používají pro tyto videa soubory s koncovkou bik a ty vám tenhle program otevře. A nejen to - dokáže tyto i jiné video soubory převádět do různých formátů.


Screenshot Captor
Homepage/download
Čeština: ne.
Cena: zdarma
OS: Windows XP, 7 i 10.

Program na típání obrázků obrazovky. Podporuje různé druhy snímání - aktivní okno, výřezy... Bohužel neumí típat obrázky z her.

Skype
Homepage/download
Čeština: ano.
Cena: zdarma (můžete si připlatit, aby bylo možné volat i na pevné telefonní linky)
OS: Windows XP, 7 i 10.

Program, jehož prostřednictvím si můžete telefonovat i videotelefonovat po internetu zcela zdarma. Funguje podobně jako ICQ. Stačí si zdarma zaregistrovat přezdívku a pak ji dát svým přátelům na netu a můžete si zdarma volat kdykoliv budete chtít. Stejně jako u ICQ je vidět, kdo je zrovna online.

Spybot
Homepage/download
Čeština: ano.
Cena: zdarma.
OS: Windows XP i 7.

Výborný freewarový antispyware program. Žádný červ mu neunikne. Pokud nějaká instalace provádí do systému nějaké zásahy, tak bez vašeho svolení neudělá nic.


Stream Transport
Homepage/download
Čeština: ne.
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Program na stahování streamovaných videí na internetu. Dají se s ním například stahovat videa z archívu České Televize.


Total Comander

Homepage\download
Čeština: ano.
Cena: 1030 Kč.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Manažer souborů, FTP klient a pakovací program v jednom - to je Total Commander. Pokud jste uživatelem počítače krátce a říkáte si na co souborový manažer, když mají Windowsy průzkumníka, tak si proveďte takový malý pokus: vytvořte si někde například soubor "a.html" a složku "a_soubory". Nyní jednu z těchto věcí smažte a... ehm... divte se. Krása co?! Nevím jak vy, ale já na takovéhle skryté vlastnosti správce souborů nemám náladu a nemíním přijít o své důležité soubory. Kdoví kolik podobných nesmyslných skrytých funkcí tenhle zmetek ještě má. Navíc je s Total Commanderem daleko snadnější například přejmenovávání velké hromady souborů a další hromada vychytávek, které kdybyste je měli dělat v průzkumníku, tak byste zešíleli.

TrueCrypt v7.1a
Download
Čeština: ano.
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Výborný šifrovací program. Vytvoříte v něm šifrovaný virtuální disk, na který si můžete uložit svá soukromá data a nikdo se k nim nedostane. Neberte novější verzi, než v7.1a! Někdo totiž způsobil ukončení projektu (asi tajné služby) a novější verze umí už jen vyextrahovat obsah šifrovaného disku.

µTorrent
Homepage\download
Čeština: ano.
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Stahovací program na bázi torrentů. To jest, že data se stahují od několika uživatelů najednou. Je to taková sdílecí síť. A neslouží to jen ke stahování warezu. :) Stahují se tím třeba Linixové distribuce.

Virtual Clone Drive
Homepage\download
Čeština: ano.
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Virtuální DVD mechanika, na kterou si můžete namountovat obraz CDčka a hrát třeba hru bez CD v mechanice.

Virtual Dub
Homepage\download
Čeština: ne.
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Velmi oblíbený freewarový video editor. Jeho ovládání vcelku intuitivní a snadné. Pro editaci některých typů souborů je nutné ještě stáhnout pluginy.

Windows Movie Maker
Download - jeho verzi v2.6 je možné nainstalovat spolu se Service Packem 2 pro Windows XP, nebo možná nějak samostatně přes stránky Windows Update.
Download - Pak je ještě nová verze s názvem: "Windows Live Movie Maker", kterou si nainstalujete s balíkem Windows Essentials 2012.
Čeština: ano.
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Jednoduchý videoeditor umožňující stříhání, spojování a další práci s videosoubory. Co se týče typů souborů, které do něj můžete načíst, tak snad úplně cokoliv. MPG, AVI, audio sobory, atd... Dokonce i s DVD video soubory VOB se dá někdy pracovat. Zato výsledné video je na tom daleko hůře - jediný možný výstup je buď audio WMA nebo video WMV (v různé kvalitě). Což je o to horší, že tento formát už vám žádný jiný videoeditor neotevře, nebo nepřevede do jiného, protože Microsoft ho má patentovaný... :( Jinak je ale program docela dobrý, až na tu občasnou padavost - inu Microsoft se nezapře. :) Ještě takový tip: Tento program je díky nějaké chybě prakticky zcela nepoužitelný (po kliknutí například na složku efektů program spadne) po instalaci dnes nejpoužívanějšího video kodeku DivX a dá se to vyřešit tak, že v systému najdete soubor "divxaf.ax" a přejmenjete ho na "divxaf.old", nevím sice, jaký má tahle změna vliv na kódování do DivX, protože jsem od té doby nic do tohoto kodeku nekódoval, ale stabilitě Movie Makeru to pomůže.

WO Webcam
Homepage\download
Čeština: ne.
Cena: zdarma.
OS: Windows XP, 7 i 10.

Program, pomocí kterého uděláte ze svého mobilu kameru, přenášející obraz na monitor PC. Vyžaduje mít na mobilu nainstalovanou stejnojmennou aplikaci.

Zoner Photo Studio
Homepage\download
Čeština: ano.
Cena: Verze X: 1188,- Kč ročně (Já mám ale poslední doživotní verzi 18, kterou jsem koupil levně v akci. :) ).
OS: Windows XP, 7 i 10.

Kvalitní český prohlížeč a editor obrázků. Ukazuje také náhledy videí a umí típat obrázky obrazovky i z některých her. Skvělé intuitivní ovládání, hromadné úpravy velikostí, konverze, atd... Umí toho opravdu hodně a myslím, že to za tu cenu stojí.

Zajímavé weby:

Herní:

Games.cz - Největší český web o hrách. Recenze, preview a další hromada článků o hrách. Web má silné vazby i na časopis Level.

Zing.cz - Další velký český web o hrách. Je docela nový (vznikl v roce 2010).

Bonusweb - Bývalý největší český web o hrách. Je celkem upadlý, ale poslední dobu je znát, že se ho snaží znovu oživit. Je zde i obrovská databáze češtin do her a programů.

Hrej - V podstatě webový portál časopisu Level.

Doupě - Další český web o hrách.

Abecedaher - Tady najdete hlavně návody a češtiny do her, ale i další věci, jako například cheatery, obaly, obrázky...

ABCgames - Tady najdete také zajímavé downloady pro hry. Češtiny, cheaty...

Staré herní časopisy na stažení - Tady si můžete stáhnout většinu starých českých herních časopisů. Excalibur, Level, Score a další.

Prekladyher.eu - Velká databáze překladů do her s velkou a ochotnou komunitou překladatelů.

Moby Games - Databáze snad všech her, co kdy vznikly.

Free Oldies - Staré klasické hry na stažení.

Saveforgames.com - Sháníte uložené pozice do her? Tak tady je najdete.


Obchody:


Humble Bundle - Obchod s výhodnými bundly her za rozumnou cenu.

Bundle Stars
- Také obchod s výhodnými bundly her za rozumnou cenu.

DLH - Na téhle stránce se stačí zaregistrovat a pak máte v profilu/ Steam Keys několik her zdarma. Nabídka se časem mění - doporučuji sledovat.

GOG - Výborný obchod s elektronickými verzemi PC her. Najdete zde i velkou hromadu staré klasiky!

Gaming Dragons - Web, který prodává Steam klíče her za výhodnou cenu.

MMOBOOST
- Český web, který prodává Steam klíče her za výhodnou cenu.

Game2k - Výborný bazar s CD/DVD hrami. Jak pro PC, tak i Playstation, Xbox a další...

Hry Presto
- Také výborný bazar s CD/DVD hrami. Jak pro PC, tak i Playstation, Xbox a další...

CZC - Skvělý internetový obchod s hardwarem. Má pobočky po celé republice, kde si můžete vyzvednout objednávky bez poplatku za poštovné.


Download:


APK downloader - Stahovač Android aplikací do mobilu.

Slunečnice - Český server na stahování užitečných programů na všechno možné. Tříděno do kategorií, vyhledávání.

Články:


PC Tuning/ Michal Rybka - Web, kde píše články oblíbený redaktor PC herních magazínů Michal "Wolf" Rybka.

Discworld - Web o Zeměploše spisovatele Terryho Pratchetta. Jedná se o výborné srandovní fantasy knížky. Užijete si to i kdyby jste zrovna fantasy nemuseli, jako třeba já.

Diskuse:


Diskutéři - Štve vás, že na diskusích na Idnes.cz, nebo Novinkách řádí cenzoři a mažou vám politicky nekorektní, nebo vulgární příspěvky? Tak tady vám je mazat nebudou. Tento web právě kvůli tomu cenzurování vznikl.

Zpovědnice - Diskuse, kde se můžete svěřit se všemi možnými a choulostivými věcmi, na které byste se jinak styděli někoho zeptat. Může také sloužit k pobavení nad dotazy, nebo zpověďmi ostatních. :)

Lopuch - Diskuzní server. Jsou zde místnosti všeho druhu.

Mageo - Rovněž diskuze všeho druhu. Tady je ale velice zajímavá komunita s velmi svérázným nekorektním humorem. :) Jedná se už o dost starý server ze začátku českého internetu. Dříve se jmenoval Mamedia.

Politika:


Svobodní - Stránky podle mě momentálně nejvolitelnější politické strany. Strana, která prosazuje odchod z EU a uvolnění regulací všeho druhu, jako například zjednodušení života podnikatelům. Jedná se o pravicovou stranu. TOP 09 a ODS již dávno nejsou pravicové!

EUrabia - Politicky nekorektní web o islamismu.

Užitečné věci:


Počítadlo zdroje PC - Pokud stavíte PC a nejste si jistí, zda do něj dáváte dostatečný zdroj, tak zde si můžete naklikat, jaké PC komponenty do něj dáváte a ono vám to ukáže, jaký zdroj budete potřebovat.

Srážky ČR - Radar, který vám ukáže aktuální srážky na území ČR. Podle časových snímků lze jednoduše usuzovat, jestli bude někde v nejbližší době pršet. Už nikdy nezmoknete! ;)

Srážky Evropa - Pokud vám ČR nestačí, tak zde je radar skoro celé Evropy.

Letecká mapa ČR z roku 1950 - Mapa, která se ovládá úplně stejně, jako Google Earth, ale obsahuje letecké snímky z padesátých let minulého století. Můžete se tak podívat, jak vypadalo vaše město, nebo vesnice v minulosti. BOMBA!!!

Archive.org - Na této stránce si můžete prohlížet staré verze internetových stránek. Stránky jsou uloženy v několika různých rocích/ měsících. O rozsahu tohoto archívu svědčí i to, že tyhle moje velice málo navštěvované stránky se tam vyskytují taky! :)