System Shock: Remaster

Oficiální stránky
Výrobce Night Dive Studios (USA)
Datum vydání 2022
Hodnocení (8)/10
Plná GoG, nebo Steam.
Už si můžete vyzkoušet demo.

Tvůrci začli úplně od začátku. Z původní zrušené verze hry je zde jiné demo.
Preview Tiscali Games, Bonusweb a Zing.
Návod Není.
Update Není.
Čeština Není.
Multiplayer Ne.
Editor Není.
Kompatibilita s Windows XP Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) OK (jen 64 bit)
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OK (jen 64 bit)


 
 
 


Preview:
Remasterovaná verze prvního dílu System Shocku z roku 1994. První díl je skvělá hra, ale přece jenom grafika už má své nejlepší dny za sebou a je potřeba ji předělat na lepší, aby si hru užili i hráči, kteří neholdují retro hrám. :)
Vývojáři nejprve chtěli udělat jen kopii původní hry v nové grafice, ale časem do hry naládovali tolik nových věcí, že to začlo vadit jak fanouškům, tak i některým z nich. Nakonec se rozhodli změny zahodit a vrátit se k původnímu konceptu kopie původní hry.
Plusy:
Výborná atmosféra na opuštěné vesmírné stanici.
Mínusy:
Vývoj už trvá pěkně dlouho a není jisté, kdy hra vlastně vyjde. Je to taky díky tomu, že vývojáři velkou část rozdělané práce zahodili a začali od začátku.
Ta nová verze grafiky je nějaká až moc retro. Grafika v demu na předchozí zrušenou verzi se mi líbila více - prostě současná klasika. Ta nová grafika je sice na Unreal enginu, ale je dělaná schválně v takovém retro stylu, že když se třeba podíváte na texturu zdi, tak tam vidíte takový čtverečkový vzor textury. Myslím, že je to zbytečné, to takhle schválně prznit, aby se to podobalo stylu grafiky původní hry. Navíc je to takové nepřehledné a za chvíli mě z toho bolí oči... :(

Ovládání:
Uvidíme...

Cheaty:
Uvidíme...