Sherlock Holmes: Chapter One

Oficiální stránky
Výrobce Frogwares (Ukrajina)
Datum vydání 2021
Hodnocení (8)/10
Plná GoG, nebo Steam.
Preview Bonusweb, Tiscali Games, Tiscali Games 2 a Tiscali Games - trailer se záběry přímo ze hry.
Návod Není.
Update Hra se updatuje sama přes Steam.
Čeština Oficiální titulky. Na GoGu to sice neuvádí, ale na Steamu ano.
Multiplayer Ne.
Editor Ne.
Kompatibilita s Windows XP Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) Asi ano.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OK


 
 
 Preview:

Další pokračování série detektivek s Sherlockem Holmesem od ukrajinských Frogwares. V novém případu to bude poněkud osobní, protože bude Sherlock pátrat po vrahovi své matky v nějakém městě na pobřeží Středozemního Moře (Itálie???). Děj je zasazen do hodně dřívějších dob, kdy je Sherlockovi pouhých 21 let. Společníka vám nebude dělat Watson, ale jiný kamarád z dětství John. Hra má být odlišná od posledních dílů, protože se bude odehrávat v otevřeném světě. Kromě hlavního úkolu bude i 5 dalších případů, které budete řešit souběžně a navíc se můžete věnovat i dalším 30 vedlejším misím. Herní doba na vyřešení všech případů má být prý až 40 hodin. Každý případ může mít několik konců a můžete klidně i obvinit nevinného. Myšlenkové splétání indícií ale má být zachováno. Sherlock bude moci opět používat různé převleky, aby se dostal na určitá místa.
Ukrajinští Frogwares budou tentokrát produkovat svou hru sami bez vydavatele, takže jim do toho nebude kecat nějaký pošahaný manažer. No uvidíme, jak si povedou. Zní to dost ambiciózně.
Plusy:
Snad bude příběh povedený, jako v předchozích dílech.
Hra by měla mít oficiální české titulky.
Mínusy:
Ve hře bude prý i akční složka, ale bude na vás, jak situaci vyřešíte. Jestli násilím, nebo v klidu. Tak snad to nebude tak hrozné...
Opět další změna vzhledu - omlazení. To už sakra nejsou v módě zaprdění dědkové? Všude musejí být mladí floutci. :/ Z knižní předlohy a starších filmů má člověk Sherlocka zafixovaného staršího a teď si má pořád zvykat na nějaké změny.